Jump to content


Fotografije

Prepirke


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
591 odgovora na ovu temu

#241 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 08:35 AM

Te "sumnjivo jeftini" te "previše jeftini" stalno se to provlači. Da, sve vrvi na oglasima od takvih bicikala, tuku ko neće da uzme.

Oni koji to tvrde bolje da daju neke primere


  • 2

#242 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 08:37 AM

Koliko vidim po oglasima, i ovde na Ciklo berzi, i na ostalim sličnim portalima, retko kada se naiđe na neki bajs sa sumnjivo niskom cenom. Čak je i tad najčešće slučaj ,,malo" napuklog rama ili nekog drugog ,,sitnog" kvara, odnosno prevara neke druge vrste. Stekne se utisak čitajući ovakve teme da su većina bicikala ,,iz uvoza", ili barem dobar deo njih, ukradeni. Međutim, gotovo da ne postoji način da se proveri da li jeste ili nije ukraden bicikl, cene su uglavnom i barem malo veće od realnih.


  • 2

#243 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 May 2019 - 08:45 AM

Relja, nije naše o tome da razmišljamo. To je posao pre svega za carinske službenike.
Da se automobili nekim slučajem ne moraju registrovati i za njih ne bi postojala nikakva provera.
A dobri i kvalitetni bicikli donešeni iz Evrope ovde nisu baš jeftini.

 

Citiraću te:

"S obzirom na to kako nas posmatraju ti isti gradjani iz EU koji nas vole kao pas mačku baš me zabole da li je neko od njih ostao bez nečega. "

 

I isključiti se iz dalje diskusije na ovu temu - rekao sam šta sam imao, a svako nek radi kako misli da treba.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#244 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 09:27 AM

I mene nervira takav stav. Sto kazes na prethodnoj stranici ''Zato smo tu gde jesmo'' Mi ne mozemo da znamo koji su bicikli kradeni a koji nisu,ali treba znati da je ipak neko nesto posteno zaradio i kupio,i to mu je ukradeno, i ako je gradjanin "otpadnicke drzave" po nekima ovde,onda nema veze.Lopovluk i kriminal nema drzavu.

 

Iskreno receno stvarno ima malo bicikala-sumnivo jeftinih na cikloberzi. Cak su cene po oglasima vece nego  napr. u Bugarskoj. Napr. KTM Avenza kostao 310E. Kod nas sa cenkanjem tog kvaliteta  nema sanse ispod 400E. A oni su u EU i trebalo bi da bude organizovanije otkrivanje kriminala.


  • 2

#245 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2019 - 09:41 AM

Bugari su u odnosu na nas sirotinja pa su i cene takve. A daj ti link gde je njihova berza, nije to daleko :D


  • 0

#246 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 09:51 AM

''Zato smo tu gde jesmo''



Tu smo gde jesmo zahvaljujući greškama iz prošlosti koje ni ovi sadašnji ne žele ili ne mogu da isprave.
To nikakve veze nema sa narodom i nabijati naciji nešto takvo je glupost. Ko ne voli svoj narod nije mu tu ni mesto.
Predstavnici zemalja EU gledano u celini imaju prilično loše mišljenje o nama a samim tim to mišljenje dele i njeni gradjani. Svako od njih svoje više ceni.. primera ima mnogo. I zbog čega mi treba njih da sažaljevamo? Dokle god tako razmišljamo uvek ćemo biti u drugom redu.

Inače, čovek je postavio pitanje u vezi nabavke bicikla. I onda je kao i obično neko pokrenuo lavinu.. zašto polovan, to je ovo, to je ono i dodje do off-a :D

Srećom Legi je već pazario bicikl pre nego što mu se mozak napuni raznim informacijama. Nek uživa u njemu i da ga služi po njegovoj volji.

Mix@ Bugari jesu sirotinja ali imaju dušu. Prošlog leta sam sa uživanjem motao 7 dana po Bugarskoj.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#247 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 10:12 AM

Chamade-zrtva je onaj kome je ukraden bicikl, nema veze odakle je, tacka.
  • 2

#248 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 10:27 AM

Чекајте, има на берзи трговац који продаје искључиво неке ексклузивне моделе бицикала са, веома често, ценама и преко 1000 евра. Да ли је могуће да су сви украдени? Па и власници имају гугл, а пошто су оглашени под пуним именом модела, није тешко наћи.
  • 0

#249 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 10:33 AM

Ma čim nije ganc novi caprilo/polar sa računom, sa znamo kakvim ramom, mehanikom, komponentama i opremom, dakle za skupe pare očajan odnos uloženo/dobijeno, onda je sigurno kradeno. Ne postoji ništa između. Svi ovde vozimo kradene bicikle jer nemamo račune za njih.

I ovi delovi po berzi, ma sve je to sumnjivo jeftino, treba kupovati kod najskupljeg preprodavca. Ipak, što je sigurno sigurno je.


  • 1

#250 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 May 2019 - 10:38 AM

Tu smo gde jesmo zahvaljujući greškama iz prošlosti koje ni ovi sadašnji ne žele ili ne mogu da isprave.
To nikakve veze nema sa narodom i nabijati naciji nešto takvo je glupost. Ko ne voli svoj narod nije mu tu ni mesto.
 

 

To mi i prijatelji kažu - da mi ovde nije mesto i da bih bio sretniji u Švajcarskoj, ili bar Nemačkoj.  :)

 

Ako ljubav znači da si slep za (sopstvene) mane, onda stvarno ne volim.

 

Jedna od naših mana je to što je uvek neko drugi kriv, retko ko polazi prvo od sebe. Za sve postoji opravdanje i objašnjenje. Kada to rade drugi, naravno, onda je to jer su zli, pokvareni i žele nam zlo, ali kad mi to radimo onda uvek postoji racionalizacija.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#251 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2019 - 11:55 AM

 
I isključiti se iz dalje diskusije na ovu temu - rekao sam šta sam imao, a svako nek radi kako misli da treba.



Nije ti mnogo trebalo da se vratiš.. ipak ne možeš bez nas :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#252 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 22 May 2019 - 04:31 PM

...S obzirom na to kako nas posmatraju ti isti gradjani iz EU koji nas vole kao pas mačku baš me zabole da li je neko od njih ostao bez nečega.

ne znam zasto mi se prilikom citanja ovoga u glavi stvorio prizor iz onog vica kad

Stalone kara devojke po ulici a mali Muja sve vreme čepa liniju...i smeje se!

 

 

...Ako bicikl stoji na 2bike oglasima verovatnoća da je ukraden u Srbiji jednaka je nuli...

ako se ne varam bilo je cak i tema na forumu gde su ljudi nasli (a neki samo mislili da su nasli) svoj kradeni bicikl na oglasima?


  • 1

#253 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 22 May 2019 - 07:43 PM

S obzirom na to kako nas posmatraju ti isti gradjani iz EU koji nas vole kao pas mačku baš me zabole da li je neko od njih ostao bez nečega.

Svako izabere šta će da radi i ja to poštujem. Samo veruj mi, ako je on ukrao stvar napolju, pa jel misliš da neće isto to i ovde da uradi. Lopov je lopov. Kod njih nema patriotizma. Ili ono, provalio u kuću i popio robiju za 100 eura. Pa da je našao više sve bi uzeo. I ne mora tebe ništa da boli, dovoljno je što boluje onaj koji je ostao bez nečega. 


  • 2

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#254 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 10:19 AM

A u Bgu voziš stazom i ako imaš sreće, naletiš na banderu, a ako ne na A6, pa popiješ i batine od vlasnika.


  • 0

#255 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2019 - 11:31 AM

Zašto misliš da on neće biti taj koji će dobiti batine (ako prvi započne nešto)? Zato što vozi A6? :D


  • 0

#256 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 12:25 PM

Pa zna se sta znace crni automobili sa zatamnjenim staklima,ali hajde da neki bicilkista proba da izvrsi gradjansko hapsenje u Bgd,  . Sta mislis ? Sta mi iz unutrasnjosti mislimo o Bgd. Pa ne pada mi na pamet da biciklom dodjem u grad pogotovo kada je spic,a spic je uvek, i iskusavati nadrndane Bgd vozace.Neurozni su brate preterano,mogu ceo dan da ti nabrajam dokaze.

 

Citao sam putesestvija na ciklonautu. Neki Holandjanin je okarakterisao stari put N.Sad Bgd kao najopasniji u Evropi a Bgd izuzetno opasan grad za bicikliste a i za ostale ucesnike.I sada  trebam da  zatvorim oci pred cinjenicama, i glumim patriotu s time sto ne bih iznosio ove cinjenice.


  • 0

#257 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2019 - 01:37 PM

Ja ne razumem ništa šta ti pričaš..

Na svakom A6 su zatamnjena stakla?

Kakva sad građanska hapšenja?

Da špic je uvek, baš zato. Čime je sada najbolje, u špicu? Kolima? GSP-om kao sardine, bez klime, koji se kreće brzinom puža?

Nadrndani, neurozni bgd vozači? Pa nisu jedino oni neurozni, bitno je ko je neurozniji i luđi, i ko je u pravu. A ne ko je jači, ili misli da je jači.

Naravno da je Holanđanima ovde opasno, šta je tu čudno, oni žive u Diznilendu. To ne znači da je stvarno toliko opasno.


  • 0

#258 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 19 June 2019 - 01:49 PM

Gadjan shvati mireka, zbog svog straha i anksioznosti od velikog grada mora iskazati netrpeljivost i opravdati se u svojim ocima.

Daj bolje da ga provedemo kroz grad, da vidi da se i u spicu moze izvuci ziva glava na ramenima :D


  • 0

#259 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 02:24 PM

 

Na svakom A6 su zatamnjena stakla?

Kakva sad građanska hapsenja?

 

Ne pratis temu.Kolega je rekao A6. nije poenta u A6 ali zna se sta obicno to znaci.

 

 

 

A Holandjani zive u Diznilendu? Pa da otvore granice pola Srbije bi se poreselilo u taj Diznilend. Zato sto je pola vec  tamo.

 

 

Gadjan shvati mireka, zbog svog straha i anksioznosti od velikog grada mora iskazati netrpeljivost i opravdati se u svojim ocima.

 

Imena se pisu pocetnim velikim slovom. Sta pricas ti ,dok se nisi ni rodio ja sam se provodio u BG i znam kakav je bio nekad a kakav je sad. I  to verovatno bas zbog takvih kao sto si ti.


  • 0

#260 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 June 2019 - 02:26 PM

I sada  sta mislis da neki biciklista ili pesak zaustavi ili zadrzi vlasnika neke bembare zato sto je krenuo suprotnom trakom ili nesto sl. sta bi bilo. Pa ajde  probaj pa javi. Ako bude kao u Londonu sa onog videa ja cu reci da sam pogresio ,u mojoj proceni. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika