Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#61 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 12:57 PM

U to ne ulazim, verujem da voze drešine, ali to nije ono o čemu bi trebalo da razmišlja neko od nas ko ima "prosečna" primanja i "prosečne" prohteve.


Sa prosecnim primanjim i prosecnim prohtevima takodje mozes samo dresinu da vozis. Razlika izmedju tvoje i njihove se sastoji u time sto njihova bas bode oci, tj ruzno izgleda, i odrzavanje u njihovoj reziji sa nizom kojekakvih postapalica takodje kosta mnogo manje. Gomila "fensi" polovnih kola koja su prilagodjena prosecnom dzepu nema nikakvih sansi da prodje ozbiljan tehnicki (kao npr kod bracje pancera). To mu ujedno dodje i glavni razlog zbog cega se da pazariti svasta za po par somica :)
  • 0
Postavljena slika

#62 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 21 October 2012 - 04:19 PM

Najbolje resenje za sve muke kupis pick up ili suv i sve ce da stane :mrgreen:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#63 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 October 2012 - 06:00 PM

Najbolje resenje za sve muke kupis pick up ili suv i sve ce da stane :mrgreen:

I najjeftinije? :lol: :roll: =D>
  • 0

#64 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 21 October 2012 - 07:24 PM

Salim se naravno ja sam npr.proslo leto video na milion onih opel meriva koje su imale neki deo koji se izvlaci iz branika :D

  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#65 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 November 2012 - 03:13 PM

Ja sam dobio na poklon nosac za peta vrata, nemam zavesice, ali ako budem vozio po losem vremenu stavim nesto oko tockova i gotovo, za ostalo me bas briga neka se prlja. Cini mi se malo prakticnijim od krovnog nosaca, samo cu morati da vidim koliko i da li zaklanja zadnja svetla na kolima, ako je mnogo onda nema nista od duzih tura, sve dok ne nabavim uzduzne krovne nosace, poprecne vec imam.
Ili da napravim na nekoj ploci set svetala i prebacim tablicu tu pa okacim na nosac, samo kapiram da ce biti skuplja dara od mere, dok to napravim, pa izvedem instalaciju za prikolicu jer bi se na to kacilo... Jeftinije izadju nosaci za krov :)
  • 0

#66 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2012 - 03:40 PM

sve dok ne nabavim uzduzne krovne nosace, poprecne vec imam.

Letos je bilo toga kod tebe u komsiluku na kilo :)
  • 0
Postavljena slika

#67 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 November 2012 - 06:01 PM

Da, ali tad nisam ni planirao da transportujem bajk negde, niti sam imao ovoliko bicikli u kuci... Kao sto rekoh, probacu prvo sa ovim nosacem koji imam, pa ako bas mnogo zaklanja, trazim alternativu.
A do tad mogu i prolece/leto da sacekam pa da svratim na Bubnja da vidim da li ima tih nosaca za bajk. Koliko su bili ako se secas?
  • 0

#68 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2012 - 07:34 PM

Ako me secanje ne vara 30-50e, mada sam to gledao sasvim usput, isao sam komplet 10tim povodom :)
  • 0
Postavljena slika

#69 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 December 2012 - 12:47 PM

Malopre nasao na pijaci u Bubanj potoku Thule 549 za celih 1000din. Bilo je 3 komada, prvo sam hteo sva tri da uzmem ali je na jednom bila zeznuta zakacka za tocak - eliminisao sam ga iz daljeg razgledanja. Preostala dva sam merkao pola sata, posto im fale neki delovi, i resio se da uzmem ovaj jedan pa ako uspem sa njim da napravim funkcionalan nosac, potrazicu opet isti gastarbajterski kombi iz Wiena da pazarim i taj drugi nosac :)
Fali mi ovaj deo sa zadnje strane nosaca, koji pricvrscuje nosac za krovne nosace automobila (vidi se na drugoj slici u oglasu, pored nosaca). Tako da cu tu morati da improvizujem nesto. Nisam dobio ni ovaj deo sa kljucem, skinut je - sto je i bolje, jer kljuc prodavac svakako nije imao :D Naravno, deo koji priteze ovu "hvataljku" za donju cev bajsa je prisutan i funkcionalan.
Ukoliko neko ima ovaj model bio bih zahvalan ako moze da mi uslika taj deo koji pricvrscuje nosac pozadi, iako u glavi vec imam neku "uradi sam" ideju.

Inace je bilo veoma zanimljivo donosenje nosaca kuci okacenog na korman, haos :mrgreen:
  • 0

#70 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2012 - 12:52 PM

Inace je bilo veoma zanimljivo donosenje nosaca kuci okacenog na korman, haos :mrgreen:

A tek kad prebaciš preko sebe dve spoljne gume kao redenike :mrgreen:
"Vidi, sine, seka nosi i rezervne gume".

Ja sam uz'la krovne polovne gastarbajt Thule (valjda su thule) za dvajs evra/kom, od lika koji nosi robu na Bubanj potok. Ali ne fali im ništa od delova ;)
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#71 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 December 2012 - 01:02 PM

Da, pitao sam jos jednog lika i bas mi je tu cenu i rekao, samo nije trenutno imao nijedan nosac - covek ne misli da ce neka budala po zimi da mu trazi to :mrgreen:

Ovo sam uzeo samo zato sto je bila dobra cena, a fali samo taj nosac sa jedne strane, uz malo truda ce se i to resiti ;)
  • 0

#72 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2012 - 01:06 AM

Sto ti je dobra kupovina nosaca van sezone :)

Ja sam uz'la krovne polovne gastarbajt Thule (valjda su thule) za dvajs evra/kom, od lika koji nosi robu na Bubanj potok. Ali ne fali im ništa od delova ;)

A u povratku u prvi auto salon sa "Aj mi zakacite jedan auto na ovaj nosac" :D
  • 0
Postavljena slika

#73 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2012 - 08:43 AM

Nema potrebe, brale, ja sam nosač uzela za na leđa, da mi bude zgodnije kad nosim bicikl po planinama :wink:
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#74 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 04 December 2012 - 12:35 PM

Nema potrebe, brale, ja sam nosač uzela za na leđa, da mi bude zgodnije kad nosim bicikl po planinama :wink:

Ne znam da li se secas,ali i Jone je prodavao "Ledjni nosac" model Explorer cini mi se :mrgreen:
Jedva cekam sledeci njegov oglas :)
  • 0

#75 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 06:51 AM

Grand Motors Beograd trenutno daje popust na Thule krovne nosače. Među njima su i krovni nosači za bajs i kažu da koštaju od 5.700 din.
To možda nije loša kupovina, s obzirom na provereni kvalitet!
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#76 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 12:46 PM

Enivej kola su los, mada najcesce iznudjen izbor za transport bicikala. Pozadi smanjuju preglednost, zaklanjaju signalizaciju i bivaju upraljni, na krovu unistavaju aerodinamiku, dizu potrosnju, povecavaju osetljivost na bocni vetar ... Zato je kombi keva :)



Yeees...kombi je keva
Postavljena slika

motor 1.9 registracija oko 20 000din,potrošnja od 6,5 do 9,5lit (prosečna 7,5lit)... 8+1 sedišta - sa izvadjenim 3-ćim redom sedišta ima mesta za 6 putnika i 6 bajseva.


Kombi je super ako imaš odakle (tečina firma, ćaletova radnja) da se drpneš na poslugu.. Ako nema zavrzlama sa onim putnim nalozima. I ako ide više ljudi.


Ne treba putni nalog jer se renault trafic/opel vivaro voze sa B kat - registruje se kao lično putničko vozilo...dakle bez silne i smarajuće dokumentacije.
Ima samo jedan problem...nedostaje mi nekih 5000E da ga pazarim :mrgreen:
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#77 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 July 2013 - 04:16 PM

Kombi je super kao drugo vozilo, kao jedino ga nikad ne bih kupio iako je solidan izbor... Ipak auto vozim i da bih uzivao u voznji, a to i kombi bas i ne ide jedno sa drugim.
  • 0

#78 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 05:00 PM

Kombi je super kao drugo vozilo, kao jedino ga nikad ne bih kupio iako je solidan izbor... Ipak auto vozim i da bih uzivao u voznji, a to i kombi bas i ne ide jedno sa drugim.



Veruj mi...i više nego dovoljno je luksuzan unutra
Postavljena slika
izuzetno lak za vožnju...jedina mana su gabariti-problem pri parkiranju i manevrisanju u uskim ulicama.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#79 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 July 2013 - 05:32 PM

Verovatno me nisi razumeo. Pod uzivanjem u voznji ne mislim na luksuz i udobnost, vec upravljivost. Kombi sa visokim tezistem i relativno uskim gumama za toliko visoko teziste svakako nije zabavan za voznju. :) Ranije sam vozio Fiestu koja sem grejanja kabine nije imala opremu. Ali mi vise nista nije ni trebalo, jer je auto bio izuzetno zabavan za voznju.
Neka granica iznad koje ne bih isao je Ford S-Max/Galaxy, auto koji je dovoljno veliki za vecu porodicu a opet se vozi kao auto a ne kao kombi. Svidja mi se i Renault Espace ali ga nikad nisam vozio pa ne mogu da sudim kakav je.

Vozio sam jednom prilikom Opel Vivaro i utisak koji mi je ostavio jeste kao da volan nije povezan sa tockovima, tj ima veoma malo povratne informacije sta se desava pod tockovima. Imao je neki jak motor pa je bio solidno startan za kombi, mada sam ga vozio praznog (isto putnicka varijanta). Ford Transita sam vozio poprilicno, samo teretnu varijantu, i mnogo je upravljiviji i startniji, generalno vise "vozacki" kombi. Ali opet taj teretni ima visok krov samim tim i visoko teziste, i onda sve to gubi smisao, ako se gleda kao jedini auto :)
  • 0

#80 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2013 - 07:06 PM

Verovatno me nisi razumeo. Pod uzivanjem u voznji ne mislim na luksuz i udobnost, vec upravljivost. Kombi sa visokim tezistem i relativno uskim gumama za toliko visoko teziste svakako nije zabavan za voznju. :)



Aham...razumem,ja sam prošao tu fazu :D sad se okrećem ka komforu. Mada,ponekad mi dodje da se izduvam ali...nije moj chamade td za kidanje,jbg :mrgreen:
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika