Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#1 mighty35

mighty35
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 13 August 2008 - 02:46 PM

Drugari,

Biciklo ste mi pomogli da izaberem.

Biciklo je kupljeno.

Kad se vozi i kad se putuje biciklo valja i poneti.

Medjutim kako. Imam auto od 5 metara, medjutim da bih poneo bicikl moram da oborim zadnja sedista i da skinem prednji tocak ali mi je to sve bezveze.

Auto je A6 novi model pa ne bih stavlja nosace na krov, nekako mi je to ruzno i ne ide uz elegantan auto.

Vidjao sam da postoje neki drzaci (nosaci) za bicikle koji se montira pozadi auta. Ima li neko ovakav drzac, kakvi su i koliko kostaju?
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 August 2008 - 03:45 PM

http://www.chainreac... ... goryID=166 8)
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2008 - 06:16 PM

Pogledaj u Planetu ima par modela, ja cu izdvojiti neke.

NOS-023 (sifra u prodavnici)

NOS-023.jpg

NOS-007

NOS-007.jpg


Ako imas kuku nek udje u razmatranje.

NOS-001

NOS-001.jpg
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 August 2008 - 07:09 PM

Probavsi neke sisteme dosao am do zakljucka da mi je ipak najefikasnije, -elgantnije da skinem oba tocka i uguram bajs u auto.
  • 1

#5 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 01 March 2009 - 08:49 AM

Iskoristicu postojecu teme da ne bih otvarao novu. Naime treba mi nosac bicikle koje montira ili na krov ili pozadi, samo sto se kod mene radi o GOLF I automobilu. Pa mozete li mi neke preporuciti, reci gde mogu to da nadjem, i koliko bi me kostalo to zadovoljstvo???
  • 0
...born to ride...

#6 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 01 March 2009 - 10:46 AM

Imam nosac koji se montira na peta vrata automobila. Ranije sam vozio reno 5 i skroz sam mu odrao peta vrata nosacem i biciklama, a i bicikle su se medjusobno gulile. Obavezno treba skinuti pedale prilikom transporta na nosacu koji se montira na peta vrata. Nije lose i zastititi veci deo bicikle, a posebno one koji strce, npr. nekim tanjim sunjerom, platnom... Meni su za to odlicno posluzile stare presvlake iz auta.
Krovni nosac je bolje resenje, i estetski lepse, podjednako kvari aerodinamiku kao i nosac za peta vrata/gepek, ali sam cuo da se krive tockovi, ne preporucuje se za full-sus i karbonske bajkove...

Ja na a6 ni u ludilu ne bih montirao nosac za gepek. Ipak je najbolje skinuti tocak, ili oba, sticnu, pa sve u gepek.
  • 0

#7 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 01 March 2009 - 11:03 AM

Naime treba mi nosac bicikle koje montira ili na krov ili pozadi, samo sto se kod mene radi o GOLF I automobilu. Pa mozete li mi neke preporuciti, reci gde mogu to da nadjem, i koliko bi me kostalo to zadovoljstvo???


Nosac za peta vrata, planet bike, 2-3 hiljade.
  • 0

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 March 2009 - 08:22 PM

Nosac za peta vrata, planet bike, 2-3 hiljade.


Slobodno uzimaj taj. Mislim da se zove Poseidon. Ima zelene drzace sa bicikle po tome ces ga prepoznati. To je prava stvar
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 NedjoMTB_ghost

NedjoMTB_ghost
  • Members
  • 0 posts

Postavljeno 09 March 2009 - 03:18 PM

I ja sam planiro uzimati nesto tako.Moj stari vozi Pezo 406 nije mi vazno da li se nosac stavlja na gepek ili krov svejedno mi je. kolike su drzacima cjene
  • 0

#10 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 09 March 2009 - 03:45 PM

Idealno je ako vam bajs stane u kola bez da ga rasklapate. Posto vecina ljudi to ne moze ili nece da priusti, postoje vise resenja. Sto se proizvodjaca tice, Thule je zakon (ali je i medju najskupljim resenjima).
Oni imaju resenja za sva tri nacina:
- od nazad na gepek
- Na krov
- od nazad na kuku za prikolicu

Sva tri resenja imaju svoje prednosti i mane:
na gepeku:
prednosti - najjeftinije resenje, lako se montira/demontira, nosi do 3 bicikla
mane - najnepouzdanije (najvise biciklova zavrsi na putu prevozenjem na ovaj nacin). Sem toga, bicikl ne sme da zakljanja zadnja svetla, tablicu, ne sme da bude siri od gabarita kola (sto cesto znaci skidanje prednjeg tocka...)
Na krovu:
prednosti - ne zaklanja nista, vrlo stabilno i pouzdano resenje
mane - montaza/demontaza relativno dugacka, pa se koristi uglavnom kao trajno resenje (i kada se ne transportuje bicikl). "trosi gorivo" i stvara buku i bez bicikla - Thule je to minimalizovao, imaju i specijalne aerodinamicne sipke... Ako imate visok auto, moze da vam zatreba samlica da podignete bajs na krov. Ne mozete ulaziti u porkrivene parkinge, ispod drveca i sl. Relativno skupo resenje: prtljaznik + nosaci (1 za svaki bicikl)
Kuka za prikolicu
prednosti - usavsena verzija gepeka, stabilniji i pouzdaniji, takodje najcesce moze da nosi 3 bicikla
mana - treba vam kuka :), takodje vam treba resenje za tablicu i svetla... Cena
  • 0

#11 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2009 - 04:07 PM

Jedno mnogo jednostavno i jeb..tačno rešenje: ako imate pak treger za kola (ako nemate nabavite), na njega navarite po dve stare prednje nable (ili neke komade šipke sa rupama koje imitiraju nable) na svaki (na prednji i zadnji) i eto vam savršenog nosača za četiri bicikla.. probano u praksi... veoma stabilno... jedino što ćete morati je da stavite prednje točkove u kola.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#12 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 09 March 2009 - 06:47 PM

A da li bi moglo owo da posluzhi pored ostalog i za transport bajka?

Postavljena slika
  • 0
...born to ride...

#13 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 March 2009 - 07:11 PM

Jel to čelično ili alu ? Nešto mi tanko izgleda..može kažem ti navari samo dve cevke na tu prednju šipku da može igla da prolazi kroz njih... posle samo staviš viljušku na te cevke kao kad stavljaš prednji točak.. stegneš... gledaš da ti zadnji točak stoji na zadnjem nosaču... stegneš onim rastegljivim kaiševima i nema da se pomera. Kakav thule kakvi bakrači :lol:
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#14 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 10 March 2009 - 02:05 PM

Ma nije owo moje, nashao sam ne netu, ali neshto na tom fazonu, kako korpa se stawi na krwo, sluzhi za prewoz raznih stwari ali i bajka. Mada mislio sam samo jednostawno soborim bajk dole, i izwezhem ga da se ne pomera i toliko...
  • 0
...born to ride...

#15 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 02 May 2010 - 06:18 PM

Naime treba mi nosac bicikle koje montira ili na krov ili pozadi, samo sto se kod mene radi o GOLF I automobilu. Pa mozete li mi neke preporuciti, reci gde mogu to da nadjem, i koliko bi me kostalo to zadovoljstvo???


Nosac za peta vrata, planet bike, 2-3 hiljade.


Moze li neko da mi objasni kako se montira ovaj nosac i koliko je to sigurno? Da li landara bicikla dok se voze kola? Kako se fiksira volan? I gde se kaci onaj deo sto ide iza zadnjeg stakla?
  • 0
...born to ride...

#16 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 15 May 2010 - 03:55 PM

Jel neko odavde ima nosac bicikla za peta vrata? Jel moze da napise utiske, koliko je prakticno, bezbedno itd? :]
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#17 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 22 May 2010 - 06:11 PM

Posto niko nije napisao iskustva, da podelim s vama utiske jednog coveka.

Danas u Cara Dusana na semaforu vidim coveka, vozi Tojotu Corolu (onu kratku) i ima nosac za bicikl sto se montira na peta vrata, i na njemu neki Capriolo bajs. Svirnem mu i pitam ga kako je zadovoljan nosacem i gde ga je uzeo. Covek odmah odgovori, da nikako ne uzimam, da ljulja li ljulja, skripi i da uvek strepi dok vozi da ce svakog casa da otpadne, i da zato mili kroz grad. I rece mi da skupljam pare, za krovni gepek, pa krovni nosac, jer ce i on to da uradi.

Eto toliko : )
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#18 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 May 2010 - 09:01 PM

koliko para, toliko i muzike:
http://www.thule.com... ... riers.aspx
  • 0

#19 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 23 May 2010 - 08:47 AM

Ili skupljas jos vise para, pa kupis SUV u koji moze da stane bicikl unutra :D

To je i najbezbednija varijanta, za nas zaboravne kojima se desi da zaborave da im je bajs na krovu... a podvoznjak nizak... n:sign0007 n:happy0045
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 May 2010 - 11:50 AM

Ili, ulazis u garazu trznog centra, a zaboravio da imas bajkove na krovu. :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika