Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#181 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 07 July 2017 - 05:33 PM

Napravi X od letvi pa zakaci selnama za nosac i kanapom za tockove da se ne mrda.

 

jakojacenajjace.jpg


  • 0

#182 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 July 2017 - 05:49 PM

Ne znam kako pedale da podesim, posto ako je blizu auta, bojim se da ce pedala udarati prilikom truckanja

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
  • 0

#183 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2017 - 05:56 PM

Кад рекох да бицикл буде "што ближе ауту", то значи и довољно далеко да не удара. А положај... Рецимо да бицикл поставиш тако да је предњи точак десно (ка тротоару), а задњи лево (гле чуда :)). Педалу која је ближе ауту поставиш тако да буде... са десне стране леве шипке носача. Дакле, да педале не могу да се врте уназад. Напред неће моћи због фиксираног задњег точка.

 

Биће добро ако ти је ауто хечбек, са накошеним петим вратима, јер ће бицикл природно да се ослони на конструкцију носача..


  • 0

#184 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 July 2017 - 06:02 PM

Hvala. Probacu nekako da iskombinujem i da ga pricvrstim.
E sad kako je najbolje da postavim nosac tj auto jeste hecbek da li nosac da se nasloni na staklo, a dodji deo na branik.
Tako mi je nekako najlogicnije da ga postavim i onda bi se bicikli kao sto kazes naslonio na peta vrata

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
  • 0

#185 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2017 - 06:11 PM

По доњем делу конструкције, то је баш носач који се наслања на браник (приљубиш га уз пета врата). Горњи део конструкције се наслања на стакло и када га причврстиш за кола не сме да буде луфта. Само код овог модела не можеш независно да поставиш угао конструкције у односу на стакло и део за бицикле, јер је то једна иста шипка. Па мало експериментиши и направи компромис. Део за бицикл свакако мора да буде под углом, да гура бицикл на носач (не да буде паралелан са земљом). Али онда ће можда лоше да належе на стакло. Ту не могу да помогнем, код мене се подешава независно (имам три шипке).


  • 2

#186 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 07 July 2017 - 08:16 PM

Zdravo drugari,

 

planiram da kupim nosač bicikli za auto da bih mogao da prevezem bajs do nekog mesta kada krenem na put ili čisto zbog transporta.

Ono što me zanima je da li se isplati kupovati ove nosače od 3000 do 4000 din poput ovog na linku https://goo.gl/zKnJYk ? Prevozio bih najviše dva bicikla, jedan drumaš i jedan city, ali ne bih dao mnogo para za nešto što se neće koristi toliko često. 

Hvala unapred na odgovorima


  • 0

#187 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2017 - 08:40 PM

Ако бицикли не могу да стану у ауто, исплативост зависи од твоје жеље да носиш бицикле на пут. Колико ти значи да имаш бицикле на путу у односу на цену носача (и мало петљања сваки пут са постављањем носача и бицикала). Ако би тај пут био и у иностранство, имај у виду да су у ЕУ махом забрањени носачи код којих таблица или светла нису потпуно уочљиви (дакле, да носач и бицикл не заклањају ниједан део).

 

Ја имам сличан носач, са тим лежиштима, само што има три дела, за независно одређивање угла за део који се наслања на стакло и дела за бицикле. Ипак, све чешће скинем точкове и гурнем бицикл у кола, јер ми је брже и једноставније него да постављам прво носач, затежем све, па онда бицикл (чији је рам пун трагова од стављања на носач), па опет затезање свега. Па после демонтажа свега пре вожње и опет монтажа после. Одузме сигурно 15 минута да буде намештено како треба. За кидање точкова и убацивање није потребно више од 2 минута (мало је кнап), а после нешто више за извлачење и монтажу точкова. Али, ја најчешће носим само 1 бицикл. За два сам до сада увек користио носач и свакако ми се "исплатио".


  • 0

#188 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 20 April 2019 - 06:35 PM

Ima li ko iskustva sa nosacima za bicikle koji se montiraju na kuku? Oni bez svetala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#189 DareTrek

DareTrek
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 20 April 2019 - 07:35 PM

Bio sam letos u Passau u Nemačkoj i vozio dva bicikla na Astri G imao sam nosač na petim vratima, i imajte na umu da preko granice skoro svi koriste nosac na kuki ili na petim vratima ali pod obavezno ne sme zaklanjati tablicu i signalizaciona svetla i osvetljenje za tablicu pogotovo. Pitanje je kada će i kod nas da krenu da zaustavljaju. Ja sam u uradi sam kupio svetlosnu grupu koja sluzi da nosi tablicu i signalizaciju. i nakacio (napravio nosace koji nose tu nazovimo PVC dasku) i niko me nije zaustavio. Predpostavljam da je problem da ako se načini prekršaj mora da bude vidna tablica zbog kamera. 


  • 0

#190 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 20 April 2019 - 08:26 PM

To stoji za zaklanjanje svetala i tablice. Mada bih ja taj prosti za na kuku koristio u lokalu uglavnom. Jos razmisljam da li takav, npr nesto slicno kao Thule 970, ili da kupujem nosac za na krov. Ovaj prvi mi je puno laksi i prakticniji za koriscenje i skladistenje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#191 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2019 - 09:30 PM

Ја хтео да купим тај носач за таблицу, са светлима, али је проблем што се прикључује исто као и приколица. Ако немаш куку на ауту, немаш ни тај прикључак. Питао неколико пута колико кошта минмално, да ми уграде само то за светла, без куке, никад добио одговор. :( А уградња куке (која ми ич не треба) преко 300 евра. Ако већ имаш куку, боље да узмеш и носач за куку. Иначе, већ сам писао овде да су ми и за Хрватску рекли да су почели да гледају носаче. Ја нисам имао проблема, али можда једном у сезони користим носач, а могуће је и да у сред туристичке сезоне не праве проблеме. Словенци су сигурно ригорознији.


  • 0

#192 DareTrek

DareTrek
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 April 2019 - 08:13 AM

Bas sam prosao krokroz Sloveniju, činjenica nisam isao u lokal neko na auto put i za sada sam prosao. Taj priključak je verujte mi prosto da se poveze imate tutorijale oko toga. i sema je jednostavna oguli se malo žica od postojeće instalacije i nadoveze se instalacija od priključka za prikolicu, tako povezuju i električari. Celi posao je nekih sat vremena. 


  • 0

#193 DareTrek

DareTrek
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 21 April 2019 - 08:17 AM

A sada koristim ovakav nosač... 

Attached Thumbnails

  • IMG_20190421_0923471.jpg
  • IMG_20190421_0923551.jpg

  • 0

#194 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2019 - 08:41 AM

Распитивао сам се раније. Ја нисам електричар, а ни који кажу "може то" више су у фазону "дај да раскопамо електронику у колима, па можда и наместимо, само дај гајбу пива". Ја сам чудан, па ми то никад није легло. :) Тим пре што нема електричне шеме. Него, за лимузине имаш и носаче који бицикле поставе укосо (гледано са стране :)), од крова на поклопац пртљажника, па не ометају ни светла, ни таблицу. Мана је што не може да се отвара пртљажник без скидања бицикала, али се мање прљају, а требало би да је и отпор мањи.

 

У ствари ми је јако чудно да праве проблем кад жице од точка (!) "заклањају" светла, а није проблем кад су светла и таблица скроз доле, на носачу за куку, практично испод нивоа браника.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika