Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#41 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2010 - 06:32 PM

Da li ima uvoznik u Srbiji za ovaj nosac?

Kada vidiš cenu ima da ](*,)
  • 0

#42 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 31 May 2010 - 01:26 PM

Ne moze da se vidi cena za Thule 594 (pricvrscivanje za tocak)
za Thule 530 cena - 120 eur. Mnogo.
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#43 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2010 - 06:35 PM

Subota Bubanj potok pa navali na nosace za bicikl. Cene uglavnom variraju od vestine cenkanja, ali za nekih 30 evra moze da se kupi jako dobar nosac samo ih treba videti u onom krsu.
  • 0

#44 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2010 - 06:51 PM

Kod misextr-a?


ja imam takav za peta vrata a i onaj za krov...za 5. vrata trebalo bi da ima u Planet bike-u, ja sam ga daaaavnih dana tamo pazario. A imam i belog punta ( Z 10 ) :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#45 chux

chux
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 24 May 2011 - 01:41 PM

Ako još nekome zatreba na totalu ima na akciji...http://www.totalbike...bicikla-za-kola
  • 0

#46 bajser

bajser
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 31 July 2011 - 05:17 PM

najbolje resenje za prevoz bajsa:

Postavljena slika
  • 0
kao Mister No i njegov Pajper, tako i ja vozim bajs!

#47 cikajowa

cikajowa
  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts

Postavljeno 31 July 2011 - 07:18 PM

Ima li neko da znada gde ima nosac sto ide na kuku? Polovan dobar, onaj sto ima i svetlosne grupe pozadi?
  • 0

#48 Pepa

Pepa
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 25 July 2012 - 06:30 PM

Kupili smo 2 bicikla , muski i zenski , i nosac bicikla za peta vrata slican onima koji su vec na ovoj temi prikazani.
Nikad nisam videla kako neko vezuje bajkove za to .
Logicno ,isprobali smo kako lezi na autu , i ubacili smo i bicikle -sipke u lezista , nakacili te gumice oko sipki, ali po meni to bi sve trebalo malo bolje ucvrstiti. Pedale , volan blokirati (?) Mozda ja i lupetam i pojma nemam ...Neke odbojnike izmedju bicikala ? stirodur ? Imam ja ideja #-o
Ako iko ima neki koristan savet , malo detaljniji nije na odmet :lol:
Mastamo da odemo na odmor sa bajsevima , negde malo u prirodu , na kampovanje.
Ako je iko odavde nosio bajkove na tim nosacima za peta vrata , ako moze da postavi sliku namestenog bicikla - molim vas !
A mi i dalje smisljamo ... saje , odbojnike , gumene zastitnike ... sta zategnuti ?
  • 0

#49 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 July 2012 - 11:26 PM

Nema tu mnogo pameti, samo obezbedite dovoljan broj gumenih tregera sa kukicama i to lepo zategnite, jedan za drugi bicikl. Ti nosači za peta vrata jesu nezgodni, jer se bicikli međusobno naslanjaju jedan na drugi, pa su moguće i manje ogrebotine, ako vam to smeta, ubacite i neki sloj izolacione sunđeraste folije između.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#50 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2012 - 02:55 PM

Par godina imam noname nosač za 5. vrata, ali daleko bolji model od ovih koji se sad prodaju. Ima:
1. Nezavisno određivanje ugla između gornjeg dela (naslanja se na staklo), donjeg dela (naslanja se na branik) i šipke koja nosi bajkove, pa odgovara bukvalno svakom tipu automobila.
2. Posebna ležišta za bajkove, sa gumenim "zatvaračem" za učvršćivanje.
3. Šest traka za učvršćivanje nosača na autu - 2xgore, 2xdole i 2x sa strane.

Bajkove učvršćujem jednom dugačkom trakom sa zatezačem koja služi samo za to. Nju provučem kroz točkove i ram, da se točkovi i pedale ne okreću nikako u transportu. Dodatno učvrstim bajk(ove) ostacima onih 6 traka za kačenje na auto. Dužina je izdašna. Bajkovi stoje veoma stabilno. Voženo i nešto preko 100 km/h, voženo po krivudavom planinskom putu i nikad nikakav problem. Nema zvukova, nema pomeranja, nema oštećivanja bilo čega (osim jedne ogrebotinice, mojom krivicom).

Šta je problem?
Nosač je tako zamišljen (kao i većina tih za peta vrata, pogotovo starijih) da bajk zaklanja tablicu i svetla. Nisam do sada imao većih problema, ali biće ih sve više, jer je to u EU zvanično zabranjeno. Zbog toga tražim nosač koji će da izdigne bajkove. Takvi su jako skupi, pa onda tražim bar da bude merak, pa da ima i platforme za oslanjanje svakog bajka pojedinačno, plus "ruke" sa klapnama kojima se ram učvrsti. Da (de)montaža bude brza (trenutno mi je potrebno 10ak minuta).

Takvih modela nema mnogo, a kod nas ih je još manje. Nemačka firma Atera ima model Linea, ali od domaćeg zastupnika nema odgovora na mail. Cena varira, najniža koju sam našao je bila oko 170 evra. Druga varijanta je Thule ClipOn High 9105/9106, sa dodatnim adapterom za treći bajk (nikad se ne zna). Najniža cena (napolju) je bila oko 180 evra, kod nas standardno oko 230 evra.

Da li neko ima iskustva sa tim Thule modelima? Ili nekim sličnim (Atera, Fabbri, Peruzzo, Mont Blanc)? Kuku nemam, a i ti nosači (kvalitetni) su nenormalno skupi i vrlo kabasti kad se ne koriste (mada je prednost što se zaključavaju). Krovni nosači me apsolutno ne interesuju. Bajk može da mi stane u kola i bez ikakvog rasklapanja, ali ima mesta za max 2 osobe u kolima, ograničen je prostor za prtljag i može da stane samo taj jedan bajk. Plus je veoma pipavo. Skidanjem oba točka operacija se malo ubrzava, ali opet nema puno mesta, ne bi nikako išla 2 bajka i opet nema mesta u prtljažniku. Dakle, isti k.
  • 0

#51 srdjos

srdjos
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 08:04 AM

Ajd malo da oživimo temu :)
Par postova je bilo na temu, "ako se stavi nosač na peta vrata, bicikli je prljav". To ima smisla pošto točkovi bacaju, pogotovo ako auto nema "guzu" (golf, fiat stilo, polo, punto....)

Sad malo preterujem :) ali, da li je neko probao nosač 5 vrata u kombinaciji s ovim zavesicama:

Postavljena slika
  • 0

#52 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2012 - 08:11 AM

Slaba vajda, to samo sprečava da (mnogo) baca direktno na auto. najveći problem je turbulencija, seti se kako se autoo ulepi odpozadi po bljuzgavici kakvu god zaštitu da ima. Ako ti je baš frka da ne uprljaš bajkove, uzmi u poljoapoteci najlona pa napravi naopačke prekrivač :) ( U )
Ili pređi na diskove, baciš kesu preko diskova i čeljusti, do sedla ne dobacuje, za ostalo te boli uvo :mrgreen:
  • 0

#53 srdjos

srdjos
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 08:16 AM

Pa ne bih se baš složio s tobom. Zavesice dosta smanjuju bacanje kamenčića, prljavštine, vode .... sa zadnjih točkova a samim tim i turbulencija nema šta da vitla pozadi

Pretpostavka je da će auto i bajkovi će u svakom slučaju biti prljavi ali mnogo manje.
  • 0

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2012 - 08:52 AM

Pa hoće, ali opet, bajk je mali pa mu je i to malo mnogo. Naročito ako se vozi po kiši pa ona masna bljuzga ulepi felne / kočione površine. Po suvom... bez problema. Osim ako nije cilj da bajk baš, baš sija u svakom trenu.
  • 0

#55 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 09:15 AM

Zavesice ili prasinjare,sluze pre svega za zastitu od udara kamencica po "sajtnama" a naj korisnije su kao zastita od katapultiranja kamencica u automobile koji se nalaze iza.
Zimus sam vozio dva bajsa po bjuzgavici,a na autu imam neke integrisane zavesice od krute plastike,krace od ovih sa slike,i mogu ti reci da ne pomazu ni trunku,bajsevi su bili skroz prekriveni prljavstinom.
Od skoro koristim krovne nosace,i to je mnogo bolje resenje,jedino preporucujem da ne uzimate ovajhttp://www.cikloberz...ow.php?id=63286 jer mi je njegov blizanac pukao u mehanizmu sape,srecom cuo sam na vreme lupkanje,pa sam sacuvao bajs.
Naime mehanizam stezanja je od plastike,koja vremenom postane krta,"staklasta",pa da ne bi skupljali fragmente bicikla po putu,izbegavajte taj tip nosaca.
  • 0

#56 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 09:27 AM

Zavesice ili prasinjare,sluze pre svega za zastitu od udara kamencica po "sajtnama" a naj korisnije su kao zastita od katapultiranja kamencica u automobile koji se nalaze iza.

Ove na slici tesko, nesto ima fali sajtni iza. Prednje jos i nekako, samo sto je nije bog zna kako smisleno kaciti zavesice i stititi sajtne, a ostaviti koseve koji su izlozeniji. No nista zato ima koruba (plasticno podkrilo) sa zavesicama pa svi sretni :)

Enivej kola su los, mada najcesce iznudjen izbor za transport bicikala. Pozadi smanjuju preglednost, zaklanjaju signalizaciju i bivaju upraljni, na krovu unistavaju aerodinamiku, dizu potrosnju, povecavaju osetljivost na bocni vetar ... Zato je kombi keva :)
  • 0
Postavljena slika

#57 srdjos

srdjos
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 09:31 AM

a naj korisnije su kao zastita od katapultiranja kamencica u automobile koji se nalaze iza.


kolega mi je rekao da mu je auto nazad mnogo manje prljav otkad je stavio zavesice tako da ima i toga. Elem, videćemo kako to sve čuči na mojoj kanti od afta pa ćemo u akciju
  • 0

#58 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 10:59 AM

Enivej kola su los, mada najcesce iznudjen izbor za transport bicikala. Pozadi smanjuju preglednost, zaklanjaju signalizaciju i bivaju upraljni, na krovu unistavaju aerodinamiku, dizu potrosnju, povecavaju osetljivost na bocni vetar ... Zato je kombi keva :)


Možda je kombi dobro rešenje - ako nije tvoj :)
Koliko košta registracija kombija (obično su preko 2l) a koliko kola?

Ako se u kolima voze 1-2 čoveka sa isto toliko bajseva, nije neko veliko povećanje potrošnje (moje iskustvo). Ako se vozi 4-5 ljudi, 4-5 bajseva će već da se oseti, ali to nije problem kad se trošak za gorivo podeli na toliko novčanika.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#59 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 11:56 AM

Možda je kombi dobro rešenje - ako nije tvoj :)

Ako je fime, e onda je odlican. Reistracija je podnosljivo otrovna, podvodi se pod sredstvo za rad. Manje vise svi ostali troskovi se odbijaju od poreza...

Koliko košta registracija kombija (obično su preko 2l) a koliko kola?

Zavisi od godista :) Moze kostati i malo preko 200e. Cenis da ganferi koji vozaju sekundar po gradu u matorim meckama placaju neku otrovnu registraciju, ili nedao bog bk avala onaj raspali vagen, dok nemaju sredstava ni klubske bubasvabe da prehrane kao ljudi :D
  • 0
Postavljena slika

#60 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2012 - 12:44 PM

U to ne ulazim, verujem da voze drešine, ali to nije ono o čemu bi trebalo da razmišlja neko od nas ko ima "prosečna" primanja i "prosečne" prohteve.
Za naše potrebe (poteramo kola i bajseve negde van grada na vikend ili duže) nema boljeg rešenja od karavana ispod 2000 cc (zbog cene registracije) sa nosačima na krovu. Udobno se pakuje četvoro sa stvarima i bajsevima, može i petoro za ne daj bože.

Kombi je super ako imaš odakle (tečina firma, ćaletova radnja) da se drpneš na poslugu.. Ako nema zavrzlama sa onim putnim nalozima. I ako ide više ljudi.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)