Jump to content


Fotografije

Nosac bicikli za automobil


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
193 odgovora na ovu temu

#21 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 23 May 2010 - 03:09 PM

Pa dobro majka mu stara, zasto bih isao u garazu trznog centra sa biciklom na krovu :lol:
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#22 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 27 May 2010 - 07:41 AM

Pa dobro majka mu stara, zasto bih isao u garazu trznog centra sa biciklom na krovu :lol:

Pa niko nece ici dok se seca da su mu biciklovi na krovu. Medjutim, onog momenta kada to zaboravis... :oops: (a ne vidis ih u retrovizorima jer su gore)...
  • 0

#23 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 May 2010 - 08:08 AM

Imam ja nosač za 5v, onaj od -4k kakav ima i u kapriolu - ne ljulja, ne škripi, ne otpada - ko zna kako ga je lik montirao. Jedini smor kod njega je što, ako digneš bicikle visoko, ne vidiš ništa pozadi, a ako ih ostaviš nisko, ima da se nahrane prašine, izduvnih gasova... Traku za zatezanje rokneš na donju cev nosača i negde blizu pogona i nema da makne.
  • 0

#24 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 27 May 2010 - 12:04 PM

Imam ja nosač za 5v, onaj od -4k kakav ima i u kapriolu - ne ljulja, ne škripi, ne otpada - ko zna kako ga je lik montirao. Jedini smor kod njega je što, ako digneš bicikle visoko, ne vidiš ništa pozadi, a ako ih ostaviš nisko, ima da se nahrane prašine, izduvnih gasova... Traku za zatezanje rokneš na donju cev nosača i negde blizu pogona i nema da makne.


Hajde ako ti nije mrsko, ako imas neke slike kako to kod tebe izgleda da stavis ovde da vidimo, a ako nemas, seti se sledeci put kad montiras nosac pa slikaj ;) :)

Gledao sam svuda po netu, ali nigde konkretna slika sa konkretnim biciklom :]
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#25 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 02:03 PM

ja kapiram da bih mogao da kupim običan krovni nosač, uzmem samo neku sunđerastu podlogu adekvatne površine i gume za vezivanje, uvežem čvrsto sa svih strana i ćao.
nije baš najlepši prizor, ali mi deluje praktično... da ne razmišljam da li će mi se guliti farba, škripati, kriviti se točkovi, kupiti prašinu, zaklanjati tablice i svetla i slično. :-k
  • 0

I chill harder than you party. 


#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 02:58 PM

Pa, ako ćeš samo 1 bajk da nosiš, onda možeš i u gepek ;)

Kod nosača za peta vrata treba gledati da je dobro obložen na mestima gde ram i delovi dodiruju nosač, kao i nosač mora biti pričvršćen i odozdo, pošto sam ja sa nekim nosačem pri preko 100km/h primetio da se bajkovi podižu na gore, na Fiatu Punto (na nekima se to možda neće desiti, ali ko zna...)

Krovni nosači mogu biti najbolje rešenje (na prosečan krov može i 5 bajkova da se nabudži) ali treba osigurati dobro bajkove.
  • 0

#27 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 03:45 PM

ne razumem se u tu tehnologiju, al za te krovne nosače kako god pogledam čini mi se da će se kriviti nešto, a to mi se baš ne dopada... da, samo jedan bajs je u pitanju, al fora je u tome što ja inače ne vozim kola, a moji ne voze bajs, pa kada baš negde idemo, obično samo meni treba bajs, a pošto nas ide više onda nema šanse da stanemo svi unutra + bici

našao sam i ovaj članak na ciklonautu:

http://www.ciklonaut... ... t.htm#auto
  • 0

I chill harder than you party. 


#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 07:26 PM

za ovo sam pominjao, da mora da ima kačenje i od dole
Postavljena slika
jeftiniji imaju samo sa strane i gore, pa ume da se podiže.


a od krovnih nosača pozdravljam ovaj i ni jedan više. bajk stoji ultra-čvrsto (koliko god viljuška dozvoli)
Postavljena slika
  • 0

#29 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 08:01 PM

"Prednost je bolja aerodinamika a nije zgodno to što ušice viljuške (mesto gde dolazi osovina točka) usled ljuljanja bicikla levo-desno trpe bočne sile kakvima na biciklu nisu izložene. Nije mi poznato da su se nekome zbog toga ušice polomile ili ozbiljno oštetile, ali na lošem putu na kome auto poskakuje na sve strane, ovo nije baš prijatna stvar."

jel ovo ikome ikada pravilo problem? čisto informativno : )
mada zaista sam video da puno ljudi koristi ovakve nosače i to ljudi koji imaju baš skupe bajkove, pretpostavljam da je to dobar pokazatelj za bilo koji proizvod : )
  • 0

I chill harder than you party. 


#30 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 08:19 PM

Fora je što na bajku od 11-12kg sediš ti sa 60-100kg kada voziš po našim lošim putevima.
Automobili, sa druge strane, imaju suspenzije i mnogo ublažavaju drmusanja gore-dole, a pošto ne sedimo na bajku dok jurimo autoputem, ulećemo u krivine pri max 50km/h sile koje trpe dropaut-i nisu neke posebne. Tako da nema šta da se razmišljaš ;)
  • 0

#31 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2010 - 08:23 PM

sjajno : )
  • 0

I chill harder than you party. 


#32 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 27 May 2010 - 09:40 PM

za ovo sam pominjao, da mora da ima kačenje i od dole
Postavljena slika
jeftiniji imaju samo sa strane i gore, pa ume da se podiže.


Jel ima ovo da se kupi kod nas?
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#33 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 27 May 2010 - 09:46 PM

za ovo sam pominjao, da mora da ima kačenje i od dole
Postavljena slika
jeftiniji imaju samo sa strane i gore, pa ume da se podiže.


Jel ima ovo da se kupi kod nas?



Ne znam da li ima, ali ima da vidis na jednom puntu cini mi se :) bele boje...
  • 0
Potpis

#34 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 09:49 PM

Kod misextr-a? :D
  • 0

#35 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 27 May 2010 - 10:24 PM

kod gamzzy-ja :)
  • 0
Potpis

#36 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 28 May 2010 - 08:32 PM

a od krovnih nosača pozdravljam ovaj i ni jedan više. bajk stoji ultra-čvrsto (koliko god viljuška dozvoli)


U ovom slucaju se ne bih slozio sa tobom, to je poslednji krovni nosac koji bih ja stavio. Ovaj zahteva skidanje tocka, njegovo stavljanje u kola (x na primer 3 bicikla). Sem toga, stavljanje plasticnog uloska u disk kaliper, da se slucajno ne stisnu kocnice... Kako se resava problem biciklova sa razlicitim viljuskama (100mm road, 110mm mtb QR, 20mm, 15mm QR)?

Za vecinu biciklova, Thule 530 je sasvim OK resenje, bez skidanja tocka. A ko ne zeli da mu nosac dodiruje/steze/grebe ram, onda uzme ultimativno resenje: Thule 594 - po meni ubedljivo najbolji krovni nosac koji postoji... Sem toga, i nosivost mu je velika, pa odgovara i za DH masine. Na zalost, letos ga nisu imali u Novom Sadu, ne znam da li su poceli da ga donose (mozes proveriti, pa mi javi :wink: )

Attached Thumbnails

  • pEMS1-6244411venh.jpg

  • 0

#37 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 02:10 PM

Ja koristim nosаč za tri bicikle na 5 vrata već negde 6 godina (kupio u Markoniju, 25.maj) i nikad nisam imao problema oko vibracija. Uvek proveravam da li je nosač i stabilan posle montiranja. Bicikl uvek što je moguće više blokiram od pomeranja.
Normalno skuplji su i kvalitetniji (ja sam platio tada oko 4.000 din. nije neki high brand ali je kvalitetno). Vozio sam sa nosačem i po autoputu brzinom 130 km/h i po krivinama sa 60-80 km/h i to sa dva MTB-a na nosaču :)
Problem je što kod nosača za peta vrata uvek zaprlja bicikl posle dužeg puta (blato i prašina) a ako ga zaštitiš ne vidiš ništa pozadi. Tako računaj na pranje bicikla posle nekog dužeg puta :(
Bicikl blokiram tako što postavim jednu pedalu tako da uvežem sa donjim deo nosača. Ram (koji je karbon) uvek zaštitim nekom debljom krpom pre stavljanja na nosač.

P.S.
Kad krene lepo vreme nosač ne vadim iz auta. Ko zna gde će se voziti za vikend. :)
  • 0

#38 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 02:50 PM

Nosač ima isti način vezivanja kao na Gamzzz-evoj slici...
Kada ga budem stavljao slikaću ga sa načinom vezivanja bicikla..
  • 0

#39 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 29 May 2010 - 06:55 PM

a od krovnih nosača pozdravljam ovaj i ni jedan više. bajk stoji ultra-čvrsto (koliko god viljuška dozvoli)


U ovom slucaju se ne bih slozio sa tobom, to je poslednji krovni nosac koji bih ja stavio. Ovaj zahteva skidanje tocka, njegovo stavljanje u kola (x na primer 3 bicikla). Sem toga, stavljanje plasticnog uloska u disk kaliper, da se slucajno ne stisnu kocnice... Kako se resava problem biciklova sa razlicitim viljuskama (100mm road, 110mm mtb QR, 20mm, 15mm QR)?

Za vecinu biciklova, Thule 530 je sasvim OK resenje, bez skidanja tocka. A ko ne zeli da mu nosac dodiruje/steze/grebe ram, onda uzme ultimativno resenje: Thule 594 - po meni ubedljivo najbolji krovni nosac koji postoji... Sem toga, i nosivost mu je velika, pa odgovara i za DH masine. Na zalost, letos ga nisu imali u Novom Sadu, ne znam da li su poceli da ga donose (mozes proveriti, pa mi javi :wink: )


Da li ima uvoznik u Srbiji za ovaj nosac?
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#40 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 07:21 PM

Da li ima uvoznik u Srbiji za ovaj nosac?


Pogledaj na:
http://www.gpautoshop.com/thule/
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika