Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3661 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 29 April 2019 - 07:43 AM

Kolika diskusija okolo svetala! Pa, gde vi toliko vozate noćima, što ne idete po danu? ;-)

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 6

#3662 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 08:24 AM

Dusane, evo i lik iz videa koji je postavio trista cuda kaze da ljudskom oku to izgleda drugačije nego na videu. Pa valjda si i sam video neko svetlo uživo i na videu - nikad nije isto. A ja sam ti tražio da vidim samo oblik snopa...

 

A pošto vidim da ti toliko braniš taj Sofirn i kažeš da je bolji od svih ovih svetala (sa kojima svi mi mislimo da on ne može ni da se poredi btw), mislim da je razlog u nečemu sasvim drugom... svako može da zaključi sam...

 

Uživaj ti lepo u tom Sofirnu, a mi ćemo u našem mraku neznanja (a i pravom mraku O:))


  • 0

#3663 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2019 - 09:13 AM

Kolika diskusija okolo svetala! Pa, gde vi toliko vozate noćima, što ne idete po danu? :wink:

 

Plus ako budu vozili duplo brže možda shvate da je autonomija baterija nebitna. :D

 

Sva ta rogobatna i preskupa rešenja nemaju nikakvog smisla ako nisi neki svetski putnik. Jer jeftine male lampice imaju tako jako svetlo, i u širinu i u daljinu, izdržljive su i kvalitetno napravljene i imaju autonomiju da zaboravim kad sam punio, tako da te diname kablovi i fiksni farovi za veliku većinu biciklista gube hands down u poređenju šta pružaju x puta manje lakše praktičnije (brzomontirajuće) i jeftinije lampice od 10-20$

Ovde se zaboravlja da većini biciklista svetla služe kada ih uhvati mrak. I nemaju šta da traže na biciklu 90% godišnje kilometraže.

I pritom itekako imaju i jačinu i autonomiju  da pokriju i duže noćne vožnje, brevete, putovanja.. za šta opet sa velikim zadovoljstvom koristim iste te lampice. Dve 18650 ćelije jedna u lampi jedna u džepu nose u sebi veoma mnogo energije. I kad budem višednevno putovao uvek sa lakoćom ću napuniti jer svuda danas ima struje, u svakom smeštaju koliko sam čuo.


  • 0

#3664 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 09:56 AM

Nisi u pravu samo za jednu stvar, svetski putnici nema šanse da nose te rogobatne lampe sa ogromnim externim baterijama O:)

 


  • 2

#3665 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2019 - 10:10 AM

To nisam nigde ni rekao, oni koriste mahom diname sa kablovima i fiksnim svetlima reflektorima (ali opet najčešće u kombinaciji sa baterijama).

U svakom slučaju i jedno i drugo je rogobatno i nepraktično za veliku većinu biciklista i njihove svakodnevne potrebe.

Realno prosečnom biciklisti ni ne treba svetlo uopšte, nikakvo.


  • 0

#3666 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 April 2019 - 10:10 AM

Dusan011

 Čekamo još šta je to bolje kod Sofirna Dieleven. Možeš da napišeš da je to cena od 13$... par stranica pre si predložio čoveku koji je tražio svetlo od 10€ ali zaboravio si bitnu stvar. za 13$ imaš samo tu loptu sa kablom. Kako da svetli lampa? Da duva u kabl? Trebaju mu još bar 4 18650 ćelije, to je oko 4000 dinara. Treba da napravi paket od tih baterija, zgodno je sa već predviđenom kutijom od 10€ ili za 200 dinara da kupi spojeve pa oblepi ali kako ih onda puniti? Punjač za jednu bateriju od 5€ pa puniti dva dana 4 ćelije ili punjač od 30€ za sve odjednom? Ili na buvljaku kupiti polovne od lap topa za 100 dinara? Sreća pa nije baš toliko komplikovano jer Sofirn ima već nosač pa jedna briga manje. Koja bi bila krajnja cena Sifirnke da bi bila potpuno funkcionalna?

mirek200

 Jeste dinamo sjajna stvar ali ogromna većina ljudi koja rekretivno vozi bicikl ne razmišlja o kupovini ni najeftinijih bljeskalica jer isključivo voze samo po danu. Pre bi to dinamo služilo za punjenje telefona nego kao izvor svetla :). Beograd ima dva miliona stanovnika ali noću van grada nema šanse da sretneš nekog na biciklu (bar ja ne srećem osim ponekad na starom obrenovačkom do Ostružničkog mosta). Na Avali koja je popularna destinacija za bicikliranje i za koju ni ne treba neko skupo jako svetlo nikad nisam sreo nekog a popnem se možda dvadesetak puta u letnjim mesecima. Prošlo leto na Velebitu u Hrvatskoj (prava nedođija, nema ništa u krugu od 100km) u jedan iza ponoći srećeš desetine grupa biciklista a snopovi svuda paraju nebo. To je neverovatno :).

Jeremy

 Na slikama iz videa se čini da je levo i desno od snopa mrak ali u realnosti je i ta površina osvetljena i sve se jasno vidi. Taj glavni snop koji je najviše osvetljen (jer je najbitniji za vožnju) valjda slikajući zbog jačine svetlosti pretvara u mrak površine sa strane pa se ne čini da je mnogo široko :).

mmax001

 Vampiri bre! :D


  • 0

#3667 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 April 2019 - 10:13 AM


Realno prosečnom biciklisti ni ne treba svetlo uopšte, nikakvo.

 Tako je! Pravo u suštinu. Pravi biciklisti voze samo danju. Samo luđaci i pijani voze noću :D


  • 0

#3668 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 10:46 AM

Sva ta rogobatna i preskupa rešenja nemaju nikakvog smisla ako nisi neki svetski putnik

 

svetski putnici nema šanse da nose te rogobatne lampe sa ogromnim externim baterijama O:)

 

To nisam nigde ni rekao, oni koriste mahom diname sa ...

Izvini ali iz onog gore sam zaključio da po tebi za svetske putnike imaju smisla...

 

A što ljudi gledaju samo sebe i svoje potrebe (recimo, znam neke koji leti voze isključivo noću zbog vrućina - no opet ni njima ne treba autonomija od 100h), drugo neko spava u šatoru (što se tiče toga da svaki smeštaj ima struju), ja sam recimo kad sam putovao spavao kombinovano, neku noć u šatoru, neku u motelu i tada sam nosio neko malo jeftino svetlo - nije mi padalo na pamet ni da pomislim na svetlo i baterije tokom putovanja, čak sam tokom menjanja zadnje gume izgubio zadnju bljeskalicu pa sam usput kupio drugu... Inače za mene je recimo najbolja stvar dinamo (mada ga nemam i ne planiram da ga kupim). Prosečnom biciklisti što kažete skoro da ne trebaju nikakva svetla, ili neka, čisto da ih ima. Eto kao što rekoh i ja sam kad sam putovao koristio neka jeftina svetla koja sasvim lepo vrše funkciju. A kako je to bilo davno, sumnjam da je prednje imalo i 100lm. Kao što rekoh "Svaki ciga svog konja hvali"... ono što je najgore ovde su valjda entuzijasti. A mi možemo reći šta je kome najbolje (eto ja rekoh da je meni najbolje dinamo iako ga nemam), nema potrebe da se ubeđujemo, nećemo nikom promeniti mišljenje. Mene recimo ubeđivali pre 6 godina kad sam kupovao mali auto da je taj auto mali za mene, i ajde tada, ali i dan danas mi ljudi govore kako je taj auto mali. Verujem ja da je njima mali, ali neverovatno kako mi ne veruju da je meni taman (pa čak i prevelik) - valjda bi za 6 godina primetio da ne mogu nešto da stavim u njega što mi treba O:)

 

Pride još i ne čitaju... 

@trista čuda

Ne znam na koji post misliš (tamo gde pominjem crnu rupu sam i napisao da se šalim, ako to nije bilo očigledno). Inače sam upravo i napisao (i to čini mi se više puta) da se snimak i realnost razlikuju. U realnosti verujem da je ta lampa (kao i ona Supernova) bolja od mog Fenixa. A ovako kad poredim video i moj Fenix, Fenix mi izgleda daleko bolji. No ako pogledam video od Fenixa nikad ne bi rekao da je to Fenix koji ja imam


  • 0

#3669 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 11:24 AM

 

Realno prosečnom biciklisti ni ne treba svetlo uopšte, nikakvo.

Uf,kada bih ja poceo da nabrajam sto sve biciklisti ne treba po meni, bas bi se zakuvala diskusija,umesto toga ispricacu jedan morbidni vic,koji ide otprilike ovako:

 

Seta mama svoju cerkicu,a cerkica se zagledala u izlog,i kaze "jao mama sto je ovo lep bicikl,hoces li da mi ga kupis?

                                                                                                     

                                                                   mama odgovara: "Stvarno je lep,zlato mamino,ali sta ce ti,i tako imas  leukemiju". n2:mysmilie704

 

To je moj odgovor Gadjanu da prosecnom biciklisti i ne treba svetlo.


  • 0

#3670 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 11:57 AM

Pa naravno da mu ne treba kada min 95 % biciklista ne vozi nocu. Ja ne znam ni jednog biciklistu, a znam ih dosta, da voze nocu. Ne racunam avanture kada jedan zapuca na more za 24 sata pa mu normalno treba svetlo, ili krenes na visednevni put i normalno da moras da imas svetlo. Nikad se ne zna

 

Imam na sticni zakacenu malu kinesku bljeskalicu koju i ne skidam za slucaj da me zatekne neki sumrak/polu mrak kada se u jesen ili prolece vracam popodne sa voznje. I tada bi se provukao bez nje ali opet bolje da je tu. Napred nemam niti mi treba u takvim situacijama.

 

A ovde se vodi diskusija kao da ne postoji nista drugo na biciklu sem svetla. Daleko od toga da svetlo nije vazno, naprotiv. Ali lepo se skupite neko vece pa raspalite te kineske i ostale luxe i lumene pa da vidimo ciji je veci tj. koji je duze dobacio. Sa sve slikama i dokazima pa da vidimo ko "laze" a ko ne ;)


  • 3
.

#3671 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 12:09 PM

A ovde se vodi diskusija kao da ne postoji nista drugo na biciklu sem svetla

Mislim da bi bilo zabranjeno da raspravljamo na ovoj temi o kočnicama, menjačima.... ovo je tema o svetlima zar ne? Koga ne zanimaju svetla već recimo kočnice (koje su btw daleko važnije od svetala) nek ode na temu o kočnicama...

 

A na temi o kočnicama će te ubeđivati kako ti obavezno trebaju diskovi sa hidraulikom, nikako mehanika osim ako nisi kamikaza... isto kao ovde što se ubeđujemo da bez kilo lumena ne može da se vozi :mrgreen:

 

Sve je to smešno, u pitanju je samo to gde želiš da ubijaš vreme :mrgreen:


  • 1

#3672 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 04:26 PM

Jesam li nesto propustio dok me nije bilo, morao sam da skoknem do Havaja na skijanje.

 

"Čekamo još šta je to bolje kod Sofirna Dieleven"
Pored cene i cinjenice da je izradjena od metala a ne od plastike glavna prednost je sirina svetlosnog polja i 1600lm, osobine koje mi omogucavaju da sa istom lampom koju koristim na drumu mogu da vozim i po sumi. Da ne govorimo o tome sto se sa jednostavnim i jeftinim nosacem moze nositi na glavi ako zatreba jer ima odvojen paket baterija pa nije previse tesko kada se stavi na glavu. Dakle jedna lampa za sve tipove voznji.
 
"za 13$ imaš samo tu loptu sa kablom.Kako da svetli lampa?"
Ako cemo posteno kada je dosla Ikea u Srbiju na ovom forumu sam umesto skupih AA punjivih Eneloop baterija preporucio dosta jeftinije Ladda. Ako bi ti u svojoj lampi koristio Eneloop baterije ne bi prosao mnogo jeftinije nego kada nabavis 4 18650 baterije. Takodje moras i punjac za AA baterije da nabavis pa ni tu ne stedis puno para.
 
Imajte na umu komentare Jeremy-ja i trista_cuda dok gledate ovaj video kako je i ovo svetlo mnoogo bolje uzivo nego kako izgleda na snimku :)
 
 
* moram da dodam ukoliko neko poveruje ovoj reklami od 10000lm da realno Sofirn D11 ima 1600lm i u centru sija malo slabije nego Solarstorm x2 ali zato ima duplo siri svetlosni snop od njega, isti ovakav kako je prikazano na snimku.

  • 0

#3673 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 April 2019 - 05:36 PM

Pored cene i cinjenice da je izradjena od metala a ne od plastike glavna prednost je sirina svetlosnog polja i 1600lm, osobine koje mi omogucavaju da sa istom lampom koju koristim na drumu mogu da vozim i po sumi. Da ne govorimo o tome sto se sa jednostavnim i jeftinim nosacem moze nositi na glavi ako zatreba jer ima odvojen paket baterija pa nije previse tesko kada se stavi na glavu. Dakle jedna lampa za sve tipove voznji.

 

 Na glavi? Ko Teletabis na biciklu? :D

 Ovaj video je reklama a poseban momenat je kad pri kraju prikazuje onu vožnju kroz park a ekspozicija kamere na maximumu, video bukvalno deformisan :)
 Moje prvo javljanje na forumu je bilo u vezi "zastarelih "AA" baterija i litijum ionskih ćelija sadašnjosti i budućnosti "koje možeš kupiti na svakom ćošku" gde sam preporučio te Ajkija baterije, nekoliko meseci pre tebe al ajd, kako ti kažeš :). Ima sad u Lindi, 4 komada, 2400mAh za tričavih 399 dinara :)

 Ovaj moj Ajkson ima samo jednu manu, na nula stepeni malo poludi pa se prebaci u 10luxa početni mod. Sve ostalo je cakum pakum. Evo jedna smešna situacija u vezi kupovine. Taj dan kad je poštar doneo, otvorim pakovanje, izvadim lampu, vrtim je u ruci i pažljivo sve pregledam (kao i svaku novu stvar :)) i prvi dojam je bio "Au, za šta ja dadoh 40 €". Plastika mi je bila očajna, lampa se sva uvijala kad sam je otvorio da stavim baterije, imao sam osećaj da će se sve raspasti i pre prve vožnje. A to je ništa kad sam ušao u kupatilo (jedino mračno mesto u stanu jer nema prozora) i upalio. Na metar od zida snop je izgledao kao jedna uska horizontalna linija i ništa više. Odem do kompa i pošaljem mejl radnji da ću da je vratim jer je sa greškom :D ono, kakve sam sreće da baš ja dobijem ovu u kojoj se nešto pomerilo u reflektoru :). Međutim, naveče je stavim na bajs i skontam u čemu je štos. I tako prođe pet godina korištenja u svim uslovima te mogu samo da kažem da je ova lampa fenomenalna za svoju cenu, pa da sam je platio tri puta više ja bih bio zadovoljan. Ona jeste sva od plastike ali dan danas izgleda kao nova i s razlogom nije od krute plastike. I sočivo je platično ali na njemu ne ostaju nikakve ogrebotine. Šest sati svetli preko 600lm + još dva sata 150lm. 4 AA baterije unutra i 4 u torbici kao rezerva (4 AA zauzimaju mesta ko jedna 18650 :)), mali punjač koji puni direktno baterije u lampi, ma sveee.
 


Jeremy

 Ja samo potvrdio ono što si napisao da gledanjem fotografija i videa sa lampama samo doprinosi tome da kupiš pogrešnu i imaš iskrivljenu logiku :). Slažem se s tobom pa se biće zato ne razumemo :)
 


  • 0

#3674 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 06:04 PM

"Šest sati svetli preko 600lm "

 

Ne moze lampa na AA baterije da sija jace od 280lm. Bogami si ti dobio vrhunsku verziju jer ostali kazu da ta lampa sija do 4 sati i 30 minuta pa posle jos jedan sat na 80lm. To sto tvoja lampa trokira na nula stepeni je zbog AA baterija koje znacajno gube na performansama pri niskim temperaturama za razliku od 18650 baterija. Eto i tu je Sofirn D11 bolja.

Kad sam ja upalio Sofirn D11 u kuci da probam da li radi zena se bacila u atomski zdesna toliko je bila radijacija svetlosti :)


  • 0

#3675 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 April 2019 - 06:31 PM

 600 bre! Ima specijalni ksenon efekat pa je 600. Sa 2100mAh traje pet i po sati + 2 (fabrički manje) a sa 2400mAh i više od šest, provereno desetak puta :) Zimi je trajanje manje, to je istina. Jel znaš koja je dioda unutra pošto više znaš od mene o mojoj lampi :), nisam mogao da nađem nigde info?


  • 0

#3676 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 06:43 PM

600 da naravno.

Nego za 40 evra ja dobio:

Thorfire BL30 sa baterijama, punjacem i daljinskim dugmetom (to mu dodje kao kopija Solarstor x2) 1400lm

+ dve zadnje crvene bljeskalice usb punjive 100lm

+ Sofirn D11 1600lm

18.96evra + 2 x 4.30evra + 12.45evra = 40.01evra


  • 0

#3677 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 April 2019 - 07:01 PM

 Ajkson - 40€
 Pet godina preko 200 višečasovnih noćnih vožnji + bar 400 kraćih.
 3 feninga po vožnji

 Solar Storm x3 - 0€
 12 18650 ćelija, kutija za baterije , punjač - 120€
 8 višečasnovnih vožnji
 15€ po vožnji

 

  n2:cool2
 


  • 0

#3678 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 07:26 PM

Ne prolazi to kod mene znam ja dobro i statistiku i marketing.

 

Ja sam platio lampu sa baterijama 18.96evra i sa njom vozio 2880 kratkih voznji = 0.0065evra.  n2:cool2  n2:cool2

Uzimajuci u obzir kolicinu svetlosti po predjenom kilometru trosio sam 0.0013evra.  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2  n2:cool2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* kratka voznja podrazumeva segmente podeljene na pet minuta.


  • 0

#3679 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 10:07 PM

@vidramon svaka čast na onim postovima, sve si lepo objasnio (da ne kažem nacrtao)... što kažeš ko nema para ili neće da plati original nek kupi kopiju, lepo se vidi da i kopija svetli sasvim zadovoljavajuće. Ja sam se i javio jer mi deluje neverovatno da nekome nije dovoljno 1000 lm, pa sijalicu od 1000 lm koja baca na sve strane (dakle bez reflektora) da postaviš napred bilo bi sasvim dovoljno. Ali to je zato što većina tih lampi i nema pravih 1000 lm... btw lampa Sofirn D11 postoji i na Official Sofirn store na aliju i jeftinija je nego na onom tvom linku, mada na sofirnlight.com ne postoji ni jedna biciklistička lampa pa ni ta... btw nisam video da spominju negde najčešće korišćeni ANSI NEMA FL1 standard ni na pakovanjima (koja su generička, meni je svaka njihova lampa stigla u istom pakovanju) ni na sajtu... mada s obzirom da je na njihovom sajtu nema, i da je nema i ne spominje se nigde osim na aliju... diskutabilna je njena originalnost (kao i autentičnost Official sofirn store na aliju)

 

U stvari da vozim redovno noću sasvim sigurno bi imao svetlo na dinamu, čak i da svetli lošije od ovih (a koliko sam video uglavnom svetle bolje) velika je prednost što ne bi ni pomislio na svetlo i baterije nikada...

 

Uobicajeno kasnim zbog obaveza ali nikad ne ostanem nedorecen. Ja nisam neki ''VELIKI STRUCNJAK ZA SVE koji je otkrio TEORIJU SVEGA'' ili neki ''teletabis'' kako neki ljudi rekose, sve sto kazem je tacno i najblize realnom stanju. Imam sada preko 40 razlicitih lampi ta brojka je bila veca ali sam se dosta njih resio to jest nemam ih vise, sve lampe su brendirane i skuplje, krseve poput D11 i slicno sa laznim diodama sam imao nekada davno u pocetku naravno jer sam od tih krseva i poceo. Saradjujem sa mnogo brendova i u kontaktu sam non stop sa njima, prvenstveno radim sa lampama za lov ali takodje i sa biciklistickim kao i od skoro sa ronilackim lampama. Ako ti kazem da D11 nije lampa koju proizvodi Sofirn mozes da mi verujes bez ikakve dalje polemike, naveo sam ti samo par primera zasto to nije njihova lampa, a evo i zvanicne potvrde :

 

bW87nLa.png

 

Od imena Sofirn D11 tu moze da ostane samo prvo slovo s i da bude sr*nje D11 i nista vise. Takve lampe sam vidjao na dejli ikstrimu i slicnim sajtovima mnogo pre nego sto je se ovde culo za istu, imao sam slicne lampe davno a i slali su mi slicne na ''popravku'' to je duplo nista, gola budalastina, objasnjavao sam ovde do sada xx puta zasto je to tako i stvarno mi je dosadilo da se ponavljam. Svaka lampa koja ima gomilu laznih dioda a pritom izgleda kao lopta znaci robusna i ogromna  a daje svega brat bratu oko ljade lumena ( procena od 1600 lumena je procena od velikog strucnjaka koja nema veze sa realnoscu ), je totalna glupost, i moze da je kupi samo neko ko se ne razume a da je pritom posle dovoljno tvrdoglav da nece da sagleda realno stvari i da kaze jeo sam ***** radio sam to i to jer sam bio slep pored ociju. Ne bih se stvarno osvrtao vise na tu glupost mislim objasnjavao sam do sada unazad 10x sigurno dosaodio sam sam sebi a ne drugima.

 

Dalje sto se tice osvetljenja na biciklama kaze :
''Prilikom kretanja noću i u uslovima smanjene vidljivosti bicikl mora da ima upaljeno jedno belo svetlo na prednjoj strani i jedno crveno svetlo na zadnjoj strani . U suprotnom za kršenje ove obaveze, ukoliko se biciklista kreće putem van naselja propisana kazna je od 10.000 do 20.000 dinara, a ako se kretao u naselju gde postoji ulična rasveta kazniće se novčanom kaznom u iznosu od 3.000 dinara.''

 

E sada mislim da je bolje da imate non stop i prskalice Kineske od par stotina dinara koje se mogu naci kod svakih Kineza cisto zbog nemogucnosti kaznjavanja.

 

Rasprava se zahuktala oko ''pravih lampi za bicikle'' vs ''lampi koje se mogu koristiti kao lampe za bicikle''. Vidim da ima dosta netacnih informacija ljudi ne znaju razliku izmedju taktickih i EDC lampi. Takticke lampe tesko da se mogu koristiti kao lampe za bicikle, mislim mogu, sve moze, moze da se vozi sa telefonom na uvu i jednom nogom ali.. EDC lampe mogu da se koristi kao lampe za bicikle, bez ikakve modifikacije, iz prostog razloga sto neko pametan rece vecina ljudi vozi danju a ako ih zakaci neki mrak to je doosvetljavanje na kratko i slicno, za toliko vremena apsolutno je irelevantno sta ce posluziti kao izvor svetlosti i to je do korisnika da izabere sta mu najvise odgovara. Druga stvar kao sto sam rekao ranije vecina ljudi vozi brzinama 15-25 km na sat, sto je smesna brzina i nije potrebno nikakvo PRO osvetljenje sa milijardama lumena i snopovima ovakvim ili onakvim..

Dakle prave lampe za bicikle mogu da koriste samo ljudi kojima to zaista i treba, vi se pre ovolike polemike zapitajte da li to vama zaista treba ? Cisto sumnjam da ovde ima mnogo takvih, daj boze da se mogu i nabrojati na prste dve ruke a to su ljudi koji voze bar par sati i voze ucestalo po mraku i idu velikim brzinama po veoma zahtevnom terenu. Tako da je polemika krajnje suvisna i pretvara se u filozofiranje na osnovu YT klipova koji su slabo merodavni. Prave lampe za bicikle NE MOZETE KUPITI ZA 10 dolara ! Vidim dosta ljudi koji nisu objektivni takodje, kompanije koje proizvode takve lampe dobro naplacuju za svoje usluge od 50$ pa sve do nekoliko stotina $, a vi ukoliko nemate novaca da platite takvu lampu okrenite se jeftinijim alternativama nemojte filozofirati kako ove EDC lampe nisu zaista lampe za bicikle ali onda kada vam neko kaze koliko kostaju profi lampe za bicikle vi u fazonu eeeee jeste treba da prodam bajs da kupim lampu.

 

Od brendiranih proizvodjaca ''pravih lampi za bicikle'' preporucujem Ravamen : http://www.ravemen.com

Ima i jeftinijih modela i brendova koji rade kvalitetno, ali opet kazem koliko ljudi od vas ce ovde kupiti takve lampe, neka se slobodno jave da vidimo koliko ih ima ?

 

Na zalost jedino ovde vaj sou Sirijus ima dodira i dobrog iskustva sa reparacijama i modifikacijama i jedino on moze razumeti isto, ja sam pokusao pre docarati ali nije imalo efekta, da probam jos jednom.

Bilo koja EDC lampa koja iole ima smisla da bude prihvatljiva kao biciklisticka lampa ili SolarStorm, njihov snop moze veoma lako da se pretvori u mnogo kvalitetniji i upotrebljiviji za ljude koji voze cesto i dugo u noc. Resenje je jednostavno TIR optika. TIR optika u zavisnosti koju i kakvu izaberete mozete da napravite sta god vama odgovara.

 

Kacio sam sliku ranije evo ponovo.

 

WBUkjgH.jpg

 

Evo primera za SS, slikano je telefonom jer je jako mokro i bljutavo vreme i nisam imao zelju i mogao da postavljam stativ i kameru, bitno je samo videti koliko se dobija sirok i upotrebljiv snop samo stavljanjem TIR optike !

 

Levo original SS neutralna boja, desno kopija sa laznim Cree diodama, hladno bela.

 

Jelwqaf.jpg

 

Kopija

 

vgZlhfE.jpg

 

Original

 

d3K6mZQ.jpg

 

 

Ili ovako.

 

KJ0fsU6.gif

 

 

Napominjem ponovo, slikano je samo da se vidi razlika u snopu svetlosti, drzao sam baterijsko pakovanje ispod pazuha u jednoj ruci telefon u drugoj lampe ne znam ni kako sam sam slikao, kamera nije ni blizu da pokupi detalje, nema ovde posla bez DSLR-a, ali me bas mrzelo. Dakle poenta je ko zeli da modifikuje jeftinije lampe moze da dobije isto ono kao na skupljim ko ne zeli ili ne ume, moze da koristi bez modifikacije, moze da kupuje ove ''skupe prave'' ili moze da kuka.

 

Bitna stvar je da ovo uopste ne zaslepljuje postavite negde odmaknete se 10 metara stavite oci u ravni sa lampom ( sagnete se ) i idete napred i nema problema tek kada pridjete na oko 2 metra osecate neprijatnost ali i dalje mozete da gledate u lampu znaci nije ono pogledate u snop i refleks trzaja glavnom. Snop kome treba siri, moze da ide da se leci komotno ili da predaje filozofiju pa neka odabere.

 

Jos primera sta se moze napraviti sa promenom na TIR optiku :

 

cg1cdei.png

 

 

Neke ideje kako mozete jednostavno da odsecete snop svetlosti da ne zaslepljuje :

 

fEJsxOU.jpg

 

 

Prava stvar je elipticna TIR optika, takva se uglavnom koristi u ovim ''pravim lampama za bicikle''. Ko bas zeli vrhunsku modifikaciju moze i to da stavi.

 

Sto se tice slika i video snimaka sve komparacije koje nisu snimljene potpuno u isto vreme na istom mestu iz iste pozicije mogu da se kace macku o rep, da je tako recenzeri bi samo kada se radi recencija nove lampe uslikali na toj lokaciji novu lampu a od starih koristili slike od ranije.. Licno sam se uverio XX puta do sada u to koliko sam drugi polozaj meseca moze da utice na realno prikazivanje i prezentaciju dve iste lampe a da ne kazem razlicite. Ostale uslove kao sto su cistoca vazduha da li od magle, izmaglice, smoga ili mokra trava i drvece od kise, drugaciji ugao kamere ili lampi ne bih da komentarisem. Za dobru prezentaciju mora se slikati ili snimati sve odmah i potpuno istim uslovima, i to ko zna realno da prikaze jer i to sam primerio svega par ljudi radi kako valja, ostali uglavnom overexpose-uju...


  • 1

#3680 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 11:42 PM

" Ako ti kazem da D11 nije lampa koju proizvodi Sofirn mozes da mi verujes bez ikakve dalje polemike"

 

Moze mala polemika posto nisam uspeo da pronadjem u prethodnim porukama koje sam napisao da Sofirn PROIZVODI D11 vec "Lampa Sofirn D11 ima po meni najbolji odnos kvalitet izrade / sirina snopa / cena po ceni od 13 evra". Logicno je da napisem "lampa Sofirn D11" ako neko bude zeleo da vidi o cemu se radi ode na aliexpress zvanicnu Sofirn stranicu i pronadje lampu pod nazivom D11. Mada si i pored toga ti prvo nasao nekog treceg preprodavca. A to sto preprodaju ne mora da znaci da proizvod nije dobar, na kraju krajeva i ti preprodajes pa tvrdis da ti se treba verovati.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika