Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3681 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 07:41 AM

@vidramon

Svaka ti je ka' u Njegoša!

Koliko ti strpljenja imaš, stvarno nemam reči! Kapa dole!

btw ti kinezi stvarno nisu normalni! Umesto da grade i čuvaju ime, oni ga kaljaju! Pa neko će ih iznapušavati i staviti na crnu listu zbog lampe koja uopšte nije njihova! Meni je kao što rekoh bilo čudno da je niko nigde ne spominje...

Dakle prave lampe za bicikle mogu da koriste samo ljudi kojima to zaista i treba, vi se pre ovolike polemike zapitajte da li to vama zaista treba ?

Ovo je pravo pitanje! Ja sam kao što rekoh, jednom prilikom vozio i sa priveskom za ključeve (i to ne na max sa 360 lm), da montiram neki držač on bi meni bio sasvim dobar kao stalno rešenje za svetlo! Tako da evo ja ću prvi reći da meni ne treba tako dobra "prava" lampa. Jednostavno želim tu i tu lampu, i kupio sam je zato što je želim! A ne zato što mi treba!

 

Problem je (pogotovo u Srbiji) što ljudi kupe nešto zato što to žele (npr svetlo od 1000 lm, brembo kočnice...) i onda da bi sebi opravdali sebe (npr. zato što su umesto da zamene dotrajalu veš mašinu kupili nešto što im nije potrebno a mašina i dalje lupa i škripi) - oni pričaju kako je to što su kupili neophodno!

 

To je jedan slučaj.

 

Drugi je, kad se neko zezne pa neće da prizna, već svima priča kako je to što je kupio super! Opet u stvari pravdajući sebe sebi, a ne drugima!

 

Dušan međutim nije ni jedno ni drugo (ipak je ta lampa jako jeftina). Verujem ja da je on oduševljen, ma šta oduševljen, potpuno raspamećen i van sebe od oduševljenja... Ali opet mi nije jasno da je tolliko hvali i preporučuje iako je očigledno da nas neće ubediti. Bilo bi logično da posle nekoliko postova kaže nešto u stilu "ja sam vam rekao, a vi vidite šta ćete...". Ali ne, on se nastavlja u beskraj. Evo koliko je jeftina ta lampa ja bi je kupio, ali nemam battery pack (lično nikad ne bi koristio lampu sa externim baterijama).... tako da....

 

Ma šta bre, evo Dušane kupujem je!!!

(ajde recite i vi ostali da je kupujete, pa ne može on proveriti da li smo je stvarno kupili :grin: )

 

Opet kažem, ljudi jednostavno nemaju razumevanja da nisu svi isti, već misle da su drugi samo neobavešteni i da će im oni sad otvoriti oči.


  • 0

#3682 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 08:23 AM

Evo ove nove led lampe na diname su stvarno dobre,ali ne bas toliko dobre,ovo ovde ispada da svetli bolje od bilo kog automobila,sta ti je reklama.

 

"svetli ko avijon"


  • 0

#3683 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 30 April 2019 - 08:41 AM

Evo ove nove led lampe na diname su stvarno dobre,ali ne bas toliko dobre,ovo ovde ispada da svetli bolje od bilo kog automobila,sta ti je reklama.

 

"svetli ko avijon"

 

 To nije reklama, ta lampa svetli baš tako. Moj Ajkson je za nijansu jači od te Bušimuler Luksos ali imaju isti snop, reflektor i diodu. Praktično dva ista svetla samo je razlika u napajanju. Bušimuler je Luksos zamenio sa IQ-X modelom (najviši nivo) koji ima 100luxa i potpuno je od aluminijuma (neuništivo) kao i Supernove. Inače najcenjenije lampe za dinamo su SON Edelux koje čik pogodi ...koriste isključivo Bušimulerove reflektore. Ne treba švabama reklama, kupiš jednom i kupovaćeš samo njihova svetla.


  • 0

#3684 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 30 April 2019 - 09:02 PM

(link)


  • 0

#3685 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 May 2019 - 04:41 AM

Opet ti sa tvojim nuklearnim reaktorom   O:)


  • 0

#3686 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 09:39 AM

Društvo, kakvo vam je mišljenje oko punjivih Lada baterija iz Ikeje?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3687 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 May 2019 - 09:43 AM

Ja ih lično nikad nisam isprobao, nemam Ikeu u blizini ali mislim da su iskustva

korisnika pozitivna, navodno su u pitanju rebrendirane eneloop baterije, mada mi nije jasno

zašto su tako nešto uradili, uzeli dobre baterije sa izuzetno poznatim i cenjenim brendom i

rebrendirali ih u totalno nepoznati brend!


  • 0

profilepic.gif


#3688 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 09:58 AM

Hvala puno na odg. Razmišljam da ih koristim za battery pack, trebalo bi 4 po 2450 da bude dovoljno za lampu (podaci u slikama).

Nisam ni ja blizu ali ću probati da ih narucim ili kad neko ide da mi uzme.d9fe1ba462f0d4977335bcad9dc2e092.jpg6cb6fb23c03cc34751af34bb538455af.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3689 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 May 2019 - 10:07 AM

Za tu lampu to baš i nije dobro rešenje, kratko će trajati, čak i da koristiš 8 x AA opet ne bi bilo idealno.

Ta lampa je predviđena za bateri pak sa 4 (ili više) litijum jonske baterije... Možda je čak i greška u oglasu.

Morao bi da vidim oglas jer ovde nema baš detalja ali generalno te verzije power bankova što koriste AA baterije

za 5V izlaz nisu vredne razmatranja, zato su i tako "rasprostranjene".

 

90% sam siguran da nećeš biti zadovoljan tim rešenjem.


  • 0

profilepic.gif


#3690 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 23 May 2019 - 11:12 AM

Nikako da nadjem " pristupacne" polovne lap top baterije pa da ko čovek napravim power bank.. Hvala ti puno.

€ 5,04 35%OFF | 6000LM 2 X CREE XM-L T6 LED USB Waterproof Lamp Bike Bicycle Headlight bicycle lights bike light lamp outdoor cycling camoing
https://s.click.alie...s.com/e/2xfyezw

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3691 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 May 2019 - 12:26 PM

Ok, ova lampa se napaja sa usb porta, nego onaj powerbank mi je sumnjiv, to kućište..

Uglavnom, a što jednostavno ne kupiš xiaomi power bank kod njih u šopu (beograd) i rešio si problem, ne treba ti ni punjač ni smaranje sa baterijama a ti powerbankovi su kvalitetni!

Kad već gledaš tu verziju koja se napaja tako!

Naravno, jasno ti je da preko usb porta ide oko 10-12W a to je dovoljno za oko 1000 lumena,..


  • 0

profilepic.gif


#3692 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 24 May 2019 - 06:38 AM

A mogu i to da uzmem, pa će neko koristiti ako uzmem bolju lampu.. e sad je pitanje, hoće biti dovoljan od 10000mah ili 20000mah da uzmem?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3693 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 23 July 2019 - 05:51 PM

Nekoliko ljudi me pitalo za ovu lampu u Lidlu a ja bas i ne znam sta da im kazem. Za kucu, vredi li ovo nesto? Koje baterije idu, nista ne pise...

Attached Thumbnails

  • screenshot_00007.jpg

  • 0
.

#3694 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 23 July 2019 - 08:56 PM

Verovatno koristi dve ili tri AAA baterije. Ako zamenjuju stare lampe sa sijalicama od uzarenih niti onda za kucu vrede.


  • 0

#3695 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 23 July 2019 - 10:59 PM


  • 0

#3696 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 24 July 2019 - 02:11 PM

Hvala :).

Kako vidim radi na 2 AAA baterije, znaci nema ni neke snage ni trajanja ali za kucu verovatno vise nego dovoljno. 


  • 0
.

#3697 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 August 2019 - 11:02 PM

Evo me opet posle 100 godina, pozdrav za ekipu :)

 

Prvo ide TL;DR varijanta

Preporuka za lampu sa sirokim snopom sa npr 500-1000lm, do/oko 50e, da moze da lako skida sa bicikla i da punjenje baterija moze da bude na samom biciklu, bez vadjenja/skidanja baterija?

 

Koga ne smara da cita evo i detalja :)

Trazim jace svetlo. Imam Cateye HL-EL 200 koja mi sluzi kad mi ne treba neko specijalno osvetljenje - za voznju po osvetljenim ulicama i po lokalu gde znam manje vise sve napamet, uglavnom je koristim u trepcucem modu.

Imao sam ovako neku lampu: https://www.aliexpre...2789527338.html. Da ne duzim, izgubio sam je, prestao da vozim bajs jos pre par godina, sada opet krenuo da vozim i nigde je nema :)

Hocu opet da uzmem lampu slicne jacine posto kako bude bio kraci dan, povratak sa posla ce znaciti voznju po mraku. Imam sekciju od mozda 1km gde je mrkli mrak (smederevski put kod Radmilovca) i kad se vracam kuci znaci mi jako svetlo, kako zbog rupa tako i zbog saobracaja. Nekada sam vozio i nocu zbog temperature, sad zbog porodice i zdravlja sumnjam da cu kao ranije, ali nije iskljuceno :)

 

Ono sto mi se nije svidelo kod lampe koju sam imao (iz trenutne perspektive ostavljanja bajsa vezanog za banderu) jeste sto je imala glomazni baterry pack, nije prakticno skidati ga svaki put kad se ostavlja bajk. Sama lampa je mogla da se skine iz nosaca ako me secanje dobro sluzi, ali ne znam koliko je pametno ostavljati baterry pack ceo dan na suncu. Snop svetlost je iako jak, bio prilicno uzan (staklo je bilo kao sa linka, bez optike). Autonomija nije bila sjajna ali je bila dovoljna, s obzirom da mi nocne voznje nikad nisu bile duze od 1-2h, nije mi to presudan faktor. Kostala je tada oko 35$ ako me secanje dobro sluzi, ne znam da li je ovo sada za 20$ ista stvar ili je losiji baterry pack/svetlo (sumnjam i ono da je bio original cree emiter ali je bio vise nego ok).

 

Budzet nije presudna stvar, ali imajuci na umu da sam debil koji gubi stvari, ne bih da dajem previse para, da kazem do/oko 50e. Hocu svetlo koje ima lep snop i koje moze da se puni dok je na bajsu, a opet da se lako skida kad negde parkiram bajs. Za sada bez diname posto imam 2 seta tockova i nisam siguran koliko dugo cu voziti jos 26 tocak, tako da to otpada. Eksterni baterry pack isto dolazi u obzir ako je to najbolja varijanta za ulozeno/dobijeno, prezivecu glomaznost i nadati se da nece da eksplodira niti dobije noge kad ostavim bajs negde :) Lampa svakako mora lako da se skida, to ne ostavljam na bajsu kad ga parkiram.

 

Za sada razmisljam u smeru:

1. Opet istu lampu i modifikujem optiku (preporuka za kvalitetnu takodje dobrodosla, ovo za 20$ ne uliva poverenje)

2. SolarStorm x2 sa TIR optikom (preporuka gde kupiti kvalitetnu ili original dobrodosla, ovo za 15$ sa alija sve u paketu predpostavljam da je krs)

3. Nesto sa punjivim AA baterijama, sa mogucnoscu punjenja u samoj lampi. Ovo bi bila verovatno bila neka brendirana varijanta.

4. ??

 

Svaka varijanta bi bilo dobro da ima slabiji mod zbog ustede energije, kad vozim gde je ulicna rasveta itd.

 

Imate neku preporuku za sve navedeno?


  • 0

#3698 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 02:36 AM

1 i 2. Ova lampa se prodaje bez paketa baterija, ima sirok snop nisu potrebne nikakve modifikacije optike i odlican kvalitet za cenu, proverena firma (link).

4. (link) (link)


  • 0

#3699 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 02 August 2019 - 05:43 AM

Dule, pošto je kako kažeš mrkli mrak tebi treba ozbiljnija lampa od ozbiljnijeg proizvođača.
Imaš na KP Fenix BC25R koja je po meni minimum da osvetljava put ispred tebe. Kante sa alija uglavnom ne treba kupovati jer okačiš pola kile lampe nizašta.
Kome treba ozbiljno osvetljenje preporučujem bc30r.
Ja lično koristim klasičnu lampu sa mount-om za bajk. Malo je ružno ali mi odgovara.
Btw fenix imansad 20% off pa bc25r izađe 36eura i po meni je to odličan deal za one koji mogu da kupe i neko im donese.
  • 0

#3700 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 August 2019 - 10:24 AM

@Dusan011

Samo me gotove varijante zanimaju, ne bih da jurim posebno baterry pack, pa punjac, pa lampu... Pored toga mislim da mi je overkill sa tom kolicinom dioda, ne vozim nocu off-road. Jos ako baca na sve strane znaci i da zaslepljuje, sto mi se isto nije svidelo kod stare lampe kad je koristim u najjacem modu. Korisno jedino kada mi neko ide u susret sa dugim svetlima, da ista ugasi :)

 

Lumintop B01 mi deluje interesantno sem snopa, malo je cudan, koncentrise dosta svetla dalje ispred bicikla, a neposredno ispred nije ravnomerno popunjeno. Ovo mi u principu jedino smeta za fino obilazenje oko rupa, za sve ostalo mi snop i treba dalje ispred :) Mada je to izuzetno nezgodno proceniti sa fotografija, treba videti uzivo pa suditi.

Ovo ostalo mi deluje ok, izmenljive baterije su svakako plus. Nosac bi mogao biti bolji u smislu da skroz fiksira lampu a ne da moze da se rotira, sto ume da smara svaki put kad je stavljam na bajs da lovim tacnu poziciju. Neki klik-mehanizam bi bio bolji ovde. Svakako, cena je primamljiva pa ce ostati u razmatranju.

 

@Bole

Fenix 25R je dobar predlog, nisam znao za njih. Uklapa se u skoro sve kriterijume koje sam postavio. Dve "mane". Moglo bi da bude jace svetlo ali mislim da je i ovo dovoljno za moje potrebe. Baterija nije izmenljiva, ne znam koliko je lako zapravo otvoriti ga i zameniti kada postojeca crkne (i da li je nekog standardnog formata).

Svidja mi se sto ima normalan strobo mod kad vozim po osvetljenim putevima, a ne "epilepsija mod" kao sto je imala prethodna lampa gde upali strobo sa najjacim svetlom. Zbog ovog dodatka stari Cateye mogu da penzionisem, posto sam njega koristio kao dodatnu lampu kad vozim po osvetljenim ulicama u strobo modu, jaku palio samo po potrebi. Ako se ne varam, ispravice me ako gresim, kolega Sirius9 prodaje taj Fenix na KP.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika