Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3641 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 27 April 2019 - 09:42 PM

Od prošle godine imam na bajsu supernovu na dinamo, i ne gasim je ni danju. Mnogo znači kad te i po danu vide ostali učesnici u saobraćaju. Pazario sam je polovnu na berzi i dovoljna mi je i po noći, iako je deklarisana na "svega" 200 lm.

 

Ipak, kad vozim van grada, metnem i thorfire 13 na korman, samo da "blicam" majmunima koji ne obore duga iako me vide. Naravno, ne zaslepljujem ih, nego samo na sekund pustim strobo, i to bude dovoljno ...  :mrgreen:


  • 1

#3642 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 09:45 PM

Dobre su ove Supernova m99 pro sto se Jeremyju svidjaju, imaju 9 led dioda i daju 1600lumena po ceni od 450 evra bez baterije. Svakako su bolje od Sofirn D11 sa 9 led dioda i 1600lumena po ceni od 13 evra bez baterije. Jedino su se zahebali jer ih mirek200 nije obavestio koliko su "devetofazne" lampe sa 9 led dioda neefikasne.


  • 2

#3643 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 06:46 AM

O:) -Sada je mirek80,bilo je  i mirek250. Ostale su uspomene.


  • 1

#3644 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 28 April 2019 - 07:16 AM

Auuu ... 250 ? Ne zahebavaj ... Lumena ? :D


  • 0

#3645 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 07:29 AM

Km/h


  • 0

#3646 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 02:39 PM

Sve u životu je takmičenje

 

U pravu si, samo ima raznih kategorija, neko želi da mu je bajs što lakši, brži, a neko da što više šljašti, što više sijalica, ja želim da što više jambolije visi sa njega :mrgreen:

 

 

@Dušan ima i mnogo jeftinijih (da ne kažem između), moja fenix svetli vrlo slično ovoj (bar u videu, u realnosti je ova supernova siguran sam bolja) a ima samo jednu diodu i zajedno sa baterijom košta 60 eur. A tu Sofirn ne bi uopšte ubacio u isti koš, ali po meni vredi tih 13 eur... isto kao što bi rekao da neki punto vredi 1000 eur (dok bi neki rekli da sa tim puntom ne možeš da se voziš... isto kao i sa svetlom ispod 1000 lm)


  • 0

#3647 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 03:51 PM

@Jeremy   Nisi napravio dobro poredjenje sa puntom, za razliku od ostalih koji tvrde da samo skupe lampe vrede ja im kazem da ne moraju da bacaju velike pare jer i jeftina lampa ako se pazljivo izabere jednako dobro sija cak i bolje ako se gleda ulozen novac/ dobijene performanse. Recimo Supernova 99 sigurno ne sija 34 puta bolje od Sofirn D11 iako je 34 puta skuplja, da ti iskreno kazem jedva sija duplo bolje a verovatno ni toliko. A ni snop Supernove 99 nije superioran koliko vidim ima slabo osvetljen deo izmedju tocka i glavnog snopa koji je verovatno jaci nego kod Sofirn D11 ali i dosta uzi pri vrhu. Tako da ukupno uzevsi posto tvrdite da je 200lm dovoljno onda Supernovin snop je losiji od Sofirn D11 koja ima ujednacen snop po celoj sirini. Mozes opet da uporedis snop sa videa koji sam ja postavio sa onim od Supernove koji si ti postavio pa ako budes objektivan videces koji snop je bolji.


  • 0

#3648 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 04:15 PM

Ja napisah da mi u videu ova Supernova izgleda veoma slično mom Fenixu, ali da mislim da je u realnosti ta razlika mnogo veća! Dakle u videu se mogu porediti dve lampe ako su snimane pod istim uslovima (što je u ovom slučaju nemoguće). Mislim da bi trebalo da probaš svetlo koje ima sličan snop ovom.... ja sam probao mnogo lampi koje imaju taj okrugao snop, koliko god da je širok - nije to to! U stvari evo puštam video (mada je i zbog ugla snimanja teško uporediti), ali ako je tebi stvarno bolji onaj snop sa tvog videa... no comment

 

Mislim da smo na kraju dovoljno rekli, a tu su i video snimci... pa kako kome odgovara


  • 0

#3649 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 04:37 PM

Kao sto rekoh, rupa u sredini i uzan snop pri vrhu. Za automobil ili motorcikl taj uzan snop pri vrhu nije problem jer se oni uglavnom krecu pravolinijski i svetlo nije montirano na upravljac. Kod bicikla je to problem jer bicikl stalno krivuda, naginje se i vozac stalno pomera volan/svetlo levo desno. Ako obratis paznju na ovom videu kad biciklista okrece pedale kako se uzani sjajan snop pomera levo desno pa ometa paznju.

 

20170322_204124.jpg

(link)


  • 0

#3650 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 05:05 PM

Dusane,ubaci ti svetlo na dinamu na tvoj bicikl,da imas  pravo svetlo,jer to je sistem stavis i zaboravis na svetlo. Cena- 2400-polovno dobro sa memorijom Bush Muler, 2500-dinama shimano nova, 200 din zbice.Idu malo krace.

 

Te led lampe na diode su izuzetno dobrog kvaliteta i ne prave se u Kini,nego uglavnom sve u Nemackoj,tako da i polovne su odlicne.


  • 1

#3651 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 06:54 PM

Ma taj uzan snop nije nikakav problem, nego je ova rupa užasna. Prava crna rupa, nesmotreni biciklista može upasti u nju :shock: ... i onda je matematika jasna...nema ni njega, ni bicikla a samim tim ni lampe n2:scared001... sad mi je jasno zašto se lampa zove Supernova :grin:

 

Malo šale, ali dobro, postavio si snimak, pa ni ta lampa od 450 eur nije savršena naravno... Kao što već rekoh, svako nek odluči šta mu više odgovara i šta želi i može da kupi... ali mislim da snimak svakako nije baš merodavan. I meni su mnoge delovale super dok nisam uživo probao... A tom logikom ko zna kakva je i ova Supernova, nisam je uživo video :)


  • 0

#3652 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 28 April 2019 - 09:09 PM

Gadjan

 Evo da stručnjak objasni :D . Postoji desetine razlika između pravih biciklističkih lampi i ovih police taktičkih koji su jeftina i nepraktična zamena. Da ne nabrajam sve, znam da udavim (lumensi, lumensi, lumensi) napisaću samo jednu najbitniju. Pre serijske prizvodnje prototip pravog biciklističkog svetla provodi mesecima na kormanu bicikla u mračnim tunelima, zapljuskuje je mašina za maglu i drmusa mašina za vibracije a ljudi koji ga konstruišu su biciklisti. Te police taktičke lampe (tipa Convoy) prave ljudi koji na bicikl seli nisu i jedino što ih zanima su snajperi i ubijanje endemskih vrsta životinja i terorista. :D

Dusan011

 Video sam kako svetli to svetlo sa 9 dioda. Bilo kod kineza isto takvo sa istim brojem dioda i 4  18650 ćelije (sve u jednom, nije Sofirn D11 ali isti đavo) kod kineza pre nekoliko godina, koštalo 1500 dinara, kupio drugar za kola. Snop je užasan, to ne bi smelo da se koristi u saobraćaju.

 

 Ova Supernova m99 Pro je ludilo! Uopšte nije bitno koliko košta jer je ja neću nikad imati. Iz videa se vidi kako je to moćna sprava. Snop je čudo! :D


  • 1

#3653 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 09:30 PM

Jeremy napisao "Nego Dusane jel ima neki video kako radi ta lampa (Sofirn D11), ne nalazim na youtube..."
 
posle nekoliko postova...
 
Jeremy napisao "ali mislim da snimak svakako nije baš merodavan"
 
...
 
trista_cuda napisao "Iz videa se vidi kako je to moćna sprava. Snop je čudo"
 
@trista_cuda   Podseti nas koju ti lampu koristis da i njoj nadjem mane u odnosu na D11.

  • 0

#3654 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 28 April 2019 - 09:54 PM

 Moje trenutno svetlo ovde u Srbiji je Bušimuler Ajkson Primijum. Apsolutno ne postoji niti jedna stvar, niti jedan tehnički deo ili efikasnost da se meri sa tom Sofirn loptetinom. Neuporedivo je bolja lampa te je nelogično da se porede.


  • 0

#3655 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 10:35 PM

Jel to ova? Jel vidis dobro u krivinama kad skreces?

 


  • 0

#3656 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 28 April 2019 - 11:07 PM

Al si našao video... :D

 

Evo ovaj je odličan, lepo je čovek sve objasnio. Video je postovan na YT baš kad sam ja kupio lampu. Bitna je ta razlika između običnog Ajksona i Primijuma, naizgled ista svetla ali...

 


  • 0

#3657 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 11:13 PM

Ma video sam ja taj ali nema voznje uzivo samo slike, plus koristi covek 2 takve lampe i 8 baterija.

Nego kako vidis u krivini sa tim svetlom kad skreces? Ili nema veze posto ionako vozis nocu po osvetljenim ulicama, ako vozis nocu.


  • 0

#3658 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 28 April 2019 - 11:32 PM

 Ovo je jedini video na YT koji donekle ( baš donekle :D ) prikazuje kakav je snop. Lik par puta napominje da je posmatrano iz ljudskog oka to potpuno drugačije. Ja sam kupio ovo svetlo "da vidim" i služi mi za vožnje van grada :) .

 

Krivine? Snop je toliko širok da kad stojiš na sred puta sa dve trake, vidiš odlično obe trake i sve uz put sa strane. Mislim da ne treba onda da ti objašnjavam kako se vidi u krivinama :). Upravo tu pokazuje koliko je "romboidni" snop superiorniji od običnog kruga. :D


  • 0

#3659 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 12:38 AM

(link)


  • 0

#3660 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 04:45 AM

Stalno se zaboravlja jos jedna velika prednost svetla na dinamu. Sva svetla imaju i prikljucak za zadnju poziciju,znaci i tu je resen poroblem,pogotovo sto su to svetla koja imaju kvalitetne diode sa memorijom. i nije mi jasno zasto bi tu bilo rasprave. Ja razumem ove sto voze drumase ,zamisljaju ljudi da su Contadori ili Armstronzi pa im je svaki gram vazan,ali oni i ne mogu da voze tamo gde su regionalni putevi koji su uglavnom ruinirani,oni su najvise izlozeni na milost i nemilost ostalih ucesnika u saobracaju zato sto moraju da voze po kvalitetnijim putevima,ako hoce da sacuvaju porodicno nasledstvo,jer od njega ne valja da se pravi kajgana  O:)

 

Ali ovi ostali,svetla na dinamu su zakon,pa sada  se skoro svaki treking bicikl u Nemackoj i u svetu pravi sa dinamom. Pa zar nije povoljnost sto to i kod nas moze da se kupi bar polovno,jer za nas standard u Nemackoj je to skupo. Ali napr. zadnje svetlo moze da se nadje za 1000-1200din. I da te glava ne boli,moze i danju da radi a da ne razmisljas o punjenju baterija.

 

Sve ovo ostalo su igracke pa i da  kosta 200E. Jedino imaju prednost sto moze biciklista da opominje vozace automobila da obore duga svetla,i po meni to im je glavna namena.Ali sada ima i svetla na dinamu koja u sebi imaju dodatni blic koji se puni u toku voznje i sluzi kao ablend,vrlo kratko, jer je dinama ogranicena na 3W ali dovoljno. A ovo iz Kine pa i SS sve  su to igracke u koje ja nemam poverenja.Ako hoces da vozis malo vise moras da poneses rezervne baterije,a ako odsustvujes od kuce nekoliko dana ili si cikloturista,trazi gde ces puniti, ili kupuj na putu baterije,sto je po meni neprihvatljivo.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika