Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3621 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 04:33 AM

Sve te lampe na baterije u najjacem modu trose mnogo struje, pogotovo ako imaju vise od dve diode,najefikasnije resenje je da svaka dioda ima svoje ogledalo, ova lampa je malo zbudzena ali ljudi se pale na kolicinu dioda. Jedino da stanemo na crtu i nocu vozimo pa bi videli prednosti svetla na dinamu a ne jos i sa dodatkom ss2. Pa i cena govori sama za sebe. Od govana se pita ne moze napraviti. Dobra stara poznata izreka. Pozdrav.
  • 0

#3622 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 10:44 AM

Budi onda dosledan sebi pa skini te pite od solarstorm sa svog bicikla kada su ta svetla na dinamo toliko dobra.


  • 0

#3623 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 10:55 AM

@vidramon

I ja sumnjam da je to pravih 1600 lm (iako sam se uverio da Sofirn pravi sasvim solidne lampe, ne sećam se da sam video da navode kako su testirali). A zar (bar teoretski) tih 9 dioda ne troši zajedno istu količinu struje koju bi trošile 3 ili 1 za istu količinu svetla? Tada bi to bila ista potrošnja struje ali raspoređena na više dioda pa bi se i one manje grejale... tako bar ja razmišljam

 

Pogledaj post i dva posta ispod :

https://www.2bike.rs...172#entry237726

 

To uopste nije lampa koju proizvodi Sofirn, najverovatnije je preprodaju ili su pokupili neciju stock odnekuda...neki ljude odavde se tese i misle da to radi Sofirn ali dobro.. 

https://www.aliexpre...2869295224.html

 

U sustini svaka njihova lampa ima natpis Sofirn i specifikacije su prilicno tacne sa malim odstupanjima, za sve imaju rezervne delove, u sve lampe se ugradjuju kvalitetni delovi kao i originalne led diode bile one od kompanije Cree, Luminus, Osram, Nichia, Lumileds...

 

U ovoj lampi to nije slucaj, nije njihova, neki pokupljeni krs odnekuda sa laznim to jest kopijama Cree led dioda koje su izuzetno neefikasne, vise se greju, pre crkavaju.... bili su prilicno korektni da to naglase i ako 99% prodavnica koje prodaju lampe sa laznim diodama pisu da su originalne Cree.. Ja sam uzeo jednom od njih neki ispravljac nisam siguran mislim da i to preprodaju i ako je u oglasu pisalo da ima odredjene zastite prilikom testa ih nisam uocio tako da eno ga kupi prasinu tako da i ono sto pise da ovu lampu verovatno da nije sve tako ne mozes to za 13$ da valja sa toliko dioda i kucistem mislim ne moze tu nista kvalitetno da se ugradi, krs najobicniji. Sirina snopa, sirina snopa, sirina snopa, mislim zapelo se za to kao da je to sada treba da se osvetli stadion citav, gluposti pisu ljudi koji pojma nemaju i ne razumeju se dovoljno, lampa sa jednom-dve diode uz odgovarajuci reflektor i socivo postize istu sirinu...

 

Moze se postici lepo resenje sa ovako necim a svima pristupacno i veoma kvalitetno, kvalitetnije mnogo od ovog krsa koji se pominje.

 

WBUkjgH.jpg

 

 

3DNMMGy.jpg

 

 

Uostalom mislim da si ti lepo to objasnio, kola idu po mraku i preko 100 na sat a neko trazi jace osvetljenje za biciklu a ide u najboljem slucaju 25 na sat a i to mu je mnogo. Ja koji idem i u dan i po noci isto do 40 po ravnom konstantno i do 80 nizbrdo meni jaca lampa od oko 1000 lumena ne treba.


  • 2

#3624 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 11:50 AM

Budi onda dosledan sebi pa skini te pite od solarstorm sa svog bicikla kada su ta svetla na dinamo toliko dobra.

Pa i jesu ,ali ja stalno pricam da imam vrhunsko  osvetljenje na biciklu,i voleo bih da stanemo na crtu da se sam uveris u moju tvrdnju. Znaci ss je meni pomocno svetlo gde pojacava i prosiruje snop svetlima na dinamu. Sam ss   ne mogu ni da zamislim  samostalno da koristim, jer sam vremenski ogranicen a i puno slabije svetli u najslabijem modu od svetla na dinamu,a i najskuplja svetla na baterije su vremenski ogranicena, sto je po mom uverenju neprihvatljivo za biciklisticku voznju, stalno brinuti kada ce baterija da se istrosi.Zato i ss koristim u najslabijem modu jer dugo traje baterija ,kod svakodnevne voznje to je jedanput  punjenje za nedelju dana sto je po meni prihvatljivo jer bi mi dosadilo svako vece skidati baterije i puniti ih za sutrasnju voznju.

 

Ponekad i iskljucim SS nocu ,ali imam klasicna svetla na kacigi,jer je meni osnovna mantra -Nikada u Srbiji nocu bez dva svetla napred i dva pozadi-minimum.

 

SSA56566.JPG

 

Kada nadjem kacigu koja ima fabricka svetla i za napred i pozadi ,takvu cu kupiti. Ovo po meni sto neke imaju samo pozadi blinkalicu po meni je nedovoljno,mislim kako se neko ne seti da ugradi i belu blinkalicu napred na kacigi, a toliko inovacija, a banalna stvar nema da se kupi.

 

Imao sam lepsa pljosnata svetla napred ,trajala su dve godine,ovo je samo privremeno dok se na odlucim da odresim kesu i kupim nesto manje a efikasnije.


  • 0

#3625 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 12:11 PM

@vidramon  Kad postavljas linkove onda budi posten pa nemoj da postavljas link koji vodi ka preprodavcu koji preprodaje lampu od Sofirna.
Kao drugo ne vidim zasto bi Sofirnova lampa koju/ako su nabavili od drugog proizvodjaca bio veci greh od lampi koje ti preprodajes, pa ne proizvodis ti lampe a opet se busas u grudi kao ekspert za proizvodnju i elektroniku i da su tvoje original i dobre a njihove ne valjaju. Pri tome kritikujes proizvod koji nisi video. Odavno je poznato u kapitalistickom svetu da veci proizvodjaci ako im se isplati nabavljaju robu od manje poznatih i stavljaju na njih svoj logo.
 
@mirek200  Jos uvek mi nije jasno zasto si stavio solarstom na bicikl pored najboljih jacih svetala na dinamo koje em dovoljno jako svetle em mogu da svetle dokle god se okrecu tockovi. Pa ti ni solarstom nije dovoljan nego kacis i lampu na kacigu koliko su svetla na dinamo dobra. Poslusaj vidramona, skini te pite od svetala i nabavi od njega S2+ i obojica cete biti zadovoljni. Plus S2+ moze da se stavi na kacigu bez vecih problema. A da, trebace ti i jos malo para za 18650 baterije i punjac.

  • 0

#3626 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 12:49 PM

@vidramon svaka čast na onim postovima, sve si lepo objasnio (da ne kažem nacrtao)... što kažeš ko nema para ili neće da plati original nek kupi kopiju, lepo se vidi da i kopija svetli sasvim zadovoljavajuće. Ja sam se i javio jer mi deluje neverovatno da nekome nije dovoljno 1000 lm, pa sijalicu od 1000 lm koja baca na sve strane (dakle bez reflektora) da postaviš napred bilo bi sasvim dovoljno. Ali to je zato što većina tih lampi i nema pravih 1000 lm... btw lampa Sofirn D11 postoji i na Official Sofirn store na aliju i jeftinija je nego na onom tvom linku, mada na sofirnlight.com ne postoji ni jedna biciklistička lampa pa ni ta... btw nisam video da spominju negde najčešće korišćeni ANSI NEMA FL1 standard ni na pakovanjima (koja su generička, meni je svaka njihova lampa stigla u istom pakovanju) ni na sajtu... mada s obzirom da je na njihovom sajtu nema, i da je nema i ne spominje se nigde osim na aliju... diskutabilna je njena originalnost (kao i autentičnost Official sofirn store na aliju)

 

U stvari da vozim redovno noću sasvim sigurno bi imao svetlo na dinamu, čak i da svetli lošije od ovih (a koliko sam video uglavnom svetle bolje) velika je prednost što ne bi ni pomislio na svetlo i baterije nikada...


  • 0

#3627 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 01:31 PM

Dusan011-da se bar malo potrudis da razmisljas.shvatio bi da nocna voznja znaci da negde i stanes,nesto ti treba, ili jednostavno da si sam obelezen i da te primete ukoliko nisi pored bicikla., Sta ako nesto se pokvari na biciklu   ,uvek imas osvetljenje. ali ti ocigledno volis samo jednostrano da gledas Ti si vezan samo za tu tvoju kinesku pitu. Ja ne volim takvo nesto volim da imam uvek nesto univerzalno,jer neko hvali jedno neko drugo neko trece ,onda najbolje imas sve od neceg pomalo i glava ne boli. Jel ti sad jasno ili da ti prstom pokazem?

 

Sta imam kog da slusam,imam svoj stav i svoju opremu na biciklu ,i mislim da je to najbolje resenje, cak stavise siguran sam, i taj stav branim. kada bih trebao da biram izmedju ss2 i te tvoje devetofazne lampe uvek bih ponovo birao ss jer je ekonomicniji za moje potrebe, sta ce 9 dioda? glupost teska.


  • 0

#3628 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2019 - 02:47 PM

Teško da su dve kile lampi baterija i elektronike najbolje rešenje


  • 0

#3629 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 02:49 PM

Jes vala, a drugi nemaju pravo da imaju svoje misljenje. Plus sam probao na biciklu i Convoy S2+, i Solarstorm x2 i na kraju zakljucio da je Sofirn D11 najbolje od ta tri. I sada vi koji niste ni probali to svetlo "branite stav" da vi znate bolje od nekoga ko ima sve tri pomenute.

Znaci iako imas najbolje svetlo na dinamo ti dodatno koristis ss2 ako moras da stanes negde u mraku!? Ili ce pre biti da to svetlo na dinamo ne sija tako sjajno kako ti tvrdis pa si okacio dodatnu lampu.


  • 0

#3630 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 27 April 2019 - 04:18 PM

 Mislio sam da ništa gore nema od SolarStorma i ostalih police taktičkih lampi na biciklu ali Dule ne prestaje da iznenađuje :) . Ova Sofirn D11, ne znam ni šta da napišem, prava skalamerija sa kablovima i batrijskim paketom, lopta lampa, lampetina :) . Ovo da spustiš prema zemlji pod 90 stepeni opet će zaslepljivati sve iz suprotnog smera. Te kopije dioda isijavaju onu žutu prljavu svetlost a Sofirn ih ima čak devet :) . Verovatno je svetlosni snop u samom centru uzak i jak a okolo je ovo isjavanje bez kontrole i refleksije pa daje osećaj nekakve širine. U svakom slučaju ja jedva čekam da vidim koju ćeš sledeću lampu kupiti :) .

 Meni je na slabo prometnim putevima (jedno auto na 5min.) koji su neosvetljeni (totalni mrak) je sasvim dovoljno oko 150lm (pravi široki snop prave biciklističke lampe) i pri većim brzinama a takvim putevima i najviše vozim. Van asfalta na neistaženim offroad stazama i putevima sa gustim noćnim saobraćajem je minimum 500lm (Ibarska magistrala). Ova Mirekova kombinacija je ustvari idealna za naše puteve (samo bez one na kacigi :) ), Supernova je fantastično svetlo a ovo police taktičko SS dođe kao ispomoć kad te zalepljuju automobili.
 


  • 1

#3631 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 04:35 PM

Ah, jos jedan strucnjak koji nije probao ali ce odmah doneti zakljucak, ovoga puta je u pitanju toliki strucnjak da zna koliko je prljava svetlost koje diode emituju i kako lampa "ima i isijavanje bez kontrole". Kada bi malo razmislio shvatio bi da lampa sa 9 dioda ne zaslepljuje vozace jer led diode sijaju devet puta manjom jacinom nego kada sija samo jedna led dioda. Zato sa D11 imam komfor da nosim samo jednu lampu ukljuceno na najjace jer ne smeta ni vozacima ni pesacima. Ali treba to objasniti ljudima koji to nisu videli...


  • 0

#3632 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2019 - 05:09 PM

Šta je to "prava biciklistička lampa"?


  • 0

#3633 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 April 2019 - 05:14 PM

Šta je to "prava biciklistička lampa"?

 

Po mom mišljenju & iskustvu:

 

Ona koja pravi dovoljno jak snop, koji nije ni previše rasut, ali ni previše skupljen u jednu tačku.

Takođe je bitno i da je vidljiva za druge iz oštrijih uglova (dešavalo mi se da auto iz bočne ulice uopšte ne skonta moje prednje svetlo kada sam koristio "taktičku" lampu koja super sija ali je napravljena tako da se maskira izvor svetla koliko god je moguće).

 

Dobro svetlo za bajs ne mora biti nužno reklamirano i prodavano kao takvo (po višoj ceni nego što "mora"). Ali ima razlika i nije sve samo ni u luksima i lumenima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3634 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 05:51 PM

Ova Mirekova kombinacija je ustvari idealna za naše puteve (samo bez one na kacigi :) ), Supernova je fantastično svetlo a ovo police taktičko SS dođe kao ispomoć kad te zalepljuju automobili.
 

Slazem se, ali sta da radim,kad je vec imam ,nosac sam polomio .nek se nadje,bas me briga za estetiku,bar necemu sluzi, sada na kacigi.

 

A supernova ne bi kostala tolike novce da ne valja, ja sam je polovnu platio 60E i prezadovoljan sam sirinom i jacinom svetlosti koju emituje. Ali sta raditi sa vozacima koji nece da obore dugacka svetla i nemaju postovanje prema slabijim ucesnicima u saobracaju? Po meni neka jaka lampa na baterije,moj izbor je SS.A kada je vec na biciklu ukljucim najslabiji mod i imam osvetljenje na biciklu koje je maximalno i u ravni je sa svakim BOLJIM automobilom. A mnogi automobili imaju cak slabije svetlo.

 

Ova sa devet dioda mnogo trosi struje, a i izgleda kao neka budzevina (kao moja baterija na kacigi O:) ). Radi se o tome sto VELIKI STRUCNJAK ZA SVE koji je otkrio TEORIJU SVEGA govori kako je to super stvar za 13E .

  @Gadjan

Sto se tice kilaze meni to nije bitno iako ne odgovara istini, sto mene briga ako se neko sekira za 100 gr +ili-. Ja vozim bicikl od 30 kg sa ful suspenzijom,a ako nekada bude neko takmicenje sa normalnim nagradama (za moje godine) onda ce Mirek da ima bicikl od 7kg.(A to ce biti u linburgu mesecu)


  • 0

#3635 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 05:58 PM

 (dešavalo mi se da auto iz bočne ulice uopšte ne skonta moje prednje svetlo kada sam koristio

 

 E vidis zato ja nosim belu blinkalicu na kacigi, i meni se to desavalo,  ali moracu nesto manje  da stavim, bas je budzevina ,kada ide vozac sa bocne ulice uvek okrenem glavu prema automobilu jer kada blinka vozaci bolje vide nego da napred postoji milion lumena koji ne blinkaju,zasto je to tako ,ko zna?


  • 0

#3636 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 April 2019 - 06:05 PM

 E vidis zato ja nosim belu blinkalicu na kacigi, i meni se to desavalo,  ali moracu nesto manje  da stavim, bas je budzevina ,kada ide vozac sa bocne ulice uvek okrenem glavu prema automobilu jer kada blinka vozaci bolje vide nego da napred postoji milion lumena koji ne blinkaju,zasto je to tako ,ko zna?

 

Po danu - da. Po mraku, blinkanje je loše. Pošto mnogi vozači potroše svega delić sekunde da pogledaju levo-desno, može se desiti da baš u tom momentu blinkalica bude u "OFF" režimu, pa da te uopšte ne vide. Barem je takvo moje dosadašnje iskustvo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3637 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 06:18 PM

Meni su nocu vozaci izlazili sa sporednih ulica ,dva puta, i od onda  nosim blinkalicu na kacigi ,za one koji sada citaju ,prednju blinkalicu,od onda nisam imao bliski susret,ali nikad se ne zna,ne daj boze.Znaci cesto sva tri svetla, pa valjda ce jedno videti O:)


  • 0

#3638 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 April 2019 - 06:32 PM

Meni su nocu vozaci izlazili sa sporednih ulica ,dva puta, i od onda  nosim blinkalicu na kacigi ,za one koji sada citaju ,prednju blinkalicu,od onda nisam imao bliski susret,ali nikad se ne zna,ne daj boze.Znaci cesto sva tri svetla, pa valjda ce jedno videti O:)

 

Tri svetla su OK. Super ako imaš i na glavi, pa kad se okreneš ka bočno nailazećem autu - da te pre uoči. Samo mislim da je noću efikanije da radi u stalno uključenom režimu, ne da blinka.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3639 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 27 April 2019 - 07:15 PM

Šta je to "prava biciklistička lampa"?

Što neko reče mora da se vidi sa strane (od strane nekoga ko ti prilazi pod uglom od 90 stepeni), skoro svaka lampa koja je konstruisana baš za bicikl ima takav dizajn. I recimo trebalo bi ovako da sija (naravno ne mora biti Supernova kao ova na videu)

https://youtu.be/RY1eAk2A59k?t=23

dakle da se svetlost lepo rasipa (tj. da nema vidljivog prelaza osvetljeno/neosvetljeno sa strane, nema onog osvetljenog kruga karakterističnog za ručne lampe) da osvetljava bukvalno od prednjeg točka kao na videu... (znam da je teško proceniti, ali ovako na videu svetli kao moja na 200 lm). I da, znam, ovakve lampe se ne mogu naći za 15 eur.

A na biciklu se sasvim lepo koriste i te lampe od 10-15 eur, kao što ja i mirek lagano vozimo teške bicikle. Moj je sa bisagama sigurno bio težak nekih 25 kg, u početku mi bilo "wow al je težak" a kad sam malo navikao kao i da nema bisaga. Tek kad sam ih skinuo sam opet postao svestan koliko je bio težak. Zato mi nije jasno što neko kuka za par stotina gr a nije takmičar...


  • 0

#3640 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2019 - 09:07 PM

Sve u životu je takmičenje


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika