Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3701 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 10:39 AM

Ovo D11 ti je nevidjeno znas vec sta, to izbegavaj u najsirem luku...

 

Imam ja originalni SS x2 sa svim pratecim elementima koji idu uz lampu da bi lampa radila na prodaju, originalne baterije po izboru, kvalitetno baterijsko pakovanje, ako se odlucis javi se...

 

https://www.2bike.rs...njima/?p=237726


  • 0

#3702 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 11:14 AM

@dule0911   D11 ima ubedljivo najbolji snop od svih pomenutih lampi, svetlija tacka ispred ali vidljivo manje nego solarstormx2 i mnogo bolje osvetljavanje sa strane i ispred tocka bez neosvetljenih povrsina odlicno za zaobilazenje rupa bas zbog tih mnogo dioda. Nije istina da mnogo dioda vise zaslepljuje naprotiv one sijaju manjim intezitetom pojedinacno pa ne smetaju ni vozacima ni pesacima, proverio sam i uporedio sa SSx2 pa ovo sto vidramon pise kod mene ne moze da prodje, to je za neiskusne da im proda lampe. Mislim da Lumintop B01 ima bolji snop od Fenix 25R ali su obe neprakticne kad skrenes volan mada mi se cini da je kod tih situacija Lumintop B01 bolji od Fenix-a a D11 je daleko bolji u odnosu na sve ostale lampe sa jednom ili dve diode. Mislim da je Lumintop B01 u svemu bolji od Fenix-a.


  • 0

#3703 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 11:25 AM

D11 je ubedljivo najveci krs koji moze da se kupi od tih krseva, toliko je dobar da mu ovde forumasi nazivaju osvetljenje ''nuklearni reaktor'', ''skalabudzevina'', ''lopta sa kablom'', procesljaj 4-5 stranica u nazad videces i sam a i ja sam objasnio zasto je to veliko s vise puta, tako da njemu se sve cini, on misli, a ustvari pojma nema, lik koji je zalutao ovde sa par krs lampi i velikim brojem odgledanih YT klipova...

 

Ja sam video samo da si rekao da te zanima SSx2 ali originalna sto ja imam i dajem garanciju na to, nista vise, ne teram nikoga da kupi ;) U svakom slucaju SSx2 ti je miljama daleko bolje resenje od tog s sto on predlaze a toga si i sam svestan.

 

B01 je novi model koji je tek izasao i tek jedan iole nekakva recenzija uradjena.. Tako da to sta on misli o njoj neka zadrzi za sebe, nikad nije ni imao par kvalitetnijih lampi da je imao ne bi ovako pricao, u sustini njega slusati sto se bar lampi i osvetljenja tice ti je jako diskutabilna solucija  n2:Dizzy 


  • 0

#3704 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 11:58 AM

D11 bolja od solarstormx2, Lumintop B01 bolji od Fenix25R. D11 ti se jedino ne uklapa po tvojim zeljama da se cesto stavlja i skida, da se puni u toku voznje, zato sam predlozio Lumintop, mada ih D11 sve pobedjuje po obliku snopa zato je i koristim uvek na najjacem modu, nijedna dioda nije crkla, nijedan vozac nije trubio i ablendovao, nijedan pesak nije rekao neku rec dok sam prolazio mimo njih.


  • 0

#3705 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 02 August 2019 - 12:39 PM

Reći sa je d11 bolji od Fenixa je mnogo neozbiljno a i neodgovorno imajući u vidu da je javni forum i da puno ljudi ovde dolazi da se informiše i nešto nauči.
D11 je treća liga lampe.
  • 0

#3706 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 02 August 2019 - 12:47 PM

@Dusan011
Samo me gotove varijante zanimaju, ne bih da jurim posebno baterry pack, pa punjac, pa lampu... Pored toga mislim da mi je overkill sa tom kolicinom dioda, ne vozim nocu off-road. Jos ako baca na sve strane znaci i da zaslepljuje, sto mi se isto nije svidelo kod stare lampe kad je koristim u najjacem modu. Korisno jedino kada mi neko ide u susret sa dugim svetlima, da ista ugasi :)
 
Lumintop B01 mi deluje interesantno sem snopa, malo je cudan, koncentrise dosta svetla dalje ispred bicikla, a neposredno ispred nije ravnomerno popunjeno. Ovo mi u principu jedino smeta za fino obilazenje oko rupa, za sve ostalo mi snop i treba dalje ispred :) Mada je to izuzetno nezgodno proceniti sa fotografija, treba videti uzivo pa suditi.
Ovo ostalo mi deluje ok, izmenljive baterije su svakako plus. Nosac bi mogao biti bolji u smislu da skroz fiksira lampu a ne da moze da se rotira, sto ume da smara svaki put kad je stavljam na bajs da lovim tacnu poziciju. Neki klik-mehanizam bi bio bolji ovde. Svakako, cena je primamljiva pa ce ostati u razmatranju.
 
@Bole
Fenix 25R je dobar predlog, nisam znao za njih. Uklapa se u skoro sve kriterijume koje sam postavio. Dve "mane". Moglo bi da bude jace svetlo ali mislim da je i ovo dovoljno za moje potrebe. Baterija nije izmenljiva, ne znam koliko je lako zapravo otvoriti ga i zameniti kada postojeca crkne (i da li je nekog standardnog formata).
Svidja mi se sto ima normalan strobo mod kad vozim po osvetljenim putevima, a ne "epilepsija mod" kao sto je imala prethodna lampa gde upali strobo sa najjacim svetlom. Zbog ovog dodatka stari Cateye mogu da penzionisem, posto sam njega koristio kao dodatnu lampu kad vozim po osvetljenim ulicama u strobo modu, jaku palio samo po potrebi. Ako se ne varam, ispravice me ako gresim, kolega Sirius9 prodaje taj Fenix na KP.


Ne znam.ko je čovek koji prodaje.

Nemoj da te vode lumeni jer tih 600 od krštenog brenda je više nego 1x10 na n-ti od nekog krša off brenda.
Ova je za za road varijante, točak u kontaktu sa podlogom.
Za off varijante, mrak, fruška gora itd ide bc30r koja je zver. To je ozbiljan inženjering, oblik snopa, domet itd
  • 0

#3707 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 01:13 PM

Ja uzeo ovaj D11, stavio ga na stalu da osvetljava kad mi ovde prolaze predvece, danas me zvali kaze sinoc jedna ovca polomila nogu, eee sad moram tuziti Sofirn, aaa da oni nemaju veze sa tim samo preprodaju krs ko zna odakle, a sta da se radi...


  • 0

#3708 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 01:20 PM

Nisam ja ni neozbiljan ni neodgovoran kad imam nesto da napisem sto bi drugima bilo od koristi to i uradim. Za razliku od ovog citat" Nemoj da te vode lumeni jer tih 600 od krštenog brenda je više nego 1x10 na n-ti od nekog krša off brenda."

Ja D11 koristim, drugi ti predlazu nesto sto oni ne koriste.


  • 1

#3709 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 August 2019 - 03:24 PM

Ne bi da se upuštam u bilo kakve rasprave, o svemu je već bilo govora, i linkova ka mtbr-u gde su o lampama za bajseve počeli da diskutuju pre jedno 50 godina pa ko voli nek izvoli, resursa ima pregršt.

Samo bi da odgovorim na pitanja.

- fenix BC25R ima u sebi klasičnu punjivu litijum jonsku bateriju formata 18650, ko ima iskustva sa lemilicom može da je zameni za 5 do 10 minuta.

 

i napišem par činjenica,

 

- na kineskim proizvodima masovne porizvodnje koji nemaju brenda (tj. može svako da ih proizvodi i brendira po želji) lumeni, ili dobačaj u metrima ili kapacitet baterija u mAh ili praktično bilo koja druga karakteristika koju će kupac da gleda su u funkciji marketinga i što bolje prodaje, dakle ako je Li Jing stavio 5000 lumena mi ćemo staviti 6000 i prodavati po istoj ceni. Tek kada dođemo do internacionalno poznatih kompanija koje se probijaju kvalitetom do kupaca, možemo da pričamo o puzdanosti navedenih preformansi. Velika imena kao što je recimo Nitecore se ne igraju s tim, slučajno navesti da proizvod ima 800 lumena a zapravo ima 700 bi bilo izuzetno skupo, ne toliko zato što bi imali puno reklamacija jer bi svaki kupac tražio ono što mu je obećano i što je platio a nije dobio već zbog izgubljenog ugleda koji se godinama stiče a vrlo brzo gubi.

 

- postoje samo dve varijante koje zaista neće zaslepiti nadolazeće vozače/pešake:

  1 - zum lampe, nemaju reflektor koji razbija svetlost na sve strane i imaju sočivo koje fokusira svetlost u jednu tačku (nema spila), nedostatak im je što oblik snopa baš i nije najbolji i najkorisniji generalno,

  2 - lampe sa posebno dizajniranim reflektorima kako bi se postigao "odsečeni" snop, Busch & Muller ima puno takvih modela a oni su prva ugradnja mnogim poznatim proizvođačima bajseva.

  3 - a može i ovako: n2:crazy

032b2cc936860b03048302d991c3498f_preview

 

- pominjao sam ranije kako se oči prilagođavaju mraku, isto kao što noću kada je tišina čovek bolje čuje nego danju kada ima buke, elem kada se vozi po kompletnom mraku, dovoljno je i slabije osvetljenje da bi se dobro videlo, tek kad postoji neko osvetljenje u vidu ulične rasvete koja ope nije dovoljna da propisno osvetli put onda je potrebno jače svetlo kako bi dominiralo iznad onog koje već postoji/osvetljava... Ovo može svako da istestira, potrebno je samo naći lokaciju gde kilometar u okolini nema veštačkih izvora svetla i poneti bilo koju lampu koja ima više režima rada.

 

- trail vožnja tj. vožnja po stazi, kroz šumu, livadu isl. bez osvetljenja, noću, to je poseban sport i traži posebno rešenje koje obuhvata minimum dve lampe (za napred)...

 

U principu, za svaki problem ima više rešenja, od jeftinih, manje jeftinih do skuper skupih, lampe za bajs idu od odprilike nekih 15-tak $ do ~500 $, što bi rekli za svačij ukus ponešto :D

 

P.S. zaboravih još jednu stvar, po mom mišljenju, ako se planira redovna ili redovnija noćna vožnja treba se ipak orijentisati na lampe koje koriste litijum-jonske baterije umesto standardnih alkalnih ili punjivih AA baterija od 1.5V, "nova" li-ion tehnologija jednostavno nudi više i ima bolje performanse od klasičnih AA baterija.


  • 0

profilepic.gif


#3710 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 August 2019 - 03:51 PM

Dosta odgovora, hvala na korisnim informacijama, nije mi bila namera da izazivam zucnu raspravu :)

 

@Dusan011

Hvala za savete, D11 mi ne odgovara iz vise razloga tako da je preskacem.

 

@vidramon

Potencijalno zainteresovan sa SS x2, cucemo se preko privatnih poruka. Verovatno kao sekundarna lampa posto predpostavljam da ni original ne moze lako da se skine, ili gresim?

 

@Sirius

Vezano za bateriju na Fenix BC25R - to je skroz ok, nije mi lemilica strana, sve dok nije zalivena baterija u kuciste i tome slicno. Koliko sam video ova lampa ima odlicno dizajniran snop sto se tice smetanja ostalima, bar gledajuci ovu recenziju: https://www.knivesan...pert-review.htm

Busch & Muller sam pogledao ovlas citajuci zadnjih 6-7 stranica teme ali sam mislio da su one samo za dinamu, bar u ovom cenovnom opsegu koji sam gledao?

To i Supernovu nisam preterano razmatrao zbog cene, jedino nesto polovno ako bi izletelo.

 

@Bole

U pravu si, nisam ni obracao paznju na brojke, medjutim gledajuci recenziju koju sam linkovao iznad, svetla ima sasvim dovoljno za moje potrebe. Off road nocu bas retko vozim, ili ako vozim vozim na meni poznatim stazama ali u principu izbegavam jer ne volim to - off road voznja mi je uzivanje u prirodi kako i u pedalanju, a priroda se ne vidi mnogo po mraku :) Tako da u tom smislu mislim da mi Feniks odgovara. Off i kad vozim nocu to radim lagano, tako da bi neka jeftinija varijanta od bc30r zavrsila posao u mom slucaju. bc30r mi je mnogo para u ovom trenutku.


  • 0

#3711 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 02 August 2019 - 09:04 PM

@vidramon
Potencijalno zainteresovan sa SS x2, cucemo se preko privatnih poruka. Verovatno kao sekundarna lampa posto predpostavljam da ni original ne moze lako da se skine, ili gresim?


Pa sta znam kako za koga, i sta za koga znaci lako skidanje.. Dovoljno je da raskacis kabl sa baterijskog pakovanja za 2 sekunde i da povuces gumu ka gore pridrzis lampu i ona odmah silazi...

brcII1n.jpg

9T5Zmd7.jpg

Sad opet kazem sve zavisi sta ko smatra za brzo skidanje i na koji nacin zamislja da se to izvodi, no ako se ja pitam lampa se lako skida i montira.. Malo se nategne guma i tu je.

Ja sam ove godine bas bas podbacio sa biciklizmom jednostavno nije se imalo vremena na zalost, i ono sto sam vozio, vozio sam sa novom lampicom od Najvokera uzeo sam ih vise i prodao, jednu zadrzao za sebe jer me je bas odusevila, sa jednom sam i imao problem ali su mi ekspresno resili predstavnici njihove firme.

2mxtAkT.jpg


Naravno ovo nije prava biciklisticka lampa kao sto nije ni 99% ostalih sto ljudi ovde koriste ali ih koriste i koriste se mnogooo veci krsevi. Od izrade, preko korisnickog interfejsa, menadzmenta za toplotu, tacnih podataka za broj lumena, ugradjenog punjaca ( mada ga ja nikad ne koristim ni na jednoj lampi koja to ima ), itd znaci bas mi se svidela i zadrzao sam jednu za sebe i ako i sam u licnoj kolekciji imam svega par najosnovnijih lampi.
Sada je na snizenju koliko vidim za 30$ po komadu, ja kada sam ih uzimao bile su 40$ po komadu.
Pisem ovo jer ako si bas zagrizen da kupis pravu biciklisticku lampu imaju i oni modela u ponudi, tacnije 3 komada, pa pogledaj, jedino sto ti garantujem jeste da nema sanse da pogresis sa njima po kvalitetu su u rangu Finiksa, Najtkora itd..
  • 0

#3712 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 04:01 AM

D11 bolja od solarstormx2, Lumintop B01 bolji od Fenix25R. D11 ti se jedino ne uklapa po tvojim zeljama da se cesto stavlja i skida, da se puni u toku voznje, zato sam predlozio Lumintop, mada ih D11 sve pobedjuje po obliku snopa zato je i koristim uvek na najjacem modu, nijedna dioda nije crkla, nijedan vozac nije trubio i ablendovao, nijedan pesak nije rekao neku rec dok sam prolazio mimo njih.

Opet ti i tvoj nuklearni reaktor, jednostavno takva lampa nije pogodna za bicikl, mislim  sve se moze koristiti za osvetljenje na biciklu,bolje ista nego nista, ali govoriti da je D11 bolja od SS2 je malo neozbiljno.

 

Ja napr. za one koji ne znaju,ispascu pretenciozan,ali kada nocu vozim,a svaku  noc vozim, i  imam dva svetla ,led lampu na dinamu i SS2 ,sada da li je falsifikat ili ne, ne znam, ali znam da mi dugo traje baterija posto radi u najslabijem modu , i do sada koliko vozim nisam naisao na bicikl koji ima bolje osvetljenje. A imam i mogucnost da upozorim vozace iz suprotnog pravca da obore svetla, jer SS2 na najjacem modu ima tu mogucnost ablenda.SS2 moze da radi i samostalno ukoliko imam potrebu da punim telefon ili blutut slusalice.


  • 0

#3713 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 04:07 AM

Pa sada si sam dokazao da je D11 bolji od SS2 jer tebi trebaju dve lampe, ta na dinamo i SS2... Ja samo upalim D11 na najjace i vozim, lepo vidim put ispred sebe a nikome ne smeta. Evo pogledaj jos jednom (link)


  • 0

#3714 stefan007

stefan007
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 07:48 AM

Jel koristi neko ovu lampu?

https://www.aliexpre....62c14227WgQGbP


  • 0

#3715 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 10:21 AM

Nismo koristili ali mozes da pogledas isti taj model i kod Niwalker-a jer sto rece vidramon za Niwalker citiram "jedino sto ti garantujem jeste da nema sanse da pogresis sa njima po kvalitetu su u rangu Finiksa, Najtkora itd.. " (link) jer je kako rece vidramon Sofirn smesna firma jer preprodaje D11 lampu ali su Niwalker super jer preprodaju ovu lampu..


  • 0

#3716 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 10:27 AM

Pa  jedino da ti to vidis ili da namontiras na tvom biciklu,sta ce onda dva fara na automobilima a ponekad 4, pa kratka ,duga, parkirna svetla,sve zavisi od zahteva korisnika. Ja bih stvarno voleo da vozimo uporedno nocu da vidis o cemu govorim ,jer ocigledno recima ti ne mogu objasniti zasto imam dve lampe na biciklu,ovako mozemo da se   prepucavamo ceo dan,i necemo nista dokazati.


  • 0

#3717 stefan007

stefan007
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 11:22 AM

Po meni to su bukvalno 2 iste lampe,samo se drugacije zovu


  • 0

#3718 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 11:32 AM

Da li zna neko ima li opcija na ovom forumu da se neko stavi na ignore ? Ako ima neka podeli informaciju, hteo bih da se resim zagadjenja ove teme...


  • 0

#3719 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 12:05 PM

@stefan007  Moje misljenje je da je lampa koju si pomenuo skupa, na alibabi kada se kupuje na vece kolicine verovatno kosta 15$.


  • 0

#3720 stefan007

stefan007
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 04:32 PM

@dusan011,daj onda neku preporuku sta bi ti uzeo,dal ima neka solidna kod nas da se uzme vidim svi hvale lezyne lampa,ali me od njih odbija kratko trajanje baterije,do sada sam koristio ovu https://www.aliexpre....2cb514ac37xTqo oko 2 godine v9c 400,ali u poslednje vreme mi se desava da nece da se upali,probao sam sve i ustanovio da ima problem sa plocom,sreca ima jos neka dodatna svetla ,pa nisam ostao bez svetla nocu,to mi se desavalo vec nekoliko puta.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika