Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3741 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 08:03 AM

Da mi je znati čime si merio te lumene?

Čim pišeš da je 450 lumena jadno... sumnjam da si uopšte video pravih 450 lumena

Ja kad vozim zrenjaninskim putem, ili obilaznicom po mrklom mraku, vozim sa 200, retko kad 380 lumena. A koliko se sećam (mislim da nisam jedno godinu dana koristio 880) kad uključim na 880 lumena, jedva primetim da mi auto dolazi s leđa.

880 je za neki downhill po šumi i kamenju, za asfalt u bilo kojim uslovima apsolutno preterano! U pitanju je bici svetlo fenix bc21r

 

Probao sam mnogo svetala i sa jednom i sa više dioda, i sa većinom može da se vozi... isto kao što možeš juga da voziš. A ti me podsećaš na našeg čoveka koji iz zastave sedne u golfa i počne da ga kuje u zvezde jer bolje nije video a od zastave je bolji nekoliko svetlosnih godina. Onda on odjednom zaboravi kako je sa jugićem i na more išao, i sad mu je odjednom jugo neupotrebljiv.

 

A ovaj tvoj "test" zaboravi i ne plaši se komentara - mislim da si mnogima u ignore listi, ili su jednostavno uvideli da ne vredi ništa napisati... A napisao sam "test" pod navodnicima jer kod pravog testa se ne opisuje rečima subjektivni doživljaj. Kod pravog testa se prilažu snimci (snimljeni istim setovanjima kamere - koja se naravno napišu), takođe i koliko je pravih izmerenih lumena, kolika je temperatura... Dakle pun je net pravih testova... kao i testovi automobila, jedni su ovakvi, drugi onakvi, ali svi oni mogu da se koriste - pa nek uzme ko šta hoće!

 

A ko je pogledao Dušanov klip (onog drugog Dušana sa 9 prekidača) se uverio i sam da je više dioda svakako bolje:)


  • 1

#3742 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2019 - 09:24 AM

Snop svetla je bio lepe belo-žute boje. Zaključak: procvetala livada do Galovice.
Povećao brzinu na 30km/h da smanji grejanje. Zaključak: U strahu su velike oči a brzina okretanja pedala još veća.
Raspalio dvi i po iljade lumensa. Zaključak: Slabo je to, Surčinski glasnik nije objavio tekst o NLO na nebu iznad Srema.
Smanjio na iljadu i po lumensa. Zaključak: Žablji orkestar u krešendu.
Vozio kroz šetače na keju i završio vožnju bez slomljenih kostiju. Zaključak: Ne smeta.

 

-Tata, tata, jel ono motor?
-Nije mila ćeri, to je Dule na biciklu.

 

n2:Heristical


  • 3

#3743 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 09:36 AM

 

 

-Tata, tata, jel ono motor?
-Nije mila ćeri, to je Dule na biciklu.

 

n2:Heristical

 

 

n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha

 

Ja ne znam bogu mi ali kod mene i u sav normalan svet ovaj C8F se koristi za pretragu terena nakon odstrela recimo i neke slicne aktivnosti, nisam jos cuo da ga je iko ikada koristio kao svetlo za bajs i ako pratim poprilicno.., ali dobro ziv covek uci ceo zivot pa nesto novo stalno nauci, sta je sledece auto akumulator i led traka okomotana oko cele bicikle  n2:Heristical 


  • 1

#3744 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 11:46 AM

Drago mi je da vama trojici nisam na ignore listi.
 
@Jeremy  Poseti ove (link)  pa ih kritikuj kakva im je to recenzija bez slika, mada su se potrudili da izmere jacinu svetlosti pa ispade da ni ti nisi video 880lm kako tvrdis vec po njihovom merenju ta lampa od 75$ sija 750lm znaci 150$ za 1500lm i 300$ za 3000lm koliko sija Sofirn C8F 21700 koji kosta 30$. Kao sto vidis po ceni je C8F jugic a Fenix je golf. Vi ostali forumasi ukoliko pisete neki "test" da je neka guma bolja od drugih, da je neki lanac bolji od drugih, da je neki tocak bolji od drugih itd. moracete to da naucno dokazete Jeremy-iju sa ciframa, slikama, u kojim uslovima ste ih testirali, koje ste naucne instumente koristili...
 
@trista_cuda  Citiram "Vozio kroz šetače na keju i završio vožnju bez slomljenih kostiju. Zaključak: Ne smeta." Ovde si u pravu mada statisticki gledano na jedan moj tekst se jave vas trojica sa zluradim komentarima pa sam ocekivao reakciju nekog roditelja dok sam prolazio pored njih sa decom tipa "Alo bre vidis da ovde ima male dece, hoces da oslepe, teraj se odavde, itd". Ali nista od toga se nije culo, izasli ljudi na svez vazduh da setaju pa se opustili, sto bih preporucio i vama.
 
@vidramon  Da rasporedim odgovore ravnomerno, svakom po jedan. Verovatno mislis da je lampa ne toliko glomazna koliko teska za montiranje na volan i voznju biciklom i donekle se slazem pa sam to i napisao na kraju testa. Ali ipak postoje lampe iskljucivo za bicikl te tezine (link) i gabarita Cateye = 260gr. Sofirn C8F = 258gr. tako  da donekle ima smisla ovo sto sam uradio pogotovo kad se uzme u obzir cena.

  • 0

#3745 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 02 September 2019 - 12:39 PM

Montirao Fenix PD36R. Kakva brutalna lampa, preporučujem je. 


  • 0

#3746 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 12:47 PM

@Bole   Sad ce ova trojica da ti se zakace na vrat, samo si je montirao i vec je preporucujes, gde su testovi sa slikama, zasto kupujes lampu od 100$ i 1600lm kada je dovoljno 380lm...


  • 0

#3747 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2019 - 05:26 PM

 Dule, izvinjavam se, previše sam neozbiljan i preteram uvek ne net diskusijama, definitivno nisam za pisanje po forumima. Tvoj test je ustvari bio sjajan, baš ljudski i ovo nije nikakav cinizam ili sarkazam. Stvarno mislim tako. Svašta bi ja napisao o testovima, kineskim lošim verzijama pravih biciklističkih svetala, svetlima sa više dioda, snopovima i ostalom ali kome, čemu, zašto? Mislio sam da 99% rekreativnih biciklista ne pada na pamet da voze noću ali prevarih se, ne vozi 99.99% :).

 Nego imam pitanje za siriusa9, my precious Bušundmuler prošli vikend tamo na prelasku mosta u Obrenovcu prema Boljevcima iznenada se ugasio :), Prvo što mi palo na pamet je da su se možda baterije pomerile ali kad sam otvorio svetlo, miris paljevine mi je sve objasnio. Led dioda izgleda bez tragova paljevine, kad kliknem dugme za on-of, signalna dioda daje znake života i radi. Ima li spasa?
 


  • 1

#3748 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 September 2019 - 05:57 PM

Zavisi šta je riknulo, ako ništa drugo dobro je što se osetio miris paljevine, barem može da se vidi šta je otišlo. Napiši koji je model i ako možeš otvori ga pa postavi par slika gde se vidi šta je otišlo. Ako je neki specifičan čip .... pa znaš i sam :(


  • 0

profilepic.gif


#3749 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2019 - 06:30 PM

Zatvoreno hermetički :) nema šrafova, jedino da ga sutra polako razvalim jer su ga morali oni nekako sastaviti.

 

https://www.bumm.de/.../1922qmla.html?


  • 0

#3750 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 07:36 PM

Bogami ova nemacka svetla kaput, skoro kao i njihova banka (link)


  • 0

#3751 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 September 2019 - 08:54 PM

Vielen Dank Herr Dule

 Ovo je običan Ajkson, tri modela su do sada izbacili, mislim da ima još kod Jankovića onaj prvi da se kupi :). Premium je skroz drugačije svetlo, druga led dioda i ovi jezičci za baterije su drugačiji. Nije kao Cyo nego Luxos. Ovo iznutra izgleda ko svemirski brod, nema tu popravka, kako je tek u Premiumu :(. A i švabe su lepo objasnile, treba mi samo čekić i to je to. Gde sad da nađem ove flux capacitore na pločici ako je neki spržen? Baš sam baksuz.


  • 0

#3752 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 02 September 2019 - 09:39 PM

@Bole   Sad ce ova trojica da ti se zakace na vrat, samo si je montirao i vec je preporucujes, gde su testovi sa slikama, zasto kupujes lampu od 100$ i 1600lm kada je dovoljno 380lm...

 

Koristim je od kraja juna ali sam je sada preporučio jer me zaista impresionirala a imao sam masu lampi.


  • 0

#3753 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 09:44 PM

Dusane, pusti ti nas zlurade koji te provociramo, tebi je nekoliko respektabilnih članova reklo šta misli ali ti i dalje teraš po svome. Ja već rekoh, može sve to da se vozi, pogotovo rekreativno što kaže trista_čuda... ali tvrditi da je taj Sofirn vrhunsko svetlo za bajs, i da je 450 lumena jadno.... je stvarno neozbiljno. Sad ja treba kao neki petogodišnjak da se prepucavam sa tobom i pišem neke moje "testove"...neka hvala, neću se spuštati na taj nivo. Pun je net informacija, a ko hoće tebe da sluša nek izvoli.

Ali si stvarno fascinantan kako ne odustaješ :)

Jendostavno se zna šta je bolje, evo ja gorepomenuti Fenix PD36R preporučujem na neviđeno!!! I siguran sam da je brutalno svetlo za razliku od tog Sofirna! Isto kao što bi rekao da vw pravi pouzdanije automobile od renoa (a imam reno i znam mnoge koji ga imaju bez ikakvog kvara godinama, samo redovni servisi) - mada što se mene tiče auto nije auto ako nije japanski:) Imam nekoliko Sofirna i samo jednu Fenix lampu...ma čini mi se da sam već rekao - potrošio sam par stotina eur tokom godina kupujući razne jeftine lampe (među njima i nekoliko Sofirna). Nije da su bile neupotrebljive, već sam jednostavno želeo da isprobavam i tražio neko "savršenstvo" - i kad sam kupio Fenix našao sam to "savršenstvo" :), bar za mene. No nikako ne tvrdim da je to vrhunsko svetlo bolje od svega ostalog sa jednom, dve, tri ili više dioda... a upravo zato što ti toliko dižeš u nebesa taj Sofirn, tu "legendu" za koju nema nigde testa i niko je nigde ne spominje (što je stvarno čudno za takvu "legendu") ja i dalje tvrdim da ti ništa bolje od toga nisi video

btw moja lampa nema 880 već 898 lumena:)

http://wetestlights....p?l=148&n=BC21R

i šta sad, kome verovati?

Naravno tebi koji tvrdiš da lampe svetle konstantno 1800 odnosno 2700 lumena:)


  • 0

#3754 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 September 2019 - 10:18 PM

Zatvoreno hermetički :) nema šrafova, jedino da ga sutra polako razvalim jer su ga morali oni nekako sastaviti.

 

https://www.bumm.de/.../1922qmla.html?

 

Skini lampu, skini sve što se s nje može skinuti i pažljivo pogledaj, nije baš zgodnog oblika za recimo ultra zvučno varenje plastike, možda su koristili lepak, možda plastika ima "žabice" pa su je samo nabili i izgleda kao da ne može da se otvori, treba pažljivo pogledati, probaj da sijaš nekom drugom lampom unutar kućišta pa pogledaj dal se nešto vidi kroz kućište, možda se vidi gde je spajano isl.

Samo polako i sa strpljenjem.

 

Inače mala digresija vezano za Sofirn C8F, kada su izbacili taj model, sa XPG3 diodama, Sofirn je poslao nekoliko lampi na test i jedna je krenula i do mene, naravno pošto do amerike sve putuje 3 puta brže nego do naše svrbije, dok je moj primerak još bio na putu, drugi su već krenuli sa testiranjem i svi koji su ubacili dobru (high drain) bateriju, jer su svi išli sa predpostavkom: 3 diode, nek svakoj ode 2-3A a XPG3 može i više da izdrži bez problema, to je već 9A, unutra je FET drajver znači baterija će biti usko grlo, stavićemo dobru VTC6 bateriju ili barem 30Q, i kod svih je elektronika pregorela u roku od par minuta nakon prvog paljenja tako da sam uskoro dobio poruku od Sofirn-a da ne treba da testiram lampu iako je još nisam ni dobio :)


  • 1

profilepic.gif


#3755 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 10:31 PM

@Jeremy   To sto si internet stranicu "wetestlights" naveo kao relevantnu dovoljno govori o tebi, cudo jedno da se takva sveznalica nije upitala gde im je kontakt adresa, na koji nacin testiraju lampe, zasto nema iscrpnog teksta sa pozitivnim i negativnim osobinama lampi, slika sa kako si ti napisao citiram "(snimljeni istim setovanjima kamere - koja se naravno napišu)". A tvoja lampa ima ne 898lm nego 928lm ako pazljivo stavis strelicu kursora na njihov grafikon. Priznajem da je ta internet stranica pravo odrediste za one koji lampe oznacavaju kao "brutalne" ili kojima auto nije auto ako nije japanski.

 

@Sirius9   Zato i postoje testovi, Sofirn posalje strucnjacima da cuje vase misljenje. Sta kazu strucnjaci za ovaj model koji preporucujem C8F 21700?

 

@Bole   Fenix 36 te impresionirao zato sto sija jace od prethodnih lampi, ili zato sto je najskuplja?


  • 0

#3756 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 10:49 PM

Nisam nigde napisao da je relevantna, već sam i napisao šta sad, kome verovati? Jer naravno da neverujem da lampa ima više od 880lm. Gde si video da proizvodjač smanji karakteristike svog proizvoda?

Nego ne reče da li iko u poznatom univerzumu koristi tu tvoju legendu:)
  • 0

#3757 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 11:02 PM

@Jeremy   Koriste je odavno ali sa razlicitim imenima i razlicitih kvaliteta, ja sam vam preporucio najjeftiniju a kvalitetno napravljeno.

Je li istina da je toj fenix bc21r telo od plastike pa se brzo ugreje i smanji jacinu svetlosti? Mozda zato vozis sa 380lm.


  • 1

#3758 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 06:14 AM

Ja napisah da vozim sa 200 a 380 mi je "dugo" svetlo. Dakle samo ponekad uključim 380. Zato sam se i javio, jer ti tvrdiš da je 450 jadno što uopšte nije tačno. Za vožnju po asfaltu stvarno ne vidim potrebu za svetlima kao na autu. Ali eto neko vidi potrebu da mu bajs svetli ko novogodišnja jelka
A pošto uglavnom ne vozim preko 30kmh sigurno bi se smanjila jačina sa tih 880... Ja skoro ni na jednoj lampi ne primetim to smanjenje... Objašnjeno je to sve lepo na netu oko smanjenja...
Kao što su svi mogući respektabilni ljudi objasnili da je taj Sofirn djubre. Ali ti iz nekog razloga teraš inat i nazivaš je "legendom"
A i za tu drugu Sofirn C8F vidiš šta je Sirius napisao? I sad ja treba da verujem tebi a ne njemu? Pa čak i neko ko ne zna ko je Sirius, samo iz postova iz ove teme može da zaključi da njegova reč ima mnogo veću težinu od tvoje.
  • 0

#3759 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 03 September 2019 - 07:29 AM

@Jeremy   To sto si internet stranicu "wetestlights" naveo kao relevantnu dovoljno govori o tebi, cudo jedno da se takva sveznalica nije upitala gde im je kontakt adresa, na koji nacin testiraju lampe, zasto nema iscrpnog teksta sa pozitivnim i negativnim osobinama lampi, slika sa kako si ti napisao citiram "(snimljeni istim setovanjima kamere - koja se naravno napišu)". A tvoja lampa ima ne 898lm nego 928lm ako pazljivo stavis strelicu kursora na njihov grafikon. Priznajem da je ta internet stranica pravo odrediste za one koji lampe oznacavaju kao "brutalne" ili kojima auto nije auto ako nije japanski.
 
@Sirius9   Zato i postoje testovi, Sofirn posalje strucnjacima da cuje vase misljenje. Sta kazu strucnjaci za ovaj model koji preporucujem C8F 21700?
 
@Bole   Fenix 36 te impresionirao zato sto sija jace od prethodnih lampi, ili zato sto je najskuplja?


Ni jedno ni drugo. Zadnji put mi se ovoliko svidela liteflux lf2xt.
Nije ni blizu najskuplje a sija odlično.
Oduševio me kompletan paket: usbc punjenje, velika baterija, interfejs, ocitavanje napunjenosti baterije, kompaktne dimenzije, dvosmerni klip, torbica, baterija koja se puni bez posebnog punjača, odlična kombinacija flood i dometa. Recimo TK41 mi je takodje super ali je za moj ukus previše throwy.
Ovo je prva lampa koja mi "sugeriše" da mi druge ne trebaju. Prvi put imam taj osećaj da je ovo prava all-in-one lampa i da mi druge ne trebaju.

Sofirn mi inače nije nivo na kom su recimo nitecore ili olight pa i klarus. Fenix se izdvojio i kvalitetom proizvoda i podrskom koja je fenomenalna.
  • 0

#3760 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:05 AM

Svi ste se usresredili na prednje led lampe,a da vam  kazem,ja najvecu opasnost smatram od nazad da me ne pokupi neki blesan za volanom. Nije toliko ni bitna jacina osvetljenja  napred, ali vrlo je vazno imati bar  jos jedno malo silikonsko svetlo belo od napred,da blinka jer to izgleda vozacima  vise upada u oci to blinkanje.Sto se tice blinkalica od nazad,ja sam slucajno nasao onu traku za nogavice na putu,sa cetiri svetla. Nije mi namera da hvalim prodavca ali cini mi se da vozaci se malo vise udaljavaju od mene prilikom preticanja,plus svetla se pomeraju gore dole kako se okrecu pedale i bas 

su upecatljiva,samo slep ne moze da vidi takva svetla.Normalno podrazumeva se i jedna blinkalica pozadi.Mislim da posle 30000km predjenih po noci da sam kompetentan da govorim o tome. 

 

A ti lumeni meni  bas nista ne znace [imam sve sto ja smatram da je potrebno za jaka svetla],iako nije lose imati neku bleskalicu za vozace koji namerno ne obaraju dugacka svetla,a ima ih brezobraznih i to dosta,em neispravna oborena svetla ,a sve vise i vise sa samo jednim svetlom koje radi,pa ti razmisljaj da li ti u susret ide motor ili auto,ili ako ide auto,koje svetlo ne radi,desno ili levo,nije bas zgodno.Ko vozi nocu zna o  cemu pricam,a vozite svi,neko manje neko vise.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika