Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3401 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 07:33 PM

Najverovatnije da, samo da nije preko cene ko u TotalBikeu, jer što onda čekati toliko dugo iz Kine? Nisam uspeo onu firmu s Alibabe da nađem na Aliju, ponuda bi bim bila ista najverovatnije. Nađoh slične, isto usb, ali im je vezica ko nekim kanapom:

 

https://www.aliexpre....18152e0elpJA2C


  • 0

#3402 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 December 2018 - 08:20 PM

Nešto slično...
link,

link

link

link

link

link

mada iskreno da kažem meni se ova ni malo ne sviđa, mislim da ne vredi traženih para...


  • 0

profilepic.gif


#3403 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 10:12 PM

BRAVO, BRAVOI nije slično nego isto! Al sad mora da kupim, jedino ako me pustiš da sačekam recenziju na TotalBikeu ;)

Ali više me ovo interesuje, kako si pronašao, šta si kucao, ja sam kucao svašta, čak listao jedno 70 strana na bike light i ništa :) :( al znam kud da pitam :)

Skupo jeste, ovo 5e sa sve poštarinom je ok. Jbga ne može ni džabe...


  • 0

#3404 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 December 2018 - 10:41 PM

"Silicone 4 led bike light"

 

nešto na tu foru...


  • 0

profilepic.gif


#3405 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2018 - 12:07 AM

Kucao sam sve živo i ne nađoh, i Xc180, dodvao sufikse, prefikse, ništa...Na kraju ću kupiti 99% sad ne znam taktiziram zbog nove godine, ako ne budem kući posle nove, a to stigne, bolje naručiti baš pred ili posle. Ne verujem da je sada gužva u poštama ko nekad za N.G.da se čeka duže u putovanju pa naručiti sad a da dođe u februaru, pre bi došlo oko 5-10 januara.
Jel padaju cene na Aliju oko N.G.ili u jan/feb il ne padaju uopšte? Kao za svaku sličnu stvar, ovo bi palo max 3€, x2,oko 6€.
  • 0

#3406 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 December 2018 - 12:19 AM

Verovatno će biti popusta za kinesku novu godinu 2019 (5. februar) ali oni tad odu kući na mesec dana i isporuka je baš usporena,..


  • 0

profilepic.gif


#3407 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2018 - 06:46 AM

U daleko, razmišljam oko 20/25 decembra taman do kraja januara da se nadam da stigne. Iz Singapura mi je stigla Lula/Stem za dve nedelje, baš se iznenadio...

 

Mali off: Kad ste dokoni i imate vremena, a vidim da se bolje snalazite od mene u pretragama, pokušajte da "guglate" po Aliju ovo, ali 17 stepeni dužina 110 ili 120. Izgleda da nema, bilo nešto slično ali 90mm i neka druga od 80 evra :( Hvala ;)

 

https://www.aliexpre....5d6d2e0e3fSLwL


  • 0

#3408 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2018 - 07:11 AM

Daleko bolja lula...
UNO 7 lightest 7050 Aluminum Mountain bike Bicycle mtb stem 31.8*60/70/80/90/100/110/120/130mm 7/17 degrees
https://s.click.alie....com/e/c75d0qTQ

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3409 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2018 - 11:03 PM

OFF TOPIC Sorry: IONE ta UNO bi trebalo da je kao ova, koju već imam EC90:

https://www.aliexpre...48-befc4c6e1237

 

Dobro znam zašto tražim "tanju" i ne napisah ti, ona će se ugraditi u stari ram cr-mo drumski, gde je cev rama tanja od cevi lule. Vidiš ova "cev" između kalibrisanih otvora za vilu i korman je "široka" veliki fi, a taj fi-prečnik, je veći i od prečnika cevi mog rama. Ram je stari Cr-Mo, i onda kada se ona postavi deluje mnogo glomazno u odnosu na cevi rama. Mada ova UNO, ima manji prečnik od ove moje EC90, vidi se ako se pogleda prelaz (Radijus) sa otvora za ulaz vile pa na cev. Možda bi doprinela boljoj estetici, ali ne toliko da bih sada davao 17e za tako malu promenu, to sam trebao da uradim kada sam kupovao ovu EC90, ali nije mi palo napamet da se barem po mom ukusu neće lepo "primiti" na ram.

Ona gore "tanka" bi se baš uklopila u ovo što sada imam - karbon vilom, lepim compact FSA OS kormanom, A-Head šoljama sa industijskim ležajima. I sada + ova ovako profilisana lula, bilo bi vrhunski. Kontaktirao sam dva-tri kineza, kažu nema još da su napravili od 17, tj nisu videli, ali ne mora da znači da je negde nema. Videh nešto slično ali oko 90e msm...Nadam se da će uskoro da se pojave i te od 17 stepeni, ne znam i čudim se baš zašto ih već nisu uradili...Posle nove godine nadam se da se pojavi, najkasnije kraj februara, marta, ako ne možda probam sa UNO.

Pokazaću kad napakujem sa tom lulom koju želim nadam se, ako je nabavim, lepo će to baš da bude. Sad imam ovu EC90.


  • 0

#3410 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 05 December 2018 - 11:24 PM

IONE ovu lampu što je Sirius9 pokazao sa puno linkova, možeš staviti na drumaša a da se ne vidi. Pisao sam kako, valjda ranije. Izvadiš šticnu, provučeš onda lampu kroz šticnu, tj njen gumeni otvor provučeš kroz cev šticne i vučeš sve do sica na gore. Bitno je da u provlačenju diode budu sa prednje strane, smer ka napred i da u isto vreme kada provlačiš na gore kroz šticnu gledajući odozgo, vidiš mesto gde se postavljaju baterije na lampi, a sve iz razloga da pri "zakopčavanju" ona bude u smeru ka nazad, diode okrenute ka nazad naravno, pozadi, gde i teba da bude, i biće bukvalno odmah ispod sica. Tada je ispravljen ugao šticne i diode direktno biju paralelno sa podlogom u oči vozača auta da se tako izrazim. Poželjno je a možda i neophodno da imaš sic sa otvorom jer kroz taj otvor isklučuješ i uključuješ lampu. Ja sada imam tako kineza i Knog lapmu, i rotiram ih kako kad zavisi od baterija. Ova sa USB punjenjem ima da legne ko budali šamar nadam se, pride ima na takvom mestu ulaz za usb da neće trebati da se skida uopšte i otkopčava.

 

Lampa je potpuno nevidljiva, potpuno. Neće biti korisna ako imaš torbicu na sicu, tada bije svetlo u torbu. Ako nisam lepo objasnio, ufotkaću...

I da, i ovaj novi kinez sa novim baterijama radi odlično, nije to 100 lumena ili već koliko, ne znam da li ima 15, ali se sasvim dobro vidi, primetim kako me auti zaobilaze. Sigurno je i uočljivije jer je "ispeglan" ugao šticne, pa svetlost ne "bije" u točak i asfalt, već paralelno sa podlogom nazad ;)

 

Opet OFF: Ova bi možda legla, jer je cev gotovo kvadratnog/pravougaonog poprečno preseka ili tako nekako, ne deluje mi da je krug, tanka je, ali opet nema 17 stepeni:

https://www.aliexpre...48-befc4c6e1237

 

Ovo je kao što tražim, mada nije isti oblik (da ne pišem o detaljima) jeste 17 ali samo 80mm i 90.

https://www.aliexpre...48-befc4c6e1237

 

https://www.aliexpre...56-9318bd1f41e5


  • 0

#3411 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 06 December 2018 - 06:47 AM

Ovo može da bude ok rešenje uz punjive AAA baterije (ili tri alkalne ne punjive) za ispod sica (mada ne znam da li će stati ovaj silikonac ko što opisah u predhodnom postu dimenzije su 61x55x45), radi na tri komada, ne verujem da bi to moglo brzo da izduva 950 mAh. Jel ima ovo kod "naših" kineza u radnjama, video ko? Neverovatno, da ne naprave za pozadi sa 5 red dioda, jbmti budale. Ajd nije problem ako može da se dođe do dioda pa ih promeniti za crvene, ali da nema za pozadi, već samo za napred za vugla, budale. Ne verujem :(

 

https://www.aliexpre...6d-c5250ed097ba

 

https://www.aliexpre...63-96ec523bb5da


  • 0

#3412 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 07 December 2018 - 12:53 AM

A sto ne kupis ovakve (link), ofarbas alkoholnim flomasterom u crveno zakacis selotejpom za bicikl i vozi.


  • 0

#3413 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 07 December 2018 - 01:29 AM

I ovakav powerbank i spojis ih sa usb kablom, jedna napred jedna nazad (link)


  • 0

#3414 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 07 December 2018 - 06:29 PM

Nije to rešenje...lakše bi se sve uradilo da može odmah fizički da se proba, a ne ovako kroz teoriju... ;)


  • 0

#3415 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 December 2018 - 08:17 PM

Nije to rešenje...lakše bi se sve uradilo da može odmah fizički da se proba, a ne ovako kroz teoriju... ;)

Nisam skapirao poentu ovog budženja kada postoje fabrička svetla u svim mogućim varijantama?


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 3

#3416 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 December 2018 - 10:00 PM

Ni ja ne kapiram, od tolikih pristojnih lampi covek zapeo za ove silikonske krs lampice i jos hoce da ih napaja punjivim baterijama n2:crazy


  • 2

#3417 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 December 2018 - 02:25 AM

Ni ja ne kapiram, od tolikih pristojnih lampi covek zapeo za ove silikonske krs lampice i jos hoce da ih napaja punjivim baterijama n2:crazy

https://youtu.be/dJ5hKr7ta6A

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3418 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 05:22 AM

LEDBIKEsunFront.jpg

LEDBIKEnoPhotoshop.jpg


  • 0

#3419 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 08:43 AM

Pa ajd sad...već sam pisao, ispod sica je i ne vidi se. Nema skidanja, nema zaboravio sam, ostaviš gde želiš, ne vide da je "dignu"...neko voli da nešto uradi kako zamisli, da barem proba, neko radi uvek kako je ponuđeno...ljudi su različiti i to bi trebalo prihvatiti...


  • 0

#3420 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 09:11 AM

Pa ajd sad...već sam pisao, ispod sica je i ne vidi se. Nema skidanja, nema zaboravio sam, ostaviš gde želiš, ne vide da je "dignu"...neko voli da nešto uradi kako zamisli, da barem proba, neko radi uvek kako je ponuđeno...ljudi su različiti i to bi trebalo prihvatiti...

Slazem se ,ali svi smo se potrudili da ti pomognemo,uradi neko od tih resenja,ne mozes do beskraja pitati i iznositi probleme,nesto moras i sam da izmajstorises,valjda razumes sta hocu da ti kazem,ja bih napr. voleo da slikas kako si uradio,i bio bih srecan da ti je neko od forumasa pomogao-bilo ko. 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika