Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3381 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 11:15 AM

Pa kod kineza su jedna pljosnata 50 din. a  kod kineza su alkalne AA 1.5 V 50 din,i mislim da je tako u celooj drzavi, I 4 KOM 200din i napravio si posao.

 

Bockokg- Vidi mozes napr od pecaljke cev, pa imas valjda nekog oko sebe ko se malo razume u tehniku da ti spoji 4 obicne alkalne baterije i izvede zice. Treba ti i onaj pistolj za plastiku(a i ne mora) da sa tim oblikujes krajeve gde su kontakti. Pa majku mu necemo sve da se ucimo preko You tube ,ispada da smo mi bas nesposobni,jbg. ljudi su vec -69-te setali po mesecu.

 

Vazno je da ima sa jedne strane navoj da bi mogao u buducnosti da  zamenis baterije,i tu se mozes snaci kod kineza neki deo od igracke,mogucnosti su razne.


  • 0

#3382 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 06:26 PM

Zašto nije sramota učiti sa JuTjuba. Vremena se menjaju, ne uči se samo iz knjiga, već i sa elektronskih medija. Današnja deca 100puta lakše nauče matematiku ili fiziku od profa sa JuTjuba, iz žive reči nego iz nekadašnjih suvoparnih knjiga ;)

Hvala Dušan011 to mi je baš trebalo. Koliko primetih, nije čak ni vršio lemljenje na samoj lampi, na limovima, već samo privezao! Da li je bolje tako ostvariti komntakt, vezivanjem, ili lemiti?

Mnogi električari kada spajaju kablove, rade prostim vezivanjem, jer kleme vremenom često naprave probleme, barem su tako govorili, sem da se koriste neke skupe. Znam kuće u kojima su kablovi vezivani tako kod ormana za osigurače i sve je ok toliko godina. Dobro izolirano i tako radi bez problema, ali da li je dobro ne znam, znam samo da je bitno da otpor bude što manji!


  • 0

#3383 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2018 - 08:06 PM

Imaš i ovu varijantu ispod, staviš 5x1.2V eneloop ili neke druge baterije koje imaju mali nivo samopražnjenja.
https://s.click.alie...s.com/e/X0JWygo
  • 0

#3384 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 08:11 PM

@bockokg   Ja bih radije lemljenjem jer bicikl se trese dok se krece pa postoji mogucnost da u nekom trenutku nezalemljene zice izgube kontakt pa pocne svetlo da treperi. Probas prvo bez lemljenja ako nemas lemilicu nemas sta da izgubis, ako radi, super.


  • 0

#3385 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 08:45 PM

@bockokg   Ja bih radije lemljenjem jer bicikl se trese dok se krece pa postoji mogucnost da u nekom trenutku nezalemljene zice izgube kontakt pa pocne svetlo da treperi. Probas prvo bez lemljenja ako nemas lemilicu nemas sta da izgubis, ako radi, super.

 

Imaš i ovu varijantu ispod, staviš 5x1.2V eneloop ili neke druge baterije koje imaju mali nivo samopražnjenja.
https://s.click.alie...s.com/e/X0JWygo

 

Dusan011 Probaću sigurno lemilicom, ali vrhusnki si mi video pronašao, to je baš ta ideja. Poenta staviš kineza i ne misliš, a on zadovoljavajuće radi posao. Kod MTB-a bi već stavio one kineske od 100 lumena što ima po aliju, ali i na boljem drumašu. Moj drumaš je star, i kada mu stavim neku lampu pozadi izgleda katastrofalno, rođeno da lopov, ne ukrade, nego još gore, polomi!

 

flocus, odličan je ovaj Case Holder za probu, zato ću ga uzeti. Meni treba da bude manje glomazan, tj prva ideja je da se baterije poređaju unutar šticne, dakle idu jedna iza druge. Onda odatle žica koja se provuče kroz otvor koji prolazi na vrhu šticne i to je to. Elegantno, ne vidi se napajanje a tih 5 baterija trebalo bi dosta da izdrže, odnosno, verujem da će na primer da izdrže 20 dana ili više, sa 3-4 sata blinkanja a da se jačina snopa svetlosti ne smanjuje. Ali, nema ništa dok ne probam. Kada to prvo spojim, može i sa ovim case-om kao proba, onda pustim da radi pa ćemo videti koliko će to raditi. Možda radi 72 sata a da ne budfe problema, a možda rikne za 3 minuta, videćemo.

 

Ima i nekih varijanata koliko vidim sa pojačanjem napona ili sam se prevario. Tipa 3v podigne na 12, dakle samo dve baterije, ali koliko će to držati pitanje je, ili sam sve pogrešno razumeo:


  • 0

#3386 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 December 2018 - 10:05 PM


Ima i nekih varijanata koliko vidim sa pojačanjem napona ili sam se prevario. Tipa 3v podigne na 12, dakle samo dve baterije, ali koliko će to držati pitanje je, ili sam sve pogrešno razumeo:

 

Na prethodnoj stranici sam spomenuo Step-down (spuštaju) konvertere, oni se još zovu Buck konverteri, ovo što si ovde pomenuo su suprotno, Step-up (dižu) konverteri ili Boost konverteri. Postoje i kombinovani buck-boost, rade i jedno i drugo.

Boost konverteri se koriste kad imaš npr. 5V a hoćeš da napajaš nešto što radi na 12V, runtime u ovom slučaju nije prioritet...

 

Attached Thumbnails

  • IMG_20181203_231150_HDR.jpg

  • 0

profilepic.gif


#3387 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 10:44 PM

Da, da ukapirao sam, odmah sam povezao sa onim što si postavio. S tim što tada mora da se ima instrument zbog monitora/ekrana i na onom vijku vrati napajanje na 6v, ako baterije budu na primer 3.7vx2, tako? To je možda i bolja solucija, manje ima baterija, ali onda treba i tu pločicu smestiti u celom tom pakovanju?

 

Ako niste znali za ovaj sajt baterija iz NL, ima i za Srbiju opcija, nzm za poštarinu:
https://eu.nkon.nl/


  • 0

#3388 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 10:55 PM

Ovo nije loše uraditi, odmah može da se punjeva baterija AA, napune preko USB kabla, tako?

Što su punjive uvek na 1.2v jel se punjenjem ipak dobija priblizno 1.5v ili ne?

 


  • 0

#3389 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 03 December 2018 - 11:24 PM

Sa ovime sto je napravio na videu se ne mogu puniti ni AA ni bilo koje druge baterije (mislim, moze ali nije to to). Samim tim ti je odgovoreno i na drugo pitanje. Ima puno boljih indijskih i pakistanskih jutubera koji golim prstima uvrcu zice  pod naponom od 220V pa na kraju osim sto ostanu zivi naprave i bolju skalameriju:) Zaboravi taj video.


  • 0

#3390 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 December 2018 - 11:27 PM

 

Ako niste znali za ovaj sajt baterija iz NL, ima i za Srbiju opcija, nzm za poštarinu:
https://eu.nkon.nl/

 

29€ ti je najjeftinija poštarina čak i ako hoćeš 1 samo bateriju da uzmeš...


  • 0

profilepic.gif


#3391 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 December 2018 - 12:02 AM

29€ ti je najjeftinija poštarina čak i ako hoćeš 1 samo bateriju da uzmeš...

Da tu sam nakupovao brdo baterija dok je postarina bila nesto oko 7e

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3392 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 01:41 AM

ok, 

 

Sa ovime sto je napravio na videu se ne mogu puniti ni AA ni bilo koje druge baterije (mislim, moze ali nije to to). Samim tim ti je odgovoreno i na drugo pitanje. Ima puno boljih indijskih i pakistanskih jutubera koji golim prstima uvrcu zice  pod naponom od 220V pa na kraju osim sto ostanu zivi naprave i bolju skalameriju:) Zaboravi taj video.

ok, ukapirao.

Au, ala su digli poštarinu...a baterije su verovatno ok, ipak je to NL, ide sigurno i njima sve to iz Azije, ali one kineske kvalitetnije ;) Na Total Bike-u tražio sam pre neki dan da urade recenziju za lampu s usb punjenjem na njihovom JuTjub kanalu, pa ćemo videti kada je odrade kako izgleda, ima i prednja i zadnja. Marke Crypton, dakle neki njihov kinez, al ok, kad urade recenziju videćemo kako to radi, jer lakše je kada se vidi kako radi, bez toga ne bih toliko platio. To je nešto što ja želim a već gotovo, mada mi je malo nepoznanica da li je dovoljno dobar otvor za provući kroz šticnu... Cena je baš jaka, za to se kod kineza u radnji kupe 4 one koje se kače o šticnu sa 5 cob dioda, ili to je tačno 80 cr2032 baterija iz Ikee. Ako je neko koristi kojim slučajem neka "baci" impresije:

https://www.totalbik...enje?sku=181537


  • 0

#3393 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 02:29 AM

(link)


  • 0

#3394 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 08:01 AM

Zašto nije sramota učiti sa JuTjuba. Vremena se menjaju, ne uči se samo iz knjiga, već i sa elektronskih medija. Današnja deca 100puta lakše nauče matematiku ili fiziku od profa sa JuTjuba, iz žive reči nego iz nekadašnjih suvoparnih knjiga ;)

 

A sta pohadjaju -Mega Trend  n2:naughty


  • 0

#3395 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 09:04 AM

Razmišljam koliko $$ da tražim, taman mi trebaju nove patike n2:naughty

Bolje kupi novu lemilicu. n2:loony


  • 0

#3396 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 02:22 PM

Dusan011 Probaću sigurno lemilicom, ali vrhusnki si mi video pronašao, to je baš ta ideja. Poenta staviš kineza i ne misliš, a on zadovoljavajuće radi posao. Kod MTB-a bi već stavio one kineske od 100 lumena što ima po aliju, ali i na boljem drumašu. Moj drumaš je star, i kada mu stavim neku lampu pozadi izgleda katastrofalno, rođeno da lopov, ne ukrade, nego još gore, polomi!

 

flocus, odličan je ovaj Case Holder za probu, zato ću ga uzeti. Meni treba da bude manje glomazan, tj prva ideja je da se baterije poređaju unutar šticne, dakle idu jedna iza druge. Onda odatle žica koja se provuče kroz otvor koji prolazi na vrhu šticne i to je to. Elegantno, ne vidi se napajanje a tih 5 baterija trebalo bi dosta da izdrže, odnosno, verujem da će na primer da izdrže 20 dana ili više, sa 3-4 sata blinkanja a da se jačina snopa svetlosti ne smanjuje. Ali, nema ništa dok ne probam. Kada to prvo spojim, može i sa ovim case-om kao proba, onda pustim da radi pa ćemo videti koliko će to raditi. Možda radi 72 sata a da ne budfe problema, a možda rikne za 3 minuta, videćemo.

 

Ima i nekih varijanata koliko vidim sa pojačanjem napona ili sam se prevario. Tipa 3v podigne na 12, dakle samo dve baterije, ali koliko će to držati pitanje je, ili sam sve pogrešno razumeo:

 

Već sam jednom upozoravao, LED se napaja strujno, a ne naponski kao u ovom videu. Struja će da zavisi od temperature, što može da preraste u nestabilan proces, dok nešto ne pregori. Ali ako imate precizno napajanje i beskonačni hladnjak, onda može :).
 
Sa druge strane, šema iz Dušanovog posta sa vrha prethodne strane će imati pad napona od 5% već pri opterećenju od 40 μA.
 
Nije sramota učiti sa Youtube-a, samo treba imati u vidu da svako može bilo šta tamo da postavi.

  • 2
Pozdrav

#3397 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 03:54 PM

 

Već sam jednom upozoravao, LED se napaja strujno, a ne naponski kao u ovom videu. Struja će da zavisi od temperature, što može da preraste u nestabilan proces, dok nešto ne pregori. Ali ako imate precizno napajanje i beskonačni hladnjak, onda može :).
 
Sa druge strane, šema iz Dušanovog posta sa vrha prethodne strane će imati pad napona od 5% već pri opterećenju od 40 μA.
 
Nije sramota učiti sa Youtube-a, samo treba imati u vidu da svako može bilo šta tamo da postavi.

 

Vidi njegov post na kraju te strane ;) ono sa JuTjuba, jel će biti dugotrajnije? Ne znamo samo u onom PowerBanku šta ima :(

A sta pohadjaju -Mega Trend  n2:naughty

Ma ne, kakav Megatrend, osnovna, srednja škola, ali ima dosta i iz Više matematike, tipa dvojni integrali i td. Drugačije je kod školskih tutorijala, i ovh "uradi sam"... 


  • 0

#3398 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 04:14 PM

(link)

Čudo nema na Aliexpresu, ovde ide na min 10 koliko razumeh...


  • 0

#3399 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 04:42 PM

Customized packaging (Min. Order: 1000 Pieces) :(


  • 0

#3400 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 December 2018 - 05:30 PM

Bolje kupi novu lemilicu. n2:loony

 

Imam 3, klasičnu, baznu i duvaljku, ne treba mi 4-ta...

 

Customized packaging (Min. Order: 1000 Pieces) :(

 

Alibaba je veleprodaja...

Ako je nađemo na aliju, oćeš kupiti?


  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika