Jump to content


Fotografije
- - - - -

sudar sa autom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
103 odgovora na ovu temu

#41 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 01:10 PM

Primeti se da se tema prebacila na osiguranje pa predlazem da se deo od posta #17 prebaci u novu temu


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#42 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 01:52 PM

Mislim da ne treba prebacivati u drugu temu,jer se osiguranje uklapa u temu.Kako bi postavljac teme prosao da je imao osiguranje?


  • 0

#43 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 01:53 PM

@Схаранце Радио сам нешто за једну осигуравајућу кућу и био упознат са одређеним правилима. Такође, распитивао сам се за каско за кола, мој брат га има, а имао сам и директна посла са осигурањем за мотор (наплата штете). Нисам ништа нагађао. Свакако је добро имати информације да нека опција осигурања постоји, али узимати твој трагичан пример (у специфичним околностима) да би се генерализовало како овде људи нису нормални ја мислим да је претерано. Није нормално градити куће на клизиштима и сувише близу речних токова (што се масовно радило, чак и када се знало за опасност). О разним опцијама осигурања углавном смо слабо информисани, чак и када их питамо. На сајтовима пише једно, а кад одеш на разговор буде другачије. Десило ми се прошле или претпрошле године, правили ме будалом, да "то не може да пише на сајту", па када сам му дао линк и када је погледао, није му пало на памет ни да се извини. Уз то, код нас постоје и специфични проблеми да те осигурања без проблема шаљу на суд, знајући да код нас поступци трају годинама и да нико нема живаца (и пара) за то. Када погледаш услове путовања авионом, одштета за изгубљени пртљаг углавном је смешна, итд.

 

Елем, потреба за осигурањем постоји, али по мени неосигурани свакако нису ненормални. Бар у Србији. И то је због искуства и информација, без нагађања.


  • 0

#44 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 February 2016 - 02:08 PM

Ko je ovde pominjao gradnju kuće na klizištu i suviše blizu rečnih tokova? Kakve to ima veze sa poplavom u Obrenovcu i sa osiguranjem. Ne bih ulazio bespotrebno dalje u diskusiju jer ne vodi ničemu.
  • 0

#45 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 04:23 PM

Нико није ни поплаву у Обреновцу помињао пре тебе. Изнео си тврдњу/закључак "Sve što je u svetu normalno kod nas je nenormalno" и то само зато што људи не користе сва могућа осигурања (а не, рецимо, зато што масовно градимо на клизиштима). Навео сам неке примере због чега ја мислим да је у Србији ситуација битно другачија него другде. А форуми су и намењени дискусији, па је чудно да се искључиш кад год неко има другачије мишљење или искуство. Рецимо, ја потпуно разумем због чега ти сада другачије посматраш осигурање (можда ћу и ја редовније да проверавам каква је понуда, после неких порука овде), само имам утисак да ти не разумеш друге. Но, дискусија је свакако једна од оних необавезних ствари. :)


  • 1

#46 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 04:45 PM

Nemam nekih iskustava sa osiguranjima (na srecu) ali jedino sto mi se ne svidja je da moras prijaviti stetu koju si napravio u roku od 3 dana. Sta ako si (daleko bilo) zaglavio u bolnici i nisi sposoban da prijavis stetu?


  • 0
.

#47 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 04:59 PM

Mislim da je najbitnija stavka sto niko ne razmislja sve dok mu se ne dogodi. Na moju odluku je uticao incident koji sam imao, na srecu bez posledica, osim trenutnog stresa, i materijalne stete.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 05:13 PM

Mislim da je najbitnija stavka sto niko ne razmislja sve dok mu se ne dogodi. Na moju odluku je uticao incident koji sam imao, na srecu bez posledica, osim trenutnog stresa, i materijalne stete.

Ja sam razmišljao o osiguranju kuće u kojoj sam stanovao svojevremeno. Gazda radio u Austriji ceo vek. Kaže da kad staviš sve na papir, osiguraj ovo, ono... malo ostane. Kad plaćaš premiju svake godine, kao da svake godine imaš malu štetu. Jeste da u slučaju neke veće štete ne moraš toliko platiti, ali opet... ako imaš išta para u šteku, ispadne često, za mnoge stvari, jeftinije od osiguravanja.

 

Pogotovo što osiguranja, kako ne bi bilo zloupotreba, daju oko 70% procenjene vrednosti oštećene imovine (ovaj procenat uzeti s rezervom, nisam 100% siguran koliko tačno iznosi   :) ).

 

Mislim, ima super osiguranja. Tipa platiš da se osiguraš ako požar sa tvoje kuće, ili recimo crep samo odleti, povredi nekog, ili napravi štetu. Super zvuči. To je tipa 100 evra godišnje - od požara, loma, problema s instalacijama i tako dalje. Ali je opet 100 evra. Da je plaćano otkad je kuća sazidana, bile bi bačene pare jer nikad nije zatrebalo. Da je bilo štete, pomoglo bi, sa nekih 70ak posto.

 

Osiguraš sebe od povreda.

 

Osiguraš bajs, auto. Osiguraš posao.

 

Na dovoljno dug rok, osiguranje se ne isplati. Jedino ako baš ne paziš, ili si puno rizičniji od proseka spram kojeg računaju premije. Sa druge strane, stan koji trenutno iznajmljujem - plaćam 100 dinara osiguranje, jer znam da gazda nema dinara da plati u slučaju da se nešto desi. A nije nov. Ovako cenim da mi je jeftinije, nego da moram da se selim pre nego sam planirao, ili da sam plaćam popravku.

 

Sa druge strane, za auto, a za bicikl pogotovo - zaista ne vidim scenario u kom ja nekom pravim toliku štetu da mi se isplati plaćati neko osiguranje, koliko god mali iznos to bio. Da me to toliko brine, verovatno bih plaćao osiguranje, da mirnije spavam. Kao što kod loto igre platiš listić da se nadaš. Tako i ovde platiš da veruješ da će sve biti OK.   :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 05:47 PM

^^^

 

Srecon zbog ljudi koji razmisljaju kao ti postoji zakon o obaveznom osiguranju. Nemoj to da shvatis kao licni napad, poenta je da ako jednom u zivotu slucajno cuknes neki skuplji auto, sve troskove njegove popravke resi osiguranje. Far za avea je 4 hiljade, zamisli da udaris ferari??? Prica o tome da se to tebi ne moze desiti ne pije vodu. Mene je pre neku godinu cukno lik, sa nekom kantom, mislim da je steta bila veca nego sto vredi njegov auto.

Ja ne placam kasko iz identicne filozofije koju ti imas, jer smatram da necu napraviti stetu na svojim kolima koja opravdava kasko, ali obavezno osiguranje je suludo ne placati...


  • 2

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 06:34 PM

^^^

 

Srecon zbog ljudi koji razmisljaju kao ti postoji zakon o obaveznom osiguranju. Nemoj to da shvatis kao licni napad, poenta je da ako jednom u zivotu slucajno cuknes neki skuplji auto, sve troskove njegove popravke resi osiguranje. Far za avea je 4 hiljade, zamisli da udaris ferari??? Prica o tome da se to tebi ne moze desiti ne pije vodu. Mene je pre neku godinu cukno lik, sa nekom kantom, mislim da je steta bila veca nego sto vredi njegov auto.

Ja ne placam kasko iz identicne filozofije koju ti imas, jer smatram da necu napraviti stetu na svojim kolima koja opravdava kasko, ali obavezno osiguranje je suludo ne placati...

Ja bih prihvatio na sebe rizik da platim iz svog džepa i odštetu za Ferari, ako je napravim. Samo da dozvole da se ne mora plaćati svake godine osiguranje. Razumem šta hoćeš da kažeš  - ima neodgovornih ljudi, ima i dosta koji bi se pravili blesavi (nemam ništa na svom imenu, tuži me), a moguće je i da zaista napravim štetu na nekom rols rojsu od pola miliona evra koju zaista ne bih mogao isplatiti... ali kolike su šanse za to? Računam previše male, a osiguranje je previše skupo spram rizika.

 

Koliko sam upoznat, kod nas se i dosta brlja s tim osiguranjem - kao i svugde. Pare od uplatnog fonda se s poznanicima dele na razne odštete, čak i fingirane (pa koga uhvate), a obični smrtnici često padnu zbog zareza, neke tehnikalije, pa ne dobiju ono što im sleduje. Kad dođe do štete i traži se naplata, onda se tek vidi koliko je to sve lepo, a koliko zna da bude gadno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 February 2016 - 07:11 PM

Нико није ни поплаву у Обреновцу помињао пре тебе. Изнео си тврдњу/закључак "Sve što je u svetu normalno kod nas je nenormalno" и то само зато што људи не користе сва могућа осигурања (а не, рецимо, зато што масовно градимо на клизиштима). Навео сам неке примере због чега ја мислим да је у Србији ситуација битно другачија него другде. А форуми су и намењени дискусији, па је чудно да се искључиш кад год неко има другачије мишљење или искуство. Рецимо, ја потпуно разумем због чега ти сада другачије посматраш осигурање (можда ћу и ја редовније да проверавам каква је понуда, после неких порука овде), само имам утисак да ти не разумеш друге. Но, дискусија је свакако једна од оних необавезних ствари. :)

Aj da zaokružim i podvučem crtu na ovo sa osiguranjem i na šta sam ja konkretno mislio, sada sam došao sa posla pa mogu da kucam :)

Na Grbićev link o osiguranju sam se u potpunosti složio sa njim zato nisam ni iznosio nikakav stav. Onda sam se uključio na tvoju i opasku da je osiguranje u rasulu i da ne isplaćuju odštete, i na fallout-ovu opasku da on ne bi plaćao ni obavezno osiguranje. Što se njega tiče njegova lična stvar i podržavam svačije mišljenje. Nadovezao sam se samo na tvoju opasku da baš i nije baš tako kako ti pričaš jer se poslednjih godina sve promenilo pogotovo što sada postoje agencije koje naplaćuju bilo kakvu štetu od osiguranja uz proviziju bez da se ti cimaš, njih ne moraš da tražiš same te nadju ;)

-Ja sam pokriven 24h dnevno sa polisom Dunav osiguranja i 2003 sam slomio skočni zglob i to baš na poslu bio u gipsu 3 nedelje posle toga fizikalne terapije sve u svemu oko 3 meseca bolovanja. Dobio sam šipak od osiguranja upravo ono što si ti objašnjavao u rešenju pisalo ako sam nezadovoljan mogu da ih tužim.

-Posle toga se sve promenilo 2008 sam operisao žučnu kesu i na kontu iste polise naplatio od osiguranja u roku od 30 dana 30000 din.

-Mog ćaleta je 4,avgusta udario na bicikli čovek sa automobilom, ćale imao prvenstvo prolaza ovaj izleteo sa kolima na znak stop pokupio ga i pobegao pritom još bio pijan. Polomljena ključna kost i uništen bicikl. Sutradan se navratima pojavila nekakva agencija koja naplaćuje odštete umesto nas sve su oni završavali potpisali ugovor sa njima na 15% provizije dali im sve papire i naplatili 265000  din. u roku od 30 dana prva transakcija je bila 200000din. druga 65000 u dve mesečne rate. Osiguravajuća kuća delta đenerali tu je bio registrovan taj auto.

-3 godine sam plaćao kasko za svoj auto i bukvalno sam svake godine prijaljivao nekakvu stetu čak i sitne ogrebotinice i uvek je sve funkcionisalo i završavalo se u roku od 7 dana.

-Supruga je imala udes 2011 godine u novembru sa 6 meseci starim autom, takođe krivac izleteo na znak stop kompletna šteta i potpuno novi delovi, garantno pismo sam dobio za dva dana i odmah oterao auto u ovlašćeni servis na radove.

Zato sam i pisao da se sve promenilo i da nije isto kao što je nekada bilo.

Kada sam napisao za osiguranje da što je u svetu nenormalno kod nas je normalno, upravo sam mislio na osiguranje svoje nepokretne i pokretne imovine. Stan mi nije osiguran i jedva sam ga kupio da se sruši zgrada iz bilo kog razloga ostajem na ulici isto važi i za kola kupiš auto od 10k eura i skuplji i ostaviš ga na ulici na izvolte potpuno neosiguranog, prođe budala kao meni i zapara ti celu stranu kola onako iz inata. Jel to normalno? Pa naravno da nije, a nisam ni ja normalan.

A poplavu sam pomenuo isto kao opasku na gornji deo posta jer su osiguravajuće kuće za automobile isplaćivali totalne štete SVIMA koji su imali kasko osiguranje + ostavljali kola ljudima. Osiguravajuće kuće za nepokretnosti su isplaćivali odštetu svim licima koja su imala osiguranu nepokretnost sa klauzolom od bujičnih polava jer se to na osnovno osiguranje dodatno naplaćuje elementarne nepogode, nuklearni udar, zemljotres, bujične poplave. Onaj ko je imao osnovno osiguranje on nije dobio ništa jer osnovno osiguranje pokriva samo poplavu od kanalizacije i ako ti pukne vodovodna cev. Onaj ko nema ništa na sebe taj nema brigu šta da osigura.

Valjda smo se razumeli, ja sam u potpunosti razumeo tvoje postove ali vođen isključivo ličnim iskustvom sam hteo da ti kažem da se dosta promenilo.


  • 1

#52 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 07:38 PM

Mi smo narod koji maksimalno izbegava da plaća bilo šta na šta nije primoren. Nemamo tu kulturu osiguravanja. Čak i ovo obavezno auto osiguranje garantujem da 90% nebi plaćalo da nije primoren da plaća. Sve idemo logikom to meni neće da se desi ili neće valjda mene. Koliko nas je osiguralo svoju nepokretnu imovinu ili pokretnu? Koliko nas je osiguralo svoju rođenu decu ili sebe? Sve što je u svetu normalno kod nas je nenormalno. Takav sam i ja i onda kada se nešto desi, a meni se desilo da za noć izgubim sve onda su nam svi drugi krivi.

+1

Naš narod je navikao da ne plaća i ono što je obavezno. 

Ja sam od prošle godine počeo da uplaćujem i inostrano putno osiguranje za vreme koje provedem na cikloturi (ako idem negde van Srbije). Cena je oko 110 din po danu.. nije neka para a može mnogo značiti u slučaju neke povrede prilikom recimo pada i slično. Usluge u zdravstvenim centrima u inostranstvu su prilično skupe.

 

P.S. Zašto imam osećaj da će neko sad da napiše kako nema šanse da padne sa bicikla kad ode negde van Srbije???  n2:Heristical


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#53 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 08:44 PM

Pa zato sto neko zna da padne, mada nece. Jer on pazi, predvidja i svetlosnom brzinom reaguje na datu situaciju. Nije on kao mi obicni smrtnici koji sve to ne mozemo pa moramo da uplacujemo osiguranje. 


  • 1
.

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 09:21 PM

To zdravstveno osiguranje za inostranstvo je jedna od retkih stvari koje mi imaju smisla. Veliki su računi ako se nešto desi, a u slučaju neke povrede ne možeš da biraš hoćeš da ti pomažu, ili nećeš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 09:46 PM

P.S. Zašto imam osećaj da će neko sad da napiše kako nema šanse da padne sa bicikla kad ode negde van Srbije???  n2:Heristical

 

n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#56 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 11:01 PM

Sharance, моја поента је била само да много тога са осигурањима (код нас) звучи лепо, а у пракси може битно да се разликује. Но, много тога у животу зависи и од тога како разумемо и протумачимо нешто речено или написано. Рецимо, ја не мислим да сам рекао "da je osiguranje u rasulu i da ne isplaćuju odštete", али ти си тако доживео моје речи. :)

 

Шамад, које су шансе... ;) Ја сам имао путно здравствено осигурање са кредитном картицом. Џабе. :) Онда ми укинули картицу. Прошле године, осигурање ми тражило око 100 евра. Проценио сам да је много у односу на ризик. Да идем на кратко, узео бих. Додатни је проблем што имају пуно напомена. Те плаћање "реалних трошкова", те ограничења у висини исплате за одређене ставке. Неки имају и посебне напомене за скијаше, па не знам шта би рекли за пад са бицикла. Што више читам, више ми делује као да уопште и не бих био осигуран, осим у случају да добијем кијавицу у пустињи. Ограничење у висини исплате увек је потенцијални проблем, јер не знам која је цена тих услуга. Кад напишу за спасавање да је до 7000 евра, зашто не наведу примере колико то обично кошта? Ја разумем да они морају да се заштите од превара и иживљавања, али и ја имам исту потребу.


  • 1

#57 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 11:44 PM

 

 

Шамад, које су шансе... ;) Ја сам имао путно здравствено осигурање са кредитном картицом. Џабе. :) Онда ми укинули картицу. Прошле године, осигурање ми тражило око 100 евра. Проценио сам да је много у односу на ризик. Да идем на кратко, узео бих. Додатни је проблем што имају пуно напомена. Те плаћање "реалних трошкова", те ограничења у висини исплате за одређене ставке. Неки имају и посебне напомене за скијаше, па не знам шта би рекли за пад са бицикла.

Prospi se negde preko po asfaltu pa ćeš bez osiguranja proći kao bos po trnju. U inostranstvu ne postoji Hipokratova zakletva, iliti lekarska etika za strance.. ili imaš osiguranje, ili pare.. ako nemaš ni jedno ni drugo pružiče ti možda osnovnu prvu pomoć i otpratiti do ulaznih vrata pa se dalje snalazi kako znaš i umeš.

 

Pre 3 godine moj drugar u Francuskoj platio je 29E za dezinfekciju od uboda krpelja kojeg je izvadio nožem.. nije imao osiguranje pa je platio iz džepa.

Prosečna suma po danu je oko 110-120din (oko 1E) za one koji putuju pešice, biciklom, motociklom ili nekim motornim vozilom.. Ako je u pitanju planinski biciklizam ili trka učešće je duplo (2E). Suma za osiguranje je uglavnom 10 000E. Bilo kakva lakša povreda izadje u proseku nekoliko stotina evrova. 

Za zemlje Skandinavije nešto je veće učešće zbog većih troškova u njihovim zdravstvenim centrima (nekih 30-ak % skuplje).. dakle ništa abnormalno i neprihvatljivo. Može se uplatiti za period do 45 dana max (DDOR Novi Sad.. verovatno je i kod ostalih manje-više isto). Za duže vremenske periode verovatno su drugačiji uslovi.. nije mi bilo potrebno pa nisam ni pitao. 

 

Ja to gledam ovako: bolje je imati osiguranje a NE upotrebiti ga nego nemati ako ti zatreba. Ja ga uzimam a ostali neka rade onako kako im volja. 

 

 

Jedno je sigurno.. NE postoji kontrolisan pad sa bicikla i nikad ne možeš znati kako ćeš pasti u datom trenutku. Dakle, Marfi uvek vreba iz potaje  n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2016 - 06:27 AM

 

Ja to gledam ovako: bolje je imati osiguranje a NE upotrebiti ga nego nemati ako ti zatreba. Ja ga uzimam a ostali neka rade onako kako im volja. 

 

Još bolje je ne platiti osiguranje i da ti ne zatreba.   :)

 

Prvo sam se naputovao bez tog zdravstvenog, nikad ništa. Onda mi je neko objasnio koje su cene napolju za lečenje, šta može da se desi, pa sam počeo plaćati kad god putujem. Sve do sad su bile bačene pare. Opet, ako se, ne daj Bože, desi nešto... 

 

Loto zarađuje na želji ljudi da se nadaju boljem životu, a osiguranja na strahovima. Samo je pitanje šta kome treba da mirno spava. Ne mogu reći šta je pametno, šta nije, ne znam ni sam, ali mi deluje da je to sve otimanje para.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2016 - 09:03 AM

Свако за себе процењује однос цена/ризик. Ја немам намеру да се правдам због процена које ја доносим у конкретном случају. Само сваки пут када се упустим у прегледање понуда осигурања, због уопштености, ситних слова, недоречености, непрецизности и чувеног "ко Вам је то рекао?", закључујем да ни са осигурањем не бих имао миран сан. Чак бих очекивао већи стрес, а избегавање истог ми је први приоритет. За мале износе, 10-20 евра, вероватно бих платио по оној Западњачкој "може ми се" (као што имам међународну дозволу). Поготово ако идем бициклом или намеравам пуно да педалам (као Шамад по Румунији :)), па се ризик увећава. Ипак, када ти затраже 100 евра, а дане ћеш проводити на плажи или у шетњи, ситуација се мења.

 

Иначе, знам колико коштају стандардне интервенције (почев од "добар дан" код лекара), али ме занимају специфичности, као што је спасавање. Пре 5 година, скоро сам их звао, а недавно сам чуо да су (тамо) бесплатни, али то није правило. Чим осигурање постави лимит, већ осетим стрес. Па ако ми је агент мртав-ладан рекао да лажем док сам читао информације са њиховог сајта (!), шта тек очекивати када треба да ми исплате паре? Слажем се да осигурање треба да постоји као опција и да може бити врло корисно, за те "опште" случајеве. Ипак, мој је утисак да је све то ужасно лабаво и недефинисано, остављајући превише простора за преваре.

 

Бтв, што каже Fallout, путујем од када знам за себе. Ван Београда, до сада сам код лекара ишао једном, као клинац, за упалу увета. Не значи да неће сутра авион да ми падне на главу, само да вероватноћа није велика. Мени се некако све лоше ствари дешавају код куће. :)


  • 1

#60 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 09:28 AM

...Мени се некако све лоше ствари дешавају код куће. :)

ha! A zato su tu putopisi DubaI, Mumbai, Krf, Krk.... n2:read


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika