Jump to content


Fotografije
- - - - -

sudar sa autom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
103 odgovora na ovu temu

#61 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 09:50 AM

Nisam ja gledao na tv-u ali mi pricaju da je zena imala neku povredu na skijanju u inostranstvu pa su je motornim sankama prebacili 100-tinak metara do ambulantnih kola ili tako nesto. Nista joj nisu naplatili nista za lecenje (jer je hitan slucaj a koliko znam hitni slucajevi se moraju zbrinuti bez obzira na osiguranje) ali joj je zato dosao racun za koriscenje motornih sanki od 500 evra  n2:Dizzy .

 

Da li moraju ili ne moraju da zbrinjavaju hitne slucajeve u principu me i ne intersuje. Ja za letovanje uplatim porodicno osiguranje i ne mislim. Kad vec puknem tolike pare za tih 10 dana mogu da dam jos 20 evra za osiguranje. Zatrebalo mi je samo jednom za dete zbog temperature a kako cujem od onih koji su isli bez osiguranja pa morali da plate, samo najobicniji pregled bez lekova ili neceg drugog je bar 50-tak evra. 


  • 0
.

#62 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 06 February 2016 - 10:37 AM

Не значи да неће сутра авион да ми падне на главу, само да вероватноћа није велика. Мени се некако све лоше ствари дешавају код куће. :)

Tebi treba osiguranje jer prolaziš biciklom kroz znak stop :D Na onom snimku kada si išao od BG-a preko Zabrana i na Zabrežju proleteli ste kroz znak STOP pa zamalo da vas pokupi Gradimir sa pikapom :D Ili plaćaj osiguranje ili poštuj znak STOP  n2:hahaha

Inače kuća gde mi žive roditelji je baš blizu te tvoje kritične raskrsnice :D


  • 1

#63 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2016 - 10:59 AM

Nikad ne mozes znati da li ce ti zatrebati jer se vodimo pretpostavkama. Potrebu osiguranja sam shvatio kad sam 2005 kupio nov auto pa je lizing uslovljavao sa kaskom. Zasto kazem da sam shvatio potrebu, u nekoliko navrata mi je kasko isplacivao stetu na kolima tipa soferke, bocno staklo, oba branika i jos poneke sitnice nastale od strane drugih bez nekih posebnih zahteva osim sto sam morao da idem kod njih da konstatuju stetu. Putno osiguranje sam koristio par puta kad je cerka dobijala alergiju tokom boravka u inostranstvu, licno sam i ja koristio prosle godine. Zadnjih 5 godina sam zamenio dve soferke na dva razlicita automobila zahvaljujuci tome sto uz redovno osiguranje doplatim za osiguranje stakala, doplata je oko 1200 din na godisnjem nivou. Sve si to situacije na koje ne mozes da utices, ne moze se znati kad ce ti kamen udariti u soferku na putu kao ni sto ne mozes znati da li ce neki manijak sa kombijem vozeci u rikverc da ti razbije branik. Tako da kod mene prica meni se to nece desiti ne pije vodu, zato sam osiguran od stete prema drugima i na biciklu jer necu da razmisljam da li cu dospeti u nepredvidjenu situaciju da nekom slomim retrovizor, razbiti stopaljku...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#64 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2016 - 11:46 AM

Tebi treba osiguranje jer prolaziš biciklom kroz znak stop :D

 

:) Ах, то је онај детаљ када сам ја укочио на време на раскрсници, када је човек имао првенство? Једва се сетих. Али, одличан пример како опуштена вожња у друштву, када не обраћаш довољно пажње, може доћи главе и теби и другима. Хвала на подсећању.

 

@ИгорН Да бре, морам да бежим од куће да бих био безбедан. :) Још мало, па тражим азил негде.

 

@грбић Уплатио ја прве године каско баш за стакла. Било око 3,500, а покрива сва стакла. Супер. Следеће године ме на техничком убеде да ми је јефтиније неко друго осигурање и да оно прво (мислим да је био Дунав) не ваља. Срећом, није ми затребало, али се после испоставило да је прво осигурање покривало цео износ, а друго је за тричавих 500ак динара мање покривало само до 30.000. Комплет стакла за мој ауто су тада била око 60.000. То су та ситна слова и форе на које те навлаче. Плус сам после схватио да не могу да узмем само каско за стакла код другог (тад није могло), а фирма код које сам узео основно осигурање била је много мање заступљена.

 

@жаре За децу не бих размишљао ни тренутка, поготово што она често закаче неке вирусе и алергије. Али и та фора са санкама је добар пример преваре. Не би ме чудило да осигурање то не покрива, а ни они се не баве папирологијом и немају трошкове нити чекају паре. Па ти иди на зимовање. ;)


  • 0

#65 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 01:07 PM

Ljudi Amex green daje besplatno putno osiguranje za celu porodicu.

Uzmete karticu, košta vas 2400 dinara godišnje i imate plaćeno putno osiguranje. Skuplje je platiti putno za tročlanu porodicu za 10 dana mora.

Dobra fora je i što ako npr žena ovlasti muža na krticu, njega košta 1200 din godišnje, ali i on postaje nosilac osiguranja, tako da kad npr dete i ja sami putujemo imamo putno osiguranje.

 

Sve u svemu verovatno najjeftinije osiguranje, a još imate neke pare na kartici za svaki slučaj.


  • 0

#66 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 01:44 PM

Pa toliko kosta i porodicno osiguranje za troclanu porodicu za 10-tak dana, Negde malo vise, negde malo manje u zavisnosti od osiguranja.

 

 zato sam osiguran od stete prema drugima i na biciklu jer necu da razmisljam da li cu dospeti u nepredvidjenu situaciju da nekom slomim retrovizor, razbiti stopaljku...

 

Neko ko se bavi pravom ce bolje znati, bila je neka prica da ako neko bude povredjen u nesreci za koju si kriv snosis njegove troskove lecenja i sl... Samo neka me oni koji znaju da nece nikoga udariti ili pasti ubede da je nemoguce da nekome polomis rebra ili dobije potres mozga ako ga daleko bilo udaris na ulici.

To ovo "biciklisticko" osiguranje takodje pokriva.


  • 0
.

#67 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 01:52 PM

Uvek krivac snosi sve troškove. Baš zbog toga je i uvedeno obavezno osiguranje od autoodgovrnosti. To osiguranje je obavezno i u slučaju štete jurim osiguravajuću kuću, a ne štetnika. Isto bi trebalo da bude i kod ovog biciklističkog osiguranja.

 

 

Pa toliko kosta i porodicno osiguranje za troclanu porodicu za 10-tak dana, Negde malo vise, negde malo manje u zavisnosti od osiguranja.

Pa da, ali je za desetak dana, a ovo je za celu godinu nevezano od broja utovanja i jošimaš pare na kartici za svaki slučaj.


  • 0

#68 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2016 - 02:02 PM

Pa toliko kosta i porodicno osiguranje za troclanu porodicu za 10-tak dana, Negde malo vise, negde malo manje u zavisnosti od osiguranja.

 

 

Neko ko se bavi pravom ce bolje znati, bila je neka prica da ako neko bude povredjen u nesreci za koju si kriv snosis njegove troskove lecenja i sl... Samo neka me oni koji znaju da nece nikoga udariti ili pasti ubede da je nemoguce da nekome polomis rebra ili dobije potres mozga ako ga daleko bilo udaris na ulici.

To ovo "biciklisticko" osiguranje takodje pokriva.

Samo je pitanje kolika je šansa da kao pešak, ili biciklista svojom krivicom nekog tako povredim. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#69 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 06 February 2016 - 02:07 PM

Ja kreditnu karticu ne bih uzeo nikada više. Posle dozvoljenog minusa najgore zlo, ako ne znaš da je kontrolišeš.
  • 0

#70 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 02:23 PM

Samo je pitanje kolika je šansa da kao pešak, ili biciklista svojom krivicom nekog tako povredim. 

 

Ti se ne racunas, ti si svemoguc i nepogresiv. Ovde raspravljamo mi, obicni smrtnici. 


  • 2
.

#71 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2016 - 02:51 PM

Ti se ne racunas, ti si svemoguc i nepogresiv. Ovde raspravljamo mi, obicni smrtnici. 

Znači slupao si kola, ili nekog povredio biciklom?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#72 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 03:03 PM

Fallout,zekiš se ili si ozbiljan?


  • 0

#73 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 03:07 PM

Ti stvarno mislis da je on ne misli ozbiljno  n2:hahaha .


  • 0
.

#74 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 03:24 PM

Pa ponekad imam utisak da se čovek samo vrhunski zeza 


  • 0

#75 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 04:12 PM

Ma ne zeza se on. Zeza on sve ostale a misli da je u pravu ;)


  • 0
.

#76 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 04:43 PM

Gremlin me sa njegovim stavovima ponekad neodoljivo podseti na manje poboznog Novesa.  n2:Heristical


  • 2

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2016 - 05:02 PM

Zare je prvi počeo. :)

 

Ti se ne racunas, ti si svemoguc i nepogresiv. Ovde raspravljamo mi, obicni smrtnici. 

Meni je samo... recimo malo verovatno da mi treba osiguranje od štete nanete biciklom. Kao i peške. Ko misli da treba, ne kažem, miran san nema cenu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2016 - 05:30 PM

 Плус сам после схватио да не могу да узмем само каско за стакла код другог (тад није могло)

 Ne mozes ni sada, iskljucivo u kuci gde ti je osnovno osiguranje.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#79 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 05:53 PM

Gremlin me sa njegovim stavovima ponekad neodoljivo podseti na manje poboznog Novesa.  n2:Heristical

Vrh komentar!


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#80 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 06 February 2016 - 06:22 PM

Zare je prvi počeo. :)

 

Meni je samo... recimo malo verovatno da mi treba osiguranje od štete nanete biciklom. Kao i peške. Ko misli da treba, ne kažem, miran san nema cenu.

Tebi ne treba kaciga, tako da ti osiguranje sigurno ne treba.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika