Jump to content


Fotografije
- - - - -

sudar sa autom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
103 odgovora na ovu temu

#21 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 11:15 PM

Platio si svoju nepažnju.. šta je tu je, moglo je biti i gore, npr da si se zalepio pa da se povrediš.

Nego, kakvo je to stop svetlo kad je probijeno sa šamaraljkom.. *ebo takav auto. Umesto da se slomi šamaraljka ono se slomi štopaljka.

Pa sta si ocekivao kad je samaraljka japanska a svetlo kinesko?  n2:Heristical  n2:Heristical  n2:Heristical  n2:Heristical


  • 0

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2016 - 11:26 PM

Da sam ja bio na mestu tog lika što je vozio Aveo ne bih ti uzeo ništa zbog sramote što vozim gomnjivi auto    n2:Heristical  n2:Heristical  n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 05:37 AM

Za par dana idem da registrujem auto.U W.S.osiguravam auto.Ovo osiguranje sto je postavio Grbic naplacuje 6e za godinu dana za bicikliste.Ako u mom osiguranju bude do 10e obavezno cu da uplatim.Za ovo nisam znao.Hvala Grbicu.

Koliko puta si do sad nekom napravio štetu biciklom?

Koliko ljudi znaš da je to uradilo?

 

Ako te baš brine rizik da nekog oštetiš, nisu to velike pare, ali mi deluju baš... malo verovatno da zatrebaju. Ja da mogu ne bih plaćao ni za kola i motor to obavezno. 15 godina bez udesa, već bih imao na gomili pare za ceo nov auto ako nekog čuknem.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 07:32 AM

Koliko puta si do sad nekom napravio štetu biciklom?

Koliko ljudi znaš da je to uradilo?

 

Ako te baš brine rizik da nekog oštetiš, nisu to velike pare, ali mi deluju baš... malo verovatno da zatrebaju. Ja da mogu ne bih plaćao ni za kola i motor to obavezno. 15 godina bez udesa, već bih imao na gomili pare za ceo nov auto ako nekog čuknem.   :)

 

 

Stvarno si Mile Kontraš. n2:cool2


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 08:45 AM

Stvarno si Mile Kontraš. n2:cool2

 

Da li ti plaćaš osiguranje za bicikl od štete koju naneseš drugima?

Da li ima još neko na forumu da plaća ovakvo osiguranje?

 

 

Da mogu da ne plaćam za motor i kola, ne bih ni za to plaćao.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 09:35 AM

Da li ti plaćaš osiguranje za bicikl od štete koju naneseš drugima?

 

Da placam, tj. korisnik sam i vec dolazi vreme da obnovim.

 

Da li ima još neko na forumu da plaća ovakvo osiguranje?

 

Zaista ne znam da li je neko sa foruma korisnik, ali poznajem nekoliko kolega koji nisu na forumu a korisnici su. 

 

Da mogu da ne plaćam za motor i kola, ne bih ni za to plaćao.

 

Ovo verujem u potpunosti, zato sam i napisao da si Mile Kontraš. 

 

P.S.

 

 Obzirom da primecujem da si ozbiljno polusrdito postavio pitanja evo ti smajli da se malo oraspolozis  n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 10:45 AM

Normalno sam pitao. Meni zvuči kao bacanje para. Pretpostavio sam da koristiš čim preporučuješ link. Znam da nisi glup čovek, pa rek'o možda znaš nešto što ja ne znam.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 10:46 AM

FalloutBoy.Nisam ni razmisljao o osiguranju kao biciklista,dok sinoc nisam procitao tekst koji je postavio Grbic.Sve vise vozim bicikl i sve su vece sanse da nekoga ostetim u saobracaju.Za ove male pare cu biti mirniji ako nesta napravim.


  • 0

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 10:50 AM

FalloutBoy.Nisam ni razmisljao o osiguranju kao biciklista,dok sinoc nisam procitao tekst koji je postavio Grbic.Sve vise vozim bicikl i sve su vece sanse da nekoga ostetim u saobracaju.Za ove male pare cu biti mirniji ako nesta napravim.

Ako ti to treba da mirno spavaš, to nema cenu. Što se štete tiče, isto kao i kad ideš peške - i tada možeš nekog slučajno oboriti, pa da se povredi, pa bi i za to imalo smisla uplatiti osiguranje. Ja da sam osiguranje, sa zadovoljstvom bih osiguravao bicikliste i pešake od štete koju naprave drugima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 11:35 AM

Normalno sam pitao. 

Meni je delovalo srdito, a ti kazes da si normalno pitao. Tako da sve to moze da se pripise individualnosti.

 

 

Meni zvuči kao bacanje para.

Mozda zvuci, ali meni vise zvuci kao bacanje para kad se nadjes u nepredvidjenoj i nezeljnenoj situaciji gde moras da se oprostis prilicno vise novca nego sto kosta samo osiguranje na godisnjem nivou. I cena mi je sasvim ok, popicu dva pakovanja cedevite ove godine manje za tu cenu.

 

 

Pretpostavio sam da koristiš čim preporučuješ link. 

 

Nisam napisao preporuku nego

 

 

 

Ubuduce sve kolege bi trebale da znaju OVO

 

 

Pa bih pre rekao da je to deljenje korisne informacije, nego preporuka. Tebi to nije korisna informacija i meni je to ok.

Koliko sam primetio nisam nikog ubedjivao na bilo koji nacin da sam postane korisnik istog, niti imam nameru, takodje se ne bavim prodajom istog i ne znam nikog licno kome se moze obratiti.

 

 

 

Znam da nisi glup čovek

 

Iako pretpostavljam da je ovo trebala da bude uvreda jako je bitno da obojica znamo isto, i iz tog istog razloga sa ovom recenicom zavrsavam bespotrebnu raspravu. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#31 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 February 2016 - 11:35 AM

Mi smo narod koji maksimalno izbegava da plaća bilo šta na šta nije primoren. Nemamo tu kulturu osiguravanja. Čak i ovo obavezno auto osiguranje garantujem da 90% nebi plaćalo da nije primoren da plaća. Sve idemo logikom to meni neće da se desi ili neće valjda mene. Koliko nas je osiguralo svoju nepokretnu imovinu ili pokretnu? Koliko nas je osiguralo svoju rođenu decu ili sebe? Sve što je u svetu normalno kod nas je nenormalno. Takav sam i ja i onda kada se nešto desi, a meni se desilo da za noć izgubim sve onda su nam svi drugi krivi.
  • 2

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 11:47 AM

 

Iako pretpostavljam da je ovo trebala da bude uvreda jako je bitno da obojica znamo isto, i iz tog istog razloga sa ovom recenicom zavrsavam bespotrebnu raspravu. 

?!

 

Ja sam stvarno najlepše pitao. Nisam hteo da te vređam. Ne znam u čemu je problem, ali bih po ovome rekao da je do tebe. Bez ljutnje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2016 - 12:02 PM

?!

Ja sam stvarno najlepše pitao. Nisam hteo da te vređam. Ne znam u čemu je problem, ali bih po ovome rekao da je do tebe. Bez ljutnje.


Nema ljutnje. Samo sam hteo da te malo bocnem. n2:Heristical

Zaista vise ne bih spamovao temu.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#34 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 12:16 PM

Ал' тек што лако почнемо неку расправу... Мени је онај грбићев линк/инфо био јако занимљив, мада стварно сматрам да је смислено још мање него за пешаке. На бициклу пазим да не повредим ни себе ни друге, а и брзо прођем кроз иоле конфликтне ситуације. Нпр, неко ти излети, мало закочиш, мало избегнеш и док се сетиш да га опсујеш већ сте довољно далеко. :) Кад пешачим, добро је да немам базуку у џепу. Мени би било потребније осигурање за случај да неко мени нанесе штету, као бициклисти/пешаку. И то постоји у неком облику, али је далеко скупље, јер сви знају ко највише страда и када се кривац најтеже открије.


  • 1

#35 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2016 - 12:16 PM

@Схаранце Наравно да избегавамо сва необавезна плаћања, кад немамо пара ни за обавезна. У свету није нормално да не плаћаш радника, код нас јесте. У добром делу Европе није нормално да од свог ринтања не можеш да живиш нормално, код нас јесте. Уз то, сви закони, укључујући они везани за осигурање, уперени су против грађана, захваљујући "лобирању", што је само фенси реч за корупцију. Нпр, како је могуће  да ми за много шта неко захтева постојање одређене полисе осигурања? Како је могуће да "малус" у осигурању скаче по 4 нивоа и може да иде до бесконачности, а "бонус" је само по један ниво и највише 15 %? Како је могуће да на цену осигурања од крађе, рецимо, не утиче то да ли имам аларм или гаражу? (бар није утицало пре пар година) Још важније, која је логика да имаш "потпуно" осигурање од крађе, а у случају да ти украду ауто не добијеш нови исти такав од осигурања, него барем 20-30 мање пара?  И нико не узме у обзир да је твој прелазио само 5000 км годишње, да је био гаражиран и као нов, него га "процењују" као да је коришћен за такси и држан у залеђеном језеру. Итд. Све су ово реторичка питања, наравно. Не желим да почнемо још једну расправу, само ти објашњавам да народ не плаћа необавезно углавном зато што нема пара и зато што види очигледну превару. Тамо где имају више него довољно пара, не размишљају о таквим детаљима, није им важно/вредно. У продавници купе 5 пари панталона одједном, јер трошак не примете, па после 4 пара донирају. Може им се. Нама се не може, врло једноставно. С друге стране, пробај негде у развијеним земљама да нађеш ауто дивљачки паркиран на тротоару, стазама, прелазима, станицана, у школским двориштима... А то не изискује никакав трошак. Е, дај прво то да и код нас буде нормално и дај прво плата да буде обавезна, па тек онда рачуни, порез и осигурање.


  • 2

#36 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 05 February 2016 - 12:20 PM

Mi smo narod koji maksimalno izbegava da plaća bilo šta na šta nije primoren. Nemamo tu kulturu osiguravanja. Čak i ovo obavezno auto osiguranje garantujem da 90% nebi plaćalo da nije primoren da plaća. Sve idemo logikom to meni neće da se desi ili neće valjda mene. Koliko nas je osiguralo svoju nepokretnu imovinu ili pokretnu? Koliko nas je osiguralo svoju rođenu decu ili sebe? Sve što je u svetu normalno kod nas je nenormalno. Takav sam i ja i onda kada se nešto desi, a meni se desilo da za noć izgubim sve onda su nam svi drugi krivi.

E upravo zbog tvoje zadnje recenice ja hocu da promjenim svoje misljenje prema osiguranjima.Prije sam mislio ma to je samo bezveze placanje bez koga se moze.Dajemo toliko para za neke gluposti.E,ubuduce treba da se naviknem da je to nesto obavezno da ne bih pod stare dane ostao bez svega sto mi omogucava normalan zivot.


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 12:40 PM

Kad plaćaš osiguranje, svake godine imaš 5% štete. Ili kolika je već premija. Meni se lično ne isplati za kola i motor - tako vozim. Pogotovo što stvarno veliku štetu - ako nekog povrediš pa je skupo lečenje - osiguranje NE plaća - to opet moraš ti kad te tuži. Ima gomila fora sitnim slovima.

 

Dok sam vozio trke motora, raspitao sam se sve, jer sam hteo sebe osigurati, da se mogu "popraviti" kod privatnika, da ne čekam na naše zdravstvo. Jedina firma za koju znam da uvek isplati (ako paziš šta piše sitnim slovima u ugovoru) je DDOOR. S tim što mi je info star oko 5 godina.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 February 2016 - 01:03 PM

Cane alarm i zeder utiču na smanjenje cene kasko osiguranja, ja sam plaćao kasko osiguranje, a imam zeder. Plaćao sam obavezno tri godine jer sam kupio nov automobil i treću godinu nisam bio obavezan i nisam ni platio kasko i posle dva meseca udari poplava, auto mi bio preko krova poplavljen. Kuća mojih roditelja je potpuno uništena, bukvalno sve izvukli smo samo novac i dokumenta. Osiguranje nekretnine je negde oko 4000 din. Naravno ni osiguranje kuće nismo imali. Kasko je isplaćivao totalnu štetu + ostavljali ljudima kola, bolje su prošli nego da su ga onako ispravnog prodalu. I za kuće su pošteno plaćali ko je imao kompletno osiguranje. Tako da to što ti pišeš je samo tvoje lično nagađanje koje nema veze sa realnošću. Pošto sam ja razmišljao isto kao ti sada zato sam od maja 2014. počeo ponovo život skoro od nule. Sada mi je svest mnogo drugačija. Nikada ne znaš šta u životu može da te snađe.
  • 0

#39 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2016 - 01:05 PM

Za poplave su proglasili elementarnu nepogodu i osiguranja su oslobođena plaćanja.

Isto je bilo u Novom Sadu pre nekih 5 godina, kad je bila ona jaka zima sa puno snega. Znam više ljudi koji su plaćali osiguranje stana i kad im je stan poplavljen (jer je krov procureo, od silnog snega i leda), a nisu mogli dobiti dinar od osiguranja, sa istim opravdanjem.

Sad prvi put od tebe čujem da su nekom isplatili za te poplave. Moguće da nisam dobro informisan.

Kad nisu elementarne nepogode, to znam da isplaćuju. Drugar je tako naplatio kad mu je pukla cev. Bilo dosta štete kod njega i kod komšije ispod.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#40 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 February 2016 - 01:09 PM

Imaš kluzulu od elementarnih nepogoda, zemljotresa i bujičnih poplava koja se dodatno plaća neka smešna cifra, koju vlasnici stanova kupljenih na kredit nisu plaćali jer nisu bili u obavezi.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika