Jump to content


Fotografije
- - - - -

sudar sa autom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
103 odgovora na ovu temu

#1 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 03 February 2016 - 11:21 PM

Ovako drustvo. Ja sam danas cuknuo auto na bajsu! Malo da i ja cuknem auto za promenu a ne on mene :-). Salu na stranu. Samaraljkom sam mu probio stop svetlo i napravio rupu od svega par cm. Sijalice i ostalo unutra je ok. Nije izlazila policija niti smo popunjavali evropski izvestaj. Pao je usmeni dogovor. Samo je problem u tome sto on hoce da mu kupim komplet stop svetlo (4000 rsd), a steta se da sanirati super lepkom. Sta biste vi radili u ovoj situaciji? pozeljan je neki pravnicki savet... ;-)


  • 0

#2 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2016 - 12:07 AM

Немој да се љутиш, али ако си ти крив, на његовом месту ја свакако не бих прихватио, а ни очекивао да предложиш, "санирање" лепком. Не знам све околности, али ако је огољена верзија да си му ти сопственом кривицом нешто разбио, онда је по мени безобразно и да поменеш лепљење (на њему је да понуди такво решење). Да не улазим ни у могућност смањене видљивости светла услед лепљења или могућности да га негде неко казни због тога, са људске стране сматрам да није у реду. Ја бих пробао да нађем само разбијени део (сервис, отпад, огласи). Ако баш нема, осигуравајуће куће би на то гледале другачије, у смислу да и он треба да учествује у куповини целог светла, јер је његово било половно. По мени је то легализовани криминал, јер он није ни желео да га мења, ништа му није сметало, па је сумануто да се он излаже трошку (био сам жртва осигурања). Све и да је било већ поломљено. Дакле, ако нема само тога што је поломљено, ја бих и позајмио паре да човеку купим комплет светло. Како рекох, мени је то људски. Све и да си се ти оклизнуо, или да ти је засметао голуб у лету. Стварно бих се целог живота осећао као да сам га преварио.

 

Ипак, имао бих сасвим другачији став уколико је он, рецимо, био паркиран на недозвољеном месту иако сам прилично сигуран да правосуђе то игнорише (а не би требало).


  • 4

#3 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 February 2016 - 12:40 AM

Podrzavam sve sto je cane rekao. Pokusaj da nadjes polovan deo ako je moguce. 


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 February 2016 - 05:47 AM

Ako si ti kriv, ja bih prihvatio samo pare za novo svetlo + za ruke majstora za zamenu.

 

Posle bih te pare stavio u džep i zalepio svetlo super lepkom, ali to je zato što meni ne smeta da mi bude krpljeno svetlo. Ti si štetu napravio koliko košta svetlo, plus zamena i red je da je nadoknadiš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 06:33 AM

budimo ljudi, iako smo...biciklisti.


  • 4

#6 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 February 2016 - 07:00 AM

Ako si ga udario od pozadi kriv si nema šta. Koji je auto u pitanju? Evropski izveštaj ne možeš da popuniš jer tvoj bicikl nije registrovan i njegova šteta treba da se nadoknadi sa tvog osiguranja kojeg nemaš. Budi srećan što je ispao čovek i nije zvao policiju jer bih te mnogo skuplje koštalo to stop svetlo bez obzira koliku si mu štetu naneo. 4000 din je džabe ako ti traži za stop svetlo jer novo svetlo u ovlašćenom servisu košta mnogo više. Delovi nemaju da se kupe samo komplet svetlo čak ni na otpadu. Ovo što je Cane pominjao za osiguranje i polovne delove čini mi se da ide ovako, na automobil do 10 godina starosti idu novi delovi preko 10 polovni.


  • 1

#7 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2016 - 07:41 AM

budimo ljudi, iako smo...biciklisti.

 

Upravo  :-) 


  • 0

#8 avelanche

avelanche
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 11:26 AM

Slažem se jednim delom, ali recite mi kada dođete u situaciju da vas auto zakači, udari, padnete, ogrebete ram...da li tada tražite ceo novi ram od vozača ? Ne kažem da nije kriv i da treba da snosi odgovornost, ali odgovornost treba da bude i sa njihove strane...


  • 0

#9 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 February 2016 - 11:39 AM

Odgovornost se svodi samo na onoga ko je kriv. U ovom slučaju na pokretača teme. a tebi je ovo prvi post pa ne zamo ko si ;) Ako si nekome napravio štetu red je i da se plati ma koliko ta šteta iznosila. 

 

Slažem se jednim delom, ali recite mi kada dođete u situaciju da vas auto zakači, udari, padnete, ogrebete ram...da li tada tražite ceo novi ram od vozača ? Ne kažem da nije kriv i da treba da snosi odgovornost, ali odgovornost treba da bude i sa njihove strane...

Mog oca je udario auto 4. avgusta prošle godine i svoju štetu je naplatio preko njegovog osiguranja,a da vozač nije dao novac iz svog džepa mada tu su bile i telesne povrede ali je sve nadoknađeno i telesne povrede i materijalne. Ovde je vozač automobila po meni ispao maksimalno korektan, mada kakvih ljudi ima bolje da je zvao policiju.

I ovde nije u u pitanju niti ogreban ram niti ogrebano staklo već napuklo staklo.

Ovo što su se dogovorili na ovakav način vozač kola je rizikovao da bude nasamaren a ispao je pošten. Međutim ovde mi deluje da biciklista okoliša da izbegne dogovor i može glat da se sada pravi lud i da mu ne plati ništa i niko mu ništa ne može, e zbog toga treba za svaku sitnicu zvati pandure pa nek ide sve legalnim tokom.


  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 February 2016 - 12:06 PM

Slažem se jednim delom, ali recite mi kada dođete u situaciju da vas auto zakači, udari, padnete, ogrebete ram...da li tada tražite ceo novi ram od vozača ? Ne kažem da nije kriv i da treba da snosi odgovornost, ali odgovornost treba da bude i sa njihove strane...

Vraćanje u pređašnje stanje, ili totalna šteta.

 

Vraćanje u pređašnje stanje bi bilo prefarbavanje. Isto kao kad ti neko ulubi vrata na kolima - osiguranje plaća ispravljanje lima i farbanje ako treba.

 

Ako je šteta veća od cene takvog bajsa polovnog, onda osiguranje priznaje samo toliku štetu, koliko je cena takvog bajsa na tržištu, u ispravnom stanju.

 

Ako nekom razbiješ far, red je da kupiš nov, to je najmanje što možeš da uradiš. Parem po mojim pogledima na svet, šta je pravedno, šta ne.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 04:16 PM

Evo sad sam video vase odgovore. Probao sam da nadjem polovni deo, nije ga bilo. Da sam mu novac za novo svetlo i lepo smo se rastali. Moga sam juce i da pobegnem i da se pravim  lud danas, ali ono ste je cinjenica je to da ja na prvom mestu ne bih voleo ako meni neko nanese stetu na bajsu da se pravi lud i da bude svinja. Gledajuci sa te strane postupio sam ispravno. Biciklisti bi trebalo da cuvaju svoju reputaciju, za vecinu vozaca znamo kakvi su, cast izuzecima! :-)


  • 6

#12 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 04:19 PM

Postupio si ispravno i pravnom i u moralnom smislu.

Čestitam.


  • 0

#13 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 February 2016 - 04:35 PM

Potpuno ispravno. Svaka čast. Koji je auto bio u pitanju?


  • 0

#14 rum403

rum403
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 05:00 PM

Potpuno ispravno. Svaka čast. Koji je auto bio u pitanju?

Chevrolet Aveo


  • 0

#15 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2016 - 05:16 PM

Јао не, што не рече одмах који је ауто, па где за тај крш да му даш толике паре... ;)

Шалим се, наравно, потпуно исправна одлука. Довољно већ лудих имамо да бисмо могли себи да приуштимо да се и нормални праве луди. Треба сад луди мало да се праве нормални. У ово време следеће године можда нећемо бити милионери, али ћеш бити срећан што си тако све завршио.


  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 05:56 PM

...Probao sam da nadjem polovni deo, nije ga bilo. Da sam mu novac za novo svetlo i lepo smo se rastali...

svaka cast  n2:smiley-score010


  • 0

#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 04 February 2016 - 08:38 PM

Da sam mu novac za novo svetlo i lepo smo se rastali. 

Moralno i korektno. Bravo :)

 

Ubuduce sve kolege bi trebale da znaju OVO


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2016 - 09:23 PM

Ovako drustvo. Ja sam danas cuknuo auto na bajsu! Malo da i ja cuknem auto za promenu a ne on mene :smile:. Salu na stranu. Samaraljkom sam mu probio stop svetlo i napravio rupu od svega par cm. Sijalice i ostalo unutra je ok. Nije izlazila policija niti smo popunjavali evropski izvestaj. Pao je usmeni dogovor. Samo je problem u tome sto on hoce da mu kupim komplet stop svetlo (4000 rsd), a steta se da sanirati super lepkom. Sta biste vi radili u ovoj situaciji? pozeljan je neki pravnicki savet... :wink:

Platio si svoju nepažnju.. šta je tu je, moglo je biti i gore, npr da si se zalepio pa da se povrediš.

Nego, kakvo je to stop svetlo kad je probijeno sa šamaraljkom.. *ebo takav auto. Umesto da se slomi šamaraljka ono se slomi štopaljka.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 09:29 PM

Chevrolet čitaj Daewoo je takvog kvaliteta da bi mu probio krilo, a šamaraljka bi ostala netaknuta.

Ima keva Kalosa već 12 godina i znam mu sve "kvalitete".


  • 0

#20 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 04 February 2016 - 09:55 PM

Moralno i korektno. Bravo :)

 

Ubuduce sve kolege bi trebale da znaju OVO

Za par dana idem da registrujem auto.U W.S.osiguravam auto.Ovo osiguranje sto je postavio Grbic naplacuje 6e za godinu dana za bicikliste.Ako u mom osiguranju bude do 10e obavezno cu da uplatim.Za ovo nisam znao.Hvala Grbicu.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika