Jump to content


Photo
- - - - -

sudar sa autom


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#81 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 06 February 2016 - 07:14 PM

Tebi ne treba kaciga, tako da ti osiguranje sigurno ne treba.

Ne znam da li sam ja lud, ili su ovde neki ljudi previše oprezni. Stvarno mi nije ni na kraj pameti uplaćivati osiguranje za bicikl, niti nositi kacigu (sem za grupne vožnje).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#82 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 06 February 2016 - 07:38 PM

Taman pročitam nešto pametno i korisno i dan kasnije vidim da tema ima 5 strana, gde se gospoda prepucava ko je u pravu, i nikako da shvate da je to presipanje iz šupljeg u prazno. Nit ćete vi ubediti gospodina Fallout da mu treba osiguranje, niti će on vas da vam ne treba... A da malo prikočimo jezik, pre nego što svaku temu pretvorimo u gladijatorske borbe tastaturama :D
 


  • 1

#83 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 06 February 2016 - 09:12 PM

Ima li sanse da ja osiguram bicikl od stete koju mu sam nenamerno nanesem? Debelo bih platio takvo osiguranje bez da trepnem xD


  • 1

#84 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1422 posts

Posted 06 February 2016 - 09:26 PM

Ja sam imao situaciju da me je udario biciklista u zadnji deo auta dok sam cekao na semaforu.

Stanje je sledece:izgreban zadnji branik,ulubljenja od udarca rucki na gepeku,ulubljenje od udarca glave takodje u gepek vrata.

Sta da kazem na sve to osim da sam srecan sto je momak prosao bez vecih povreda.

Samo sam ga pitao da li ima potreba da ga vozim do lekara i posto on rece da nema potrebe svako je otisao svojim putem...


  • 0

#85 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 06 February 2016 - 11:41 PM

Ima li sanse da ja osiguram bicikl od stete koju mu sam nenamerno nanesem? Debelo bih platio takvo osiguranje bez da trepnem xD

Mozes, to je u kategoriji zajedno sa kovacem koji osigurava nakovanj n2:tease


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#86 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Posted 07 February 2016 - 05:35 PM

,ulubljenje od udarca glave takodje u gepek vrata.

 

Taj baš imao tvrdu glavu   n2:doh


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#87 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 17 March 2016 - 01:24 PM

Danas sam bio u osiguravajucoj kuci(W.S.) da platim osiguranje za auto.Rekao sam gospodji, koja je radila, da sam zainteresovan za osiguranje koje pokriva stetu 3.-em licu koju nanesem vozeci bicikl.Osiguranje kosta oko 750 dinara.Nazalost osiguranje koje je meni potpuno besmisleno.Objasnjeno mi je da ja placam stetu do 100e a preko pokriva to osiguranje.Da je obrnuto,da oni placaju do 100e ja bih odmah uplatio.Male su sanse da napravim nekome stetu vecu od 100e,sa obzirom da do sada nikome nisam napravio stetu dok sam vozio bicikl.


  • 0

#88 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2016 - 01:45 PM

Хвала за инфо. Уз наду да нећемо опет покренути "смислено пт бесмислено" расправу, и ја мислим да су шансе да бициклиста својом грешком (!) направи велику штету заиста мале. Пада ми на памет само неко излетање и ударање у крила и врата, јер то јесте скупо. Мени су рекли да би крило коштало око 400 евра. Зупчаници, педале, касета, па и корман, сигурно би могли да направе приличну штету. Такође, ако излетиш при 50+ на сат и удариш директно уредно паркиран аутомобил тако да рецимо згужваш хаубу и разбијеш ветробранско стакло, то је опет више од 100 евра. Трећа опција која ми пада на памет јесте да својим погрешним понашањем у саобраћају узрокујеш нечију штету, али нисам сигуран да би овакво осигурање било надлежно за то. Нпр, прођеш кроз црвено, па возач аутобуса, да би избегао тебе лудака, "покупи" неколико аутомобила и плус људе на тротоару, уз штету од 50 хиљада евра.

 

Него, два питања: 1) То је 750 динара годишње? 2) Да ли у свакој штети бициклита сам плаћа првих 100 евра, а осигурање остатак или када је штета преко 100 евра бициклиста не плаћа ништа?


  • 0

#89 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 17 March 2016 - 02:00 PM

Najskuplji pojedinačni deo na novim kolima je far, naročito ako je xenonski ili LED.


  • 0

#90 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 17 March 2016 - 02:01 PM

1.Da to je godisnje osiguranje.

2.Meni je receno da je tako u svakoj steti.100e placam ja a preko osiguranje.

Ima tu jos par primjera kada gubis pravo na osiguranje.Ako vozis pod dejstvom alkohola preko 0,30 mg/ml.Ako vozis neispravan bicikl i upoznat si sa tim i izazoves

stetu...

Ne mislim da se ne moze izazvati steta preko 100e.Vrlo lako teoretski.Ali ako se vozi odgovorno mala mogucnost.


  • 1

#91 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 17 March 2016 - 02:54 PM

1.Da to je godisnje osiguranje.

2.Meni je receno da je tako u svakoj steti.100e placam ja a preko osiguranje.

Ima tu jos par primjera kada gubis pravo na osiguranje.Ako vozis pod dejstvom alkohola preko 0,30 mg/ml.Ako vozis neispravan bicikl i upoznat si sa tim i izazoves

stetu...

Ne mislim da se ne moze izazvati steta preko 100e.Vrlo lako teoretski.Ali ako se vozi odgovorno mala mogucnost.

Šteta na kolima zaista teško, posebno ako se vodi računa, teško krivicom bicikliste. Sa druge strane, povrede mogu lako da budu veoma skupe. Doživeo sam da mi izleti pešak, pa sam bio oslobođen jer je bilo još svedoka, ali mogao sam i da odgovaram. Oboriš pešaka, nešto polomi od kostiju, ili ne daj Bože ozbiljnije, lako šteta bude prilično visoka. Samo treba proveriti pokriva li osiguranje to i do kolikog iznosa.

 

Mada sam ja taj problem rešio tako što ne vozim više biciklističkim stazama.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#92 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 17 March 2016 - 03:59 PM

                                                                               PREDMET OSIGURANJA

Ovom polisom je osigurana odgovornost osiguranika za stetu koju upotrebom bicikla pricini trecim licima usled smrti,povreda tela,narusavanje zdravlja,unistenja iliostecenja stvari.Pod osiguranikom se smatra fizicko lice navedeno na polisi i clanovi njegovog domacinstva(bracni drug i deca).

                                                                                   SUMA OSIGURANJA

Suma osiguranja po stetnom dogadjaju i ukupno za ceo period trajanja osiguranja:                           15.000e

 

 

 

 

Ovo pise na ugovoru.Sada dok sam pisao vidim da su ovim ugovorom obuhvaceni i djeca i muz ili zena.Mislim(ako sam to dobro razumio)da tih 750 dinara u tom slucaju je smjesno malo.Da sam ozenjen i imam djecu obavezno bih platio tih 750 dinara.I ovako cu razmisliti,nisam jos u potpunosti odbacio tu opciju.Sta mislite o ovom osiguranju?Bez nekog prepucavanja.Da ili ne.


  • 0

#93 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2016 - 04:16 PM

Ако већ размишљаш да узмеш, мислим да није добро да правиш анкету, а разлоге за оба мишљења си већ и сам навео. С једне стране мала вероватноћа причињавања штете, с друге можда мања брига, иако те свака штета и даље кошта најмање 100 евра. Такође, наводи се "укупно 15.000 евра", што значи све штете заједно (само да нагласим). Премија је мала, јер су и они сами проценили да је вероватноћа мала (за прављење ненамерне штете скупље од 100 евра). Сад је на теби да процениш колика је вероватноћа у твом случају. И да ли ти је нешто мирнији сан важнији од 750 динара (2-3 пљескавице). Никаква анкета и туђе мишљење ту не игра улогу.

 

Мени би можда било интересантно да покрива и ЕУ, не само Србију.

Такође, чини ми се да је неко раније помињао цену од 600 динара, па можда да се још распиташ и уштедиш и за помфрит уз те пљескавице? ;)


  • 0

#94 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2016 - 04:24 PM

Бтв, било би занимљиво чути неког са искуством у осигурању, због тих напомена када се не признаје осигурање. Шта значи "неисправан бицикл"? Формулација је изузетно уопштена. По мени, неисправан је само бицикл који не може да се вози, евентуално бицикл без гума или кормана, али не би ме чудило да ти траже печат о редовном сервисирању. Такође, за многе је непојмљиво да се бицикл вози брже од нпр 20-25 км/ч, па ме занима шта би рекли да штету направиш при брзини од 50 и више? Да ли би било "непредвиђена употреба" или нешто слично?


  • 0

#95 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 17 March 2016 - 04:29 PM

Pominjano je 6e,ne sjecam se da je neko rekao 600 dinara.Ma ne pravim anketu.Sitne su to pare.3 kutije cigara srednje klase.


  • 0

#96 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 17 March 2016 - 05:21 PM

Pa ne znam, pada mi na pamet da neispravan bicikl može da znači i da recimo nemaš kočnice ili da su one u očajnom stanju.Možda je u ZOBS u ili negde slično to definisano,samo bi trebalo potražiti, mene mrzi. Isto tako, ukoliko u uslovima slabije vidljivosti, pre svega po mraku, voziš bez osvetljenja. I tako,verovatno ima još nekih sitnica. 

p.s nemam iskustva glede osiguranja,čisto da se zna n2:cool2


  • 0

#97 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 17 March 2016 - 05:22 PM

Stetu mozes da napravis i sa pet na sat, recimo izletis bez gledanja ispred automobila i on da te ne bi direktno udario skrene i zakuca se u recimo drugi auto ili u nesto, ti si krivac a steta moze biti ogromna i dakeko prevazilazi 100e.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#98 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 17 March 2016 - 07:06 PM

Šteta kad otkines retrovizor ili razbijes stopaljku na nekim novijim kolima srednje klase je iznad 100e. Tih par stotina dinara je generalno verujem da je zanemarljivo. Osiguranje se bazira na "može da se desi"
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#99 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2016 - 07:08 PM

Stetu mozes da napravis i sa pet na sat, recimo izletis bez gledanja ispred automobila i on da te ne bi direktno udario skrene i zakuca se u recimo drugi auto ili u nesto, ti si krivac a steta moze biti ogromna i dakeko prevazilazi 100e.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Da, i to je šteta izazvana nemarom i nepažnjom bicikliste. Neko će ga počistiti a neko će napraviti rizičan potez kako bi ga izbegao i pri tom može izazvati pravi udes sa drugim vozilom. Tad su štete već ozbiljne. 

Isto tako, ako se biciklista u velikoj brzini zakuca u neko vozilo u tom slučaju prioritet će mu biti da ostane živ i bez velikih lomova.. tad mu neće biti toliko bitna materijalna šteta. 

 

Godišnja suma od 750 din je svakako mizerna + uslov da biciklista plaća štetu do 100E.. verovatno se procenjuje da su male mogućnosti za tako nešto. 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#100 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 March 2016 - 07:11 PM

Šteta kad otkines retrovizor ili razbijes stopaljku na nekim novijim kolima srednje klase je iznad 100e. Tih par stotina dinara je generalno verujem da je zanemarljivo. Osiguranje se bazira na "može da se desi"

Npr, audi A6,7,8.. merc S, BMW7.. retrovizori i lampe skupe kao otrov. Da ne pominjem Panameru, Kajena i slično.. dok mu se biciklista divi u onom zanosu mu rokne retrovizor i zavije svoju kuću u finansijsko crnilo. U tom slučaju dobro dodje tih potrošenih 750 din. 

A onaj Marfi.. on uvek vreba iz potaje.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users