Jump to content


Fotografije

Sredjivanje stare specijalke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#21 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 08:05 AM

Dok cekam da ram stigne sa plastifikacije, a oteglo se, moze jedno pitanjce, za jedan drugi stari bajs koji sredjujem, isto je drumas, aili domaci Rog junior 5 brzina.

 

Imam problem sto mu lanac spada sa prednjeg zupcanika.

 

Kupio sam nov lanac, on tek spada ko lud, stavio sam neki stariji extra lanac, on skoro i ne spada, ali kad se bicikl penje na trotoar, i zadrma, onda hoce da sleti. Problem je izrazen kad je lanac pozadi na manjim zupcanicima.

 

Prednji zupcanik na oko nije kriv, a ni potrosen, kao n izadnji koji su fabricki, tj sve je fabricko.

 

Meni n apamet pada da je opruga zadnjeg menjaca oslabila, ili da mu montiram fake prednji menjac, pa da kavez, malo stabilizuje zanac kad se zadrma?

Za ovaj bajs je budzet minimalan, znaci samo neka krpez vatijanta sad prolazi :)


  • 0

#22 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 29 August 2015 - 10:05 PM

Slozio sam bajs, tj tek grube radove, za test voznju.

Napravio sam na kraju pogon tako sto sam ugradio patronu sa engleskim navojem, ali sam nabavio dve leve strane za patronu, posto francuski navoj, nema kontra navoj sa desne strane.

NAbavio sam patronu koja moze da se rasklopi, i sve upasovao.

 

Pod rukom je to ispalo sve super, stavio sam metalne prstenove, lagano su se usrafili sve do samog stezanja, videcemo da li je resenje trajno, ali imam utisak da je ispalo odlicno, a i vec sam citao da je to radjeno tako...

 

 

Evo i fotkica:

 

img20150829231846.jpg


  • 0

#23 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 04:22 PM

cao ljudi, imam novo pitanje, gde uzeti dobre lezajeve za jednu zadnju hurret glavu(nablu), u pitanju su 26x10x8 dakle rekao bih standardni, ima na pijaci nekih za 100 kinti anonimusa....


  • 0

#24 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 05:02 PM

pogresan post...


  • 0

#25 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 08:24 AM

Stari dobri Rogonja junior 1989g 5 brzina, koga sam ustupio drugaru, i koji smo sredjivali po njegovom ukusu, lagano dolazi do svoje finalne forme i postaje:

- 'Vintige Daily Racer' -

pre:
img20150702184725.jpg


posle:
img20151027224534.jpg


Osteje jos da se urade novi beli rukohvat, kao i beli buziri, eventualno prst debele gume.

Zamenjeno je skoro sve sem rama, volana i menjaca,

-hilzna, patrona, novi alu pogon, lanac
-novi tockovi Krypton
-novo sediste Velo
-nova sticna, solje za lulu
-kocnice Dia Compe
-novi menjaci, zupacanici 2x7
-ram je peskiran, plastificiran, i odrezani viskovi metala
 


  • 2

#26 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 02:10 PM

Ne znam koliko vas je kostala citava avantura restauracije, ali bajk izgleda fenomenalno, i nadam se da je takav i u voznji. Cista desetka za trud!
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#27 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 02:23 PM

Svaka cast!  n2:thumbsup


  • 0

#28 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 02:27 PM

Bas mi je drago, da vam se svidja, bicikl je bio oduvek kod mene,  i verno je sluzio od 89.

 

Drug je bio raspolozem da ga sredi (ulozi za delove), a ja da mu pomognem oko majstorluka.

 

Najveci izazov su bili pogon, koji je bio klasican Rogov na solje i kajle, i to je reseno sa upresovanom hilznom koja ima engleski navoj, koja je trajno resila pitanje pogona, uz pomoc adekvatne Shimano patrone.

 

Druga velika mana bicikla je bila lose potkovice, tj kocnice u kompletu, to je reseno sa odlicnim Dia Compe celjustima koje imaju dubinu za ovaj ram, i imaju u sebi konverziju sa jedne na dve osovine, kako se taj sistem vec zove :) ...

 

Bilo mi je drago da srdjujemo ovaj bicikl, zato sto je prvo bio moj, a drugo jer je ipak domaci proizvod, trece jer ih ima mnogo, pa mogu nekoga da motivisem...

 

Ulozeni novac ce biti do 150 evra, plus stari bicikl.

 

Dozivljaj u voznji je dobar, dobro koci, brz je, a opet vrlo udoban udoban, komforan ram.

 

Tezak je oko 12 kg, mada ima prostora sa manjim gumam da ide nanize.

Ram je bio u odlicnom stanju bez znakova zamora, mnogo bolje nego Bjanki iz slicne klase, koji takodje sredjujem.

Cak je i izrada Rogovog rama, sto se tice preciznosti osetno bolja od Bjankijevog rama.

 

U svakom slucaju par lepih dana druzenja sa Rogom, za novi drumski zivot.

 

Neko ce reci, da je to badava posao, ali drug je srecan, ima unikatan vintige bicikla, za pristojnu lovu, i vrlo dobre pouzdanosti i performansi. Mehanika je full nova, i lako ju je odrzavati za smesnu lovu.


  • 0

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 October 2015 - 02:35 PM

Ko je odradio hilznu? Moze kontakt majstora koji to radi?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#30 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 02:39 PM

Moze naravno, saljem na PP.


  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 October 2015 - 07:33 PM

Koliko su koštale čeljusti, gde se mogu naći?

 

Bajs super izgleda.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 11:52 PM

Hvala ti, celjusti sam skinuo sa Bjankija koji sredjujem u drugom fazonu.

 

Inace celjusti se mogu naci po oglasima to je ovaj tip celjusti

DC750_centerpulls.jpg

 

Uyeo sam jos jedan tip tih dubokih celjusti, koje ce ici na bjankija, te druge sam platio neku sicu na buvljaku, polovne....


  • 0

#33 Bax92

Bax92
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 12:24 AM

Svaka cast, vrh bajs! 😊
  • 0

#34 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 October 2015 - 05:45 PM

Bjanki!

''Italian Stallion'' ili ti u nasoj nomenklaturi:

''-Vintige Daily Rider-''


PRE:
img20151008003730.jpg

POSLE:
img20151031161847.jpg


PS: Bilo je velikih problema da se uklope sve komponente, ali ipak proradio je, kako treba :)


  • 0

#35 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 02 November 2015 - 08:48 AM

Malo fotkica Bjanki...
http://nemidobro.blo...i-19802015.html


  • 0

#36 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2015 - 10:29 AM

Pre svega,svaka cast za restauraciju.Mondija mi se posebno svidja..: :) Ja radim nesto slicno,samo sto sam ja opicen mokrom carapom pa ako nadjem tackicu na bilo kom delu ili se polira ili ide na rehromiranje.No to sam ja.Preterujem ali ne mogu protiv sebe.. :) Inace,trebaju mi slicne cetral pull kocnice,tacnije Weinmann 610.Ove Dia Compe su extra,zapravo to i jeste Weinmann samo u japanskoj verziji radjenoj po licenci.Ako nije tajna gde si ih nasao..? Davno nisam obilazio buvljake ali izgleda cu morati.Vec nedeljama obnavljam oglas za 610 i niko da se javi...:(


  • 0

#37 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 06 November 2015 - 10:39 AM

Hvala druze, mozemo da buidemo u kontaktu, ako treba neka pomoc.

Meni se Mondia takodje jako svidja, ali me muci ergonomija napred, nikako da pogodim pravu tacku, pa da radim finish.

JA poliram isto svasta i sredjujem, ali nekako mi je funkcionalnost i osecaj u voznji prvi pik, potom vizuelni momenat.

 

Inace uskoro ce biti editorijal za Raleja Record Ace Moderne, koji je ubica u voznji, a radimo i jedan stari Peugeot.

 

Sto se tice kocnica, rado cu ti kupiti takve ako naletim, to je moguce naci samo na buvljacima, ja obicno uzmem ceo krsh pa poskidam sta mi treba sa njega. Vidjam ih cesto, ali obicno budu uz bicikl, dosta su ih montirali u toj nekoj epohi :)

 

Ove konkretno Dia Compe su bile na Bjankiju, ali na njega sa stavio neke nemacke, jer su bile mrsavije, pa je vizuelno cini mi se pitkije.

 

Inace u voznji su mi pikovi Ralej i Girini, Mondia ima najbolju opremu, dok Peugeot i Bjanki, tek treba da se pokazu na stazi.

 

Trenutno mi je u planu pletenje crnih obruca za Peugeota, mada prvo moram da nabavim jedan obruc sa 36 rupa.

 

 

A evo ga i Girini:

 


  • 0

#38 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2015 - 10:54 AM

Pa izgleda sam ipak tu,sto bi se reklo,onako malo na stranu... ;) Ma znam,meni konkretno trebaju za Motobecana Grand Jubilee,uz to sredjujem i Mariag,na njemu ce ici veci deo NOS delova,imas temu,restauracija i sva problematika.Ugred poceo sam i ja od Mondije ali se na kraju ispostavilo da je ram kriv,pa komponente za nju ce ici na Mairag.Ako ti trebaju nalepnice za nju,saljem ti u PDF-u sve,samo da odstampas.A ti ako naletis na 610 pazari i javljaj,samo da su pristojnom stanju da mogu da se ispoliraju kao ove 500 iz moje teme.Pogledaj ako te ne mrzi.. :D


  • 0

#39 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 06 November 2015 - 10:59 AM

E pa gledao sam ja tvoju temu sa krivim ramom, ti si umetnik, moracemo mi da se upoznamo.

Za kocnice sam zapamtio, ako naletim na naki dobar dil javljam ti, pozdrav, pusti mi mobilni na pp, da imam.

 

Sto se tice nalapnica, sve mi treba, ali ja nigde to nisam video da lepo ispadne, jer imas ideju gde to da stampam?


  • 0

#40 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2015 - 11:01 AM

Razume se,saljem broj na pp.Girini je da se ukakis,ali znas sta mu fali...? Weinmann Carreara komplet,prva gen,77-79 god..;) Cujemo se svakako.Pozzz


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika