Jump to content


Fotografije

Sredjivanje stare specijalke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#241 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 11:22 AM

Prosto ne mogu da verujem kako si uglancao delove, a u kakvom su stanju bili pre toga. Šta si koristio? Vodene šmirgle različite gradacije i na kraju polir pasta ili kako?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#242 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 11:45 AM

Prosto ne mogu da verujem kako si uglancao delove, a u kakvom su stanju bili pre toga. Šta si koristio? Vodene šmirgle različite gradacije i na kraju polir pasta ili kako?

Vodena smirgla od 200 do 2000, pa onda polir pasta.. i to sam minimalno polirao pastom. Proci cu sve delove jos jednom masinski..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#243 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 12:22 PM

Super... Kad već pišemo o poliranju... Jesenas sam na spustu nažalost pao sa bajsa. Iako sam mislio da je šteta veća, zapravo jedino što sam mogao da konstatujem je iscepana traka na kormanu i izgrebane ručice na šamaraljkama. Moje pitanje je da li se ove ogrebotine mogu u potpunosti sanirati tim vodenim šmirglama i polir pastom?

Attached Thumbnails

  • IMG-9fcbec52bcd85ea1854ad4d81f742d10-V.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#244 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 12:24 PM

Super... Kad već pišemo o poliranju... Jesenas sam na spustu nažalost pao sa bajsa. Iako sam mislio da je šteta veća, zapravo jedino što sam mogao da konstatujem je iscepana traka na kormanu i izgrebane ručice na šamaraljkama. Moje pitanje je da li se ove ogrebotine mogu u potpunosti sanirati tim vodenim šmirglama i polir pastom?


Moze ali ces promeniti oblik i zakrivljenost rucice..

Moraces mozda celu rucicu da poliras jer ce se videti razlika izmedju laka i smirglanog dela..

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#245 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 12:33 PM

Hm... Čini mi se da to ipak neću dirati. Mnogo cimanja oko optike, a opet neće biti fabričko stanje nego neki kompromis. Posle onog pada čudilo me da su uopšte i radile, nije bilo naivno ni malo... Bitno je da su ispravne, kozmetika je za devojčice. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#246 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 12:39 PM

Hm... Čini mi se da to ipak neću dirati. Mnogo cimanja oko optike, a opet neće biti fabričko stanje nego neki kompromis. Posle onog pada čudilo me da su uopšte i radile, nije bilo naivno ni malo... Bitno je da su ispravne, kozmetika je za devojčice. :)

Uvek mozes navlake da stavis

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#247 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 August 2021 - 02:02 PM

Ako su eloksirane, onda nema od poliranja nista, tj jedino da ljustis celu rucku...

A verivatno jeste eloksirana, sto rece kolega...

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika