Jump to content


Fotografije

Bikeland prevaranti

bikeland prevaranti

  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
101 odgovora na ovu temu

#61 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:08 PM

Mozda bi neke gluposti koje se ovde pisu mogle da piju vodu "jedino" je problem sto se ovde krsi Zakon o zastiti potrosaca.

pa niko to ovde i ne spori, al budimo realni, ko ce to da istera? Svaka mu cast, ja nemam zivaca za to,a i vecina koju poznajem.

Letos su me setali izmedju 4 policijske stanice u CG udaljene 60km jedna od druga kad sam hteo da prijavim gubitak vozacke.

Kazu da ko sa decom leze popisan se budi.

 

Kolega MilosNbg u jednom postu kaze da nije klinac koji se lozi i msm da je uradio super stvar sto je sacuvao zivce, platio tih 190 dinara vise po gumi, ispricao ovde svoju pricu. Ne verujem da bi se mnogo drugacije desilo da je pozvao inspekciju...pitanje je dal bi uopste i dosli.


  • 0

#62 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:08 PM

slicno pise i u krivicnom zakonu, sto sam vec ranije "polucitirao", al jok, argumenti ne igraju ulogu u primitivnoj sredini, gde su svi majstori i strucnjaci za sve, pa naravno i psiholozi-psihijatri koji eto nalaze da sam "puko" i tacka, sto bi reko njihov idol. Kada sam ja prolazio kroz obrazovni sistem diskusije su se vodile argumentima i kontraargumentima a ne tackama i neutemeljenim tvrdnjama. Svako ko zivi sada i ovde i misli da nema problem je "puko" a za ovu tvrdnju najbolji mi je argument upravo ova besmislena diskusija oko ociglednosti. Sto se "problema" tice siguran sam da ih imam manje od barem 50% populusa na ovim geografskim sirinama i duzinama i to, kako moralnih tako i materijalnih, a kad budem prestao da se "nerviram" zbog ovakvih stvari znacu da sa mojom psihom nesto ozbiljno nije u redu, noj tehnika nikom nije dobra donela, to sto neki lava ne vide ih nece spasiti od istog.  nadam se jos nekom "minusu" i tacka


  • 0

#63 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:16 PM

" Ne verujem da bi se mnogo drugacije desilo da je pozvao inspekciju...pitanje je dal bi uopste i dosli."

Nije bas tako, ako podneses prijavu nadleznoj inspekciji u pisanoj formi i dobijes delovodni pecat na svom primerku, izadju ali to nista ne znaci, onda tek treba da se ganjas s njima.... ima drugih modaliteta da se takvima doaka, moj ideal je da covek moze da bude sve, sa ok likovima da bude duplo ok a sa onima drugima da bude jos gori na njihov nacin, koristeci iste mehanizme, pa kad pocnu da im se "desavaju" cudne stvari nikako se nece dosetiti ko, jer su toliko njih zajebali da nikako ne mogu da suze izbor. Tacka


  • 0

#64 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:47 PM

" Ne verujem da bi se mnogo drugacije desilo da je pozvao inspekciju...pitanje je dal bi uopste i dosli."

Nije bas tako, ako podneses prijavu nadleznoj inspekciji u pisanoj formi i dobijes delovodni pecat na svom primerku, izadju ali to nista ne znaci, onda tek treba da se ganjas s njima...

ne vidim razliku. Msm nemoj pogresno da me razumes, slazem se da si ostecen, ne slazem se oko izraza *prevaranti*.

Takodje msm da si uradio super stvar sto si ovde ispricao (svoju stranu) i verujem da skoro niko od citalaca teme nece pokloniti poverenje tom ducanu.

Ono sto me sad zanima je sto si pristao da platis, sto nisi rekao tolko je na sajtu, ajd da zovemo inspekciju ili koga vec!?!?! Kako isterati pravdu_

Ja ih ne bih zvao jer msm da je uzalud.Meni je lakse da se okrenem i ne vratim. Nakon 100 takvih musterija valjda ce da se zapitaju...?


  • 0

#65 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 12:09 AM

@MilosNbgd

Jeli liftadžija, da ne radiš u Semper liftovima?


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#66 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 06:17 AM

MilosNbgd izvini za izraz puko.


  • 0

#67 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 06:18 AM

ma nisam liftadzija, ja to nako, slikovito, a sto se nisam okrenuo, pa ovako, dosao sam biciklom nosecu u ruci tocak na koji je trebalo gumu namontirati i zameniti tocak, dakle necu da se vozam sa tockom u ruci, zatim kombinacija im je uigrana, sa majstorom u radnju, bicikl u servisu, on uzme potrebnu robu i ode u radionicu da izvrsi zamenu a musterija ostane u radnji da plati i tako nema uvid u to dokle je majstor stigao i jednostavno komplikovano je sada trcati u servis, oko zgrade, ne bi li on prekinuo.... i na kraju krajeva kao sto rekoh ima nacina da im oteto isteram iz dzepa samo polako. Ja sam im na licu mesta vec bio dovoljno neprijatan da bi i posle 2 takve situacije normalan covek odustao od takve prevare, medjutim, vec napisah da takvi, jednostavno, nemaju osecaj za to, jedino je bitno strpati neki dinar u kasu, bedno


  • 0

#68 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 06:25 AM

Da li si ti kontakirao recimo Udruženje za zaštitu potrošača, tržišnu inspekciju, podneo neku prijavu ?


  • 0

#69 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 06:30 AM

"MilosNbgd izvini za izraz puko."

odudaranje od proseka nije uvek znak nenormalnosti, a u primitivnoj i devijantnoj sredini poput nase je cak dokaz mentalne snage, samopouzdanja i rasudjivanja uprkos uslovljavanjima te i takve sredine. Inace taj obrazac nije nista nepoznato, od kada postoji pisana istorija stalno se ponavlja, od "raspni ga" do " na smrt - na smrt" cudno je kako zena nema osecaj solidarnosti za zrtvu, a to vam je imanentno u prirodi, empatija. No kako god, svako nosi svoj krst,meni je bitno da ja nisam nista napisao zbog cega bi me bila sramota, to bi mi mnogo teze palo nego bilo kakva osuda drugih.


  • -1

#70 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 06:40 AM

Da li si ti kontakirao recimo Udruženje za zaštitu potrošača, tržišnu inspekciju, podneo neku prijavu ?

naravno da nisam i necu, to udruzenje nikada nije radilo svoj posao, pozicionirali su se i dobijaju pare za samo postojanje..... da trzisna inspekcija ima bilo kakvu tezinu mnoge stvari se ne bi desavale a kamoli ovakve


  • -2

#71 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 10:31 AM

E, to sam želeo da čujem.

Što se mene tiče, dovoljno.

Znači nisi uradio ništa čime bi pokušao da tome staneš na put, nego je lepše doći na neki forum i konstanto ponavljati jednu reč "Prevranti"...

 

Što se mene tiče za komentare u ovoj sad  već ni po čemu korisnoj temi... dovidjenja prijatno...


  • 0

#72 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 10:40 AM

E, to sam želeo da čujem.

Što se mene tiče, dovoljno.

Znači nisi uradio ništa čime bi pokušao da tome staneš na put, nego je lepše doći na neki forum i konstanto ponavljati jednu reč "Prevranti"...

 

Što se mene tiče za komentare u ovoj sad  već ni po čemu korisnoj temi... dovidjenja prijatno...

 

 E sad si mi doskocio, bas sam ja neko djubre i olos, a ti si tako pametan i superioran svaka cast, eto kao sto vidis nismo svi ravnopravni, neki su ravnopravniji....


  • 0

#73 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 September 2015 - 10:45 AM

Meni nije jasno sto si upste platio cenu sa kojom nisi zadovoljan?
Ja to ipak drugacije uradim kada dodje do toga.
  • 0

#74 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 11:27 AM

Mislim da treba tema da se zakljuca.Cini mi se da je iscrpljena normalna komunikacija.Samo moze da dodje do svadje.Mislim da to ne zeli niko od clanova.Da li zeli Milos?Ne znam.
  • 1

#75 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 11:37 AM

ma da samo vi zamenjujte teze, daleko cete stici sa ili bez svadje, svako treba da radi ono sto misli da treba, ko da se svadja, ko da zakljucuje,  ko da zakljucava nista to nije strasno sve je u opisu radnog mesta, al treba u nekom trenutku ostati sam sa ucinjenim ili neucinjenim a onda.... 


  • -1

#76 Nedic

Nedic
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • LocationAleksandrovac-Zupski

Postavljeno 04 September 2015 - 12:58 PM

Sunac ti,koja diskusija oko ~200din...
No nije da ih branim,nije da nisi "ostecen" time..

Ali me zivog zanima da li bi ih nahvalio ovako da je cena u radnji niza za 200din nego na sajtu :D
  • 1

#77 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 01:23 PM

odavno ovo nije rasprava oko prevare i prevaranata vec o tome koliko su ljudi skloni da drugome kazu NE u bilo kom obliku. Inace 200 din se potrosi a da neznas ni gde ni kako, bitan je tretman

Juce sam preuzeo dva bicikla iz jednog servisa, platio koliko je trebalo, danas sam im doterao treci, komsijski, a bice toga jos, obzirom da poznajem dosta ljudi koji cene moje misljenje. Naravno kada bih sada rekao ko i sta odmah bi neko graknuo da ne treba da reklamiramo nekog, sledeci korak je da neko insistira o kom se servisu-majstoru radi, a po objavljivanju iste informacije sledi pljuvanje od strane konkurencije i tako do besvesti. Dakle nisam ih pohvalio al sam im dotero jos jedan posao za manje od 12h, nekako mi se cini da je to najbolja solucija. Da napomenem da nemam nikakav interes, rabat, popust ili sl vec se radi o cistoj preporuci, jer sam misljenja da pozitivcu treba uterati pare u dzep a ne naplacivati drugarstvo. E sad, znam ja da je to "naopako" al sta da se radi meni se tako svidja i ja cu tako i da nastavim. Mislim da ne bih nikog nahvalio ako je jeftiniji nego na sajtu, ali ako bi me trgovacki "obradio" i uverio kako mi je dao popust eto jer "slusamo istu muziku" ili sl, sigurno bih pomenuo da sam dobio popust tu i tu i da je eto neko dobar trgovac, a poznavajuci sebe, u najkracem roku bih opet nesto tu pazario jer jednostavno volim da se dobro osecam, a vratiti dobro za dobro je mnogo dobra furka.


  • 0

#78 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 01:39 PM

...Mislim da to ne zeli niko od clanova.Da li zeli Milos?...

pa sunce mu poljubim, valjda je i MilosNbgd clan, zar ne? :)

Shvatio sam, a msm i ostali sta si mislio :) ajmo sad malo veslije.


  • 0

#79 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 September 2015 - 01:39 PM



odavno ovo nije rasprava oko prevare i prevaranata vec o tome koliko su ljudi skloni da drugome kazu NE u bilo kom obliku.

E, upravo o tome se radi, ti si trebao da kazes NE, kada si video da stvari ne idu kako ti hoces.
  • 0

#80 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 01:43 PM

E, upravo o tome se radi, ti si trebao da kazes NE, kada si video da stvari ne idu kako ti hoces.

E, neko rece da nismo svi iste srece, da sam zensko davno bih ispo.......


  • -3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika