Jump to content


Fotografije

Bikeland prevaranti

bikeland prevaranti

  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
101 odgovora na ovu temu

#41 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 August 2015 - 11:09 AM

Kupujem prilicno cesto u Zemunskom Bike Land-u, nikad nisam imao problem uvek su kooperativni i predusretljivi. Sa nekim cenama su nizi od Capriola, primera radi GXP patrona kod njih je nesto oko 3300 a u Capriolu 3800. Na njihovom sajtu se nikad nisam informisao, sve sta me zanima pozovem i pitam tako i dobijem info iz prve ruke. Cak i kad pogresno uzmem zamene mi uz racun bez ikakvih pitanja. Za Bike Land na Nbg ne znam situaciju, jer nikad nisam kupovao tamo. Ne reklamiram nikog samo dajem svoje misljenje.

 

 

 

da znaju da saslušaju i daju dobar predlog oko proizvoda kao neki momci u planet biku (npr Čeda) 

 

Za Čedu +1 od mene.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#42 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 12:45 PM

Sajt je reklama/izlog/ogledalo firme kao i sve ostalo. Treba da ima i cenovnik i za delove i za usluge. Ako se cene razlikuju od onih u radnji onda je to dovođenje kupaca u zabludu.To što neko nije ažurirao sajt to je problem prodavca i to veliki, pa bi trebali ili da skinu sve cene sa sajta ili da ugase sajt dok ga ne ažuriraju.

 

To što živimo u kaubojskoj državi to je druga stvar i na žalost na to se moramo navići. I taj mučenik što tamo radi u servisu sigurno računa na neku platu, a kako će je zaraditi ako nekome nešto ne naplati i tako u krug. 


  • 0

#43 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 12:45 PM

Ako je ovo što je Miloš sa NBG napisao tačno onda oni jesu prevaranti (namerno se ograđujem jer ne poznajem nikog u celom slučaju). Na prevaru su ga navukli da posluje sa njima, bez obzira što je on mogao da to eventualno predupredi, bez obzira što nije revoltirano napustio radnju, bez obzira što je dobio fiskalni isečak...

 

Ipak, vole ljudi da pametuju i da zamenjuju teze pa to ti je. Neko je čak napisao da je Miloš saučesnik u prevari jer nije preuzeo ovo ili ono. Ejjjjj beskonačni univerzume i beskonačna...

 

Razumem Milošev revolt i objavu na forumu, ali ne razumem bilo koga ko pokušava da ga ubedi da je pglu što nije ovo uradio ovako ili onako. Niti je ovo tema "kako se zaštititi od nekorektnih prodavaca" niti je nadgornjavanje u IQ vrednostima.

S druge strane ako se neko oseća pametnijim zbog popovanja i zvocanja po forumu pa neka mu... Od mene Miloše hvala što si me upozorio kako eventualno nekad ne bih naseo na sličnu foru kao i ti.

 

Pozdrav!

ja to nikako da objasnim, ko da su u ovoj drzavi svi botovi pa rade za po nekog?

da nije cena na sajtu ta koja je istaknuta ja ih mozda ne bih ni nazvao? i da ponovim, kada ja razgovaram sa musterijom i naslutim da je isti u nekoj zabludi ja unapred, zeleci da izbegnem neprijatne situacije, to predupredim objasnjenjem cak i ako me ne pita, dakle da ponovim, da "citiram" sam sebe: "dobar dan, video sam na Vasem sajtu odredjene gume pa bih da proverim da li ihimate na stanju i koliko je usluga montaze" svako ko ne zeli probleme i rasprave bi unapred takvoj musteriji stavio do znanja da postoji razlika u ceni i da sajt nije azuriran. Ja na sve to nisam pomisljao dok nisam stavljen pred svrsen cin i u istoj sekundi mi se sklopilo sve u jednu smisljenu i organizovanu prevaru, od navedene situacije pa do nihovog, kolektivnog, ponasanja u toj radnji, tom prilikom, zbog toga ih nazivam prevarantima i spreman sam da se kladim da te situacije generisu jer necu ja da se vracam neobavljena posla, a verovatno i dobar procenat drugih ljudi. Razlika u ceni je sitnih 300 din i OGROMNIH 25%  neko ne bi sebi dozvolio da ga nazivaju bednim prevarantom al neko eto odsustvo tog osecaja naplacuje, a to ima svoje ime.

sto se tice togha ko je glup a ko ne ima jedna izreka "podlost je inteligencija glupih" biti otvoren i ici kroz zivot "punim plucima" nema veze sa time, cak ne bih ni one, koji su osakaceni primitivizmom ove sredine, pa se stekuju uvek i u svemu, ne bi li sebe zastitili od ovakvih situacija, nazvao glupim, oni jednostavno nemaju iskustvo pune i prave slobode, slobode od ogranicenja koje im namecu gori od njih samih, ali ovo je forum o biciklizmu i ma koliko ja bicikl smatrao atributom jedne vrste slobode, nije ovo mesto za raspravu na datu temu.

napisah ovo jer se napokon neko oglasio ko deli moje misljenje, a sa zahvalnoscu na podrsci, ne meni, nego principu


  • -7

#44 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 03:16 PM

MilosNbgd.Vecina koja je nesto komentarisala u vezi tvog slucaja sa doticnom firmom je na tvojoj strani.Samo ti nekako u tom svom vatrenom nastupu neces da vidis.Nekoga si nazivao i botovima.Nisam razumio koga,ali mislim da je ta rijec ruzna za ovaj forum.Moras da shvatis da su neke kolege(Grbic,Damir78) zadovoljne poslovanjem sa tom firmom.Oni su nam iznijeli svoja iskustva.Obratit cemo paznju na taj dio trgovine gdje nisu bili korektni prema tebi.Ne samo u slucaju ove firme,vjerujem da je i kod drugih slicna situacija na sajtu.Pozdrav i prihvati i tudja misljenja.
  • 1

#45 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 August 2015 - 10:52 AM

Svojevremeno mi je ruku dopao udžbenik za srednju trgovinsku školu "Psihologija u trgovini" ili tako nešto slično. I sad šta, ko još čita udžbenike, ali kada sam letimično pogledao šta je u njemu pisalo, pročitao sam ga od prve do poslednje strane. Ko je to pisao ne mogu da se setim, ali svaka mu se dala, dao je pravu suštinu trgovine kao jedne od najstarijih ljudskih delatnosti. I akcenat nije na zadovoljavanju čisto materijalnih potreba, već pre svega na realizaciji trgovine i pribavljanja predmeta iste kao veoma kompleksne ljudske aktivnosti koja će omogućiti dugoročni pozitivni ili negativni uticaj na kupca.

Ono što je suština poruke, prodavac treba da uradi SVE što je u njegovoj moći da kupac na kraju trgovine ode ZADOVOLJAN. Dakle, ne sme da postoji osećaj prevarenosti kod kupca, jer je upravo taj osećaj istorijski reper za uspešnost trgovine. U ovom slučaju, to kod ovog kupca postoji i uzaludno je sada pričati o formalno-pravnim regulativama koje postoje u maloprodaji, kada je suština omanula.

Da je sajt bio ažuriran, da su se trgovci potrudili oko kupca i dali mu prave informacije, on bi verovatno otišao zadovoljan, čak i kad ne bi obavio kupovinu (a da ne pričam o situaciji kada se kupcu izađe u susret na štetu samog trgovca).

A sve to je u kontekstu našeg stalnog jadikovanja o "kaubojskoj državi u kojoj eto mi, jadni, živimo". Kad bi u toj državi svako, bez da zida "kule i gradove", uradio samo ono što mu je u mogućnosti i na dohvat ruke da promeni i unapredi, bilo bi nam svima mnogo bolje.


  • 2
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#46 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 09:22 PM

http://www.bikeland....sh-700x35c/1430

 

cena je i dalje 709 din, ja i dalje insistiram da su prevaranti i da je cela akcija smisljena, kako da kupac dodje i kako da na prevarni nacin budu "konkurentni" !!!

Na kraju krajeva ja sam imao to iskustvo i po njihovom ponasanju u datoj situaciji zakljucio da su prevaranti, a svi drugi sada mogu da pricaju sta zele ko zeli da vidi kako stvari zaista stoje sve mu je jasno, sto kaze nas narod "pametnom dosta"


  • -1

#47 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2015 - 09:40 PM

Milose, da li si preko telefona proverio cenu? Ja koliko sam shvatio nisi. Sta se bunis? Ovo se meni stotinu puta desilo sa racunarskim komponenrama, dok se nisam opametio. Dobar dan, imate li to i to, cena je? Cekam da oni kazu, ja u glavi potvrdim ili opovrgnem, tj. najavim dolazak, rezervaciju ili im se samo zahvalim ako se cena ne slaze. Tako se radi.
  • 2

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#48 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 08:15 AM

ali sam zvao i pitao da li imaju na stanju, na sta bi mi svako posten rekao da postoji razlika u ceni, ja pricam da oni to rade smisljeno i neka sam ja najveca budala i glupan, to ne opravdava njih za smisljenu prevaru. Prevare se i desavaju neopreznim i glupim ljudima, pa to ne opravdava pocinioce ni pred zakonom, na koji se svi ovde pozivaju.... dakle po ko zna koji put, prihvatam da sam retard, glup, naivan, sta god pa da zavrsimo samnom i da vec jednom obratimo paznju na prevarante....

Po logici tvojoj i tvojih istomisljenika svakoj zrtvi silovanja treba dodatno otezati polozaj, svakom udarenom pesaku treba objasniti da je morao da bolje pazi..... itd na kraju krajeva svakom nastradalom BICIKLISTI treba objasniti da je sam kriv i sta koji k ima da vozi biciklu u ovakvim uslovima saobracaja.... strasno kakvi smo ljudi....


  • -2

#49 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:15 AM

ma lupajte minuse kolko hocete, to samo govori o tome da nam je zasluzeno ovako kako jeste, pa i kao biciklistima u saobracaju gde sluzimo za odstrel a lovostaja nema... naravno sledeci put opet glasajte za Psihopau i njegovu bulumentu pa ce vikendice do Obrenovca niknuti uz Savu a bicikli ce se voziti virtuelno ili ko ima para pa jednom godisnje u Alpe.... 


  • -1

#50 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 10:41 AM

Milose,nema potrebe da nam ubacujes politiku na forum.Ko ce za koga da glasa za ovaj forum nije bitno.Meni licno su svi oni isti.Preporucujem ti da na ovu temu vise ne ulazis.Pisi na drugim temama.Iznesi svoje utiske sa voznji,sta te interesuje.Pozdrav.
  • 4

#51 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 03 September 2015 - 12:51 PM

Ja sam imao možda za neke druge proizvode pozitivna iskustva gde je cena na netu veća a prodajna manja. Treba prvo proveriti, kod ovog slučaja telefonski poziv, pitanje za pravu cenu, da li košta i koliko montiranje. Obično se montaža ne naplaćuje kad si već kupio nešto ali ostaje da sam baciš 100-200 dinara monteru. To bi i gazde trebalo da predvide kao kod konobara bakšiš. Nije uporedivo ali je slično.


  • 0

#52 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2015 - 01:20 PM

Kao sto napisah vec slazem se sa Milosem.. Nije moje da razmisljam da l je to ta cena ili ne. Je l pise tako na njihovom zvanicnom sajtu,onda je tako! Nema ja sta da zovem telefonom i proveravam i da se raspitujem.U normalnim servisima i prodavnicama cena treba da je ista u radnji i na sajtu,ako nije koji ce im onda sajt?Treba cena da bude naglasena za sve ali za sve od pumpanja gume do generalnog servisa,ma ako treba neka pise i za dobar dan koliko kosta ali da ne bude zabune i neprijatnih iznenadjenja..Ja znam da su ti momci i devojke sto rade u servisu i za kasom najmanje krivi,ovo treba da citaju oni koji odrzavaju sajt i azuriraju cene i menadzeri koji se za sve pitaju..Za svakog normalnog i postenog trgovca kupac je svetinja i njemu se izlazi u susret.. Ali opet ko sto rekoh ovde druga pravila igre vaze,kupac je neretko ovca koju treba osisati..
  • 1

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 September 2015 - 02:10 PM

Jedno je propust, drugo prevara. Za mene je veća prevara što na berzi svi predmeti stoje kao "besprekorno stanje", nego ovde što su propustili ažurirati sajt. Ne vidim tu neku nameru da se neko prevari.

 

Meni ovo baš liči na povređenu sujetu. Naravno, posao prodavca (a i servisera) je, na prvom mestu, da mušterija bude zadovoljna i to je ovde loše urađeno. Sa druge strane, ima onih 1% mušterija koje šta god da uradiš ne budu nikad zadovoljne.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 02:43 PM

http://www.bikeland....sh-700x35c/1430

 

cena je i dalje 709 din, ja i dalje insistiram da su prevaranti i da je cela akcija smisljena, kako da kupac dodje i kako da na prevarni nacin budu "konkurentni" !!!

Na kraju krajeva ja sam imao to iskustvo i po njihovom ponasanju u datoj situaciji zakljucio da su prevaranti...

ja sam mislio da si ti ovo vec preboleo, al...sam ocigledno pogresio.

 

Kao sto ti je u *prvom talasu* postova kolega pjesak1972 rekao, msm da je vecina ljudi koji su ovde komentarisali (i oni koji su procitali a nisu komentarisali) na tvojoj strani. Ja bih se malo ogradio: donekle, do odredjene mere. Govorim o sebi.

 

Ako sam vec toliko siguran da je rec o prevari, naravno, objavio bih to na forumu kao sto si ti uradio, i hvala ti na tome,

ali bih isto tako obavestio nadleznu sluzbu za zastitu potrosaca i trzisnu inspekciju i koga vec dalje treba.

 

...a svi drugi sada mogu da pricaju sta zele ko zeli da vidi kako stvari zaista stoje sve mu je jasno, sto kaze nas narod "pametnom dosta"

 

Sem uplitanja politike takodje msm da nije u redu da omalovazavas kolege na forumu koji ne misle isto kao ti.

Ne mogu svi da vide isto kao ti :( ali msm da nisu manje pametni zbog toga.


  • 3

#55 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 02:49 PM

Ne znam o kakvoj povredjenoj sujeti se radi kada je ovde rec o ociglednoj prevari. Slucajnoj ili namernoj to mene kao kupca ne interesuje. U bilo kojoj normalnoj drzavi o ovome se ne bi nista ni pricalo. Drzava bi uradila svoj posao i kraj price. A nama je super sto nekad cena u radnji bude manja nego na sajtu. 

Nije ni cudo sto nam je ovako kako jeste.

 

Kad vec cackamo politiku, davno jedan pametan rece da svaki narod zasluzuje svoju vlast. Mi smo je ocigledno i vise nego zasluzili zadnjih 20-tak godina. 


  • 0
.

#56 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 03:26 PM

Ne mogu oni da ocekuju da im posao ide i da musterije budu zadovoljne ako ne vode racuna o takvim stvarima. Reklama i oglasna sredstva su bitna stavka svake trgovine. Moguce je da je slucajnost ali kao sto @zare kaze, nas to ne interesuje niti imamo ista od toga.


  • 0

#57 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 06:43 PM

"Ne mogu svi da vide isto kao ti  :( ali msm da nisu manje pametni zbog toga."

u jednom intervjuju koji verujem mnogi znaju, novinarka pita intervjuisanog: "a od cega je kolega preminuo, umro?  ovaj je gleda ko da je s kruske pala pa joj odgovori: "kako od cega? pa od smrta!"  e sad taj ima isto pravo glasa kao i svi mi..... batali ravnopravnost, to ne postoji u stvarnom svetu, postoje brzi lepsi jaci bolji i pametniji a postoji i skromnost i plemenitost. A svako ko kapira da je prosecna SNSovca pametan gori je i od njega, a politiku ne mozes da nemesas jer se ona vec u sve umesala, jer ovde sve zavisi od "politicke volje" pa i to koliko ce bilo ko kao biciklista ispunjavati svoje potrebe i koliko ce biti bezbedan u svakom smislu. Ja percipiram gomilu ljudi kao bolje od sebe i ne mislim da sam ravnopravan sa njima a takodje nisam ni manje covek od njih, ali ako neko projektuje robote za NASU, dok ja ugradjujem uvozne liftove kao vrhunac automatike u Vucicojebini, treba bas biti imbecil pa sebe smatrati ravnopravnim sa takvom osobom. A sto se tice pisanja, pa ako zelim pisacu a ako ne necu, verovatno postoji opcija i da me banuje admin, pa eto ja cu i dalje ziveti sa ili bez ovog foruma, u stvari mnogo ce mi lepse biti kad odem na svoj brod i zabacim stapove, iskljucim mobilne i internet 


  • -2

#58 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 September 2015 - 08:13 PM

Ne znam o kakvoj povredjenoj sujeti se radi kada je ovde rec o ociglednoj prevari.

Prevara je kad na Netu ne ažuriaraš cenovnik? Po mojim pogledima na svet to je propust, aljkavost, ali ne prevara.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#59 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 08:20 PM

Rekao bih da imas neki problem odnosno probleme kao i svi mi ali je ovo kap koja je prelila casu pa si puko. Nije ovo vredno tvojih zivaca a i nicijih zato ih cuvaj za ozbiljne stvari kao sto su deca a i zena.


  • 0

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 08:45 PM

Mozda bi neke gluposti koje se ovde pisu mogle da piju vodu "jedino" je problem sto se ovde krsi Zakon o zastiti potrosaca.

Attached Thumbnails

  • screenshot_00007.jpg

  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika