Jump to content


Fotografije

Bikeland prevaranti

bikeland prevaranti

  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
101 odgovora na ovu temu

#21 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2015 - 01:31 PM

Tih 919 je moja greska :)

 

Svakako da ima i njihove greske, ali ona se sastoji samo u toj gresci u ceni na sajtu za koju si se ti uhvatio.

 

LM, cuo si se telefonom, i proverio cenu?

Dosao si u radnju i proverio sta koliko kosta i rekao da namontiraju, ili si predpostavio da montaza ne moze puno da kosta?

 

Da podsetim samo, predpostavka je majka svih zajeba ;)

 

Kada si preuzeo bajs, video si da nije dobro napumpano...sto nisi rekao majstoru da dopumpa jos, ili mu odmah rekao na koliko da napumpa.

Predpostavio si da on zna na koliko i da ce da proveri centriranost...?

 

Da podsetim samo, predpostavka je..... ;)

 

I na kraju majstori, serviseri, prodavci i sl. nemaju pojma da odrzavaju sajt i cene na njemu to verovatno radi neko za njih, pa mora da prodje neko vreme dok oni to isprave...


  • 0

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2015 - 01:32 PM

Pa ja ti samo pokazah da ima i za 1300din, sto bi po tebi trebalo znaciti da su ovi u capriolu prevaranti jer u bikelandu ta ista guma kosta 919din.

 

Mislim da ono nije ista guma ta je skuplja valjda samo zbog reflektujuće trake :)

http://www.totalbike...lash?sku=124244

ovde kad klikneš na 700x35 cene su 789 i 1399 za reflektujuću


  • 0

#23 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2015 - 01:35 PM

Ako si dobio račun na kom piše 925 dinara onda nisi prevaren, bez obzira što na sajtu piše drugačije. Ako ga nisi dobio onda imaš pravo da se žališ.

Nije prevaren pravno,a o tome ovde nije rec iako vidim da tema ide u tom pravcu...stvar je u tome sto pise jedna cena na sajtu,a druga u prodavnici,sad nije bitno sta je na racunu.. Bitno je sto kaze covek da to svesno rade,znaju koje su im cene na netu a koje u radnji i ne preduzimaju nista zbog toga,vec su u fazonu : " a vadicemo se na pricu nismo stigli da promenimo cene,ko ce da pravi frku zbog razlike u 100,200 ili 300 dinara". E to je problem,zato nam sve i funkcionise tako,na gurku i lov u mutnom...
  • 1

#24 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 01:40 PM

Nije prevaren pravno,a o tome ovde nije rec iako vidim da tema ide u tom pravcu...stvar je u tome sto pise jedna cena na sajtu,a druga u prodavnici,sad nije bitno sta je na racunu.. Bitno je sto kaze covek da to svesno rade,znaju koje su im cene na netu a koje u radnji i ne preduzimaju nista zbog toga,vec su u fazonu : " a vadicemo se na pricu nismo stigli da promenimo cene,ko ce da pravi frku zbog razlike u 100,200 ili 300 dinara". E to je problem,zato nam sve i funkcionise tako,na gurku i lov u mutnom...

 

Sa ovim se svakako slažem... Al onda ne treba da im damo povod da to iskoriste.

Budimo namćori, ali onda i za tih 100, 200, 300 dinara dići frku, galamiti, odbijati da plati... učinimo im da im bude neprijatno makar.


  • 1

#25 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:29 PM

Sa ovim se svakako slažem... Al onda ne treba da im damo povod da to iskoriste.

Budimo namćori, ali onda i za tih 100, 200, 300 dinara dići frku, galamiti, odbijati da plati... učinimo im da im bude neprijatno makar.

PA UPRAVO TO I RADIM !!!!!!!


  • -1

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 August 2015 - 02:35 PM

evo kako ja zamisljam korektan odnos: za cenu montaze gume sam znao i ne bunim se, al je mozda, MOZDA, bilo korektno i profesionalno daje stavio tocak da ga zavrti i vidi da li "baca" negde, posto sam ga tek kupio, posto nikog nije bilo, i da ga napumpa dovoljno na kraju, to njega nista ne kosta a musteriji znaci, da napomenem i sam sam neki majstor, hocu reci da za cenu od 250 din musterija zasluzuje vise nego sto su pruzili, da znam da sam mogao da montiram gumu tu ispred njihove radnje ako treba ali nije to poenta. ne ocekujem nista besplatno ali ocekujem da se stvari odvijaju u ljudskim granicama. Kao sto rekoh ja sam usao u radnju, podsetio ih da smo se culi telefonom, na sta je majstor uzeo unutrasnju i spoljasnju gumu i otisao u servis da montira a ja sam ostao u radnji da platim, tako da, u momentu placanja ja ne znam do koje faze rada je majstor stigao jer je servis u drugoj prostoriji. Kada se ispostavilo da umesto 1300 din treba da platim 1600, meni je njihovo ponasanje sinulo u sasvim drugom svetlu, zato i tvrdim da je to svesno i uigrano vacarenje, ma sta ko mislio. Zna se sta je korektno a sta nije, to nema veze sa "zakonom", jednostavno reputacija se gradi na korektnosti a ne na vacarenju, bez obzira sto je to dokazivo ili ne. Bas me interesuje da ustvrde kako "nisu znali" za razliku u ceni, a ja telefonom rekao da sam video na njihovom sajtu te i te gume i da li ih imaju na stanju???? Sto ste bre toliko zapeli da sam ja tu ista odgovoran? ONI GARANTOVANO ZNAJU DA POSTOJI RAZLIKA U CENAMA ali su to precutalii to jednostavno nije korektno, a to mi je i potvrdjeno od strane jednog od njih, koji je eto samo zaposlen i ne pita se nista...........

Meni je normalno da se montiranje gume naplati - to je posao, traži vreme. Pošto 90% ljudi dođe da menja gumu sa sve biciklom, tim pre. Tome se prilagodiš.

Obično volim pogledati ceo bajs kad neko dotera i sigurno bih pogledao i točak, ali ima majstora koji to ne rade. Pogotovo što ima ljudi koji ne vole da čuju šta sve ne valja na bajsu, već vole da prođu što jeftinije, a što ne znaju to ih ne boli. Tako da je taj rad s ljudima uvek nezahvalan. Mogu da razumem što majstor nije pregledao stanje točka. Sa druge strane, možda i jeste, a da ti nisi primetio, kad je skinuo gumu - onda se najbolje vidi. Takođe, kad je montirao gumu, morao je zavrteti točak da se uveri da je dobro legla. Da li točak ima osmicu?

Što se cene montiranja tiče, ako su pre montiranja rekli koliko će koštati, onda je to sve OK, makar montiranje bilo i 10.000 dinara. Samo da znaš odmah koliko će da košta.

Za razliku cena na sajtu i u radnji, ako je bio baš isti model gume, profesionalno i korektno bi bilo da su ti naplatili cenu sa sajta, a onda hvatali za uši onog ko je odgovoran za ažuriranje cena na sajtu. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:37 PM

Ako si dobio račun na kom piše 925 dinara onda nisi prevaren, bez obzira što na sajtu piše drugačije. Ako ga nisi dobio onda imaš pravo da se žališ.

Svako ko preduzima radnje sa ciljem da drugoga dovede u zabluda a zarad materijalne koristi je PREVARANT i to nema nikakve veze sa racunom. ovo sto sam ti polucitirao cak u krivicnom zakonu pise, samo treba dokazati, a kao sto rekoh  GARANTUJEM da svakodnevno dolaze u tu situaciju u kojoj se cene razlikuju pa im musterije prigovaraju, obzirom da nista ne preduzimaju zakljucak je da generisu takvo stanje. Ako sam preko telefona rekao da sam video artikal koji mi odgovara i samo da proverim da li ima na stanju, pod pretpostavkom da ne zele da me prevare, skrenuli bi mi paznju na razliku u ceni, medjuti njihova logika je upravo ta da musterija dodje pa onda povuci potegni, da nije te cene ja mozda ne bih ni dosao? A prateci vasu logiku, posto sam ja u pravu sto se razlike u ceni tice, oni bi trebali da obestete svakoga ko ih je uopste pozvao telefonom ili ne daj Boze dosao kao ja, recimo? Posto ste toliko raspolozeni da nizete mak na konac onda bi oni trebali da vrate pare za poziv ili dolazak musterije jer je musterija zvala ili dosla zbog navedene cene. ili mozda opet ja ne kapiram nesto?


  • 0

#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 August 2015 - 02:43 PM

Svako ko preduzima radnje sa ciljem da drugoga dovede u zabluda a zarad materijalne koristi je PREVARANT i to nema nikakve veze sa racunom. ovo sto sam ti polucitirao cak u krivicnom zakonu pise, samo treba dokazati, a kao sto rekoh  GARANTUJEM da svakodnevno dolaze u tu situaciju u kojoj se cene razlikuju pa im musterije prigovaraju, obzirom da nista ne preduzimaju zakljucak je da generisu takvo stanje. Ako sam preko telefona rekao da sam video artikal koji mi odgovara i samo da proverim da li ima na stanju, pod pretpostavkom da ne zele da me prevare, skrenuli bi mi paznju na razliku u ceni, medjuti njihova logika je upravo ta da musterija dodje pa onda povuci potegni, da nije te cene ja mozda ne bih ni dosao? A prateci vasu logiku, posto sam ja u pravu sto se razlike u ceni tice, oni bi trebali da obestete svakoga ko ih je uopste pozvao telefonom ili ne daj Boze dosao kao ja, recimo? Posto ste toliko raspolozeni da nizete mak na konac onda bi oni trebali da vrate pare za poziv ili dolazak musterije jer je musterija zvala ili dosla zbog navedene cene. ili mozda opet ja ne kapiram nesto?

To što tvrdiš da rade namerno je nemoguće dokazati. Pogotovo ako izdaju fiskalne račune. Previd, da, ali ne možeš za to da ih tužiš. Pogotovo što svaka pametna firma stavi na sajtu da stanje i cene mogu da se menjaju bez prethodne najave, da sebe zaštite - što da ih neko tuži zbog malog previda?

 

To što si ti uveren da mnoge varaju je ipak tvoj subjektivan stav. Ako te ne mrzi, uzmi 10 artikala, pa okreni broj radnje i proveri slažu li se cene sa onima na sajtu. Samo pazi ako baš GARANTUJEŠ. Iza garancije mora da stoji novac, ili nepokretnosti, pa u zavisnosti od veličine toga zavisi i ozbiljnost & pouzdanost garancije.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:43 PM

." Sa druge strane, možda i jeste, a da ti nisi primetio, kad je skinuo gumu - onda se najbolje vidi."

 

nije skidao gumu, dosao sam sa tockom, bez gume, sto se cene montaze tice, nju sam unapred znao i na nju pristao i to je jedino sto je bilo tacno unapred, sve drugo je bilo skuplje nego na sajtu, i unutrasnja i spoljasnja, sto se montaze tice ja sam ocekiva samo za nijansu lepsi tretman i malo dobre volje i u tom smislu se zalim na "profesionalnmost" i naravno nedovoljno napumpanu gumu, ali su mi se toliko zgadili da nisam zeleo da se vracam


  • 0

#30 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:50 PM

To što tvrdiš da rade namerno je nemoguće dokazati. Pogotovo ako izdaju fiskalne račune. Previd, da, ali ne možeš za to da ih tužiš. Pogotovo što svaka pametna firma stavi na sajtu da stanje i cene mogu da se menjaju bez prethodne najave, da sebe zaštite - što da ih neko tuži zbog malog previda?

 

To što si ti uveren da mnoge varaju je ipak tvoj subjektivan stav. Ako te ne mrzi, uzmi 10 artikala, pa okreni broj radnje i proveri slažu li se cene sa onima na sajtu. Samo pazi ako baš GARANTUJEŠ. Iza garancije mora da stoji novac, ili nepokretnosti, pa u zavisnosti od veličine toga zavisi i ozbiljnost & pouzdanost garancije.   :)

naravno da garantujem, a ovo i nije sud nego forum i na njemu svako treba stekne svoje misljenje o onome sta se pise, ne moram da "dokazujem" nikom nista ja iznosim svoje vidjenje stvari pa ko kako dozivi, a ti uzmi bilo koji artikal sa njihovog sajta pa ces videti da nisu azurirali sajt godinu dana, e sad za godinu dana niko nije pravio pitanje oko razlike u ceni, kao ja danas? E to je jednostavno nemoguce, ja za situacije koje mi prave bilo kakvu raspravu uvek nadjem nacina da ih predupredim ma koliko "bio u pravu" jednostavno ne zelim da se raspravljam sa musterijom. Znaju oni dobro sta rade i cine to namerno


  • -1

#31 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 18 August 2015 - 02:51 PM

Velika boljka mnogih nasih sajtova ne samo ovih sa biciklama i opremom je neazuriranost. Ne trude se, treba malo odvojiti vremena, mislio sam placati osobu, radnika koji ce to bar u nekom konstantnom vremenskom periodu azurirati.
  • 0

#32 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:53 PM

Nema potrebe da se natezes vise i da pokusavas da ubedis citaoce da si u pravu. Nisam procitao temu kad je nastala nego sad ovako odjednom i ono sto se vidi je da previse potenciras na tome. Oni koji su te shvatili, i koji dele tvoje misljenje (delim ga i ja sa tobom), znaju sta se zbiva. Oni koji se vataju za prava i racune neka se drze te strane price. Sve u svemu ti si postupio dobro sto si nas obavestio kako posluju, za to forum i sluzi, a mi kao pojedinci cemo donositi odluke za nas same. Pozdrav.


  • 1

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 August 2015 - 02:53 PM

naravno da garantujem, a ovo i nije sud nego forum i na njemu svako treba stekne svoje misljenje o onome sta se pise,

Ti si prvi počeo da spominješ zakon. Ako garantuješ napiši čime garantuješ, pa da vidim isplati li mi se nazvati da proverim za desetak artikala - slaže li se sa cenom na sajtu. Ili, ako je garancija dovoljno velika, da zapalim do radnje, pa da vidim koliko to ljudi bude "prevareno" u toku dana. 

 

Za mene je sasvim uobičajeno da se ne slažu cene sa onim na sajtu - to je kod nas više pravilo nego izuzetak. Uvek treba proveriti. Tako je. Sad, ako ćeš protiv vetrenjača...

 

Češće bude da na sajtu piše da ima na stanju, a da je rasprodato, ali desi se i da se cena razlikuje.

 

 

Što se usluge tiče, je li tvoj točak ima osmicu? Ako nema, onda ne vredi da diskutujemo. Tvoj subjektivan utisak da nije dobro pogledao. Čak i da znam da fušeriše, čekao bih da vrati točak sa izraženom osmicom pre nego javno opljujem čovekov rad.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 02:58 PM

Nema potrebe da se natezes vise i da pokusavas da ubedis citaoce da si u pravu. Nisam procitao temu kad je nastala nego sad ovako odjednom i ono sto se vidi je da previse potenciras na tome. Oni koji su te shvatili, i koji dele tvoje misljenje (delim ga i ja sa tobom), znaju sta se zbiva. Oni koji se vataju za prava i racune neka se drze te strane price. Sve u svemu ti si postupio dobro sto si nas obavestio kako posluju, za to forum i sluzi, a mi kao pojedinci cemo donositi odluke za nas same. Pozdrav.

ma znam sve to sto pises, i znam da moji istomisljenici nece ni postovati nista, ja se sa njima, u radnji, nisam raspravljao, njih sam ispljuvao tamo u lice i reko im svasta, nego, nekako, covek ocekuje od ljudi sa istim interesovanjima manje konfontacije kada se radi o ociglednim pojavama, pa se "primi".... nista strasno


  • 0

#35 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 03:13 PM

Ne znam sto si se bas toliko iznervirao da te ne popusta.Pa u nasoj drzavi je ovo normalno.Trgovcima je svasta dozvoljeno.Naprave akciju kupi 2 treci gratis,a kada preracunas jeftinije kupiti 3 komada odvojeno,van akcije.Ali zato smo ucili matematiku.Sa svojim parama potrazi prodavca i servisera koji ce ti odgovarati.Istjerivanje pravde ti je borba protiv vjetrenjaca.Ja sam servisera ovde javno pohvalio.Prvi put kada me prevari ovdje ce osvanuti tema u negativnom smislu.Ti si nam ukazao na ovu prodavnicu
.Dobili su antireklamu,koju su zasluzili.Sada se smiri i zaboravi
Pozdrav.
  • 1

#36 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 August 2015 - 03:38 PM

Ono što sam ja pokušao objasniti u poslednjem postu je da radnja može postojati bez sajta a sajt bez radnje nema smisla. Ja sam dosta puta našao na netu adresu neke radnje i cene, otišao lično na adresu kad ono na papiru piše "Lokal se izdaje". I sad treba da se žalim nekome jer su cene bile vrlo povoljne a on je zatvorio radnju i nije ugasio sajt. Serviseri su očigledno svesni da im cene na sajtu nisu ažurirane ali ne mogu to da promene jer su zaduženi za druge stvari, tako da nemaš osnova da tvrdiš da svesno varaju ljude. Ako na računu piše 925 onda je to ta cena i treba se žaliti gazdi na ljude zadužene za održavanje sajta. Ako bi na računu pisalo 709 dinara a oni ti naplatili 925 onda možeš da se žališ na prodavce jer bi tih 220 din stavili u svoj džep a ovako sa računom to ide u kasu i radnici nemaju nikakve koristi od toga.

Stoga, ne treba cene na sajtovima i dostupnost artikala (za bilo koju delatnost) shvatati ozbiljno sve dok se ne proveri telefonom. Tek kad ti telefonom potvrde cenu onda odlaziš u radnju.


  • 0

#37 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 August 2015 - 06:49 PM

Da napišem i ja koju. Čini mi se da oni samo rade Cross program kao svoj, generalni uvoznik za Cross. Sve ostalo im je Capriolo. Zanimljivo je to što su neke njihove cene na Halo oglasima jeftinije nego na sajtu (oglas za Sram PC 951). Na sajtu nisam našao na svim mestima njihovu rečenicu " * Sve cene su informativnog karaktera, kontaktiraj nas i proveri." Cena servisa je isto na sajtu.

Po meni je ok da se cena dva-tri artikla na sajtu i u prodavnici u ne poklapa ili ih nisu obrisali jer mogu da ih nabave sutra - prekosutra. Nije ok ako skoro sve cene nisu ažurirane, ako se ne poklapaju. Mislim da to pokazuje ne profesionalnost vlasnika radnje.


  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#38 LeNgenda

LeNgenda
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2015 - 08:32 AM

Cele ove godine se druzim sa maloprodajnim objektima, mahom tehnika i racunari i nagledao sam se svega i svacega.

 

Prvo, neazuran sajt? Ganjaj prodaju, IT i/ili administratora sajta. Na kraju, upravu. Maloprodaja nema nista sa tim. Disclaimer na sajtu to dodatno potvrdjuje.

 

Drugo, ako su odgovorili na sva tvoja pitanja i odgovori bili istiniti, maloprodaja je cista. Ako si ti pristao da platis recenu cenu i za to dobio fiskalni racun, maloprodaja je cista i na delove i rad imas dve godine garancije po zakonu.

 

Trece, majstor moze da bude dobar ili los. Ako on naplati onoliko koliko je rekao da ce naplatiti i za to izda racun, a ti na sve to pristanes, molim lepo. Druga je stvar da li ces se ti ponovo vratiti kod njega.

 

Nije problem lose iskustvo, problem je nalepiti etiketu "prevaranti", a da nigde nema elemenata prevare. To se pravno definise kao kleveta.

 

Muka je sa maloprodajom sto su prvi na udaru, a da pritom ni na sta ne mogu da uticu, ne formiraju cene, ne servisiraju u garantnom roku, ne izdaju nalog za zamenu ili povracaj novca, puki posrednici, tj. trgovci.

A od prometa i targeta im najcesce direktno zavisi plata.

 

Tako da ti uopste nisi prevaren i oni (makar u ovom slucaju) nisu prevaranti. Ti si se, slucajno ili namerno, napravio Englez i nisi postigao nista, tamo si se mozda malo izdrao na ljude, ovde istrolovao, dobio malo paznje i to je to.

 

Kupljeno i uradjeno si pristao da platis i za to uredno dobio racun. To je sve sto maloprodaja moze da ucini za tebe.


  • 2

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

 

Istorija mačevanja u Srbiji

 

#39 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 19 August 2015 - 09:06 AM

Ako je ovo što je Miloš sa NBG napisao tačno onda oni jesu prevaranti (namerno se ograđujem jer ne poznajem nikog u celom slučaju). Na prevaru su ga navukli da posluje sa njima, bez obzira što je on mogao da to eventualno predupredi, bez obzira što nije revoltirano napustio radnju, bez obzira što je dobio fiskalni isečak...

 

Ipak, vole ljudi da pametuju i da zamenjuju teze pa to ti je. Neko je čak napisao da je Miloš saučesnik u prevari jer nije preuzeo ovo ili ono. Ejjjjj beskonačni univerzume i beskonačna...

 

Razumem Milošev revolt i objavu na forumu, ali ne razumem bilo koga ko pokušava da ga ubedi da je pglu što nije ovo uradio ovako ili onako. Niti je ovo tema "kako se zaštititi od nekorektnih prodavaca" niti je nadgornjavanje u IQ vrednostima.

S druge strane ako se neko oseća pametnijim zbog popovanja i zvocanja po forumu pa neka mu... Od mene Miloše hvala što si me upozorio kako eventualno nekad ne bih naseo na sličnu foru kao i ti.

 

Pozdrav!


  • -3

Live before you die!


#40 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 09:21 AM

Pazario sam dosta od njih pa mogu da pričam, doduše kupovao sam dečje bicikle, bicikle za neke drugare i sitnice. U osnovi nisu loši, prevaranti nisu, ali treba dosta opreznosti sa njima, prodavci blagog pojma nemaju ni o čemu, a vlasnik  tek ponešto, ali je dobar trgovac, spreman je da da i ozbiljnije popuste. Npr, tamo sam kupio ćerki CROSS bicikl - dečji, bio je najpovoljniji u gradu, ali je u startu počeo da mi objašnjava bajk kao da kupujem Pinarello, tek kada sam ga sesekao i postavio par pitanja i kada je video da se razumem u materiju, počeo je "saradjuje". Nakon toga sam odveo tamo i nekoliko drugara koji su hteli nov bicikl iz radnje za vožnju po keju, i stvarno im je dao dobre popuste, svi su i dalje zadovoljni.

Kao i sa ostalima, otvoriš 4 oči, ništa ne pretpostavljaš, nekoliko puta proveriš, pa kešneš. Da su najpošteniji na svetu, nisu sigurno, da znaju da saslušaju i daju dobar predlog oko proizvoda kao neki momci u planet biku (npr Čeda) - ne znaju, da su kvalitetni majstori kao Paja iz Bozara, nisu sigurno, ali može sa njima, ako znaš šta hoćeš i koliko šta vredi.

 

Toliko od mene


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika