Jump to content


Fotografije

Bikeland prevaranti

bikeland prevaranti

  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
101 odgovora na ovu temu

#1 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 10:38 AM

dakle prodavnica bikeland na NBgdu  Jurija Gagarina,  najbedniji prevaranti  ikad,  cene na njihovom sajtu su DRASTICNO razlicite od onih u prodaji i moj utisak je (a imam kilometrazu sa srpskim prevarantima) da se radi o namernoj i organizovanoj prevari. Obilaziti ih u sirokom luku nisu ni za sta, i jos su prevaranti, ono sto je na sajtu 700 din  u radnji je 920 din, ne mala razlika, servisne usluge najskuplje, a nimalo profesionalne ni korektne!  Moj savet i apel  ne ici kod njih ni po koju cenu, ne podrzavati prevarante....


  • 1

#2 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 August 2015 - 10:50 AM

Pozdrav!

S obzirom da ti je ovo prvi post bilo bi dobro da napišeš kako si tačno prevaren. Čisto da ne ispadne da je u pitanju jeftina antireklama. Nemam nikakva iskustva sa njima i ne branim ih, samo ovo što si napisao (da su skupi i možda neprofesionalni) ne mogu da povežem sa prevarom. Možda im cene na sajtu nisu ažurirane. Da li si poručivao neki deo pa ti stigao po skupljoj ceni?


  • 0

#3 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 11:05 AM

Baš tako Nikola... 

 

@MilosNbgd

Ako si imao negativna iskustva onda i napiši koja je bila situacija.

Sajtovi često budu neažurni iako su firme čak i ozbiljne.

Servisne usluge kažeš najskuplje... Pa to je njihovo pravo i tu nije prevara, nego način na koji oni vrednuju svoj rad.

 

Pod tim neprofesionalne, možemo da podvedemo neažurnost cena na sajtu, ali šta je tu nekorektno? Šta je tu prevarantsko?

 

Uzgred, bilo bi lepo i predstaviti se, napisati nešto o sebi, razlotima dolaska na ovaj forum...


  • 1

#4 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 11:43 AM

ok, ja sam predhodno nazvao i pitao za gume koje sam na njihovom sajtu video i za cenu usluge. Kada sam u radnju dosao oni su iz radnje uzeli sta treba i majstor je otisao sa robom iz radnje u servis da to montira, kada sam  hteo da platim cena mi se ucinila velikom pa sam upitao zasto? odgovoreno mi je da je guma 925 din na sta sam ja rekao da na sajtu nije toliko.... posle provere na NJIHOVOM sajtu ispostavilo se da guma, na sajtu, kosta 709din, naravno pretenciozna prodavacacia me ubedjivala kako tu nema nikakvih proiblema i kako je to normalno, u medjuvremenu se pojavio iz neke druge prostorije neki celavac koji je glumio supervizora ali nista nije komentarisao, ja sam im samo rekao da su bedni  jer se takvim porevarama sluze. Sto se tice usluge kod njih je montaza kod njih kupljenih guma na praznu felnu 250 din sto mislim da je najskuplje u gradu, sto se servisa tice, za te novce nije tocak ni stavljen da se proveri da li mu treba centriranje, naravno ne ocekujem centriranje za te novce ali mi je to elementarni profesionalizam, mozda gresim, ali ne gresim kada sam izasao sa nedovoljno napumpanom gumom. mozete odmah proveriti kod njih na sajtu gumu  Rubena  700 x 35  i videcete cenu a ja imam fiskalni racun  na 925 din. Da ne bih sada pricao o sebi koznasta, najkredibilnije sto mogu reci a da znaci vama forumasima je da sam Boysijev drugar pa mozete njega pitati za mene da li sam nastrojen da izmisljam i bavim se "antireklamama"  imam svoj posao i svoja interesovanja koja me ispunjavaju i nikakvu potrebu da se bavim izmisljanjem. Mnogo mi je veca potreba da "pametniji" prestanu popustati, jer su nas budal uzjahale samo tako.... Da ponovim, cela ujdurma mi je izgledala veoma uigranom, na sta me je njihovo ponasanje i kasnije neki komentari uputili, nisam balavac a ni retard, znam da procenim...... a vi kako hocete


  • 1

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 August 2015 - 11:53 AM

250 dinara za montiranje obe gume nije skupo. 125 dinara po točku.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2015 - 12:02 PM

Iako zivimo u Srbiji,neazuriranost sajta nema opravdanje...ako cene sa sajta i radnje nisu uskladjene,koji ce im onda uopste sajt? Ovde kod nas ti je kupovina ko minsko polje,debelo moras da ispipas i ispitas pre nego otvoris novcanik da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja..
  • 0

#7 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:09 PM

250 dinara za montiranje obe gume nije skupo. 125 dinara po točku.

ko je pomenuo obe gume?????????????????

 

da ne kazem da je prednja u pitanju?

 

i da je na iglu?

 

izrazio sam se u mnozini jer sam kupio obe, unutrasnju i spoljasnju gumu.....


  • 0

#8 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:27 PM

Da nije korektno sa njihove strane nije... to nema spora.

 

Obzirom da svi koristimo internet, gledamo, pretražujemo... ne mali broj puta sam gledao po sajtovima što Kapriola, što Planet bike, Pro bike... 

Vidim cenu onoga što me interesuje. Odem u prodavnicu i uz pitanje da li to imaju, obavezno sledi i pitanje o cenu koju sam video na sajtu.

Tačnije potvrdu te cene. Do sada je uvek bilo onako kako je napisano.

 

Ono što si mogao svakako uraditi to je reći, "Hvala neću da platim tu cenu koja nije navedena na sajtu"... okrenuti se i izaći.

 

Slažem se i da ne treba ćutati oko tih stvari.

Što se tiče zamene gume, koliko god da je to je njihov rad koji oni cene koliko cene. 

Opet i tu postoji opcija, "Hvala neću, da mi zamenite", pa poneseš gumu kući i zameniš.

 

Mislim, razumem tvoje neraspoloženje celom situacijom, ali ipak mogao si i sam preduprediti tako nešto.


  • 0

#9 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:41 PM

ma ljudi, ja sam uradio sve sto je do mene, sta sam trebao da se okrenem i odem? pa ja sam DOSAO biciklom noseci novi tocak u ruci, sta sa tom cinjenicom? Ponavljam, oni to rade NAMERNO I SVESNO da ste bili na mom mestu videli bi da je tako, a sad lepo da batalimo dalju raspravu o OCIGLEDNOSTIMA, jedino pravo i korektno je da se ne LAZE da su informacije kredibilne, a kada vec dodje do "nesporazuma" onda onaj ko je za isti odgovoran treba da se iskreno izvini a ne da onom drugom ispira mozak kako to nije tako nego eto on halucinira. Neshvatljivo je da izrazavate toliko "nerazumevanje" za navedenu situaciju kao da zivite u nekoj zemlji beneluxa gde su to izuzetci a ne pravilo kao u srbistanu..... ili mozda neko ima neki drugi arsin? neku drugu racunicu? stvarno smo beda....


  • 0

#10 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:46 PM

Evo ja se potrudih da budem korektan da nekako ti objasnim da si mogao na to da utičeš na taj način što bi se okrenuo 

i izašao.

Uzgred pored Bike land-a je i Kapriolo, pa si mogao i do njih prošetati.

 

E, sad ono što sam hteo reći, a da sad kažem jednostavno.

Udješ, kažu nije ta cena ti kažeš "Mrš u P... materinu" i okreneš se i odeš... i eto...

 

Pošto se nisi okrenuo i otišao, a imao si svakako tu mogućnost, onda si pristao da platiš traženu cenu.


  • 0

#11 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:53 PM

jednom coveku obili kucu i pokrali mu dragocenosti, naravno odmahse okupile komsije pa kazu:

"sto nisi stavio bolja vrata"

"sto nisi kupio posa cuvara"

"sto si drzao to u kuci"

"sto nisi alarm ugradio"

i tako redom, slusa onaj covek, slusa, pa u jednom trenutku rece:

" a sta mislite o lopovu? ima li i on nekog udela u celom slucaju"......


  • 4

#12 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 12:57 PM

Pa kad već pominjemo priče, samim ti što čovek iz tvog posta nije uradio sve što je mogao, pomogao je lopovu.

Tako i ti, samim tim što si pristao na sve opisane uslove, pomogao si im da to i ostvare.

 

Mislim, da ne bude da te kritikujem,

Hvala tebi na podeljenoj informaciji, iako kod pomenutih nisam nikada išao, ali eto znam, a znaju i ostali i tu stranu priče.


  • -1

#13 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2015 - 12:59 PM

Pa dobio si racun, znaci nisi prevaren...valjda si pitao koliko sta kosta?

 

Inace:

 Rubena  700 x 35 (1300din)

http://www.capriolo..../rubena-flash-4

 

Montiranje gume (220din)

http://planetbike.rs/servisbicikala/


  • 2

#14 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 01:01 PM

MilosNbgd.90% si u pravu.Za montiranje gume nisi
To si mogao sam.Ne treba ti ni 5 min.s obzirom da je na iglu.U Uzicu kada sam kupovao gumu u capriolu montaza je besplatna.Za razliku u cjeni na sajtu i prodavnici iz principa nisi trebao kupiti gume.Naravno ako je postojala alternativa.Ja sve kupujem i srrvisiram u capriolu u Temerinu(oba bicikla).Do sada je sve bilo u redu.Sada mi je u garantnom roku zamjenjen monoblok.Sve dok sam ja zadovoljan njihovom uslugom mi cemo poslovati.U suprotnom ja i moje pare trazimo drugog partnera.
  • 0

#15 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 01:02 PM

http://www.bikeland....sh-700x35c/1430


  • 0

#16 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2015 - 01:04 PM

@ MilosNbgd kapiramo tvoju isfrustriranost,nemoj misliti da ti neko ne veruje ili povladjuje prodavcima,svi smo mi manje vise nekad bili zrtve svih tih prodavaca.. Tako da ja glasam da se malo spusti lopta,nema potrebe za tenzijom u postovima.
Ko sto rece Vlada,hvala ti na informaciji i podeljenom iskustvu,definitivno treba biti oprezniji ne samo sa njima vec sa svima.. A kao sto rekoh i ja na pocetku,najbolje se prvo pet puta raspitati pa delati,jer ko sto se vidi,ne zivimo u Holandiji vec u srbistanu,ovde posebna pravila igre vaze..
  • 1

#17 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2015 - 01:11 PM

Pa ja ti samo pokazah da ima i za 1300din, sto bi po tebi trebalo znaciti da su ovi u capriolu prevaranti jer u bikelandu ta ista guma kosta 919din.


  • -1

#18 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 01:18 PM

MilosNbgd.90% si u pravu.Za montiranje gume nisi
To si mogao sam.Ne treba ti ni 5 min.s obzirom da je na iglu.U Uzicu kada sam kupovao gumu u capriolu montaza je besplatna.Za razliku u cjeni na sajtu i prodavnici iz principa nisi trebao kupiti gume.Naravno ako je postojala alternativa.Ja sve kupujem i srrvisiram u capriolu u Temerinu(oba bicikla).Do sada je sve bilo u redu.Sada mi je u garantnom roku zamjenjen monoblok.Sve dok sam ja zadovoljan njihovom uslugom mi cemo poslovati.U suprotnom ja i moje pare trazimo drugog partnera.

evo kako ja zamisljam korektan odnos:  za cenu montaze gume sam znao i ne bunim se, al je mozda, MOZDA, bilo korektno i profesionalno daje stavio tocak da ga zavrti i vidi da li "baca" negde, posto sam ga tek kupio, posto nikog nije bilo, i da ga napumpa dovoljno na kraju, to njega nista ne kosta a musteriji znaci, da napomenem i sam sam neki majstor, hocu reci da za cenu od 250 din musterija zasluzuje vise nego sto su pruzili, da znam da sam mogao da montiram gumu tu ispred njihove radnje ako treba ali nije to poenta. ne ocekujem nista besplatno ali ocekujem da se stvari odvijaju u ljudskim granicama. Kao sto rekoh ja sam usao u radnju, podsetio ih da smo se culi telefonom, na sta je majstor uzeo unutrasnju i spoljasnju gumu i otisao u servis da montira a ja sam ostao u radnji da platim, tako da, u momentu placanja ja ne znam do koje faze rada je majstor stigao jer je servis u drugoj prostoriji. Kada se ispostavilo da umesto 1300 din treba da platim 1600, meni je njihovo ponasanje sinulo u sasvim drugom svetlu, zato i tvrdim da je to svesno i uigrano vacarenje, ma sta ko mislio. Zna se sta je korektno a sta nije, to nema veze sa "zakonom", jednostavno reputacija se gradi na korektnosti a ne na vacarenju, bez obzira sto je to dokazivo ili ne. Bas me interesuje da ustvrde kako "nisu znali" za razliku u ceni, a ja telefonom rekao da sam video na njihovom sajtu te i te gume i da li ih imaju na stanju????  Sto ste bre toliko zapeli da sam ja tu ista odgovoran? ONI GARANTOVANO ZNAJU DA POSTOJI RAZLIKA U CENAMA ali su to precutalii to jednostavno nije korektno, a to mi je i potvrdjeno od strane jednog od njih, koji je eto samo zaposlen i ne pita se nista...........


  • 0

#19 MilosNbgd

MilosNbgd
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 18 August 2015 - 01:20 PM

Pa ja ti samo pokazah da ima i za 1300din, sto bi po tebi trebalo znaciti da su ovi u capriolu prevaranti jer u bikelandu ta ista guma kosta 919din.

nisu prevaranti samim tim sto su transparentni,  prevaranti su oni koji te varaju, kazu jedno a ispadne nesto sasvim drugo, inace cena na sajtu je  709  a u prodaju 925 tako da je ta cena od 919 neka treca?


  • 1

#20 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 August 2015 - 01:29 PM

Ako si dobio račun na kom piše 925 dinara onda nisi prevaren, bez obzira što na sajtu piše drugačije. Ako ga nisi dobio onda imaš pravo da se žališ.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika