Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#261 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 09:34 AM

Imas ovde raspored za ovu godinu a i temu na forumu vezanu za to, potrazihttps://randonneurs-...endar-2020.html


Može li ko od kolega (ili Dule) da pomogne, ne mogu da nađem ovde temu vezanu za brevet vožnje.
  • 0

#262 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 09:57 AM

(link)


  • 0

#263 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 February 2020 - 09:58 AM

Hvala ti.


  • 0

#264 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 24 February 2020 - 09:36 PM

Koju sirinu zastitne trake za felne preporucujete za felnu cija je unutrasnja sirina 18mm ? Ne pitam za tubeles, vec za verziju sa unutrasnjom gumom.


  • 0

#265 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 February 2020 - 03:19 AM

Koju sirinu zastitne trake za felne preporucujete za felnu cija je unutrasnja sirina 18mm ? Ne pitam za tubeles, vec za verziju sa unutrasnjom gumom.

Pa sirina trake treba da bude sto bliza unutrasnjoj sirini felne, idealno bi bilo da bude iste sirine kao i felna ili koji mm manje. Ako je sira od felne, ne valja jer se savija na gore po zidovima felne i moze da se desi da se spoljasnja guma ne uzljebi kako treba jer je traka "gura" napolje. Ako je preuska moze doci do pomeranja i onda opet imas problem druge vrste, a to je da ako se pomeri toliko da ne pokriva rupu na felni onda se unutrasnja guma ustine izmedju trake i rupe na felni i pukne.
Uglavnom pored sirine gledaj i kvalitet i deklarisani pritisak koji trpi traka i pritisak na koji je deklarisana spoljna guma pa u zavisnosti od toga izaberi odgovarajucu traku.
Samo nemoj one gumene obicne trake ni u jednoj varijanti da razmatraš.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#266 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 05:32 AM

https://jankovic-com...traka-na-felnu/
Ovu od 18mm. Ona trpi pritisak od 10 bara. Jedino mi ova nije vremenom popustila, sve druge ako ne odmah ostaviće te na putu kad se najmanje budeš nadao, taman kad zaboraviš na traku.
  • 0

#267 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 09:25 AM

Hvala na odgovorima, i sam sam mislio da je za sirinu felne od 18mm najbolja traka od 16-18 mm, al' rekoh da priupitam i za druga misljenja. Izdrzljivost trake nije upitna, mora biti dovoljno jaka, hvala na konkretnoj preporuci Milan777.


  • 0

#268 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2020 - 10:08 AM

sve druge ako ne odmah ostaviće te na putu kad se najmanje budeš nadao, taman kad zaboraviš na traku.

Da baš, jedino ta valja, svi drugi ne umeju da naprave traku :D Shimano, BBB.. ne znam ni koje sve imam, ne zagledam to, duvao sam i vozio i na 10 bara da probam kako ide


  • 0

#269 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 February 2020 - 03:56 PM

E ovako, postoji mogucnost nabavke i Mavic tockova, ono sto mi se ne svidja je sto oni dolaze sa tubeless gumama. Modeli koje sam gledao Mavic Ksyrium(450e), Cosmic Elite (450e). CENE SU SA MAVIC-ovog SAJTA, nisam proverio koja bi bila cena za narucivanje jos uvek. Sta mislite o ovim tockovima, da li vrede ekstra novca u odnosu na Shimano


  • 0

#270 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 04:19 PM

@Urosh   Kolika ti je telesna tezina i koliko cesto mislis da ces voziti?


  • 0

#271 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 February 2020 - 04:42 PM

Trenutno sam 100kg spustice se na 90kg i ne verujem da cu da idem mnogo ispod toga. Cilj je nekih 3000km ove sezone za pocetak. Cini mi se da su ovi Mavic tockovi jaci, da ce vise odgovarati mojoj kilazi po onome sto sam citao


  • 0

#272 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2020 - 05:16 PM

Ti Cosmic Elite aluminijumski se i meni sviđaju, 1800g nisu preteški a duboke jake felne, aero i jako lepo izgledaju. Ja bih takve vozio za svaki dan a za neka jaka brda stavljao lagane brdske. Samo ako nalete nekad na berzi, ova cena što pominješ mi je jako visoka bez obzira što su novi.

Skoro sam hteo da kupim neki karbonac cannondale supersix evo za 1000e ali me ljudi ubediše da ne vredi toliko pa sam odustao. Jedan drugar mi reče da su mu točkovi jeftini i linija rama nije baš atraktivna što se i slažem, ali točkovi su bili upravo ti Cosmic alu, ne znam, možda su jeftini na berzi kad naiđu polovni. Ali za mene su to skoro pa idealni točkovi. On recimo vozi Fulcrum racing quatro a koliko znam to je upravo ta klasa i namena, semi aero. Samo su Fulcrumi možda nešto cenjeniji i skuplji.


  • 0

#273 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 05:55 PM

To kada kažete da bi imali točkove za brdo posebno a posebno za ravnicu, da li podrazumevate da imate i dve kasete ili da prebacujete tu jednu na točak zavisno koji teren vozite?
  • 0

#274 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2020 - 06:04 PM

Nebitno, to je svakako minut da se prebaci. Kako ko ima.

Ja imam 4 para točkova, bar 15ak različitih guma, 10ak lanaca u šteku, 3 kasete, još neku ću da nabavim za teške planinske uspone itd


  • 0

#275 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 07:02 PM

@Milan777   Evo kako ja razmisljam uzevsi u obzir tvoju tezinu. Da su pomenuti Mavic bolji od Shimano rs330, bolji su. Ako bi platio 450e sa carinom i porezom za nove onda uzmi Mavic. Ako budes placao 600e Mavic u odnosu na 280e Shimano a imas 100kg ne verujem da ces osetiti toliku razliku da budes sretan sto si platio 320e vise. Licno bih voleo da uzmes neke tockove cim pre i da vozis, vozis i da se ne opterecujes previse.


  • 2

#276 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 07:19 PM

Joj Urose pusti Gadjana i njegovih 16 pari tockova i jos toliko lanaca. On je zaludjenik i nije bas reprezentativan primer racionalnog bicikliste. :)

Za pocetak ti ne treba vise pari tockova i kaseta. Bitno ti je na pogonu i kaseti imas dovoljan raspon brzina da se popnes na brdo koje ces najcesce voziti i da na ravnom imas dovoljno brzina da poteras bicikl do svog limita.

Mavic Cosmic Elite su tockovi odlicnog odnosa cena - kvaliet ali je 450 eura previse. Cena u Eu im je 330-360 eura, ne vise. Sve preko toga je pljacka.

Vidim da mnogi biciklisti potenciraju to da se voze sto laksi tockovi. Ja se naravno slazem da je na brdu bitno biti sto laksi, i vozac i bicikl, ali ono sto ljudi zaboravljaju jeste da ce tocak koji je malo tezi a ipak vise aero brze i sa manje otpora ici po ravnom, a pogotovo nizbrdo gde ce biciklista razvijati vece brzine. A ako pogledamo u jednoj voznji od recimo 130 km, koliko posto vozimo uzbrdo, koliko nizbrdo a koliko po ravnom? Zato bih ja radije uvek birao aero tocak (koliko god da se to moze zvati aero) ispred ultra lakog, bez obzira na tih dodatnih par stotina grama viska koji nizbrdo a cesto i po ravnom ustvari imaju prednost...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#277 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 February 2020 - 07:22 PM

Trenutno sam 100kg spustice se na 90kg i ne verujem da cu da idem mnogo ispod toga. Cilj je nekih 3000km ove sezone za pocetak. Cini mi se da su ovi Mavic tockovi jaci, da ce vise odgovarati mojoj kilazi po onome sto sam citao

Moj save je da ne kupujes ništa sa tom kilažom, iz licnog iskustva govorim.
Za tebe je tocak sa 32 zice i cepaj dok ne smrsas.
Posle se casti sa tockovima, kad padnes na 80kg.
Ovako nema smisla, sam9 ces da ih izlomis.

Ja sam shvatio da moje telo ne zasluzuje karbon ram i lagane tockove, kad zasluzim odmah se castim.
Misljenja sam da covek od 100kg nema sta da trazi na laganom biciklu, slično kao kad debela zena obuče mini suknju, moze, ali ne ide to zajedno.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 7

#278 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 07:41 PM

Malo ste pomešali ko je šta pitao ali smo se snašli. Zahvaljujem(o).
Ima li neko slučajno kakav video kako se prebacuje kaseta sa točka na točak, ako je tako lako, pokušao bi i sam da kombinujem.
  • 1

#279 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 08:10 PM

Nije komplikovano, daleko od toga. Treba ti samo poseban alat za kasetu i kljuc u obliku lanca (nisam siguran kako se zove) da drzi kontru.

Ono sto takodje treba da znas jeste da kad menjas kasetu za vise zuba, trebace ti i duzi lanac verovatno. Tako da u tom slucaju uglavnom treba da imas 2 lanca i 2 kasete.

I kad menjas kasetu i lanac treba da ocekujes da menjac nece najsrecnije raditi na oba setapa, tako da ce biti potrebno podesavanje zadnjeg menjaca.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#280 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 08:20 PM

I ne moram onda ipak ništa dirati...
  • 2




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika