Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#281 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2020 - 08:48 PM

Joj Urose pusti Gadjana i njegovih 16 pari tockova i jos toliko lanaca. On je zaludjenik i nije bas reprezentativan primer racionalnog bicikliste. :)



Ima i kod mene njegovih guma :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#282 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2020 - 09:20 PM

Nabavio sam još dve :D grand prix 4000s II 25mm a sledeće su Michelin Lition 2 samo da ih dobiju u Dekatlonu, trenutno preostala samo jedna crvena. 25mm 1800 din. U Capriolu komad 3400 din, ne znam kad će prodati to.

E tome služi Dekatlon, kojim naši ljudi nisu zadovoljni :D valjda očekivali da će da poklanjaju robu. Elite bidon od 1 litar, 720 din, isti taj u Planetu 1000 din. Itd


  • 0

#283 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 February 2020 - 10:35 PM

 

E tome služi Dekatlon, kojim naši ljudi nisu zadovoljni :D valjda očekivali da će da poklanjaju robu. Elite bidon od 1 litar, 720 din, isti taj u Planetu 1000 din. Itd

nesto si ti to lose gledao...
Taj veliki elite bidon je zapravo jeftiniji od onih manjih koji su trazeniji, secam se da je i pre nekoliko godina kostao oko 700din, a i sada je koliko vidim 750din a ne 1000
https://planetbike.r...ed-950ml-1.html


  • 0

#284 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 27 February 2020 - 10:49 PM

@Milan777   Evo kako ja razmisljam uzevsi u obzir tvoju tezinu. Da su pomenuti Mavic bolji od Shimano rs330, bolji su. Ako bi platio 450e sa carinom i porezom za nove onda uzmi Mavic. Ako budes placao 600e Mavic u odnosu na 280e Shimano a imas 100kg ne verujem da ces osetiti toliku razliku da budes sretan sto si platio 320e vise. Licno bih voleo da uzmes neke tockove cim pre i da vozis, vozis i da se ne opterecujes previse.

Videcu koja je cena, poslao sam upit pa kad mi odgovore javljam. Inace nije problem trenutno za voznju sa onim koje imam, samo zelim da ih zamenim posto se zadnji vremenom malo iskrivio. 

 

Joj Urose pusti Gadjana i njegovih 16 pari tockova i jos toliko lanaca. On je zaludjenik i nije bas reprezentativan primer racionalnog bicikliste. :)

Za pocetak ti ne treba vise pari tockova i kaseta. Bitno ti je na pogonu i kaseti imas dovoljan raspon brzina da se popnes na brdo koje ces najcesce voziti i da na ravnom imas dovoljno brzina da poteras bicikl do svog limita.

Mavic Cosmic Elite su tockovi odlicnog odnosa cena - kvaliet ali je 450 eura previse. Cena u Eu im je 330-360 eura, ne vise. Sve preko toga je pljacka.

Vidim da mnogi biciklisti potenciraju to da se voze sto laksi tockovi. Ja se naravno slazem da je na brdu bitno biti sto laksi, i vozac i bicikl, ali ono sto ljudi zaboravljaju jeste da ce tocak koji je malo tezi a ipak vise aero brze i sa manje otpora ici po ravnom, a pogotovo nizbrdo gde ce biciklista razvijati vece brzine. A ako pogledamo u jednoj voznji od recimo 130 km, koliko posto vozimo uzbrdo, koliko nizbrdo a koliko po ravnom? Zato bih ja radije uvek birao aero tocak (koliko god da se to moze zvati aero) ispred ultra lakog, bez obzira na tih dodatnih par stotina grama viska koji nizbrdo a cesto i po ravnom ustvari imaju prednost...

Ne opterecujem se tezinom tockova, gledam da uzmem nesto kvalitetno sto ce da traje. Sto se cena tice, stariji modeli su jeftiniji koliko vidim, za ove nove su ove cene koje su na sajtu proizvodjaca. 

 

Moj save je da ne kupujes ništa sa tom kilažom, iz licnog iskustva govorim.
Za tebe je tocak sa 32 zice i cepaj dok ne smrsas.
Posle se casti sa tockovima, kad padnes na 80kg.
Ovako nema smisla, sam9 ces da ih izlomis.

Ja sam shvatio da moje telo ne zasluzuje karbon ram i lagane tockove, kad zasluzim odmah se castim.
Misljenja sam da covek od 100kg nema sta da trazi na laganom biciklu, slično kao kad debela zena obuče mini suknju, moze, ali ne ide to zajedno.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Spustice se kilaza do 90-95 MAX dok stignu i namontiraju se tockovi za koje se odlucim sigurno. Citao sam dosta i svi predlazu neke tockove sa 32 zice, ali u praksi su oni kao cudoviste iz Loh Nesa :D Svi ovi novi fabricki tockovi imaju malo zica, mada kapiram tehnologija je otisla napred pa su izdrzljiviji. Ne bih ulazio u pricu da sam sklapam tockove ipak 


  • 0

#285 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2020 - 11:08 PM

nesto si ti to lose gledao...
Taj veliki elite bidon je zapravo jeftiniji od onih manjih koji su trazeniji, secam se da je i pre nekoliko godina kostao oko 700din, a i sada je koliko vidim 750din a ne 1000
https://planetbike.r...ed-950ml-1.html

Nije, bio je 1000 sigurno, menjali su cenu samo nisam skoro gledao jer me ne interesuje više. Konkurencija ih smiruje izgleda. Od jesenas od akcije nisam ni gledao, tada se sećam da sam gledao neki Zefal za alat pa bacio pogled na bidone. Mali su uvek bili 600-700 a veliki skuplji, kupovao sam i jedne i druge.


  • 0

#286 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 27 February 2020 - 11:26 PM

Inace nije problem trenutno za voznju sa onim koje imam, samo zelim da ih zamenim posto se zadnji vremenom malo iskrivio.

Nije nešto što bi moglo da se sredi odgovarajućim balansiranjem tenzije žbica?
  • 0

#287 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 February 2020 - 01:08 AM

Videcu koja je cena, poslao sam upit pa kad mi odgovore javljam. Inace nije problem trenutno za voznju sa onim koje imam, samo zelim da ih zamenim posto se zadnji vremenom malo iskrivio.

Ne opterecujem se tezinom tockova, gledam da uzmem nesto kvalitetno sto ce da traje. Sto se cena tice, stariji modeli su jeftiniji koliko vidim, za ove nove su ove cene koje su na sajtu proizvodjaca.

Spustice se kilaza do 90-95 MAX dok stignu i namontiraju se tockovi za koje se odlucim sigurno. Citao sam dosta i svi predlazu neke tockove sa 32 zice, ali u praksi su oni kao cudoviste iz Loh Nesa :D Svi ovi novi fabricki tockovi imaju malo zica, mada kapiram tehnologija je otisla napred pa su izdrzljiviji. Ne bih ulazio u pricu da sam sklapam tockove ipak

U biciklistickom svetu je 95kg ogromna masa i nisu lagani tockovi predvidjeni za toliku kilazu, imaju cak i weight limit koji se krece oko 80kg za lagane tockove.
Obrati obavezno u specifikaciji koliki je weight limit, recimo za neke novatec od 1450g koje sam ja zeleo su bili cini mi se ograniceni na 80kg tezine.

I kad jos pomislis na broj rupa na putu i kolicinu evra koje ispadnu iz dzepa kada upadnes u krater i iskrivis tocak, 32 zice i ne zvuci tako losa opcija.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#288 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 03:40 AM

Meni i dalje ovi Shimanovi WH-RS330 lice na dobar izbor bez obzira sto nemaju 32 zbice. Uzgred budi receno te maksimalne tezine se gledaju kad vozac sedne na bicikl pa se meri koliko prednji a koliko zadnji tocak nose tezine a ne tezina vozaca. Mozete da stavite jedan tocak od bicikla na vagu za merenje telesne tezine, sednete na bicikl pa vidite kolika je tezina na tocku, pazite da ne padnete sa bicikla ili slomite vagu.


  • 0

#289 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 February 2020 - 05:39 AM

Meni i dalje ovi Shimanovi WH-RS330 lice na dobar izbor bez obzira sto nemaju 32 zbice. Uzgred budi receno te maksimalne tezine se gledaju kad vozac sedne na bicikl pa se meri koliko prednji a koliko zadnji tocak nose tezine a ne tezina vozaca. Mozete da stavite jedan tocak od bicikla na vagu za merenje telesne tezine, sednete na bicikl pa vidite kolika je tezina na tocku, pazite da ne padnete sa bicikla ili slomite vagu.

 

Prilikom snažnog kočenja sva težina je na prednjem točku.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#290 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 05:44 AM

Sva tezina? Nema veze, Shimano tockovi ionako nemaju ogranicenje za tezinu vozaca.


  • 0

#291 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 February 2020 - 06:21 AM

Sva:

lift_rear.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#292 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 06:24 AM

Bas kod tih limita za tezinu vozaca i bicikla, mislim da Mavic dosta prednjaci posto im je vecina tockova deklarisana na maximalnu tezinu do 120kg, bicikl plus vozac. Neki modeli fulcruma idu do samo 80kg, sto je za prosecnog vozaca, plus bicikl, plus leti dva velika bidona puna vode, premalo.

Inace nema nista lose u tockovima od 32 zbice. Ja na drugom bajsu vozimtockove sa 32 zbice i poludubokim felnama 35mm i njima sam takodje bas zadovoljan. Jesu osetno tezi, sigurno preko 2 kg, ali su izuzetno jaki, pouzdani i postojani. Koliko sam puta sa njima upadao u kojekakve rupe i rupice na putu spustajuci se sa Fruske a i dalje su pravi kao strela. Jeste da tocak izgleda lepse sa 16 zbica, ali ako na putu ne daj Boze jedna zbica pukne, taj od 16 definitivno nece vise biti za voznju, dok kod tocka od 32 zbice ako i vise njih pukne, dolazak kuci ili do prvog naselja biciklom je itekako moguc, sto je nekome ko u cugu prelazi velike kilometraze, vozi maratone itd, bitna stvar. Sve ima svoje prednosti i mane...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#293 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 28 February 2020 - 03:12 PM

Mavic zahteva da cena na svim trzistima bude ista (cena sa sajta), tako da je ta cena i kod nas. To je informacija koju sam dobio


  • 0

#294 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 06:41 PM

https://www.bike24.com/p2237422.html

Evo na primer ovi Dt swiss Pr 1600. Oko 1700 g su i cenom nesto iznad 300 eura. Ograničenje max 130 kg. A 24 žice imaju.. sto automatski i ne znaci da manji br zica ima i manju nosivost. Bitno je od kakvog je sve materijala uradjeno. Jedna vrhunski odradjena i aero tanjena zica sa odredjenim materijalom i tenzijom tacno proračunatom moze da ima veću nosivost od 2-3 obične žice... A itekako je poželjno da tockovi uvek budu bas dobro nacentrirani i naspanovani.
  • 0

#295 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 06:56 PM

Ako cemo posteno da racunamo cena za nas iz Srbije je 361e + 20e troskovi transporta + 125e carine i poreza = 506e


  • 0

#296 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 07:10 PM

Tacno. Nama iz Srb su takvi uslovi i sto se tice cene vece od 50 eu jer ide odmah i carina. Na veci iznos i veća carina itd, itd.
Ali ima se mozda i nekog drugog načina. Donese prijatelj ili isporuka u nekim komšijskim zemljama Eu
  • 0

#297 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 07:21 PM

Ako navedemo neku zemlju unutar EU prodajna cena raste sa 361e na 460e. Plus gorivo tamo i nazad. A i pocastimo prijatelja za uslugu:)


  • 1

#298 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 08:25 PM

Ako navedemo neku zemlju unutar EU prodajna cena raste sa 361e na 460e. Plus gorivo tamo i nazad. A i pocastimo prijatelja za uslugu:)


U pravu ste Dušane..ipak je to sve oko 450 eu. Nesto u startu nisam do kraja računao sve te troškove .. A ono opet za nekog ko hoce novo i pouzdano mozda je dobar izbor. Kad vidimo sta se sve valja i prodaje na nasem tržištu tuga bas.
  • 0

#299 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 February 2020 - 08:38 PM

Jel ovi dt swiss imaju glave sa industrijskim lezajevima ili klasicne solje/kuglice? Ne mohu da izvalim iz specifikacija, ne znam ni sta treba da gledam tacno za to. Ako je industrijski, deluje mi kao bas dobar tocak za moju ukupnu kilazu u nekoj srednje dalekoj buducnosti.
Jel postoji neka tabela odnosa sirine felne i sirine gume koja moze na tu felnu? Ako je bilo ranije u temi izvinjavam se, nemam iskustva sa drumskim delovima.
  • 0

#300 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14651 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 08:53 PM

Mislim da su zadnje nable sirine 142mm sa industrijskim lezajevima. Sto se tice sirine guma, ja sam 25c stavio bez problema na felnu 20mm unutrasnje sirine i 50mm stavio na felnu 19mm unutrasnje sirine bez problema. Znaci unutrasnja sirina felne od 18mm se uklapa u tvoje planove  za gume od 28mm do 40mm, sirina zadnje nable ne.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika