Jump to content


Fotografije

Sastavljanje mtb-a kao jedina opcija :)

Mtb sastavljanje

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 05 July 2015 - 07:51 PM

Danas mi je član foruma javio da je takva cena bila i da će da proveri za par  dana :) pa ono ako je to tačno verujem da sam pronašao bajs :D :)


  • 0

#22 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 05 July 2015 - 09:16 PM

Možda je bajs sa testa pa je zato na popustu.

Viljuška mu je loša, osakaćena Tora sa TK damperom i 30mm štapovima. Naravno, ja ne znam kako bi da voziš, ako ćeš umereno onda ćeš verovatno biti zadovoljan, a ako ćeš nešto jače onda je moguće da će biti uvijanja.

Na onom ramu sve odgovara, ja bih uzeo njega, neku kršteniju vilu a ostalo može polovno, a može i novo pošto si rekao da pare nisu problem. Sa druge strane možeš da uzmeš Skota pa promeniš vilu ako ti ne odgovara, samo on ima prošireni head tube.


  • 0

#23 hundreder

hundreder
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 05 July 2015 - 09:41 PM

Ja sam ga video pre mesec dana kad sam kupovao bajs. Na zalost lovu nisam imao pa sam kupio to sto jesam. Bajs je bio 150 pa 100 pa 70 hiljada. Nov novcijat, sa sve etiketama i izduvanim gumama..
Samo nenade, sad kad si ga javno pomenuo, i da je preziveo do sad pitanje je koliko ce jos :D
  • 0

#24 hundreder

hundreder
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 05 July 2015 - 11:01 PM

Malo sam rovario po historiju. U pitanju je bio ovaj bajs za 70k
Scott scale 660
http://www.westbrook...ke-2013-p207761
Nije 29er. Izvini. Zaebo sam se.
  • 0

#25 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 06 July 2015 - 07:51 AM

Mnogi bi se menjali sa tobom sto se tice neogranicenosti budzeta tako da sastavljanje bajsa kao jedinu opciju izbaci iz glave. Sve opcije su ti dostupne. Ja bih ti savetovao ceo polovan bajs.


  • 0

#26 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 06 July 2015 - 10:43 AM

Kad sam napisao neograničen budžet mislio sam na to da mogu svakog meseca da dodajem po malo i da se skupi a ne da imam 10 000e kes pa da mogu šta hocu da kupim ;) Sto se tice kupovine, sačekaću do jeseni da vidim da li će da padnu neki popusti i tako to pa ću onda da kupujem.. ako ne nadjem do tad šta želim :) Nego gde nabavljate rock shox vile? Pošto vidim da je na cilko berzi baš loša ponuda.. 


  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 July 2015 - 10:51 AM

pa i nije tako losa ponuda osim za 29 er n2:party-021.Salim se ali su 29 jos uvek kod nas retki.Slabo se kradu preko n2:w96.Kad god se pojavi neka na oglasu a da je malo ozbiljnija brzo se proda.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 06 July 2015 - 11:14 AM

Pa da.. ne bežim ja od polovnih bicikla, šta više smatram to kao boljom opcijom(naravno ako se naleti na dobru stvar) ali trenutno nisu ovde česti bajkovi ovih specifikacija pa sam zato i naglasio da je sastavljanje jedina opcija :) 


  • 0

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 July 2015 - 12:09 PM

Pa ako ti natrci ram odgovarajucih gabarita ne razmisljaj uopste,vec kupuj odma.Sutra bude kasno.A takodje i vila.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 07 July 2015 - 02:28 PM

Da odgovorim oko toga na šta bi trebalo obratiti pažnju.

 

S obzirom da nemaš nikakve delove koje bi prebacivao, ne moraš da vodiš mnogo računa o ramu, ali se potrudi da je head tube običan od 9/8" a ne proširen pri dnu (tapered). Evo ti uporedni prikaz http://skr.rs/Rbq

Mada primetio sam da se u poslednje vreme na Berzi pojavilo dosta 29 viljuški sa proširenim vratom (u odnosu na prethodni period), pa nije baš zahvalno savetovati nekoga jer možda već u skorijoj budućnosti bude manjak sa običnim vratom.

Ako uzimaš polovnu viljušku moraš da vodiš računa o dužini vrata (pored prečnika naravno).

Gledaj da ram i viljuška koriste obične 9mm nable, a ne 15,20 itd, da ne bi došao u situaciju da moraš da plaćaš velike sume novca za servis ili nove nable.

Kod kočnica ne moraš mnogo da brineš, jer ako se kačenje ne poklapa to se sredi adapterima.

Ostaje još jedino prednji menjač ali to je sitnica, lako se nađe odgovarajući prečnik (31.8 najverovatnije).

Što se tiče vrata, ja sam malo gledao i to je ta priča.. vidim da sad prave dosta sa proširenim tako da je malo frka šta uzeti i kako.. Tako da ću da sačekam do jeseni da vidim šta se izbacuje kako se kreću stvari na tražištu pa da odlučim..


  • 0

#31 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 08 July 2015 - 10:27 AM

Pazi ovako, ja bih poslušao Vordu i uzeo ram ako naleti, jer retki su još uvek 29 kod nas pa je glupo da propustiš neki ako ti odgovara velicina i ako ti se sviđa.
Za viljuške na berzi je situacija loša, jedino što valja uzeti je onaj Fox, ali ne želim ni da zamišljam koliko košta, + ti treba i 15mm nabla.

Najbolja opcija bi ti bila polovan ram+viljuška (+točkovi ako viljiška/ram nisu 9mm), ili ceo polovan bajs pa zameniš šta ti se ne sviđa.


  • 0

#32 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 08 July 2015 - 06:47 PM

http://www.kupujempr...ter_id=20427323


  • 0

#33 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 12:42 PM

Može mišljenje o ovom bajsu i prodavcu? :)

 

http://www.2bike.rs/...am#.Vd8CtyXtlHw


  • 0

#34 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 01:18 PM

Može mišljenje o ovom bajsu i prodavcu? :)

http://www.2bike.rs/...am#.Vd8CtyXtlHw

Imam Cube ltd sa slicnom opremom,ram je manji i 26 tocak.Placen je skoro pa upola manje nego ovaj.Bajs je dobar,nislim da je ova cena samo zato sto je noviji(29-er) :)
Za prodavca neznam nista.
  • 0

#35 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 04:52 PM

Ne znam samo kako se kotira ova vila, u kom rangu je :)


  • 0

#36 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 27 August 2015 - 05:21 PM

Tota je proveren prodavac, RS Reba je odlična vila, ono što meni bode oči za ove pare, jesu shimano 445 kočnice, one su nekako najslabija komponenta...


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Mtb, sastavljanje

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika