Jump to content


Fotografije

Sastavljanje mtb-a kao jedina opcija :)

Mtb sastavljanje

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 03:21 PM

Pre svega da vas pozdravim, nisam bio preterano aktivan na forumu, uglavnom se svodilo sve na prelistavanje i čitanje tema i po koj post. U biciklističkim vodama sam nekih par godina, vozim drumaša i od skora mi se javila želja za promenom tačnije od Planet Bike testa koji se održao u Nisu, takodje mi se jako svidjaju mtb maratoni pa bih se i tu oprobao ako sve ispadne kako treba :)

 

Prvi bajs sam kupio preko cikloberze i na njega sam čekao godinu dana tako da znam da bi to bila najbolja i verovatno najjeftinija opcija ali ono što ja tražim nemaaa.. :( 

S'obzirom da sam visok 193 voleo bih neki hardtail xl ram, od ostale opreme mislim da su ove rock shox vile super što zbog cene što zbog servisa a verujem da i dobro rade posao n2:Beach2 što se tiče opreme i kočnica sa tim bih prčekao dok ne nabavim ove delove prvo :) i da veoma mi je bitna veličina točka a to je 29, vozio sam na testu i stvarno je za svaku pohvalu a i izgledam smesno na 26  n2:bikegirly 

Budzžet mi nije ograničen, za sada mi na raspolaganju stoje 500e ali svakog meseca po malo i skupiće se. Takodje nije mi bitno da je nešto novo ili polovno :)

 

Ukoliko je neko voljan neka napiše svoje iskustvo sa sklapanjem bajsa, može neki link koristan, kao i ako postoje neki sajtovi pored cikloberze za opremu(dosad sam sve preko cikloberze pazario xd)  :) Takodje ono što me najviše buni, da li kada kupujem ram treba da obratim posebno pažnju na to da možda odredjena oprema kocnice amortizeri itd ne mogu da se motiraju na njega, na primer kupim xl ram na koj mogu točkovi 29 ali ne može da se stavi rockshox vila? Prvi put bih sklapam pa me buni to :) 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 03:44 PM

Ja cu da predlozim nesto drugo a ti nemo' se ljutis, posto je trziste u Srbiji slabo snabdeveno da ne cekas joj jednu godinu predlazem da kupis gotov bicikl i vozis ga, posto novac nije problem lako ces posle zameniti sta mislis da treba bolje. Evo ovi izadju oko 550 eur-a sa trenutnim popustom od 20%, ovaj sa velicinom tocka 27" ima bolji amortizer od 29" pa mozes odmah da sednes i uzivas u voznji.

 

http://www.markonisp...-red-matt-gloss

http://www.markonisp...ack-gloss-matte


  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 July 2015 - 04:56 PM

evo jeftinih ramova, skoro dzabe, a i u tvojoj veličini, jedino što je Nemačka u pitanju, mada šalju za 40e u Srbiju, dodaj još oko 30-35% za carinu i pdv http://www.bike-disc...29-8670/o-preis


  • 1

#4 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 04:56 PM

Naravno da nema ljutnje :D deluju mi okej bajsevi :)

A da li imaš neki sajt gde ima ramova da bacim malo oko? :)

 

I bas dok pisem stize sajt :) :D hvala :)


  • 0

#5 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 06:57 PM

Da li imate još neke ovakve sajtove da bacim pogled? :)


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 04 July 2015 - 09:23 PM

Ovo sto je Dusan predlozio po meni je sasvim prihvatljivo resenje, sklapanje bi te izaslo znacajno vise od planiranog.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 July 2015 - 09:37 PM

Nisam siguran da bih bas dao 80 i kusur hiljada za ove komponente.Capriolo u ponudi ima desetofaz za te pare.Jeste capriolo ali mos misliti


  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 July 2015 - 09:46 PM

Moj savet .tockovi oko 7000.gume oko 5000.menjaci deore oko 10000.kocnice polovne oko 7000.pogon polovan oko 4000.kaseta i lanac oko 5000 NOVO.sediste oko 1500.sticna,korman,lula,gripovi,oko 5000,sajle buziri oko 1000 kvalitetni.Ja san dosao na cenu oko 46500 dinara.E sad ti razmisli dal nov giant sa losijom opremom ili da za restlo 30000 din kupis ram i vilu polovnu ali vrh.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 09:50 PM

Znam ja da ce to skuplje da izadje ali drugacije je kad se daje malo po malo za deo po deo nego odmah kad puknem 500 600 700e :) ekstra što ću sklapanjem da dobijem baš ono što  želim :) 

Inace mi se ovaj ram svidja baš http://www.bike-disc...3613/wg_id-8670 pa sam hteo da pitam, ukoliko bih hteo da prošvercujem ram i uhvate me na granici, da li plaćam samo carinu i pdv ili ima tu i neka kazna? :D 


  • 0

#10 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 July 2015 - 09:58 PM

svercuju pune kombije bajseva a ne 1 ram.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#11 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 July 2015 - 10:43 PM

Znam ja da ce to skuplje da izadje ali drugacije je kad se daje malo po malo za deo po deo nego odmah kad puknem 500 600 700e :) ekstra što ću sklapanjem da dobijem baš ono što želim :)
Inace mi se ovaj ram svidja baš http://www.bike-disc...3613/wg_id-8670 pa sam hteo da pitam, ukoliko bih hteo da prošvercujem ram i uhvate me na granici, da li plaćam samo carinu i pdv ili ima tu i neka kazna? :D

Imas pravo da preneses robu bez carine u vrednosti do neke cifre mislim da je 100e ili 150e u pitanju raspitaj se ili neka neko kaze ako zna.
  • 0

#12 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 04 July 2015 - 11:58 PM

Raspitaću se ali mislim da se ne carini roba do 50e kako sam čitao na nekom forumu :)


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2015 - 05:46 AM

Sklapao sam dva bajsa sebi. Treking i drumaš. To je najveći merak, ali i najskuplje. Prednost je što, ako znaš šta hoćeš, dobiješ bajs baš po svojoj meri.

Kod rama treba gledati da ima nosače za diskove i da je za korman dimenzije 1 i 1/8 inča. Ako nećeš da uvek vučeš ranac, vidi da ima pozadi i na nosaču sedla izbušene rupe za šrafove kojima se pričvršćuje pak treger.

Važna stvar: kada kupuješ ram, vidi da odmah, obavezno uzmeš još jednu (bolje dve) kuku menjača - za taj ram, u istoj radnji. To je stvar koja se iskrivi pri padu, teško se posle nađe baš ista, a ne košta ne znam koliko u odnosu na cenu rama.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 July 2015 - 07:29 AM

Raspitaću se ali mislim da se ne carini roba do 50e kako sam čitao na nekom forumu :)

to do 50e važi za paket, ali mislim ima razlike ako unosiš lično.


  • 0

#15 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 05 July 2015 - 08:28 AM

Da odgovorim oko toga na šta bi trebalo obratiti pažnju.

 

S obzirom da nemaš nikakve delove koje bi prebacivao, ne moraš da vodiš mnogo računa o ramu, ali se potrudi da je head tube običan od 9/8" a ne proširen pri dnu (tapered). Evo ti uporedni prikaz http://skr.rs/Rbq

Mada primetio sam da se u poslednje vreme na Berzi pojavilo dosta 29 viljuški sa proširenim vratom (u odnosu na prethodni period), pa nije baš zahvalno savetovati nekoga jer možda već u skorijoj budućnosti bude manjak sa običnim vratom.

Ako uzimaš polovnu viljušku moraš da vodiš računa o dužini vrata (pored prečnika naravno).

Gledaj da ram i viljuška koriste obične 9mm nable, a ne 15,20 itd, da ne bi došao u situaciju da moraš da plaćaš velike sume novca za servis ili nove nable.

Kod kočnica ne moraš mnogo da brineš, jer ako se kačenje ne poklapa to se sredi adapterima.

Ostaje još jedino prednji menjač ali to je sitnica, lako se nađe odgovarajući prečnik (31.8 najverovatnije).


  • 0

#16 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 05 July 2015 - 07:09 PM

Meni je danas stigla poruka da u planet bike ima bajs koji košta 70 000 a to je ovaj http://planetbike.rs...960-2014/12393/ .. Pala mu cena šta znam o.O ako je istina da ga ima onda bi to bila dobra kupovina kada se pogleda oprema i sve ostalo :) Što se tiče izbora rama, ako bih uzeo ovaj ram  http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-aim-29-pro-frame-233613/wg_id-8670 da li on ispunjava sve ove stvari što ste naveli gore? :)


  • 0

#17 N3N4D

N3N4D
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 05 July 2015 - 07:13 PM

Ne znam zašto neće da se link okači kako treba prepravljao sam 10x post.. http://www.bike-disc...3613/wg_id-8670  U pitanju je ovaj cube ram gore je bio spomenut. Evo specifikacija: 

  • Material: Aluminum Lite 6061 AMF 29er RFR-Geometry
  • Seat post: 30,9 mm
  • Seat clamp: 34,9 mm
  • Rear deraileur: 34,9 mm / cable routing from above
  • Headtube diameter: 1 1/8" semi-integrated
  • Bottom bracket housing: Shimano BSA
  • Disc brake mount rear: IS2000 + Canti
  • Recommended Fork Travel: 100 mm
  • Dropout: Standard quick release
  • Weight: 2150 g (19")

  • 0

#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 July 2015 - 07:32 PM

Ako je scott scale sa linka PB koji si okacio u onoj specifikaciji 70000 ja ne bih dva puta razmisljao da li bi sklapao i kupio gotov bajs


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 July 2015 - 07:45 PM

Ako je scott scale sa linka PB koji si okacio u onoj specifikaciji 70000 ja ne bih dva puta razmisljao da li bi sklapao i kupio gotov bajs

Jedini problem je sto mu je cena 132000din.
  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 July 2015 - 07:47 PM

Jedini problem je sto mu je cena 132000din.

 

Video i ja... Mozda kolega ima neku informaciju koju mi nemamo 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.






Also tagged with one or more of these keywords: Mtb, sastavljanje

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika