Jump to content


Fotografije

Saveti za kupovinu novog MTB-a

mtb nov novo 1000e 1500e 2000e sklapati sklopiti delovi

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
82 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2023 - 02:35 AM

Skuplji od tvog digitalnog MTB :)

E to ipak nije!
Moj je polovan izašao na 3000e!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 February 2023 - 09:20 AM

Ja nažalost živim u BGu i užasavam se naših puteva, dešava mi se svakih godinu-dve da ispravljam alu felne na autu...



Interesantno.. ti kao da voziš bez guma, na felnama. Ja za 30 godina nijednu felnu nisam iskrivio.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 17 February 2023 - 10:40 AM

@chamade @vidak 

Malo su mi vaši odgovori neozbiljni i dosadni pa bih vas ljubazno zamolio da se držimo teme i da budemo konkretni, mada dobio sam pametne i dobre odgovore od ostalih članova i zahvalan sam im.


  • 0

#24 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2023 - 11:35 AM

@chamade @vidak
Malo su mi vaši odgovori neozbiljni i dosadni pa bih vas ljubazno zamolio da se držimo teme i da budemo konkretni, mada dobio sam pametne i dobre odgovore od ostalih članova i zahvalan sam im.

Od mene dobiješ konkretan odgovor bez mnogo uvijanja i pisanja romana...
Pitaš koji je od tri bajsa najbolji ja ti kažem najskuplji, zato što je stvarno najbolji, šta je tu neozbiljno i dosadno?
Možda nešto da ti otpevam da te zabavim ako ti je dosadno?
Ili da napišem doktorsku disertaciju i napravim unakrsno poređenje svake komponente na sva tri bicikla?
Da izanaliziram kao šahovsku partiju, fox vila na f8 napada pedalu na a1 i šticnu na b4...

I da znaš ubuduće da ne postavljaš dosadna i tupava pitanja, koja su prežvakana milion puta, kod novih bicikala je isto kao kod televizora i kompjutera, automobila itd. što je skuplji to je bolji, zlatno pravilo!

I da te podsetim, ne kupuješ kuću, kupuješ bajs, tako da opuštenije pristupi problemu...
Kupi, vozi, ako ti ne odgovara, prodaj, kupi drugi, treći, peti. Trenutno imam 8 bajseva, četiri planiram da prodam, pa posle ponovo da kupim par komada i tako.
Kroz ruke mi prošlo sijaset bicikala i još će nadam se.
Opusti se i vrti pedale...
S vremenom ćeš otkriti da je nedovoljan jedan bajs za sve potrebe.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#25 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 February 2023 - 12:51 PM

@chamade @vidak 

Malo su mi vaši odgovori neozbiljni i dosadni pa bih vas ljubazno zamolio da se držimo teme i da budemo konkretni, mada dobio sam pametne i dobre odgovore od ostalih članova i zahvalan sam im.



Moj odgovor se odnosi na tvoj zaključak o Beogradskim ulucama. Ti si orvi počeo, mi nastavljamo.. ne vidim tu ništa neozbiljno.
Vidak ti je dao najrealniji odgovor.
Ako počnemo sa uporedjivanjem šta je bolje, imaćeš priliku da vidiš koliko daleko od teme će sve to otići.
Eto, ja se držim nekog mog ubedjenja da je za grad mtb sa Kojak gumama nenadmašna naprava. Gravel ne vidim uopšte kao neku ozbiljniju spravu. To ti je kao SUV u automobilskom svetu.. ima 4x4 pogon koji mu gotovo ničemu ne služi. Nije ni terenac, ni karavan, ni putnički auto već od svega po malo a ni u jednom segmentu nije kompletan.
Kao što je Vidak napisao.. kupi, vozi, ako ne leži prodaj i kupi drugi.
Vremenom ćeš shvatiti šta ti odgovara pa ćeš ozbiljnije voziti sa konkretnom spravom.. ili će ti biti svejedno i onda će ti skupljati prašinu.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#26 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 17 February 2023 - 03:45 PM

@видак @шамад

Момци, неозбиљни сте с тим одговорима  n2:naughty


  • 0

#27 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 February 2023 - 03:49 PM

@видак @шамад
Момци, неозбиљни сте с тим одговорима n2:naughty



Jbga, u kritičnim smo godinama :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#28 Gurumeditation

Gurumeditation
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 17 February 2023 - 07:52 PM

Po meni je apsurdno davati taj novac za bajs koji bi se vozio "normalno" po gradu prirodi, idi u kapriolo,dekatlon ili planet i probaj par mtb i uzmi koji ti legne na prvu.



Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#29 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 17 February 2023 - 09:15 PM

Ako ima sredstava, zašto da ne. Ja sam svojevremeno imao nekoliko satova od po par hiljada evra svaki. Naravno, Timex, Vostok ili neki običan Gshock bi mi isto završili posao za cenu ispod 100ak evra. Sada stalno gledam neki bolji i skuplji bajs, stalno unapređujem postojeći a realno bez potrebe, jer ni ovaj moj ne vozim koliko hoću (nemam vremena). Ali mi pričinjava zadovoljstvo.
To što kažeš da mu ne treba odmah toliko skup bajs ima logike i pokrića , ali ljudska priroda je drugačija. Neka kupi što bolji odmah, verovatno će da se zezne i prodaće ga posle upola cene. Ali ako se navuče i krene ozbiljno da ga koristi, uštedeće mnogo vremena a možda i sredstava (ja sam 5 komada promenio zato što odmah nisam slušao forum....)
Čini mi se da je reč o mlađem kolegi. Ako je tako, jedan je život, ima vremena za kalkulacije. Tresni kintu i sa srećom


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#30 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 February 2023 - 09:42 PM

Tresni kintu i sa srećom
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Nema ni potrebe da se raspituje ovde. Ima u Planet bajku Look za 350 000 i nema da razmišlja da li je dobar ili nije. Tresne lovu i izadje sa osmehom.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#31 Gurumeditation

Gurumeditation
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 12:17 AM

Nije poenta dali ima ili nema love nego u tome sto za takvu voznju nema razlike izmedju jeftine i skupe bicikle

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 4

#32 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 12:47 PM

Odličio sam se za ovaj model, šta mislite o njemu?

 

https://www.radon-bi...alous-al/1x120/


  • 0

#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 February 2023 - 12:57 PM

Moram priznati odličan izbor!
Jedino bi više voleo da je Shimano!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#34 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 01:16 PM

Nikad ne bih dao ovolike pare za bajs sa zastarelom geometrijom
  • 0

#35 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 01:31 PM

Ima isti takav samo full XT za oko 1800-1900e ali ga nema na stanju. I isti takav jeftini za oko 900e u full Deore opremi, sa nešto lošijim točkovima i suspenzijom, možda bi on bio najbolja kupovina ali ovaj mi dođe kao zlatna sredina.

Koliko sam video po nekim recenzijama ispuniće sva očekivanja kao da imam full SLX/XT. I ja sam više gledao Shimano ali nije mi na kraju to ni bitno, pretpostavljam da je Magura MT Trail dobra kočnica. 

 

Za oko 1500e mislim da bolje ne može.

 

Takođe ovaj sam gledao za isti novac ali ipak sam prelomio da mi je onaj bolji

https://www.canyon.c...hmenfarbe=GY/RD

Model za 900e

https://www.radon-bi...ous-al-80-2022/

 

@niipheus je l bi bio ljubazan da me prosvetiš sa novom-modernom geometrijom? Slobodno napiši više od jedne rečenice i preporuči mi nešto.


  • 0

#36 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 01:54 PM

Slobodno probrljaj vrld vajd veb i pogledaj koji su novi trendovi geometrije i razlozi zasto

Bas se nesto presabiram, ja za 8 godina na ovom forumu nisam nijednu temu otvorio, a dovoljno informacija dobio i pronasao za sve sto me zanimalo
  • 2

#37 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 03:22 PM

Ja bi uz'o ovaj ako je zaista 740 evra (link), meni ne treba bolji.


  • 0

#38 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 03:33 PM

Dobar je i taj, ipak 600e ušteda, neka od tva dva ću naručiti. Jednino mi se ne sviđa što kabl od zadnje kočnice ide uz ram celom dužinom, a ne kroz ram do volana.
  • 0

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 18 February 2023 - 06:17 PM

Нови Деоре 1х12 по тој цени, солидна хидраулика и солидан амортизер. Чини ми се одлична цена. А црево уз рам је такође боља варијанта за сам свој мајстор причу.
  • 1

#40 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 19 February 2023 - 01:26 PM

Dobio sam savet od prijatelja da za moje potrebe i novac koji planiram da uložim kupim jedan od ova dva bajsa:

Kaže da ću mnogo brži biti po gradu i da je drugačiji stil vožnje od mtb-a. Molim za vaša mišljenja o ova dva modela i mehanici, težina je ista. (300e je razlika u ceni)

 

 

https://www.cube.eu/...-n-black/651500

 

https://www.canyon.c..._rahmenfarbe=BK


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: mtb, nov, novo, 1000e, 1500e, 2000e, sklapati, sklopiti, delovi

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika