Jump to content


Fotografije

MTB/gravel za kombinaciju vožnje po asfaltu i kroz šumu, do 400-500 evra

kupovina pomoc gravel mtb

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 W__

W__
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 11:31 AM

Pozdrav!

 

Evo mene opet, gledam svoja tri posta od pre četrnaest godina i smeškam se prisećajući se mladosti. Elem, nisam bio u prilici da se bavim vožnjom poslednjih sedam-osam godina, a sada je konačno došlo vreme da vratim gluteus na sedište i proširim opseg vožnje. Detalji slede.

 

 

1. Visina: 182cm (težina se kreće u rasponu 75-80kg)

 

2. Želim da vozim po uređenim stazama kao nekada, ali i da se konačno oprobam u šumskim zabavama. Nekada sam obilazio sat-dva-tri po Novom Beogradu ili išao odatle do Ade, Dorćola, Zemuna, ka Galovici i sl. (vožnja je bila deo rehabilitacije kolena), a sada zbog mesta stanovanja (Miljakovac) imam priliku da brže izađem iz grada i zaputim se dužim ravnim rutama i nekim izazovnijim (možda Miljakovačkom šumom i Košutnjakom za početak).

 

3. Gledajući vrste i namene bicikala, te prateći vodič kroz kriterijume i potrebe, stigoh do gravel bicikala. Po malo iz dva sveta, zar ne? Ili bi mi bolje legao MTB?

 

4. Mislim da bi za mene pametan izbor bio nov bicikl. Nikada se nisam skroz udubio u problematiku opreme, iako jesam podešavao lanac, skidao točkove i menjao gume, dotezao... Voleo bih da znam na čemu sam i da mogu da se pozovem na garanciju ako zatreba. Neka budžet bude 400-500 evra.

 

 

P.S. Stari Capriollo Passion Man još stoji po strani. Isprva sam hteo da ga osposobim i podmažem, ali... ima li smisla?


  • 0

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 03:05 PM

Можда ти нећу бити од превелике помоћи, али идеја да средиш свој стари бицикл је добра и практична. Прво јер куповина новог/другог може да се одужи, а возећи га моћи ћеш да провериш да ли ти се заиста вози и да ли би ти једина мотивација за вожњу била нив бицикл или ипак сама жеља за вожњом.
Гравел који би могао да купиш за те паре је неки са основном опремом, али и он би могао да послужи.

https://www.2bike.rs...9/kona-rove-2x8
  • 1

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 04:22 PM

...P.S. Stari Capriollo Passion Man još stoji po strani. Isprva sam hteo da ga osposobim i podmažem, ali... ima li smisla?

uvek ima smisla druziti se sa starim prijateljima :)


  • 1

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 04:25 PM

Mada, za petsto evrica moze da se kupi fina bicikla u odnosu na starog prijatelja :)


  • 0

#5 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 05:11 PM

Uzmi MTB sa 29 točkovima ako uzimaš "nov" bicikl. MTB ti je najuniverzalniji bajk, može šuma, asfalt, brdo, itd. Grevel ti je više za profiće zbog volana na koji su navikli na drumašima. Ok je i da opraviš stari bajs i da voziš. Uvek se nadje neki izgovor da se ne vozi, dovoljno je samo da sedneš i da verglaš, a kao što kažu kolege, posle nekog vremena će ti se javiti ideja šta i kako. Srećno.
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 26 March 2024 - 05:16 PM

(link)


  • 2

#7 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2024 - 09:02 PM

(link)


Iha, ovo se ne propušta!
  • 0
The sea, the sea

#8 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 27 March 2024 - 06:28 AM

i moj glas ide za mtb, ovaj gore mi deluje kao pun pogodak.
  • 0

#9 W__

W__
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 28 March 2024 - 11:03 AM

Hvala svima na odgovorima :)

 

 

Можда ти нећу бити од превелике помоћи, али идеја да средиш свој стари бицикл је добра и практична. Прво јер куповина новог/другог може да се одужи, а возећи га моћи ћеш да провериш да ли ти се заиста вози и да ли би ти једина мотивација за вожњу била нив бицикл или ипак сама жеља за вожњом.
Гравел који би могао да купиш за те паре је неки са основном опремом, али и он би могао да послужи.

https://www.2bike.rs...9/kona-rove-2x8

Veruj mi, duže bi trajalo da ga vratim u vozno stanje, očistim i picnem nego da kupim nov bicikl :D Zaista mi se vozi, nema tu sumnje; znam sebe i znam koliko sam želeo da vozim i kada za to nisam imao uslove.

 

 

Grevel ti je više za profiće zbog volana na koji su navikli na drumašima.

Ovo mi je bila veća nedoumica, jer sam naklonjen MTB volanu. Razmišljao sam i da li ima smisla da menjam/dodajem rogove i tako to.

 

Vidim ja da ću da se raspitam za MTB na linku gore. Hvala, javiću šta sam uradio.


  • 0

#10 W__

W__
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2024 - 10:30 AM

Konj vran je dobio mesto u mojoj štali :D Kako sam ga zajašio, tako sam se nasmešio i sa zadovoljstvom jahao do železničke stanice NS, gde sam ga spakovao u Sokola ka BGu.

 

Sa Goranom (Goran Fahhrad) sam imao sjajno iskustvo; vidim da ga i drugi hvale. Čovek je predusretljiv, lagan kada je dogovor u pitanju, voljan da uputi i objasni. Nema potrebe da se raspisujem, dobar glas je već putovao daleko.

 

Hvala još jednom na pomoći, nisam zamišljao da ću baš ovoliko brzo rešiti glavno pitanje  n2:redbull

Sad mi ostaje da nastavim da učim i uvežbavam se :)


  • 3





Also tagged with one or more of these keywords: kupovina, pomoc, gravel, mtb

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika