Jump to content


Fotografije
- - - - -

Novo ili polovno, sta kupiti?

staro polovno delovi bicikli

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
150 odgovora na ovu temu

#61 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2014 - 07:53 PM

Koliko sam imao priliku nemaca upoznati lično: svaki dinar triput premere pre nego ga daju. Nisam siguran da baš bacaju dobre bicikle za džabe. Čak ni dobrostojeći.


Meni uvek bude tužno kad skontam da većina ljudi, pogotovo mladih, ovako razmišlja.

FalloutBoy@ ja se osećam mladim al' sam stariji od tebe - udjoh u 5-u deceniju   :)

 Znaš kako.. oni na zapadu jedu našu kvalitetnu hranu dok mi dobijamo njihovu hranu druge ili treće klase (na primer). Sve su oni nešto pametniji, ovo, ono.. ustvari imamo i mi dosta pameti ali eto, upali smo u go*na (celokupno društvo) ali ipak narod k'o narod, bori se na sve načine. Ucenjuju nas Rusi, EU, oni preko bare.. para fali svuda i kao celokupno društvo odlazimo polako u OFF.

Nemam baš druga posla nego da sažaljevam slučajeve iz Evropske Unije.. radim već 23 godine, vozim ona go*na od autobusa koji se raspadaju  u GSP- u Beogradu, trudim se da pružim ćerki sve ono što joj je potrebno, održavam polovan auto iz '91-ve godine, volim bicikliranje kao i svi na ovom forumu i jednostavno nemam para za razbacivanje. Upravo zbog ovoga pribegavam dobroj i očuvanoj polovnoj stvari.

 

 

Niti govora... Svabo za razliku od nas u svemu ima kulturu zivljenja, i ponasanja... tako i u odrzavanju auta. da ne ulazimo duboko u temu, ako znas nekog automehanicara, pitaj ga zasto se "vani" auta prodaju nakon 3-5 godina starosti... druga je stvar sto mi vozimo sve, auta, motore, bicikle dok god ide, a u servis se vozi tek kada nesto crkne :D

 

Švaba ima kulturu življenja zato što ima dobar standard i može sve to da priušti sebi. Kod nas je ipak malo (ili bih pre rekao MNOGO) drugačije.

 

 

 

Знаш како каже наш народ "бој не бије свијетло оружије већ бој бије срце у јунака",а то је једна велика истина.Тако да прво воља и кондиција па опрема.

 

Ranijih godina vozio sam ovo sa slike.. samo su felne alu, ostalo je obična gvoždjurija.

100_1425.jpg

 

MTB iz Partizan- Subotica, čelični ram, menjači 3*7 kineski.. uglavnom je radilo manje-više korektno. Na njemu se stekla volja, kondicija i sve ostalo.

Od pre 3 godine vozim ktm treking sa kompletnom XT opremom i odnedavno Cube hibrid sa ultegra opremom. Uvek se nadje poneka para za lanac.. ostali elementi dugo traju.

Jednostavno smatram da je vreme da sednem na neki lep komad a kako su novi i lepi komadi skupi rešenje su dobri očuvani bicikli sa oglasa.

 

Odosmo malo sa teme.. :)

 

Da smo mi svi živi i zdravi i da se još dugo vozimoia svako neka pazari što bolju stvar za manje para.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#62 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 November 2014 - 08:17 PM

FalloutBoy@ ja se osećam mladim al' sam stariji od tebe - udjoh u 5-u deceniju   :)


 Znaš kako.. oni na zapadu jedu našu kvalitetnu hranu dok mi dobijamo njihovu hranu druge ili treće klase (na primer). Sve su oni nešto pametniji, ovo, ono.. ustvari imamo i mi dosta pameti ali eto, upali smo u go*na (celokupno društvo) ali ipak narod k'o narod, bori se na sve načine. Ucenjuju nas Rusi, EU, oni preko bare.. para fali svuda i kao celokupno društvo odlazimo polako u OFF.
Nemam baš druga posla nego da sažaljevam slučajeve iz Evropske Unije.. radim već 23 godine, vozim ona go*na od autobusa koji se raspadaju  u GSP- u Beogradu, trudim se da pružim ćerki sve ono što joj je potrebno, održavam polovan auto iz '91-ve godine, volim bicikliranje kao i svi na ovom forumu i jednostavno nemam para za razbacivanje. Upravo zbog ovoga pribegavam dobroj i očuvanoj polovnoj stvari.


Slažem se, samo sam komentarisao na "Zabole me više u ovoj zemlji za moral.." i na " kako je došla tura bicikala iz Evropske Unije.. ma baš me zabole kao što i njih zabole ki*a za Srbe.." Mislim da nije u redu ukrasti i kupiti ono što sumnjam da je kradeno, kako god to sebi pravdao. Što ne znači da sam u pravu, samo moj stav.

Nisam ni mislio na to da si ti mlad, već da je tužno, barem meni, kad vidim da i velika većina mladih, koji su budućnost naša, je li, slično razmišlja.

 
 

Švaba ima kulturu življenja zato što ima dobar standard i može sve to da priušti sebi. Kod nas je ipak malo (ili bih pre rekao MNOGO) drugačije.


Nešto je i do mentaliteta. Ne znam voziš li često po Novom Sadu - ovde izgleda ljudima kriza i štednja brani da koriste žmigavce u saobraćaju. I gomila drugih stvari. Mene izluđuje nekad ta naša površnost.
 


Lepo je sesti na lep i dobar bajs. Polovni sa vrhunskom opremom su najjeftiniji u odnosu na cenu novog. Dok su budžet klasa bicikala dosta skupi i kao polovni - valda to ljudi više traže. Meni je sad recimo problem naći jeftin i ružan bajs, a da je u dobrom voznom stanju - za ostavljanje noću po gradu na ulici.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#63 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 November 2014 - 08:34 PM

Evo imam ja za tebe capriolo u ok stanju. Full sus da se fozas po gradu. Dam ti ga za 50e. Samo ki gw nosi iz kuce :)
  • 0

#64 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 November 2014 - 08:53 PM

Evo imam ja za tebe capriolo u ok stanju. Full sus da se fozas po gradu. Dam ti ga za 50e. Samo ki gw nosi iz kuce :)


Gledam bez amorta, bez diskova i, ako je moguće, bez brzina. Ne zato što mi je to bitno za gradsku vožnju, već zato što manje mami lopove.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#65 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 November 2014 - 08:56 PM

Ima moj drug prodaje bajs koji mu je sluzio za po gradu. http://www.2bike.rs/...ik#.VGJ3yYikqrU. Dobar bajk sve radi na njemu
  • 0

#66 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2014 - 09:02 PM



Nešto je i do mentaliteta. Ne znam voziš li često po Novom Sadu - ovde izgleda ljudima kriza i štednja brani da koriste žmigavce u saobraćaju. I gomila drugih stvari. Mene izluđuje nekad ta naša površnost.
 

Doskora je NS važio za grad koji je dosta ispred Beograda.. nažalost vidjam u poslednje vreme na vestima sve neke crne vesti. Nekako je u NS na brzinu postalo kao na divljem zapadu.

 

Verovatno kriza nosi svoje breme pa se to odražava i na gradove koji su donedavno bili mnogo pozitivniji. Ne verujem da su se Novosadjani odjednbom tako brzo pokvarili.

 

Što se tiče bajsa za posao.. primoran sam da idem autom 20km u jednom smeru jer je biciklom neizvodljivo pa mi bajs služi isključivo u rekreativne svrhe. Zbog toga i nemam potrebe za ostavljanjem istog kojekuda.. izadjem, provozam se i nazad u kuću tako da mogu da vozim i Lamborghini bike bez straha da će dobiti noge.

Dok mi ne procveta (a ne vidim da će skoro) i dalje ću većinu delova i opreme nabavljati po oglasima.. viša sila.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#67 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 November 2014 - 09:24 PM

Nisu se novosadjani pokvarili vec dodjosi koji su se naselili u proteklih 10 god. Crnogorci, bosanci itd. Bez da uvredim bilo koju naciju, jbg tako je
  • 1

#68 zeljko92

zeljko92
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 11 November 2014 - 09:33 PM

Celo proslo leto sam vozio single speed celicanu, sa krutom vilom naravno, i mogu reci da sam se slatko izvozao. Najskuplji deo na bajsu bila je lx paralelogram kocnica (koju mi je neko ukrao pri kraju sezone), ali taj bajs je isao lepse od svih fulasa koje sam vozio tako da planiram vec duze vreme da ga ponovo sredim :)


  • 0

#69 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 12 November 2014 - 09:05 AM


 

Švaba ima kulturu življenja zato što ima dobar standard i može sve to da priušti sebi. Kod nas je ipak malo (ili bih pre rekao MNOGO) drugačije.

 

 

 

 

siroka tema, mozda i nije za biciklistickog forma, ali standard im je takav jer u svemu se sve jasno zna, zadnje dve godine idem na Eurobike, i kada covjek vidi kako se ljudi ponasalju u kaficima, putevima, restoranima... tada ti bude jasno...

 

da bi se standard mjenjao, prvo moramo mi u svojim glavama da se mjenjamo... kao sto rekoh, presirok tema, a i nema veze sa ovom temom...


  • 2

#70 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 November 2014 - 10:06 AM

Svi su daleko ispred nas samo zbog njihovog nacina razmisljanja, stanja u njihovim drzavama, situacije u kojoj se nalaze. Da, imaju vece plate. Da, imaju povoljne kredite i daleko lakse dolaze do njih, cak imaju i licnog kreditnog savetnika koji ih upozorava i daje zeleno svetlo. Da, lakse kupuju bicikle i automobile. Da, automobile prodaju nakon 5 godina starosti jer sto je auto stariji vise ce ulagati u njega. Da prodaju taj isti auto nama, Bugarima i ostalim zemljama gde takav auto moze da se uveze, jer mi mozemo da skrpimo koju hiljadu evra da kupimo takav auto, svi srecni i taj svaba sto nam je prodao i mi sto konacno imamo nesto sto nije toliki krs za voziti.  Da kupuju bicikle koji kostaju i po nekoliko hiljada evra, voze ga i ne prodaju. Da ima primera da se kupi bicikl od 4000 evra i posle par voznji shvati da to nije za njega pa ga prodaje za 1500, ali to je 1 od 1000. Cak i ako odluce da menjaju bicikle imaju sistem staro za novo, s`tim da njihov stari bicikl nije podlozan podcenjivanju.  Da, i nasim ljudima tamo kradu bicikle. Ko vozi ukraden bicikl a zna na savesti mu je, ko vozi takav bicikl a ne zna onda je zrtva prevare.

Nov ili polovan bicikl se voze na zadovoljstvo vlasnika, a imaju zajednicku stvar nedostatak gradskih staza za bicikliste.

Ne, nisam promenio misljenje i dalje tvrdim da je novo novo, ali takva diskusija se vec pokazala kao ubedjivanje "zaracenih" strana koje ne mogu da postignu primirje.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#71 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 November 2014 - 10:28 AM

Svako ko kaze da je polovno dobro a da novo ne valja, tacnije da je bolje kupiti polovno nije u pravu. Mozemo mi pricati ovde do sutra o standardu i ostalim glupostima ali novo je novo i uvek ce biti.
  • 0

#72 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 12 November 2014 - 12:49 PM

Svako ko kaze da je polovno dobro a da novo ne valja, tacnije da je bolje kupiti polovno nije u pravu. Mozemo mi pricati ovde do sutra o standardu i ostalim glupostima ali novo je novo i uvek ce biti.

 

Bez uvrede kolega, ali nisam mogao da odolim na ovaj "contradictio in adjecto" n2:read

 

Ako je novo - novo i uvek ce to biti, onda sledi da je i polovni bajk, koji je nekad bio nov, idalje nov, posto ce to uvek biti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#73 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 12 November 2014 - 12:55 PM

Игра речи :D
  • 0

#74 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 November 2014 - 01:18 PM

Bez uvrede kolega, ali nisam mogao da odolim na ovaj "contradictio in adjecto" n2:read

Ako je novo - novo i uvek ce to biti, onda sledi da je i polovni bajk, koji je nekad bio nov, idalje nov, posto ce to uvek biti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ajde da ti odgovorim na moj contradictio in adjecto. Ovo nije to sto tvrdis da jeste latinskom izrekom iz vise razloga. Prvi i osnovni ne mozes dovesti u vezu polovan bicikl koji je nekada bio nov sa novim biciklom. Zasto? Iz razloga sto,se ovde ne vodi rasprava da li odredjeni predmet bio to bicikl voz kamion avion jos u isprqvnom stanju kao,sto je bio i dok je bio nov vec se vodi rasprava o necemu drugom. To drugo je tvoja licna garancija koju ti daje prodavac-proizvodjac novog proizvoda da su karakteristike tog proizvoda identicne kao sto je navedenu u opisu tog nekog X proizvoda.
A da bi bio siguran da kupujes proizvod koji nema ostecena na sebi, sto fizicka sto mehanicka jedini nacin je taj da kupis nov proizvod.
Contraditio in edjecto bi bilo kada bi ja rekao polovan bicikl nije ispravan iz razloga sto je polovan i zato treba kupiti nov bicikl. Pa se onda postavi pitanje zar i taj polovan pre dva sata nije bio nov i kako je moguce da je sada neispravan.
  • 1

#75 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2014 - 01:58 PM

Garancije nisu što su nekad bile. Ima puno stvari koje se lukavo rade da ti reklamacija presedne. To shvatiš kad probaš ostvariti prava. Od onih stvari pisanih sitnim slovima, do dugih rokova čekanja na popravku/zamenu i tako dalje. Tako da dve i više godina garancije nemaju ni blizu tu težinu kao pre 15 i više godina. Ranije je više od jedne godine garancije značilo da je proizvođač siguran u dugotrajnost proizvoda. Danas to znači samo da imaš dve godine prava da ih cimaš za reklamaciju, sa upitnim uspehom, a posle kako ti bude.


Novo i kvalitetno - kad uzmeš proizvod koji važi za kvalitetan - to košta dosta više nego proizvod tog kvaliteta polovan. Tako da se polovan isplati ako je prethodni vlasnik održavao i pazio proizvod, ako je isti očuvan. Ko to ume da proceni, može dobro da prođe (ako nađe ispod cene). Ko ne ume - kocka se. Za ležajeve možeš videti imaju li lufta, ali ne i koliko im fali (ako nemaju lufta) još habanja da dobiju luft. Na primer.

Stvari koje nikad ne bih kupio polovne, niti bih to ikome preporučio, su: lanac, zadnji zupčanici, šamaraljke. Ostalo zavisi od cene, stanja, namene bicikla.
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#76 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 November 2014 - 02:14 PM

To da garancije nisu nekada to sto su bile, ulaziti u teorije zavere i slicno ne zelim komentarisati. Zna se za sta sluzi garancija i iz kojih razloga se aktivira garantni rok za odredjenu stvar. To sto ima ljuni koji ne znaju kako to da ostvare je druga stvar. Ne ulazim u raspravu da li ima ok polovnih bikikala ili nema. Tema je novo ili polovno. I da jos jednom po 100 put bolje je novo. Nemam ja toliko para da kupim polovni karbon bajs preko oglasa za 1000e i da me boli glava i da se razmisljam na svakoj nizbrdici gde idem preko 50km/h da li ce mi ram izdrzati i sta je predhodni vlasnik radio sa tim biciklom. Kupim novi karbonski ram iskesiram duplo vise nije ni bitno koliko i uzivam. Ako sam vec odlucio da cu kupiti bicikl taj i taj onda cu da kupim nov i da znam da sam ja prvi prdnuo na taj sic a ne posle da me boli glava. Ne kazem mozda je bajk u super stanju ali jednostavno da bude na njemu neka fabricka greska koju bi mi u garanciji prihvatili. A ovako mogu da se zalim peri koji ispred prodavnice pije pivo.
  • 0

#77 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2014 - 02:41 PM

Svestan si da postoje ljudi koji su plaćeni da projektuju proizvode tako da crnku u određeno vreme? Čitao sam da u jednoj EU zemlji (mislim Francuskoj) sad raspravljaju o zakonu koji će to zabraniti. Mislim, to nije nikakva tajna, nikakva zavera, ljudi dobijaju platu za to.


Garancija može da bude takva da ne pokriva sve (pogledaj sitnim slovima garanciju veš mašine od 5 i više godina, ili za automobil). Takođe, uslovljava strogu pažnju: samo ovlašteni servis i slično. Pored toga, ako je jedini adut proizvoda što je nov, a ne uzmeš neki koji važi za kvalitetan, može da ti se desi da dve nedelje koristiš proizvod, a druge dve nedelje čekaš da ga poprave u servisu, stalno tamo-nazad, dok ti ne presedne.

Tako da garancije nisu ni blizu što su nekad bile. Nekad je dve i više godina garancije stavljano samo za proizvode vrhunskog kvaliteta, a sad računaju tačno koliki procenat ljudi će reklamirati, koliko uređaja će se dovoljno intenzivno koristiti da zaista crknu u garantnom proizvodu, pa ako su ukupno u plusu - lepe garanciju. I posle uvek bude navlačenje. Pogotovo u Srbiji.


Neke stvari ne bih kupovao polovne, neke uvek. Bicikl koji vozim i kojim bih išao oko sveta je 20ak godina star. Promenio dva vlasnika pre mene. :)

To šta je bolje zavisi od slučaja do slučaja.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#78 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 November 2014 - 04:20 PM

Fallout nemoj da se ljutis ali nisi bas u materiji da pricas o garancijama i ostalom. Sve to sto pricas jeste a i ne mora da znaci.... Ako je to sve tacno sto pricas i prave proizvode da ne traju pa valjda je tek onda veci procenat da ce se nesto pkkvariti i tek onda cu kupiti novo da budem bar dve godine miran. A to da se garancija stavlja na proizvode koji su kvalitetniji na dve i vise godina nisi u pravu. Imas u zakonu o garancijama i ostalim stvarima vezano za tu temu. Po zakonu kupac dobija na proizvod dve godine bio to proizvod a ili s klase. Taj zakon vazi u vecini zemalja evrope. Zasto moras za neke tehnicke proizvode da cuvas racun? Iz tog razloga sto (uzmimo na primer apple kao veliki gigant tehnicke opreme) daje na svoje proizvode godinu dana garancije, a kako bi mogao da se prodaje u zemljama evrope kada se ta godina navrsi drzava garantuje za ostalu godinu. Tako da prvu godinu proizvod reklamiras u bilo kojoj radnji koja prodaje apple uredjaje a drugu godinu samo u radnji u kojoj si kupio. Mogu ovde da vam pisem o zakonima i zastiti potrosaca 5 strana. Ko ne veruje ne mora, ali sto se tice garancije mozes je iskoristit za bilo koji proizvod. To da li su neki proizvodi pre 20 god bili kvalitetniji ili nisu verovatno jesu. Pogotovo mehanicki elementi na biciklu. Ti elementi su imali vrlo malo pokretnih delova i nije tu imalo sta da se sjebe a sada taj isti menjac je napravljen da bolje radi i da pritom ima manju gramazu i jos 100 ostalih drugih gluposti. Isto je tako i sa garderobom i ostalim stvarima. Da li je neka jakna koja se proizvodila u fabrici topek-slovenija bila kvalitetnija od nekih sada? Nije. Iz kog razloga iz razloga sto sa otkrivanjem novih tehnologija ljudi zele da dobiju sto vise uz sto manje materijala. Tacnije da jedna jakna od 200gr greje isto kao i bunda od 10kg stim da ima jos neka svojstva pored grenjaja kao sto su vodopropustljivost itd. Kupio sada koznu jaknu i pre 20 god koznu jaknu isto ti dodje. To je kozna jakna. A kupiti jaknu pre 20 gosina perjanu montericu imsada jaknu koja ima na sebi goretex i ostala cuda na sebi su vec dve razlicite stvari. Danasnji materijali koji se koriste za izradu bilo to odevnih predmeta ili necega drugog nisu pravljeni da traju nego da sluze svrsi za koju su napravljeni. Traze od vlasnika posebnu negu i brigu kako bi svom vlasniku pruzili sto ugodniji i duzi uzatak u stvari koju poseduje.
  • 0

#79 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2014 - 04:36 PM

Tehnički je to sve OK, lepo.

Samo šta bude ako ne oteram bajs u zvanični servis koji mi naplati "servisiranje"?
Šta bude ako sam nešto štelujem, podmazujem, zamenim ako mi se desi havarija na putu? Gubim li garanciju?
Šta ako se menjač mora štelovati svakog meseca, iako je pod garancijom? Svaki mesec ostavljam bajs na par dana u ovlaštenom servisu, pa idem po njega. Garancija je, neka ne platim "servis", opet gubim vreme i ne vozim bajs.

Ja odavno nemam iluziju da ta garancija nešto zaista realno pomaže. Na žalost. Samo se raspitam pre kupovine šta je dobro i pouzdano, a garancija je onako... bonus. Sve što ima polovno, za dosta manje novca, a da sam u stanju oceniti u kakvom je stanju pohabanosti, rado ću kupiti polovno.


Kontam da je ceo bajs puno povoljnije kupiti polovan, ako možeš oceniti stanje bajsa.

Pojedinačne delove - zavisi od dela konkretno. I od toga koliko je popust u odnosu na novo.


Priča o "boljoj" savremenijoj opremi je off topic. Ja sam sve više siguran da je to bolje samo za prodavce, proizvođače i servisere, ne i za mene. :) I to mi nije problem, koliko je problem to što nema više izbora da se uzme jeftnije to "lošije", nego povlače iz proizvodnje i prodaje jer je "zastarelo". Samo još metalne ramove da povuku iz prodaje jer su zastareli i da ostane samo skup karbon. :)
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#80 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 posts

Postavljeno 12 November 2014 - 04:47 PM

Podrzavam kupovinu polovnog bicikla u odlicnom stanju.
  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: staro, polovno, delovi, bicikli

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika