Jump to content


Fotografije

Scott Aspect 780

Scot Aspect 780 Iskustva Delovi Kocnice

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Hristina_t

Hristina_t
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 01:43 PM

Zdravo,

Vozim bajs preko 20 godina, kako po asfaltu tako i laksi offroad, ali do sada nisam imala budzet da se ozbiljnije pozabavim opremom.

Uzela sam Scott Aspect 780, pristupacna cena i kvalitetan bajs za tu cenu.
E sada, on ima v-kocnice, htela bih da mu u neko dogledno vreme montiram disk kocnice.
Znam da cu morati da menjam hub na tocku ili kompletne tockove, ali me znanima da li na tom ramu uopste moze da se namontira kaliper? Na viljusci moze, to znam, prethodni mi je imao disk napred, pa znam.
On ima dve rupe na razdaljini od 51mm od centra do centra, ali su one za nogicu, ako sam dobro razumela ove is prodavnice.
Mene zanima da li umesto nogice moze da se stavi kaliper?
Evo i slike kako to izgleda.

Hvala vam unapred na odgovorima, svaka informacija mi sada puno znaci, a necu da gnjavim ove u prodavnici, imam utisak da je onom batici zao sto ne uzeh roze kruzer sa korpom napred... :D

Attached Thumbnails

  • 15860075866981563522525165312705.jpg

  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 03:57 PM

NIsu to rupe za nogicu, to su rupe za disk kocnicu. Na tvom mestu bih stavio Shimano XT nable/hub ako budzet dozvoljava a kocnice Shimano Deore M6000.


  • 0

#3 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 April 2020 - 03:59 PM

Moze, upravo su ovo rupe za montazu adaptera na koji se montiraju klesta kocnica
  • 0

#4 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 April 2020 - 04:22 PM

Ali što bi se to uopšte radilo...?
  • 0

#5 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 April 2020 - 12:07 AM

Promeni za pocetak paknove, neke kvalitetne poput baradine/jagwire. Ako vozis samo po suvom, to ce u 90% situacija biti dovoljno, ako ne promeni i celjusti. Ako je do voznje po mokrom ili do izgleda, onda nista, biraj glave/diskove spram budzeta.
  • 0

#6 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 06:57 AM

Zdravo,
Vozim bajs preko 20 godina, kako po asfaltu tako i laksi offroad, ali do sada nisam imala budzet da se ozbiljnije pozabavim opremom.
Uzela sam Scott Aspect 780, pristupacna cena i kvalitetan bajs za tu cenu.
E sada, on ima v-kocnice, htela bih da mu u neko dogledno vreme montiram disk kocnice.
Znam da cu morati da menjam hub na tocku ili kompletne tockove, ali me znanima da li na tom ramu uopste moze da se namontira kaliper? Na viljusci moze, to znam, prethodni mi je imao disk napred, pa znam.
On ima dve rupe na razdaljini od 51mm od centra do centra, ali su one za nogicu, ako sam dobro razumela ove is prodavnice.
Mene zanima da li umesto nogice moze da se stavi kaliper?
Evo i slike kako to izgleda.
Hvala vam unapred na odgovorima, svaka informacija mi sada puno znaci, a necu da gnjavim ove u prodavnici, imam utisak da je onom batici zao sto ne uzeh roze kruzer sa korpom napred... :D

To su rupe za disc kacenje adaptera IS standard,menjas tockove i kocnice,rotore kupujes ako ne idu uz tockove,mozes da prodjes sa 100+€,ako imas kupca za svoje ok,ali ti opet ostaje ram i vila koji su za v-break namenjeni pa je moj savet da ne odvajas nista nego prodas tako ceo pa uzmes nesto za tih 100€ vise naprednije
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Scot Aspect 780, Iskustva, Delovi, Kocnice

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika