Jump to content


Fotografije
- - - - -

Novo ili polovno, sta kupiti?

staro polovno delovi bicikli

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
150 odgovora na ovu temu

#141 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2015 - 08:28 AM

Ljudi su navukli strah od polovnog,posebno posle enormnog priliva jajara i mufljuza koji trguju na oglasima.. Ja sam uvek za kupovinu polovnog,medjutim cenim i razumem misljenje ljudi koji preferiraju samo novo. Takodje,slazem se i sa konstatacijom iznad : kaseta,lanac to ne bih uzimao polovno,pogon i ajde ( od proverenih ljudi,ima ih),ta potrosna roba,to treba izbegavati. Kupovao sam sa berze,od citavog bajsa do odece,problema nisam imao bogu hvala,ali sad bi se razmislio i samo od proverenih ljudi sa berze,zbog svih "afera" sa prodavcima u poslednje vreme...i mogu dodati da mi je jako zao zbog toga jer bi berza trebala da bude drugarsko mesto gde pored prodaje i zarade treba ocekivati neko medjusobno postovanje..
  • 2

#142 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2015 - 09:32 AM

Kad dobijemo kočano mogućnost ocenjivanja sve će doći na svoje, ocene i komentari će pokazati ko je ko... ko ima zadovoljne mušterije a ko se registrovao samo da bi lovio u mutnom


  • 0

#143 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2015 - 11:53 AM

Kad dobijemo kočano mogućnost ocenjivanja sve će doći na svoje, ocene i komentari će pokazati ko je ko... ko ima zadovoljne mušterije a ko se registrovao samo da bi lovio u mutnom

Ne treba ocenjivanje - dovoljno je da znaš (a tome služi i forum) ko je proveren, pouzdan. Lopine je teško pohvatati, mogu menjati naloge, nickove i tako u nedogled. Ovo je puno jednostavnije. Barem po mom mišljenju.

 

Još jedna stvar - prodavao sam auto kolegi. Redovno servisiram, pišem sve kad radim, kilometraže, datume. Auto super. Pre nego sam prodao, insistirao sam da odemo kod njegovog majstora i sve što vidi da je pred crkavanjem, ili da je otkazalo, a da ja nisam skontao, da odbijemo od cene. Sve super.

 

U narednih godinu dana, na tim kolima je crklo sve što je moglo da crkne. A stvarno ni ja ni majstor nismo to mogli predvideti. Ja sam bio 3. vlasnik tih kola. Nisu bila nova. Tako da je taj auto, od proverenog prodavca, kolegu izašao preskupo. A niko objektivno nije kriv, niti je hteo tu neko nekog da prevari.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#144 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 08 August 2015 - 11:20 PM

^Ne bih se bas slozio. Uzevsi u obzir primer sa "kupujem-prodajem", ocenjivanje je vrlo, vrlo korisna stvar. Nece spreciti prevare, ali ce ih drasticno umanjiti.

Razumem sta si hteo da kazes u primeru za auto, ali je bicikl ipak daleko prostiji i transparentniji sklop i skoro sve se moze proveriti za svega par minuta, a i po samim slikama se dosta toga moze zakljuciti.


  • 2

#145 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 August 2015 - 11:32 PM

Ima ocenjenjivanje nekog smisla ... Ima i zloupotreba ali se to iskristalise nekako ... Mislim da je ipak potrebno, novi ljudi tesko razlikuju dobre prodavce od prevaranta ...


  • 0

#146 traj

traj
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 10 September 2015 - 06:12 PM

Pozdrav!
Moze li pomoc oko odluke.hteo Sam dakupim ovaj bicikl,nece me kostati puno. Sta kazete I imali delova za njega? Hvala unapred!!

https://www.facebook...tif_t=notify_me
  • 0

#147 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 September 2015 - 06:24 PM

Oko nabavke delova ne bi trebao da brines. Stx je stara oprema, ali opet zavisi koliko te to nece puno kostati


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#148 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 10 September 2015 - 06:27 PM

Ja za taj bajs ne bih dao više od 30 evra.


  • 0

#149 traj

traj
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 10 September 2015 - 09:10 PM

Treba da dam moj stari Rog sa 5 brzina i jos nesto. Mozeteli mi reci gde mogu danadjem delove npr zupcanike I lanac? Nemam puno ismkustva sa biciklovima, hteo sam da uzmem nesto sto ima bolje kocnice npr...
  • 0

#150 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 September 2015 - 09:20 PM

Polovni delovi na berzi. Novi u Planet Bike, Capriolo, u nekoj prodavnici/servisu u blizini...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#151 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 10 September 2015 - 09:25 PM

Treba da dam moj stari Rog sa 5 brzina i jos nesto. Mozeteli mi reci gde mogu danadjem delove npr zupcanike I lanac? Nemam puno ismkustva sa biciklovima, hteo sam da uzmem nesto sto ima bolje kocnice npr...

 

Јави се на пп


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: staro, polovno, delovi, bicikli

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika