Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#121 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 16 April 2015 - 06:40 PM

A koje je debljine uložak? Da probaš sa nekim tanjim? I na šta misliš pod tim da ne možeš da se osloniš dok nosiš dres sa uloškom?


  • 0

#122 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2015 - 08:05 PM

Kažem nakon 30km kad se nažuljam na kombinaciju uloška i bokova sedla postaje rapidno sve gore i gore i mnogo je veći problem nego sedenje na tvrdom sedlu bez uloška. Vozio sam ja nekad i preko 200km na fabričkom kamenom capriolo vader sedlu.

Uložak je tanak, kažem vrlo sličan kao na nakamura gaćama koje su hvaljene na forumu od iskusnog kolege Zareta kao vrlo korektne za taj novac tako da u to ne sumnjam :) tada kad je bilo reči o njima pomenuo sam ortaku da pogleda u Intersportu pa da mi javi kako mu se čini širina/debljina uloška a on je odma i uzeo sebi jedne i ne žali se mnogo, ok su mu u kombinaciji sa onim starim belim retro drumaškim sedlom, kao ona turbo samo je njegovo brendirano Panasonic. Ni njemu duge vožnje nisu baš pesma ali je bolje prolazio od mene ranije :).
Imam i kineske bokserice sa onom narandžastom kopijom coolmax uloška koji je predebeo a i nekako preuzan, to isto ne valja.

Sledeće ću da uzmem verovatno u sportofisu gde mi ulošci deluju odlično, samo još da svratim i do Šukija da vidim uživo čega ima kakvi su dezeni, cene i da uporedim uloške. Voleo bih bez tregera jer mi presvlačenje i skidanje istih na brzinu iza žbunja zadaje probleme :) do duše ništa drugo nemam protiv tregera čak mi odgovaraju, imaju više prednosti. Kažu neki :) da se može u wc i bez skidanja tregera samo da još proverim zasigurno koji tačno modeli. Da ne oftopikujem dalje, ispitaću ja to na adekvatnim temama.
  • 0

#123 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 09:19 PM

A jel neko ima iskustva sa selle viento athletic sedistem?
  • 0

#124 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 06:12 AM

Ovde na forumu jedno 200 se kune u SMP TRK, a jedno 3 zali. WTB i nije nesto puno pominjano, tako da nema logike da bude puno losih komentara.
Ono sto je bitno - guzice su razlicite, tako da nema idealnog sedista za sve, pa makar i za 500e.
Od mene za TRK samo reci hvale - i ja ga pazario na tom oglasu.

Komentari su sa stranih sajtova ne sa berze.U pravu si dosta vise ima pozitivnih,mada na te negativne kad na idjem bas mi se ne svidjaju. Sto se tice Wtb za njega uglavnom kazu da je previse heavy sto i nije neka mana po meni.Ali opeg nista to ne mora da znaci dok se ne proba
  • 0

#125 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 06:19 AM

@gadjan koje ti imas sjediste i gdje si ga nabavio.?
Takodje me zanima gdje uglavnom vozite na smp trk,posto je to vise treking varijanta. Ja vise volim kroz sumu gdje ima i uspona i spustova.Kako se ponasa u ttakvim uslovima i da li je presifoko pozadi posto se kod strmijih spustova treba malo prebaciti unazad?

Edited by Kaso, 17 April 2015 - 06:31 AM.

  • 0

#126 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2015 - 07:50 AM

Napisao sam već, selle royal freccia i ne bih ga preporučio. Na oko i kad stisneš prstom taj gel deluje odlične gustine ali drugo je kad sedneš svom težinom i to sav pritisak na dve tačke. Možda bi bilo idealno za nekog od 60kg... Ja imam 77.


  • 0

#127 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 April 2015 - 09:07 AM

@gadjan koje ti imas sjediste i gdje si ga nabavio.?
Takodje me zanima gdje uglavnom vozite na smp trk,posto je to vise treking varijanta. Ja vise volim kroz sumu gdje ima i uspona i spustova.Kako se ponasa u ttakvim uslovima i da li je presifoko pozadi posto se kod strmijih spustova treba malo prebaciti unazad?

jeste, dosta je široko i glomazno, malo teže za prebacivanje tela iza sedišta, više je za treking bajs, ali ja ga koristim na mtb-u sa drop šticnom, tako da ne smeta mnogo kada se šticna spusti... bez spuštene šticne je skoro neizvodljivo.


  • 0

#128 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 11:38 AM

Ovo je moje trenutno: 

http://sheldonbrown....tonesaddle.jpeg


  • 0

#129 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 12:36 PM

Da li je neko mozda jahao na ovako necemu: 

http://selleanatomic...watershed-black ?

 

Znam da ga necu kupiti ali me cisto zanimaju iskustva :)


  • 0

#130 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 May 2015 - 01:12 PM

Zdravo drugari, kupio sam bajk, sad je na red i sediste pa mi treba vasa pomoc. Treba mi neko sediste sa onom rupom na sredini za zastitu prostate. Ovo sad sto imam me mnogo zulja i pritiska u tom delu.. treba mi nesto sto u potpunosti eliminise pritisak u tom delu. Jel ima sta povoljno a dobro ili da se otvorim 5000 ili koliko vec za Selle SMP TRK?
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#131 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 May 2015 - 01:27 PM

Pored SMP TRK imas i Selle Royal Suez i kao jeftiniju varijantu Selle Royal VIENTO athletic.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#132 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 May 2015 - 02:27 PM

Gde mogu da se kupe ta sedista? Najbolje mi deluje SMP TRK, jer ima siri otvor :D


  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#133 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 05 May 2015 - 02:40 PM

Deluje TRK najbolje ali ne mora da znaci da ce tebi odgovarati.U stvari ako je zbog sirine otvora onda je super ;)


  • 0

#134 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 May 2015 - 03:21 PM

Selle Royal imas u Planet Bike oba modela, SMP TRK po oglasima


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#135 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 May 2015 - 03:22 PM

Deluje TRK najbolje ali ne mora da znaci da ce tebi odgovarati.U stvari ako je zbog sirine otvora onda je super ;)

Ili prostije ne odgovara svakom isto sediste ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#136 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 May 2015 - 04:06 PM

Cudi me da tako popularno sediste nemaju i radnjama... nisam uspeo da ga nadjem na oglasima :(
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#137 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 05 May 2015 - 05:30 PM

Imaš kod Petera iz Subotice, ima na oglas na berzi.

SMP TRK je stvarno dobro sedište, ne preudobno ali radi posao tj. čuva ono što treba da čuva.

Kvalitet je onako, ja sam moje pocepao odozdo, morao sam da ga lepim.
  • 0

~be here now~


#138 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 May 2015 - 05:59 PM

Jel moze link na PM? Ne mogu da nadjem..


  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#139 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 05 May 2015 - 06:59 PM

Imaš pm.
  • 0

~be here now~


#140 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Postavljeno 05 May 2015 - 07:46 PM

@LordSoru, hvala! :) Jel po vama dobra kupovina Selle SMP TRK za 50e?


  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika