Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#101 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2010 - 10:09 PM

moz da ukrades pa ako ne odgovara ti vrati :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#102 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 17 August 2010 - 10:13 PM

Ja sam imao uzasne bolove posle svega 15-ak Km voznje a narocito na usponima. Nasao sam ovde na oglasima sedista za oko 5,5e koja imaju prorez po sredini i kako ga koristim bolovi su kao rukom odneti a voznja je postala (ponovo) trenutak uzivancije i zadovoljstva :D
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#103 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 August 2010 - 10:17 PM

Ja sam imao uzasne bolove posle svega 15-ak Km voznje a narocito na usponima. Nasao sam ovde na oglasima sedista za oko 5,5e koja imaju prorez po sredini i kako ga koristim bolovi su kao rukom odneti a voznja je postala (ponovo) trenutak uzivancije i zadovoljstva :D

A da nisi ti kupio kosmodisc,SALA MALA.Ja sam se na ono fabricko na capriolu navikao za nekih dve nedelje.Sad mi bas odgovara.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#104 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 17 August 2010 - 10:22 PM

A da nisi ti kupio kosmodisc

[-X Ne, vec kosmoEGGS :lol: :lol: :lol:
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#105 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2010 - 12:28 PM

...kako je tebi prijatnije (zima/leto, blam/ne blam itd

Ja glasam za blam :mrgreen:. Ne bih nikad mogao to, pa nek se nažuljam :mrgreen:. A i cenim da bi mi uložak bio neophodan samo za neke vožnje od 200 km u danu, što ni ne planiram više da ponavljam, ili kad se dan za danom vozi dosta (100+). Meni je ovo moje, ono za 2500 s bljeskalicom sad skroz ok za do 100 km, lepo sam se navikao na njega ali za više mislim da bi opet bilo problema. Ovo kad pročitam po forumu za neke duže vožnje kao na primer ono Gaja BG-Tivat u tri dana, Banja Luka ili onaj endurance test do primorja za 24 sata pretpostavljam da je to sve voženo s dresom. Mora da taj uložak ima mnogo bolji efekat nego bilo kakvo sedlo, mada opet, respect. Meni je toliko vremena u sedlu nezamislivo.
Zanimaju me dve stvari:
- Ima li neko da pravi nekad duže vožnje (recimo 150-200 km) a da ne koristi dres i ako ima koje sedlo je u pitanju ;).
- Kako je kad s uloškom pređete pomenutu kilometražu, je l' sutradan nema baš nikakvih posledica ili se kad sedneš ipak malo oseti da si juče dosta vozio?

@Dulek
Je l' si ti to skoro kupio Monitora/počeo da voziš pa ti je neudobno ili već voziš neko vreme? Pošto 20-30 km nije nikakav problem ni za tvrđe sedlo, ne bi trebalo da te žulja kad se malo navikneš na njega svakodnevnom vožnjom. U svakom slučaju ako uzmeš neko bolje/udobnije nećeš pogrešiti jer će ti svaka vožnja biti prijatnija bez obzira na dužinu.
  • 0

#106 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 August 2010 - 02:06 PM

@Dulek
Je l' si ti to skoro kupio Monitora/počeo da voziš pa ti je neudobno ili već voziš neko vreme? Pošto 20-30 km nije nikakav problem ni za tvrđe sedlo, ne bi trebalo da te žulja kad se malo navikneš na njega svakodnevnom vožnjom. U svakom slučaju ako uzmeš neko bolje/udobnije nećeš pogrešiti jer će ti svaka vožnja biti prijatnija bez obzira na dužinu.


Da, počeo sam da ga vozim pre nekih 15ak dana. U početku je bilo jezivo, upala guznih mišića :mrgreen: , morao sam da pravim pauze po 2-3 dana. Sada su te upale prošle, zadnjica još uvek malo trne posle 30min vožnje, ali nije strašno, najviše me žulja deo tačno između nogu, tj. ispod testisa.

Da li da trpim i navikavam se, ili da menjam sedište? Fabričko na Monitoru je SELLE ROYAL WOLF, u kom je ono cenovnom rangu? Da li spada u tvrđa ili mekša? Nemam sa čim da uporedim pa pitam, a u prodavnici kad pogledam na brzinu su mi sva slična.

Žena isto ima Capriolo bajk, mislim da je Metropolis model, i na njemu je ono klasičnije šire sedište koje mi je udobnije.

Kontam da bi mi zbog (trenutno) nešto mlohavije zadnjice više odgovaralo šire i što mekše sedište, sa eventualno rupom u srediti. Sad pitanje koje konkretno bi moglo da dođe u obzir.
  • 0

#107 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 18 August 2010 - 04:44 PM

Ja glasam za blam :mrgreen:.

Eh, na sve se čovek navikne ;) I meni je prvo nošenje bilo čudno (prvenstveno zato što nemaš veš ispod, a šorc je pripijen uz telo), pa sam nosio bermude preko; ali već druga vožnja je bila sasvim OK... A porodica i društvo (nebiciklističko), smejali se prva 2-3 puta, sad im je sve to potpuno normalno :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#108 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 08:12 PM

Pozdrav ljudi! Da ne otvaram novu temu mene zanima da li mozete da mi preporucite neko sjediste za MTB koje mogu da vozim i bez uloska a da bude udobno. Trenutno me razbija. Trazio sam na netu i dosta hvale ovo:

http://www.chainreac.../rp-prod125930#

 

Gledao sam da moze da se nadji ispod 25$ ali ako se sracuna dostava uglavnom izlazi na 40 e.

 

Da li je imao neko priliku da ga proba i da li moze da se uzme kod nas?


  • 0

#109 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 08:22 PM

Imao sam slicno WTB pre nekog vremena i mogu ti reci da sam bio poprilicno zadovoljan.Cak i vise nego sa trenutnim SMP TRK.


  • 0

#110 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 09:31 PM

Imao sam slicno WTB pre nekog vremena i mogu ti reci da sam bio poprilicno zadovoljan.Cak i vise nego sa trenutnim SMP TRK.

 

SMP TRK sam isto gledao iako je vise namijenjen za treking. Isto ga jako hvale, ali oni sto im ne odgovara su ga bas napljuvali. Kritike se najvise odnose na to da je previse siroko pri vrhu pa u fazonu ne mozes normalno da okreces pedale. Takodje da se prilikom duze voznje punjenje sabije i pocne da se osjeca plastika koja je prilicno tvrda itd...

 

Reci mi gdje si nabavio to WTB ? Isto me zanima koliko si platio SMP TRK?


  • 0

#111 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 09:49 PM

Wtb sam imao na bicikli koja vise nije kod mene.A TRK sam dobio i koristim ga.Ja sam taj koji jos uvek traga za pravim sedistem a mnogo sam ih izmenjao...
  • 0

#112 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 15 April 2015 - 11:22 PM

SMP TRK jeste malo šire i umeju da zabole sedalne kosti opasno već posle 30km ali zato čuva prostatu i "muškost" što mu je i namena.

Probaj SMP Extra ono je istog oblika kao i TRK samo uže i možda malo tvrđe.
  • 0

~be here now~


#113 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 08:56 AM

Ja sam rekreativac i rijetko prelazim vise od 50 km dnevno(ne vozim svaki dan).Znam da je nezahvalno davati savjete u vezi sjedista ali iskustva ljudi mnogo znace.Dao bih do 50 e max.Mislim da smp extra kosta vise

Edited by Kaso, 16 April 2015 - 08:58 AM.

  • 0

#114 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 09:53 AM

@ kaso evo druze sad sam nasao na chain reaction selle smp trk za 47.99 € + postarina
  • 0

#115 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 April 2015 - 10:43 AM

@ kaso evo druze sad sam nasao na chain reaction selle smp trk za 47.99 € + postarina

imaš ga na berzi za 49e http://www.2bike.rs/...ta#.VS-SN_D7O78


  • 0

#116 Kaso

Kaso
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 12:25 PM

Hvala :)

@vidak vidio sam da ga ima na berzi samo mislim da cu ipak gledati neko WTB jer manje negativnih komentara citam za njega, mada to ne mora nista da znaci..


  • 0

#117 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 16 April 2015 - 04:11 PM

Ovde na forumu jedno 200 se kune u SMP TRK, a jedno 3 zali. WTB i nije nesto puno pominjano, tako da nema logike da bude puno losih komentara.
Ono sto je bitno - guzice su razlicite, tako da nema idealnog sedista za sve, pa makar i za 500e.
Od mene za TRK samo reci hvale - i ja ga pazario na tom oglasu.
  • 1

Live before you die!


#118 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2015 - 05:06 PM

SMP TRK sam isto gledao iako je vise namijenjen za treking. Isto ga jako hvale, ali oni sto im ne odgovara su ga bas napljuvali. Kritike se najvise odnose na to da je previse siroko pri vrhu pa u fazonu ne mozes normalno da okreces pedale. Takodje da se prilikom duze voznje punjenje sabije i pocne da se osjeca plastika koja je prilicno tvrda itd...


Znam da mnogi hvale to sedlo i porede ga s foteljama (neumesno :) jer nema fotelje bez rekumbenta) ali mene zabrinjava to sabijanje punjenja. Ako se samo jedan korisnik požali da je uspeo koskama da dodirne plastičnu osnovu meni je to dovoljno, po meni to onda nije dovoljno čvrsto sedlo za duuugačke vožnje. Svako sedlo koje sam video je imalo isti problem, ili premalo ispune pa možeš da ispravljaš eksere na njemu, ili nedovoljno čvrsta ispuna pa potoneš do plastike.
Kao da je tako teško dizajnirati... ja da imam mogućnost da biram količinu i gustinu/čvrstinu ispune za čas bih trial and error metodom došao do savršenstva (za moju kilažu) :)
  • 1

#119 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 April 2015 - 06:11 PM

Ja ga imam na bajsu, do sada je udobnije od predhodnih sedista ali i dalje trazim bolje jer nisam zadovoljan, posle 2 sata na bajsu zulja ubija.
  • 1

#120 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2015 - 06:32 PM

Ja sam danas presedeo 140km na ovom mom freccia od osam ujutru do 5-6 popodne bez većih problema, mogao sam još dosta da je trebalo. Dobro je, dakle ipak će moći da posluži za brevet, samo znači obavezno bez uložaka samo obične bokserice. Još da je ispuna malo čvrća, moglo bi da se na tome sedi mnogo duže i mnogo udobnije. Ipak je premekan taj gel i kad se trucka po divnim nam putevima vremenom postaje (deluje) sve tvrđe i neudobnije. Ali se jako sporo pogoršava i može se sedeti celom težinom i tolerisati.

Dok kad obučem dres katastrofa, takve probleme mi napravi da već posle 30 km ne mogu normalno da se oslonim već sam mnogo više na nogama i stalno se bezuspešno nameštam, to je dalje samo mučenje. A brzo se pogoršava i teži ka nepodnošljivom.

Bar da je uložak neki kineski krš pa da znam šta je, nego deluje sasvim korektno, skoro isti kao na Nakamura gaćama.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika