Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#181 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 03:52 PM

Društvo, treba mi okvirna preporuka za sedište za drumasa, a u pitanju su vožnje od 45-60km par puta nedeljno..

Da napomenem da koristim bici gaće...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#182 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 14 August 2019 - 07:07 PM

Fizik.


  • 0

#183 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 06:51 AM

Sta mislite o ova dva sedista?

https://www.probikek...e/12188375.html

https://www.probikek...e/12188375.html

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#184 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 07:33 AM

Mislim da su ista.


  • 0

#185 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 07:36 AM

Nisam ni skontao da sam linkovao isto.

Elem...

https://www.probikek...e/12188375.html

https://www.probikek...e/11463898.html

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#186 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 August 2019 - 07:45 AM

To su dva totalno različita sedišta nema šanse da ti oba oblika odgovaraju, a ti bi trebao već znati koje ti odgovara.
Inače za tu cenu odlična ponuda i ja sam ih gledao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#187 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 07:51 AM

Iskreno, nemam pojma. U potrazi sam za sedistem sa rupom jer primecujem da mi ova standarna smetaju i da mi pored bici gaca sa uloskom sve utrne na voznji vec od 30+km..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#188 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 August 2019 - 08:06 AM

Ne znam kakva su to "standardna" ali Obrati pažnju da su ovo drumska sedišta tako da ti možda neće odgovarati ako vozis neku drugu vrstu bicikla

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#189 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 08:20 AM

Mislio sam na sedista bez rupe, bez icega. Vozim kogu miyatu drumasa i na njemu imam njegovo original sediste.

Sad, razmisljam koje od ova dva je bolje?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#190 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 August 2019 - 10:57 AM

Ako ti leži "wave" oblik onda prvo ako ti leži ravno onda drugo, zavisi sta tebi odgovara.
Meni ovaj novus extra izgleda

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#191 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 11:47 AM

I ja mislim da cu novus. Samo razmisljam koju velicinu

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#192 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 September 2019 - 10:43 AM

Kada su sicevi u pitanju, skontao sam da kod kratkih do umereno dugih vožnji tipa od 50 do 100 km, moje doope se uopšte ne buni na čemu god sedeo. Zbog toga sam u poslednje vreme koristio uglavnom dva sedišta, a to su Selle Royal Supra i Seta. 

 

Međutim, pre nekih godinu dana sam uzeo SQ Lab 611 active, i nakon kupovine odgovarajućeg umetka za teže vozače (koji se inače mora staviti u to sedište), mogu da kažem da sam konačno pronašao sedište koje mi apsolutno odgovara za bilo kakav stil vožnje, naravno kad je drumski bicikl u pitanju jer samo taj tip bicikla vozim. 

Taj Sq Lab sam dosta vozio na kratkim do umereno dugim turama, a evo juče prvi put na baš dugoj vožnji od 218 km. Mogu da kažem da je tek na jedno možda osamdesetom kilometru bila mala kriza, nešto me je malo žuljalo sedište, ali je taj osećaj nelagodnosti brzo prošao. Nakon toga mi se činilo da mogu danima da vozim na tom sedlu, i danas ne osećam ama baš nikakve posledice od jučerašnje vožnje niti ni najmanji bol na sedalnim kostima. 

Izgleda da taj sistem blagog njihanja sedišta levo i desno kako čovek pedala,  zaista ima tog nekog dugoročnog uticaja da se ublaži pritisak na sedalne kosti tokom dugih vožnji. 

Možda treba i da spomenem da definitivno spadam u teže vozače od preko 90 kg, ali isto tako da u toku vožnje retko kad prodje više od 5 minuta a da se barem na 10 sekundi ne popnem na pedale da malo rastresem mišiće i oslobodim pritisak na zadnjicu. Rezultat svega toga je, hvala Bogu, bolu ni traga. 

 

Dakle ako nekom treba preporuka za stvarno dobro sedlo, moja je definitivno SQ Lab 611 active. Mana je jedino cena jer definitivno ne spada u jeftinije siceve, ali ako uzmem u obzir da je sic najbitniji deo na biciklu i da se veoma retko menja, onda cena svakako opravdava kvalitet.

 

 

https://www.bing.com...=0&vt=0&eim=1,6

 

 

 

 


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#193 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 October 2019 - 09:07 AM

Slicno iskustvo imam sa Active, doduse model 602 Active Trekking posto sam ga koristio na MTBu tj uspravnijoj poziciji sedenja. Uvijanje itekako pomaze, u mom slucaju ne toliko za sedalne kosti koliko za kicmu (sto mislim da mu je bila primarna zamisao, mozda gresim). 602 ima u sebi i elastomere koji mogu da se izvade i da se poveca uvijanje, sa njima je sediste nesto tvrdje. Jeftino nije, ali radi posao vrlo dobro. Mana, nekome ko vodi racuna o tome, moze biti tezina, nije bas lagano, bar ovo moje.

 

Pre njega sam probao razna i jeftina i skuplja. Izmedju ostalih SMP Selle TRK koje je hvaljeno kao fotelja itd - nikako mi nije odgovaralo, posle nekih 40-50km nisam vise mogao da sedim koliko je bolela zadnjica, nebitno da li vozio sa uloskom ili bez. Sve sam se nadao da treba da se priviknem i vozio ukupno oko 800-1000km pre nego sto sam zakljucio da mi definitivno ne odgovara :) Smp selle extra mi je bilo bolje, iako "na papiru" nije toliko udobno.


  • 0

#194 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 03 December 2019 - 02:29 PM

+ за SMP TRK Gel пре два - три месеца сам набавио ово седло и утисци су одлични. Првих пар вожњи сам мислио да није направило разлику у односу на нека друга која сам користио, бар не у компарацији са ценом, али како је време одмицало, показивало се све боље и боље. Мени лично одговара за положај у вожњи који је карактеристичан за трекинг, градску или туринг вожњу.
  • 0

#195 denisbatori

denisbatori
  • Members
  • 5 posts
  • LocationBudapest

Postavljeno 21 May 2020 - 01:14 PM

Pozdrav dobri ljudi,

 

Da li neko moze da mi preporuci dobar sic za treking bajs do nekih 50e? 

Trenutno na bajsu imam Selle Royal Freccia, koja je pocela da se raspada, tako da sad kad vec menjam probao bih sa rascepom u sredini.

Nedeljno prelazim oko 50km.

 

Hvala unapred.


  • 0

#196 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2020 - 05:32 PM

Pozdrav dobri ljudi,

 

Da li neko moze da mi preporuci dobar sic za treking bajs do nekih 50e? 

Trenutno na bajsu imam Selle Royal Freccia, koja je pocela da se raspada, tako da sad kad vec menjam probao bih sa rascepom u sredini.

Nedeljno prelazim oko 50km.

 

Hvala unapred.

 

Za budzet do 50 eura se moze naci fino SQ Lab sediste.

Prvo izmeri razmak izmedju sedalnih kostiju pa na osnovu toga potrazi sirinu sedista.

 

https://www.2bike.rs...e-71?&bra[]=600


  • 0

"Лажима је све почело"


#197 skabo85

skabo85
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:35 AM

Pozz ekipa. Čitam postove i tražim po postovima koju korisnu za svoj problem. Muku mučim sa sicom i u potrazi sam za novim. Vozim hibrid tj Capriolo Speedster 3grafit i na njemu je bilo sediste Selle royal mach. Sediste je jednom rečju patnja. Imao sam i gel ali nista. Inače visok sam 192 i imam 94kg. Vozi redovno i raznovrsne ture(60-150km). Pre par dana dobijem od drugara sic na probu. Syncros 3.0 i mogu vam reci da je dobar. Malo zuljanja dok se nisam navikao i posle milina. Pokusam da pronadjem isto na netu kako bih isto i nabavio kad ono nema (imaju samo slike). Medjutim pronadjem njihove druge modele i zapadne mi za oko ovako nešto:
https://moccacommerc...o-v-20-channel/
Cene su u markama posto sam iz Bosne.

Zanima me da li se iko od vas susretao sa ovim brendom i ako jeste kakva su iskustva?
  • 0

#198 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 01:09 PM

Syncros je marka firme Scott, koriste je za sedla, šticne, lule, volane i slično, nešto kao Trek i Bontrager, Fuji i Oval Concepts, Ridley i 4za. Taj model sedla mi izgleda kao njihova verzija sedla sa skraćenim nosem, to je sada novo i popularno.

 

Kvalitet izgleda dobro, na nivou sa bilo kojim drugim proizvođačem za tu cenu, pa i više. Da li će ti odgovarati je nemoguće reći, to ćeš znati ako probaš.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika