Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#161 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 12:04 AM

Selle Royal Supra

ima trenutno popust sa 70 na 20 jura

https://www.radonlin...sex-sattel.html

Nema isporuke za SRB ali ima načina ko se ume snaći.

 

Sedlo ko' zmaj!


  • 2

#162 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 07:26 AM

Sr Supra meni licno najbolje sediste koje sam probao. I ja ga isto uzeo u Nemackoj za 19 eura. Smesno.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#163 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 April 2017 - 12:42 PM

Onda, SQ 611 ili SMP TRK? Je l' probao neko oba?


  • 0

#164 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 01:30 PM

Dva potpuno suprotna sedista... 611 tvrdo i ravno a SMP mekano i zaobljeno !? I zasto odjednom 611 ako si trazio meko sediste?
Da objasnim kako sam ja dosao do SQlab, naime primetio sam da mi se obicna zaobljena sedista (link) nabijaju u da ne kazem sta zbog zaobljenog oblika pa mi nije pomagalo ni kad obucem ulozak. Sedista sa rupom (link) su pomagala dosta ali vremenom mi je postao problem ivica sedista oko rupe tj. nisam mogao da se mnogo pomeram po sedistu napred nazad levo desno sto meni predstavlja problem tokom voznje. Onda sam pretragom po internetu naisao na ona medicinska SQlab sedista po meni ruzna kao djavo. Kad sam otisao na njihovu stranicu na internetu video sam da ima i izgledom lepsih sedista. Pokusaj da analiziras sta ti smeta kod sadasnjeg sedista da li hoces mekano ili trazis nesto drugo.
 
 

  • 0

#165 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 April 2017 - 01:42 PM

Pa SqLab zato sto ima fantasticne ocene i reputaciju za najbolja sedista, tvrdje od ovog mog ne moze da bude, i ima ulubljenje na sredini koje bi mi mnogo pomoglo. Moje je pre svega preusko pa mi se desava isto sto se i tebi desavalo (sirina ovoga je svega 135mm u najsirem delu) i potpuno je ravno pa me i zulja znamo svi gde... Izgledom me vise privlaci TRK, pa sam mislio da mi odgovori neko ko je koristio oba. Ali izgleda da niko nije, tako da cu verovatno u toku sledece nedelje uzeti http://www.2bike.rs/...no#.WPIhQUV96Ul


  • 0

#166 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 15 April 2017 - 06:49 PM

Probao,vozio oba i trenutno sam na SQ Lab.

 

SMP Trk izuzetno udobno ali za mene presiroko (prepone su u konstantnom dodiru sa donjom ivicom sedista) i nakon visesatne voznje dodje do iritacije koja ni malo nije naivna (isti oproblem sam imao i sa SR Frecia )   --   voleo bih da probam SMP Extra

 

SQLab model 610 Active (14 cm) - odlicno ali za nijansu tvrdje za moj ukus.Sem te tvrdoce drugih primedbi nemam...Sto se pomenutog proizvodjaca tice moj savet je OBAVEZNO Active model (modeli koji se "ljuljaju",tj pomeraju zajedno sa sedalnim kostima)    --   vise o tome imate na njihovom sajtu

 

Vozim MTB i Treking,visesatne voznje,uglavnom agresivan polozaj tela...186 cm,trenutno 86 kg,mnogo godina... 

Gomilu sedista probao (SR vise modela,Sporturer gel flou,Brooks...) i svakom dao sansu.Vise mi odgovaraju ravna sedista kao SQLab.

 

Vec duze vreme za treking jurim Bontrager SSR model (15 cm) ali ga trenutno nema u ponudi 


  • 0

#167 Omerta

Omerta
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 26 April 2017 - 09:11 PM

Stglo mi je TRK, nakon prvih 35km mogu reci da je fenomenalno. Prva voznja nakon koje su me vise bolele noge od zadnjice... 

Attached Thumbnails

  • 10.jpg

  • 0

#168 Skajone

Skajone
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2017 - 02:56 PM

Neko udobno sediste do 3-4 hiljade dinara?


  • 0

#169 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2017 - 03:46 PM

Ceo problem sa sedistima i jeste u potpuno drugacijem vidjenju i shvatanju tog pojma koji koristis - udobno. Svako dupe je drugacije, plus sve zavisi od toga kakav bicikl vozis i u kakvom polozaju volis da vozis, koliko su ti duge voznje u proseku i po kakvoj podlozi, itd.


  • 0

#170 Skajone

Skajone
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2017 - 04:54 PM

Krenuo sam drumski bicikli voziti, imam ga nekih nedelju dana, vec sam odradio prvu turu od 25 km pa odmah sutradan 60 km, bez biciklistickog kompleta i gaca sa uloskom, koje svakako planiram da uzmem. Treba mi sad savet da li mi je bolje dati recimo 3000 din za http://planetbike.rs...ack-2015/18833/ dok mi ne stigne komplet ili uzeti udobniji sic.


  • 0

#171 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 August 2017 - 05:10 PM

Moj savet je da pročitaš ovu temu od početka. Barem prvih nekoliko stranica gde se objašnjava šta gledati i meriti pri izboru sica i ostale bitne stvari. Najverovatnije ćeš posle toga i sam znati šta da gledaš.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#172 Skajone

Skajone
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2017 - 10:16 AM

Ljudi dajte neki predlog za dobro-udobno sediste, treba mi prvenstveno za voznju po gradu bez biciklistickih gaca.


  • 0

#173 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 23 August 2017 - 10:54 AM

SQlab 603


  • 0

#174 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 August 2017 - 10:54 AM

Ljudi dajte neki predlog za dobro-udobno sediste, treba mi prvenstveno za voznju po gradu bez biciklistickih gaca.

brooks...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#175 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 August 2017 - 05:15 AM

brooks...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

+1.

 

Model Flyer.

 

Mana - koža je hladna zimi. U momentu kada je potrebno obući toplije podgaće za vožnju kožnog sica, sintetički je još uvek dovoljno "topao" da se vozi bez njih. Dok temperatura ne spadne baš u (dublji) minus.

Druga mana - natopiće se vodom na kiši, treba ga sklanjati od kiše, ili pokriti kesom ako se ostavlja bez nadstrešnice.

 

Zbog toga više volim sintetička. Mada nisam našao model koji ima tako dobre federe kao Brooks Flyer - tvrdi su, rade samo kad se naiđe na rupu/džombu, kada baš trebaju, inače je osećaj praktično kao da i nema federe - po meni idealno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#176 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 August 2017 - 08:47 AM

+1.

Model Flyer.

Mana - koža je hladna zimi. U momentu kada je potrebno obući toplije podgaće za vožnju kožnog sica, sintetički je još uvek dovoljno "topao" da se vozi bez njih. Dok temperatura ne spadne baš u (dublji) minus.
Druga mana - natopiće se vodom na kiši, treba ga sklanjati od kiše, ili pokriti kesom ako se ostavlja bez nadstrešnice.

Zbog toga više volim sintetička. Mada nisam našao model koji ima tako dobre federe kao Brooks Flyer - tvrdi su, rade samo kad se naiđe na rupu/džombu, kada baš trebaju, inače je osećaj praktično kao da i nema federe - po meni idealno.

ja sam vozio i flyer i b17 i meni vise odgovara b17, da kazem i zbog cega, naime kod flyera mozes kozu da zategnes do odredjenog momenta. Medjutim kada sednem pocnu da se krive federi i sediste se blago rasiri, tj deformise i zulja me izmedju nogu. Kod b17 nema tog momenta jer je ram krut i nema te vste deformacije pa mi vise odgovara.
Kozu kod b17 mozes vise da zategnes, jer kod flyera zatetezes kozu do odredjene sile kada pocinjuu da se krive federi i jednostavno ne dozvoljava da se zategne i da bude tvrdo kao b17.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#177 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 August 2017 - 09:57 AM

Nisam imao tih problema, ali dobro je znati.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#178 bladetohear

bladetohear
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 July 2019 - 03:08 PM

Koje sedište bi ste preporučili od ova dva za neku vožnju 30km nedeljno po selu gradu možda zemljani putići?

Selle Royal Respiro moderate Leather

ili
Selle Royal Respiro Soft Moderate


  • 0

#179 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 July 2019 - 09:10 PM

30km, nedeljno ili dnevno?

 

Za 30km nedeljno moze bilo koje sediste :)


  • 2

#180 bladetohear

bladetohear
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 July 2019 - 11:05 AM

Mislio sam nesto kao vikend voznja neke ture od 30-40 km


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika