Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#681 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 March 2022 - 03:10 AM

Imam je na desetki na Lumia 640 LT, koja mnogo loše hvata GPS od Lumia 630, koja sa Run the map razbija. Pride se koristi HERE mapa koja je vrhunska. I još jedno je vrlo dobro što HERE mapa može da se apdejtuje za Lumia 630, tj Win 8.1 i ništa više apsolutno, a to nama samo i treba.

Ko ima Lumia sa 8.1 i ne može na win 10 da izvrši update, ne može da skine niti jednu aplikaciju nikako jer nema odakle, Microsoft zaključao a niko se time ne bavi da otključa jer su telefoni apsolutno zastareli.

Meni 630 odgovara jer nema nikakvih apdejtova, a Run the map radi izvrsno. Prode Lumia nikad ne baguje. Za ovih 7 godina skoro, ako je 5-6 puta došlo do nekog baga, možda ni toliko. Stvarno.


  • 0

#682 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2022 - 10:29 AM

Мени баш Л630 са 8.1 прави проблеме са сигналом и то специјално у РТМ. Некад једва ухвати сигнал, некад га изгуби и више не ухвати. Сви други програми ухвате сигнал, РТМ чекај и чекај. Мада, ретко на вожњи, само шетње. Имам и Л630 ЛТЕ са 10, инсталиран и подешен. Некад понесем оба, за сваки случај. А имам и Л930 ХЛ у резерви. Слажем се за Л630 - савршен телефон, савршен интерфејс, брз, никад забаговао, а још и РТМ најбољи програм који сам користио. Јуче покушах да нађем хап фајл за инсталацију, али нема (има на неким сајтовима који захтевају регистрацију/плаћање пре него што потврдиш да га стварно има). Чак и да будем принуђен да променим телефон, за ове потребе бих вероватно и даље користио Л630/РТМ. Још само да ми откључа додатне опције које сам некада и имао.


  • 0

#683 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 March 2022 - 07:15 AM

A da promenite telefone?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 1

#684 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 March 2022 - 08:36 PM

Što da menjamo ako je aplikacija ok, a telefon ne traži nikakve apdejtove? S tim što jedino može da apdejtuje mapu, koja je odlična. HERE mapa. Dakle imam fon koji koristim za pozive, sms, traker u svim uslovima. Ostalo mi ne treba. Baterija pod tim uslovima drži dosta dugo o to je to. Dokle god radi gpx upload za STRAVu ja ću je koristiti.

 

caneee

 

Meni suprotno, na 630 radi u 99% slučajeva odlično GPS, nekad po oblačnom bude da duže potraži, minut, možda, dva, ali tada prebacim u aplikaciji da se vidi samo mapa i onda brzo pronađe gde se nalazim.

 

Ali zato 640 LTE, ume da zabaguje i dosta je nepouzdaniji. Kada kod 630 po oblačnim isključim uštedu baterije nikad neće da zabaguje, kada je sujnčano vedro, ne baguje ni pod uključenom uštedom baterije. Zapravo u 80% slučajeva je koristim sa ukjljučenom uštedom baterije i radi sve ko sat.

 

Na šta misliš kada si napisao "sređen 640 lte", šta bi trebalo da uradim da bi bio sređen?

Velika mana 10-ke je što nema HERE mapu. već koristi koju? HERE mi je nezamenjliva, ili sam se tako navikao.

Imao sam negde činimi se po kompu XAP file za RtM, ali nisam znao kako instalirati takav fajl u 8.1?


  • 0

#685 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2022 - 09:38 PM

Ма 630 ЛТЕ ми је подешен за моје потребе. Сви програми и чак исте иконе, исти распоред. Не користим никад уштеду батерије, Можда ћу морати, јер су обе батерије већ јако ослабиле и држе око дан и по, ретко 2 (Л630 ми је главни телефон, није само за трекове) . А заменске обично нове трају исто толико, мада их можда и пробам. Срећом, у питању је феноменалан уређај, па је батерија замењива и мења се час посла.

 

Одакле ти да десетка нема хере мапу? Сад проверих, пише © ХЕРЕ. Мада мени не ваљају за шетње. За бајк ми нису битне, јер или само снимам руту или и пратим припремљену. За кола су мало биле ок (боље од Гармина), мало ме излуђивале. На тим местима нисам поредио са Гугловим мапама, па не знам да ли би оне биле ишта боље.

 

Не сећам се да ли сам пробао ручну инсталацију. Можда више ни не може.

 

Бтв, да ли ти слање на Страву ради нормално? Мене је одавно почело да зеза кад је Страва променила нешто, па ми пријављује да слање није успело и ако јесте. Очигледно је промењен сет повратних података. За сваки случај увек пошаљем двапут. :) Али, све и да престане да ради није ми претерани проблем. Ионако увек шаљем и себи на мејл, па могу ручно да шаљем на Страву. Боље је из програма, али не би био смак света. У почетку сам користио Спортс Трекер сајт, за који и не постоји слање из програма, па сам морао ручно и преживех. :)


  • 0

#686 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 01:05 AM

Piše HERE na 10-tki, ali probaj da uđeš. Odmh te "izbaci" i ne možeš ući u program/aplikaciju. Barem je kod mene tako. Probaj pa mi javi da li može kod tebe. Ako može da vidim kod mene u čemu je problem. Mada kao da na win 10 iste ne rade.

Da, kada uploud vrsim na Stravu, odmah mi vrati da navodno nije uspelo, a u stvari je uspelo. Samo jednom to odradim i pogledam na Stravi - i tamo je. Dakle, radi što je ok, a ona neka šalje da je "error upload" to mi ne smeta.

 

Meni je 630 fon za pozive/sms/trekove. Jedino što ne mogu da instaliram RTM na drugoj 630-ki koju imam...to mi je krivo...

Od kada je kupljen, uvek sam koristio opciju za štedljivost baterije.


  • 0

#687 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2022 - 12:58 PM

Нисам улазио ни у шта, него отворио РТМ, ишао на подешавања и тамо пише да су ХЕРЕ мапе. А и види се по приказу, разликују се од других.

У самом телефону нема засебно ХЕРЕ Мапс, као на 8.1, само Хир :) Драјв+, али користе се Хир мапе. И постоји подршка за офлајн мапе.

 

Или ипак хоћеш да кликнем на нешто друго? :)


  • 0

#688 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 20 March 2022 - 08:51 PM

Hajde videću oko toga pa ću javiti...Izgleda da nisam ni skunuo mapu za SRB, pa mi je prikazivao neku sa osnovnim podacima. Mozda zbog toga nije mogao da pronađe lokaciju tako brzo kao 630. Sutra ću da proverim oko mapa, pa javljam.


  • 0

#689 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 March 2022 - 07:21 AM

Нисам улазио ни у шта, него отворио РТМ, ишао на подешавања и тамо пише да су ХЕРЕ мапе. А и види се по приказу, разликују се од других.
У самом телефону нема засебно ХЕРЕ Мапс, као на 8.1, само Хир :) Драјв+, али користе се Хир мапе. И постоји подршка за офлајн мапе.
 
Или ипак хоћеш да кликнем на нешто друго? :)

Proverih. Kod mene nema Here mape već RTM koristi mapu koliko mi se čini onu po difoltu koju fon ima, činimi se da je to google mapa. Here drive+ i Here maps ne koristi uopšte niti može da se uđe u te aplikacije.
  • 0

#690 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2022 - 11:37 AM

Дифолт на Вин телефону Гугл мапе?

Шта ти пише у подешавањима РТМ, за мапе? Сликаћу екран на свом телефону кад се поново натерам да га покренем. Дај и ти слику како изгледају те мапе које код тебе користи и провери да ли их имаш офлајн. А РТМ има и подешавање да ли су сателитске или не, да ли је "лајт", итд, можда треба са тим да се поиграш да добијеш оно што очекујеш.


  • 0

#691 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 March 2022 - 09:31 PM

Ne Gugl nego Microsoft, greška naravno. U donjem uglu piše 2022 Microsoft Corporation i uopšte nije ni slična kao HERE mapa, a u RTM piše da koristi Here i podešeno mi je isto kao i na Lumia 630 gde je WIN 8.1  a na 640 LTE je desetka. Dakle sve isto podešeno, ali mapa drugačije i siromašnije izgleda.

Ok pustiću fotke...


  • 0

#692 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2023 - 10:44 AM

Strava poskupljuje (za one koji plaćaju), mada se ne zna baš koliko...
https://youtu.be/s3szJ67iM1E
  • 0

#693 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 11:36 AM

Sad gledam, godišnja pretplata je bila $59 pre 10 godina, cudi me da do sada nisu povećavali cenu.


  • 0
Pozdrav

#694 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2023 - 01:50 PM

Sjajan potez, nikada im nisam platio niti ću. Verovatno se češu po glavi zašto im ne ide biznis kako su zamislili i nema priliva novih korisnika koliko bi želeli, pa rešili da podignu cene starim platišama, ako prođe prođe. Nadam se da će izgubiti velik broj korisnika. Kako seješ tako ćeš i da žanješ.


  • 0

#695 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 15 January 2023 - 03:26 PM

Probao sam jednom i platio jedan mesec al ništa nisam iskoristio, ni sad ne znam čemu sve služe napredne opcije, nije zvaka za seljaka.
  • 0

#696 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 March 2023 - 10:48 PM

Screenshot-2023-03-10-00-37-49-798.jpg

Interesantna aplikacija!

Daš joj rutu i pokaže ti vremenske uslove koje ćeš imati tokom vožnje na svakom delu rute: temperatura, padavine, vetar itd.

Možeš iz neke aplikacije da joj daš rutu ili iz svog telefona.

I ovako to izgleda... ↓↓↓

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2023-03-10-00-47-31-409.jpeg
  • Screenshot_2023-03-10-00-47-04-584.jpeg
  • Screenshot_2023-03-10-00-46-52-665.jpeg

  • 7

#697 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2023 - 11:14 AM

Lele, kakav krš od merenja visine... Znao sam da nije dobro, ali nisam mislio da je baš ovoliko loše.

Elem, pre nekih nedelju dana rešim da konačno pogledam detaljnije zašto su se dve praktično identične vožnje razlikovale više od 40% u izmerenim visincima. Vožnja je nekih 115km (centar Bgd - Ralja - Sopot - Slatina - Barajevo - centar) i u oba slučaja je pokazivala istu dužinu, ali jedna nešto preko 1300m a druga skoro 1900m visinskih. Sve to gledam u RideWithGPS, dok su skoro sve vožnje snimane sa Oruxmaps i to većinom istim telefonom.

Beogradske obale reka su na nekih 75m nadmorske visine. Na više od pola mojih vožnji na kojima sam vozio u tom rejonu (praktično ceo Novi Beograd, skoro ceo stari obrenovački put, put za Pančevo itd) merena visina je išla čak i na 20 i nešto metara, a najčešće 30 i 40 i nešto... Znači i po 50 metara niže od stvarne nadmorske visine.

Deo avalskog druma nekoliko stotina metara pre skretanja za vrh Avale, kod žute pekare, je na nekih 250m nadmorske visine, a vožnje su pokazivale i po 295m. Sa druge strane, vrh puta kod Trešnje, pred sam spust u Ralju, je najčešće meren kao 280 i nešto metara, a u stvarnosti je oko 325m. Jutros mi je kod univerzitetske biblioteke na Bulevaru pokazao 159m, dok je stvarna visina oko 130m (ako i toliko)...

Poslednjih nedelju dana sam merio kratke vožnje do posla i nazad sa dva različita telefona i sa raznim aplikacijama (Orux, Osmand, Komoot, GPS Logger) i i razlike su neznatne, tako da sigurno nije do aplikacija već do kvaliteta podataka koji do njih stižu. Jutros na Bulevaru sam navodno bio nakačen na 9 satelita (GPS Logger), mada mi je taj broj poprilično sumnjiv i eto pokazivalo je 159m, što bi bilo tačno možda tamo negde blizu Cvetkove pijace.

Na kraju sam skoro sve svoje vožnje koje držim na RideWithGPS odradio ponovo tj rekao RideWithGPS da izignoriše visinske podatke dobijene iz GPX fajla već da koristi svoje, i tada su se stvari unormalile. Siguran sam da je to sve i dalje ne baš sjajnog kvaliteta, ali makar nije onoliko netačno, pa sada Sava i Dunav jesu na 75m, Avala i Trešnja imaju tačne visine, kao i centar grada itd...

Većina vožnji je izgubila recimo 30-40% visinaca, ali neke se nisu promenile a par njih je i zaradilo (neke više nego što je trebalo)


  • 0

#698 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 March 2023 - 04:47 PM

Koji to telefon ima barometar?
 

Nesto sumnjam da te aplikacije na mobilnom telefonu u opste mere nadmorsku visinu

 

To sto prikazuju nije izmerena visina.


  • 0

#699 Gyiva

Gyiva
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 13 March 2023 - 05:04 PM

GPS altitude VS barometer altitude

88636719539d9861302a1f43602fc003.jpgbd9963ad8e7a161f1f9b308238a38907.jpg

Sent from my S60 using Tapatalk
  • 1

#700 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2023 - 05:30 PM

Koji to telefon ima barometar?
 
Nesto sumnjam da te aplikacije na mobilnom telefonu u opste mere nadmorsku visinu
 
To sto prikazuju nije izmerena visina.

Nije izračunata iz direktno izmerenog lokalnog vazdušnog pritiska, to da. Nijedan moj telefon nije imao barometar, to imaju malo skuplji modeli. Izračunata je iz GPS podataka koje telefon dobije od satelita, što više njih to bolje.
Teoretski, četiri idealno raspoređena satelita bi trebalo da mogu da proizvedu visinu tačnu do 10-20 metara, ako ne i tačniju, ali ovo što sam video u svojim trekovima je baš težak krš. Manje je loša varijanta koristiti samo horizontalnu lokaciju (geog.širinu i dužinu) i onda dobiti visinu iz topografskih mapa - makar su greške uvek iste i na istim mestima, do sledećeg update-a.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika