Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#661 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 04:47 PM

Da li je neko možda u toku zašto je strava u zadnje vreme postala toliko smeće? Em loše i sporo radi em najvažnije, ne prikazuje achievements (pehare, krune) a i kad prikaže to je nakon abnormalnog vremena, tipa kroz 6-8 sati ili tek sutradan.


  • 0

#662 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 September 2021 - 05:02 PM

Da li je neko možda u toku zašto je strava u zadnje vreme postala toliko smeće? Em loše i sporo radi em najvažnije, ne prikazuje achievements (pehare, krune) a i kad prikaže to je nakon abnormalnog vremena, tipa kroz 6-8 sati ili tek sutradan.

Jel ti imaš onu free ili plaćaš stravu?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#663 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 05:14 PM

Para vrti 'de burgija nece, treba da podmazes malo stravu sa novci :) Koliko sam citao investitori su ulozili silne pare u stravu pa moraju nekako da povrate ulozena sredstva.


  • 0

#664 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 05:24 PM

Free naravno. Kakve to veze ima sa prikazivanjem pehara i komova? To je besplatna "opcija".

Nego je poenta što ne radi. Zato pitam da li je neko u toku jel su oni uopšte svesni problema i kada misle da ga reše? Nisam baš našao po netu da se piše o tome a očigledno je. I veliki problem.


  • 0

#665 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 06:27 PM

Meni ponekad ispiše upozorenje da ažuriranje tih stvari kasni, ali nisam zaista primetio. Znam samo da ta upozorenja viđam uglavnom vikendom, kada je dosta ljudi aktivno pa je moguće da im i serveri budu preopterećeni.
Kod mene obično Garmin upload-uje vožnju automatski, ona stoji kao private (što ne ulazi na top liste, ali se računaju PR-ovi), a ja pogledam kasnije, kad se otuširam i spremim bicikl, što znači da ne bih primetio ako kasni manje od pola sata.
Ne znam da li ima veze, koristim premijum, možda daju neki prioritet za te naloge.
Edit: imaš i ovo:
https://status.strava.com/
  • 0

#666 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 September 2021 - 06:44 PM

Free naravno. Kakve to veze ima sa prikazivanjem pehara i komova? To je besplatna "opcija".
Nego je poenta što ne radi. Zato pitam da li je neko u toku jel su oni uopšte svesni problema i kada misle da ga reše? Nisam baš našao po netu da se piše o tome a očigledno je. I veliki problem.

Vaćare da pređeš na plaćenu verziju, tamo sve radi garantovano.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#667 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 06:52 PM

Free naravno. Kakve to veze ima sa prikazivanjem pehara i komova? To je besplatna "opcija".

besplatna..DA!

brza i funkcionalna...molim? :)


  • 0

#668 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 07:09 PM

Najbolje je što su 2018 migrirali sve podatke iz AWS u Snowflake jer su imali problema sa istovremenim pristupom bazi. Izgleda, po sistemu "al' si ga 'opravio..."
  • 0

#669 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 September 2021 - 07:21 PM

Najbolje je što su 2018 migrirali sve podatke iz AWS u Snowflake jer su imali problema sa istovremenim pristupom bazi. Izgleda, po sistemu "al' si ga 'opravio..."

Možda si nam sad svima i majku opsovao, ko zna...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#670 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 07:44 PM

Izvinjavam se za ubacivanje IT-evskog jezika, neću više  n2:1014[1]

I nisam nikoga opsovao 'leba mi  n2:2vltpw7


  • 0

#671 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2021 - 08:20 AM

Vaćare da pređeš na plaćenu verziju, tamo sve radi garantovano.

 

To se nikada neće desiti, ni da pretplata bude 1$. :)

Ne mora uopšte da znači da na premium sve radi garantovano. Kao nekad što je radilo i što je normalno da radi, da se pojave rezultati instant. To su samo tekstualni fajlovi i brojevi. Kako može odmah da se pojavi PR tj da strava zna da je to vreme PR tako isto server istog momenta kad se aplouduje zna i da je vreme KOM ili drugo na listi.

 

Mene su u suštini zanimala iskustva korisnika (koji često prave pehare i komove :D inače u suprotnom ne možeš ni da primetiš ovo što se dešava zadnjih meseci) i da li je neko čitao o ovome po netu jer ja nemam vremena.

Zapravo je ovo sve što mi je trebalo, znam za taj link ststus.strava što je flocus dao ali nisam proveravao, mislio sam da je to samo za server da li je off ili online. Guglao sam ali nisam baš nalazio priče o ovome po stranim ozbiljnijim forumima.

Sve jasno piše na njemu, znači problem je prepoznat i priznaju javno da postoji. To je sve što mi treba. Znači rešiće se.

A ne da ne mogu da vidim do sutra popodne rezultate... n2:mysmilie704


  • 0

#672 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 February 2022 - 09:54 PM

Ако је неко у току са Стравом, да ли су (званично) мењали нешто у обрачуну километраже?

Користим програм RunTheMap који има опцију да шаље руту на Страву. И увек би Страва додала... онако, приметну количину метара. На 20ак км сигурно барем 500-600, некад и више. Међутим, недавно приметих да разлике више скоро да нема. За јучерашњих 21,16 км Страва је евидентирала 21,18. RunTheMap није мењан, развој одавно не постоји (WP ексклузива).

 

Те разлике обично приметим само на дужим шетњама, а таквих није баш било у последња два месеца или ту негде, па би значило да је Страва у том периоду извршила велике измене алгоритама.


  • 1

#673 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 February 2022 - 03:28 PM

Nisam primetio takve razlike, ali uvek u stravu ubacujem iz gps uredjaja, km se uvek poklapa. Nisam bas proveravao u decimalu, ali okvirno je isto. Mada i da imam takve razlike, 2-3% je za mene licno zanemarljivo, pogotovo za setnju.
  • 0

#674 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 20 February 2022 - 03:39 PM

Nema vise ni setnje bez GPS-a i strave, jos da za pijenje piva uvedu neki kalorimetar i pukli smo, pardon civilizovali smo se :)


  • 2

#675 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 20 February 2022 - 11:21 PM

Joj, pa ti pojma nemaš! Sad se svemu pre no što se pojede/popine skenira barcode i tako unesu kalorije u aplikaciju...
  • 0

#676 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 20 February 2022 - 11:38 PM

Tesko se lepi barkod za mas'an burek :)


  • 0

#677 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 February 2022 - 09:07 AM

Ако је неко у току са Стравом, да ли су (званично) мењали нешто у обрачуну километраже?

Користим програм RunTheMap који има опцију да шаље руту на Страву. И увек би Страва додала... онако, приметну количину метара. На 20ак км сигурно барем 500-600, некад и више. Међутим, недавно приметих да разлике више скоро да нема. За јучерашњих 21,16 км Страва је евидентирала 21,18. RunTheMap није мењан, развој одавно не постоји (WP ексклузива).

 

Те разлике обично приметим само на дужим шетњама, а таквих није баш било у последња два месеца или ту негде, па би значило да је Страва у том периоду извршила велике измене алгоритама.

Au covece ti se jos mucis oko tog telefona n2:redbull

 

Tesko se lepi barkod za mas'an burek :)

Ima resenje i za burek n2:hahaha


  • 0

#678 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 01:36 AM

Mozda glupo pitanje al hbga. Jel radi Strava na Androidu 4.3? Koje verzije ne podrzava, eventualno ako neko zna? Hvala.


  • 0

#679 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 03:12 AM

Ако је неко у току са Стравом, да ли су (званично) мењали нешто у обрачуну километраже?

Користим програм RunTheMap који има опцију да шаље руту на Страву. И увек би Страва додала... онако, приметну количину метара. На 20ак км сигурно барем 500-600, некад и више. Међутим, недавно приметих да разлике више скоро да нема. За јучерашњих 21,16 км Страва је евидентирала 21,18. RunTheMap није мењан, развој одавно не постоји (WP ексклузива).

 

Те разлике обично приметим само на дужим шетњама, а таквих није баш било у последња два месеца или ту негде, па би значило да је Страва у том периоду извршила велике измене алгоритама.

Istu i dalje koristim. Imam je na Win 8.1. Steta sto ne moze da se instalira na Winu koji je nema.


  • 0

#680 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2022 - 09:01 AM

Требало би да може и даље да се инсталира на Десетку. Јесте Десетка катастрофа, али исплати се.

Нажалост, званичан сајт преусмерава на сајт продавнице. Нисам се логовао да проверим да ли може да се скине нека инсталација, јер имам већ инсталиран на сва три Win телефона.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika