Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#641 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 April 2021 - 07:48 PM

Ne ignorise strava, zavisi od toga kako korisnik izabere. Kad radim upload treka iz ciklokompa sa altimetrom, nakon uploada se pojavi opcija za korekciju elevacije, sto nikad ne izaberem jer ipak verujem vise altimetru.
  • 0

#642 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2021 - 08:00 PM

Можда боцко не вози зарад Страве? :)
Мени је код било каквог трека најважнија сама рута, да се види куда је неко ишао, којим тачно путем. Па други могу да искористе. И километража, да знаш колико си прешао и да други знају шта да очекују (рецимо, да одмах оцене да ли им одговара). А вероватно ће имати податке о висини, јер мислим да Страва игнорише оно што евидентира програм него користи податке о висини са мапа које има/користи.
 
Осим тога, човек рече да је обрисао оригиналан трек. Ја не мислим да је велико ништа боље и корисније од овога. :)


U tom slučaju standardno najbolji je RWG. Tu se sve jasno vidi.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#643 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 April 2021 - 08:16 PM

@Дуле То значи да постоји нека идентификација одакле подаци стижу. Или су у фајлу ти подаци уписани под неки АНТ+ таг, рецимо. Кад год шаљем трек из програма (није Страва) или ручно, ни укупан успон ни километража никад нису како је евидентирао програм, а Страва ме никад ништа не пита.

 

@Шамад Па добро, свако сам бира шта му више одговара. Ја само мислим да је боље ишта него ништа, па нека је нацртано и у Фотошопу.


  • 1

#644 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 April 2021 - 08:52 PM

Evo objašnjenja šta i kako Strava radi što se tiče visine: https://support.stra...-on-Strava-FAQs

Ukratko, imaju bazu uređaja za koje znaju da imaju barometarski altimetar i za njih ne rade korekciju automatski.

Ja preferiram da odradim korekciju, konzistentija je od altimetra koji ume da varira u zavisnosti od brzine i vetra, a i od uređaja do uređaja.
  • 0

#645 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 April 2021 - 09:03 PM

Mene je kod tog preracuna nerviralo sto za istu rutu u dve voznje imam razliku i po par stotina metara, sa altimetrom to bude max 10-20m razlike, ako i toliko. Mozda su poboljsali u medjuvremenu.
  • 0

#646 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 30 April 2021 - 09:28 PM

Ubacio si ručno nacrtanu rutu. To se lako odradi na RideWithGps.. odradiš upload i eto treka. Ali samo trek, nije vožnja. Imaćeš tu vožnju rutu ali klot.. bez ikakvih podataka o vremenu, brzini, visini.. bla, bla. To je za Stravu kao da nisi ni vozio.

Ne može barem kod mene sa RWGps upload gpx file-a na Stravu. Karakteriše ga kao empty file, jer nema vreme, brzinu. Visinu terena ima koliko me sećanje služi. Ili nešto ne umem pa zbog toga neće na Stravu, ali neće.

Можда боцко не вози зарад Страве? :)

Мени је код било каквог трека најважнија сама рута, да се види куда је неко ишао, којим тачно путем. Па други могу да искористе. И километража, да знаш колико си прешао и да други знају шта да очекују (рецимо, да одмах оцене да ли им одговара). А вероватно ће имати податке о висини, јер мислим да Страва игнорише оно што евидентира програм него користи податке о висини са мапа које има/користи.

 

Осим тога, човек рече да је обрисао оригиналан трек. Ја не мислим да је велико ништа боље и корисније од овога. :)

Baš to. Bitna mi je bila ruta i ukupna kilometraža koju Strava prihvata, zapravo je prihvatila sve, i vreme i brzinu i sve, kao da je original Strava gpx. Meni je ruta i ukupna kilometraža najbitnija i to imam. To je bio cilj.


  • 0

#647 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2021 - 05:12 PM

@bocko Вероватно си махинално написао, али да поменем - у гпх фајл би требало да су уписане само координате тачака, па се из тога онда прерачунава померање између сваке две тачке и на крају укупна километража. Због сталних нетачних очитавања (оно, одједном те помери 30 метара) прво сами програми/уређаји врше филтрирање по неким својим алгоритмима, односно одбацују тачке за које оцене да су нетачне, а онда Страва додатно филтрира (осим ако и за то постоји база уређаја којима верује, а вероватно не филтрира оно што стигне из Страва програма, јер би било мало блесаво :)).


  • 0

#648 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 07:07 AM

Koja je ono bila verzija Strave sto moze da mjeri kadencu besplatno?
  • 0

#649 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2021 - 09:15 AM

90.0


  • 0

#650 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 May 2021 - 09:18 AM

Zahvaljujem, ide download :)
  • 0

#651 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 June 2021 - 01:28 AM

Može li neko (Bakara? :) ) da mi prebaci ovu rutu

https://ridewithgps....routes/27692754

u Openrunner: https://www.openrunner.com/ ?
  • 0

#652 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2021 - 05:04 PM

Može li neko (Bakara? :) ) da mi prebaci ovu rutu
 

moze naravno:

https://www.openrunner.com/r/13239273


  • 1

#653 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 June 2021 - 10:47 PM

moze naravno:
https://www.openrunner.com/r/13239273


hvala ti mnogo... :)

Više volim da pratim preko Openrunnera, nego preko Google mapa, a spremio sam i tamo rutu, kao i na OsmAndu, u slučaju da ostanem bez interneta.
  • 0

#654 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 07:18 AM

Који (бесплатан) сајт има најбоље мапе, са стазама и стазицама (шуме и ливаде), а да има и опције планирања руте уз ручне корекције?

Гугл мапе имају јако мало стаза и доста багова (има неку улицу, али може до пола и од пола, никако кроз целу), па ми црта бесмислене руте. ОпенСтритМап опет мало стаза (тамо где бих ја да идем) и нигде не видим опцију да коригујем руту, па је неупотребљиво.

 

Најбитнија ми је километража за неке руте и више бих волео да није потребан логин него да могу да добијем гпх фајл.

 

П.С. Ни Гугл ни Опен не повезују језеро Бела река са Рушњем, иако сам туда прошао више пута и стаза постоји, а немају ни везу између Петловог брда и Рушња, испод обилазнице. (куда, такође, пролазим већ годинама; сада јесте насута земља, али може нормално да се прође, чак и да се изгура бицикл).


  • 0

#655 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 July 2021 - 10:41 AM

Ridewithgps nudi sirok dijapazon mapa za izbor, tu koju izaberes, crtace po njoj. Prati put ili crtas linije, tvoj izbor. Nije ni on svemoguc naravno, iscrtace negde gde ne moze da se prodje, ili preskociti nesto sto moze.

Sto se tice automatskih alata, bikemap.net iscrtava prilicno realne staze za bicikl (nisam probao u Srbiji), ali nije ni on svemoguc.


  • 1

#656 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 12:10 PM

Verovatno kao i većina sajtova za planiranje ruta, RideWithGPS ima opciju da crtaš po mapi kako ti duša ište, bez obzira na to da li tu postoji staza ili ne, a pokazaće ti rastojanje i profil terena (y-osa na slici je loša jer sam iza firewalla koji onesposobljava mnogo toga, inače to radi i izgleda kako treba).

belaRekaRusanj.PNG

Što se tiče mapa na kojima već postoje ucrtane kojekakve polupoznate staze, to verovatno treba da tražiš tamo gde korisnici sami postavljaju svoje trekove koje možeš da koristiš u planiranju, a ne među iole standardnim mapama kod kojih je (relativna) pouzdanost ipak nekakav minimalni uslov. Wikiloc je sigurno jedno od tih mesta, ima toga i na RideWIthGPS ali ne verujem da je među bogatijima po tom pitanju. Ima toga dosta sigurno, a jedino je pitanje čije mape i organizacija ti više odgovaraju za ono što u tom trenutku tražiš.


  • 0

#657 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 July 2021 - 03:28 PM

Ne zeli on da crta svojevoljno mape, vec zeli da prodje nekuda kuda postoji put ali ga on ne zna :)

 

Samo sto @caneee ne zeli registraciju a to ce i sa registracijom tesko da dobije besplatno a ne bez...

 

najbolje mape su open street mape tj aplikacije koje rade sa njima, one su najdetaljnije.

 

LM, to sto trazis opet najbolje radi "strava route builder", ali to vec neko vreme nije besplatno.

 

ono sto strava tu nudi je da i pored mapa koje koristi mozes da vidis rutu kuda drugi biciklisti najcesce prolaze i tako si potpuno siguran da je tuda moguce proci cak i kada nema puta na mapi.

 

Posto te opcije nisu besplatne postoji trik da pozajmis tudju rutu, tj da nadjes link voznje koju je neko vozio i onda je prekopiras u svoju rutu.

 

Druga opcija je garmin connect,

moras se registrovati i sajt je jako opsiran a tebe samo zanima "course creator"

 

Moze da se kreira ruta koristeci opcije popularity routing i bike trails to su opcije slicne ovoj na stravi gde mozes da vidis kuda ljudi prolaze na toj ruti ali je manja baza korisnika nego na stravi pa je manje i korisna, koriste se google mape.

 

treca opcija plotaroute, takodje je potrebna registracija, koristi open street mape koje su vrlo detaljnje.

Ima dosta opcija za navigaciju i crtanje preciznih ruta ali nema pregleda tudjih voznji sto jako otezava crtanje, mozda to ima u premium opcijama nisam istrazivao.


  • 0

#658 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 04:23 PM

Хаха, некад и знам где је стаза, али ми програм не дозвољава, па ми онда и цртање користи. Али да, како се ослонити иоле на све те сајтове кад немају ни стазе и повезаности путељака за које ја знам да постоје? Како прочитах Борисово "to verovatno treba da tražiš tamo gde korisnici sami postavljaju svoje trekove" сетих се у тренутку Викилока. Дефинитивно јако корисна ствар, пала у заборав откако их је Гугл избацио из Ерта.

 

Елем, видим и неколико сајтова које нисам пробао, па ћу бацити поглед. А чак сам и регистрован на РајдВидГПС, само да се сетим лозинке.

 

Него, оно што је мени најпотребније ипак није праћење туђе руте. То ми је било јако корисно за вожње где нисам ни ја био, па на Ерту видим које су неке знаменитости и онда видим руте које туда пролазе и бирам шта ми одговара. Па сам у Страви то прилагођавао (док је могло бесплатно). Сада знам куда желим, али не могу да добијем потребну километражу (да знам да ли свако може да препешачи), а туђе руте обично не иду туда. Изгледа да сам једини возио бицикл од Петловог брда до Рушња преко поља и ливада. Наравно, могу и ручно да избацујем неке тачке из туђег трека, па убацујем своје, учитавам у програм и видим колико је км, али то је замлаћивање.

 

Пробаћу редом, да видим да ли ми нешто одговара. Хвала свима.


  • 0

#659 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 05:16 PM

Ne kapiram zasto je problem da kliknes na 15-20 mesta kuda bi eventualno prosao i tako vidis kilometrazu. Cela stvar bi ti uzela 20-30 sekundi po ruti, makar na RideWithGPS (posto je to jedino sto mogu da tvrdim da koliko-toliko znam).

 

Uostalom, sta ti znaci kilometraza kada ces ionako da se zeznes? Nadam se da ces da pises o tome - ono, sendvici, stangle cokolade, ladni sokovi i ostalo. Nove Canetove Patnje n2:party-021


  • 0

#660 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2021 - 01:40 PM

Па бежичан је миш и сваки клик троши батерију. Чије пуњење значи загађивање река, помор делфина, вакцинацију, аусвајс...

 

Како рекох, километража је да знам ко може да се придружи на пешачењу, није важно да ли се после зезнем. ;)

А чоколаде и хладне сокове више нећу да помињем, неће да ми плаћају рекламу. ;)

Али, одличан назив за политичку странку! Поставићу те за првог потпредседника, четвртог саветника и убацићу те у барем један одбор. Нема шансе да престигнеш Зорану Михајловић која вероватно држи Гинисов рекорд, али биће две-три шаке функција.

 

Елем, смишљам руте за нова поколења. За сада не би требало да буду преко 30 км (пожељно до 25), али желим да буду што занимљивије. И онда кренем од неке основе, па гледам шта да додам или одузмем, али ми је битно да стално видим километражу. Не могу да радим то из гомиле делова, јер је онда свака измена компликована.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika