Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#541 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 November 2020 - 11:04 AM

Endomondo se gasi do kraja godine

https://www.dcrainma...l-sold-off.html


  • 0

#542 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 02 November 2020 - 11:45 AM

Da, koliko vidim Under Armour pored toga sto gasi endomondo prodaje i MyFitnessPal za manje novca nego sto su kupili a sa preko dva puta vise korisnika. Mislim da su ih poceli gusiti ovi veliki proizvodjaci telefona/pametnih satova sa preinstaliranim aplikacijama koje su dovoljne vecini ljudi za neki povremeni "fitness tracking". 


  • 0

#543 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 November 2020 - 04:36 PM

Da Strava u novijim verzijama kao vratili podršku za bluetooth senzore ali naravno ne radi. Nisam ni sumnjao... Ne pronalazi puls traku niti ijedan drugi senzor, dok druge aplikacije pronalaze i očitavaju puls brzinu kadencu bez problema. Dakle stara verzija strave mi ne radi na novom telefonu, tačnije S9 sa androidom 10 (mislim da je na androidu 9 radila nisam siguran ne sećam se, zato ne treba apdejtovati ništa od ništa jer je sve prevara) crashuje čim pokušaš da dodaš senzor.

Vratili su podrsku samo za BT senzore i stavili i to u premium opcije...alal im vera na ideji. n2:crazy

 

Ovo sto imas problem sa rusenjem aplikacije ti je do telefona, kod mene radi i stara i nova i na androidu 9 i na androidu 10.

 

I ja sam na kraju stavio opet staru verziju, tu rade svi senzori i nisu u premium opcijama, pa sve dok moze tako ja cu da koristim.

 

Inace su preterali sa premium opcijama, pa sad vise ni segmente koje sam sam kreirao ne mogu da vidim, klubove takodje, leaderboard liste izgubile svaki smisao...

 

 

napravis nesto sam i oni ti posle jos traze da im platis za to.

 

Napravis novi PR a ne mozes da vidis stari...genijalno! n2:Dizzy

 

i flyby su sklonili zbog nase bezbednosti... bas su domisljati, neke "mudre" glave izgleda smisljaju samo kako zeznuti korisnika.

kako rade tako ce im i biti.
 


  • 2

#544 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2020 - 04:57 PM

Popustili su i nakon prozivanja oko privatnosti i svima ugasili FlyBy. Pogledam juče nakon vožnje Obrenovačkim (bar 50 biciklista sreo) i prolaska Adom, ukupno trojica vidljiva na FlyBy.
Ovo zaokruženo je od pre par dana svima postavljeno na No One. Onaj ko hoće da bude vidljiv mora da uđe u podešavanje i promeni sam.IMG_20201102_175028.jpg
  • 0

#545 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 12:01 AM

Strava ipak vratila podršku za BT senzore, navodno i za free i za premium usere  :).


  • 0
Pozdrav

#546 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 November 2020 - 12:17 AM

Strava ipak vratila podršku za BT senzore, navodno i za free i za premium usere :).

Džabe kad nema za Ant+...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#547 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 07:19 AM

Nisam siguran bas ni da ce oni vratiti/raditi na podrsci za ANT+. Malo proizvodjaca telefona drzi i dalje native ant+ podrsku. Samsung znam da ima na skoro svim modelima. Sony i HTC su na dosta modela drzali ant+ podrsku, ali njihova zastupljenost na trzistu polako postaje zanemariva.

 

Naravno, tu ostaju uvjek oni eksterni ant+ moduli. Ne znam prosto da li je to dovoljan broj korisnika za koji bi se isplatilo investirati u podrsku za jos jedan protokol.


  • 0

#548 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 07:56 AM

Ha, zaboravio sam da je Strava podržavala Ant+. Da, manji broj telefona ga podržava, a i većina senzora danas je dual Ant+/BLE koliko znam, tako da ne verujem da će raditi na njemu. Ant+ ionako većinom ide uz "ozbiljniju" opremu gde korisnik verovatno ne koristi telefon za snimanje, makar u biciklizmu.


  • 0
Pozdrav

#549 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 08:06 AM

Ima tu nekih zanimljivh rjesenja. Viiiiva heart rate strap moze da bude i ANT+ > BTLE bridge pa ako neko ima neke ove skuplje senzore (power meter itd) to je jedna od opcija da se iskoristi. Mada, da, to sto kazes - danas su vecinom podrzana oba protokola.


  • 0

#550 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 November 2020 - 08:45 AM

Nisam siguran bas ni da ce oni vratiti/raditi na podrsci za ANT+. Malo proizvodjaca telefona drzi i dalje native ant+ podrsku. Samsung znam da ima na skoro svim modelima. Sony i HTC su na dosta modela drzali ant+ podrsku, ali njihova zastupljenost na trzistu polako postaje zanemariva.

Naravno, tu ostaju uvjek oni eksterni ant+ moduli. Ne znam prosto da li je to dovoljan broj korisnika za koji bi se isplatilo investirati u podrsku za jos jedan protokol.

Ma pre je Strava radila na Ant+ pa su ukinuli podršku, tako da ne treba da izmišljaju ništa novo nego samo da vrate staro, kao što su podršku za BLE vratili....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#551 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 10:02 AM

Da, naravno - koristio sam samo ant+ senzore sa stravom. Samo, nisam bas siguran da je to tako jednostavno. Ako su oni odlucili da napuste tu podrsku i rade neki refaktoring koda za koji smatraju da je uzrokovao te probleme sumnjam da je tek tako jednostavno "upaliti" podrsku nazad za ant+.

 

Svakako, ovo je vec sad domen teoretisanja (bar sa moje strane, ne znam dovoljno o arhitekturi same aplikacije). Pokazace vrijeme u kom pravcu to ide.


  • 0

#552 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 November 2020 - 10:44 AM

Ant+ i BT/BLE rade na istom bluetooth čipu (mislim da je onaj stari nrf24l01 nisam siguran), to kad ispadne neki uređaj da prestane da podržava Ant+ to znači samo da nije dobio firmware update jer je Ant+ u principu samo firmware ekstenzija istog BT... No, ko zaista želi, može to sam da ispravi

 

 
 

 

 


  • 0

#553 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 November 2020 - 02:01 PM

Stvarno su osakatili free verziju Strave. Dva puta su mi naplatili ovaj mesec, ali su mi isključili premium mogućnosti zbog problema sa naplatom !? Bez plaćenih mogućnosti, ovo zaista postaje samo facebook za bicikliste :(
Inače, ko voli brojke, Elevate je dobar dodatak.
  • 0

#554 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 February 2021 - 07:46 PM

Da li znate za neku aplikaciju za praćenje otkucaja srca koja podrzava Bluetooth ili Ant+ senzore ili oba. Znači nešto najjednostavnije bez ikakvih ruta, mapa, i tome slično. Kada odem na google store izbaci mi milion takvih aplikacija i da bi video kako rade moram da ih instaliram za šta nemam mnogo ni volje ni vremena. A ovih par što sam skinuo je debilana žešća pa sam odmah obrisao. Znaci fora je da nasloniš kažiprst na prednju kameru i on ti kao meri puls. Aj važi.

Znači treba mi aplikacija - jednostavan merač pulsa koji može da se upari sa eksternim senzorom i ništa više. Svaki predlog je dobrodošao. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#555 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2021 - 08:01 PM

Немам те сензоре, али делује ми да би ово могло да ти одговара.

https://github.com/s.../CSC_BLE_Bridge

 

Едит: Прво што је Бинг понудио на претрагу: "android ant+ app"


  • 0

#556 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 February 2021 - 10:41 PM

Da li znate za neku aplikaciju za praćenje otkucaja srca koja podrzava Bluetooth ili Ant+ senzore ili oba. Znači nešto najjednostavnije bez ikakvih ruta, mapa, i tome slično. Kada odem na google store izbaci mi milion takvih aplikacija i da bi video kako rade moram da ih instaliram za šta nemam mnogo ni volje ni vremena. A ovih par što sam skinuo je debilana žešća pa sam odmah obrisao. Znaci fora je da nasloniš kažiprst na prednju kameru i on ti kao meri puls. Aj važi.

Znači treba mi aplikacija - jednostavan merač pulsa koji može da se upari sa eksternim senzorom i ništa više. Svaki predlog je dobrodošao. :)

Instaliraj staru stravu, ona ima podršku za sve to što tražiš.
Pisao sam već o tome pretraži malo u nazad.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#557 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 February 2021 - 05:17 AM

Pročitao sam još ranije ali mislio sam neki program osim Strave gde ne moram dodatno da se registrujem i ostavljam podatke.

Samo da pitam, jel onda na Stravi zvanično i dalje postoji podrška za senzore u besplatnoj verziji ili su je definitivno ukinuli?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#558 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2021 - 06:45 AM

Znači treba mi aplikacija - jednostavan merač pulsa koji može da se upari sa eksternim senzorom i ništa više. Svaki predlog je dobrodošao. :)


Oruxmaps. Radi sa senzorima i ne treba nikakva registracija.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#559 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 February 2021 - 08:13 AM

Pročitao sam još ranije ali mislio sam neki program osim Strave gde ne moram dodatno da se registrujem i ostavljam podatke.

Samo da pitam, jel onda na Stravi zvanično i dalje postoji podrška za senzore u besplatnoj verziji ili su je definitivno ukinuli?

Ako ti tvoji podaci zaista znače i to što snimis hoćeš da sačuvaš i pregledas onda ti svakako treba neki nalog gde ćeš to da čuvaš.
I apsolutno ni sa kim te podatke ne moraš da podeliš niti neko može da ih vidi ako ti nećeš.

Podrška za senzore je sada jedino za BT senzore i nalazi se u premijum opcijama, ali instalacijom stare verzije dostupni su i Ant+ i BT senzori. Mislim da je poslednja verzija 90.0.0 koju možeš instalirati.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#560 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2021 - 12:11 PM

Podrška za senzore je sada jedino za BT senzore i nalazi se u premijum opcijama

Kako u premijum? Kod mene na najnovijoj verziji Strave (free) hvata i povezuje puls traku preko blututa.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika