Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#501 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 06:26 AM

Nekako sam očekivao da je dovoljno porediti i analizirati podatke u samoj aplikaciji, kapiram da ozbiljna statistika zanima ozbiljne sportiste pa samo pitam - koliko je bitno baviti se time, pogotovo kad je očito da besplatni softveri nisu baš pogodni za to. Ja nekako imam utisak da kad si amater i ne želiš da plaćaš stravu i sl., možeš lakše da se pomiriš da nemanjem onlajn obrade rezultata. Plus, koliko vidim postoje i desktop apps u koje može sve lepo da se ubaci i uknjiži.

Ne trolujem i ne hejtujem stravu i deljenje rezultata, to je lični izbor ko će da vidi moje trekove i rekorde, kao što je lični izbor ko će da vidi fotke sa letov... pardon, sa rođendana. Poređenje ozbiljne obrade baze podataka, sređivanja statistike i ostalih profi aktivnosti sa e-mailom mi nije na pameti...
  • 0
The sea, the sea

#502 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 06:36 AM

Pomislio sam da sam jedini koji ovako isto misli.
  • 0

#503 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 06:40 AM

@Gadjan
Iako se slažem da trčanje sa Brytonom nije baš srećno rešenje, ako ne nađe ništa pametnije, trebalo bi da imaš (bar) dva profila, namenjeno za dva bicikla. Ako ne koristiš dva bicikla, jedan profil može da bude trčanje. Onda nećeš morati da vraćaš odometar.
  • 0

#504 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 11:04 AM

@Woody Питаш колико је битно бавити се нечим што тебе лично не занима. :) Па теби није битно, очигледно. Ево, мене аутомобили ич не занимају. Сад ми објасни колико је битно имати онлајн берзу половњака? :) А тек берзу пшенице? Музичке програме на ТВ-у?! Стриминг? Мене то ништа не занима.

 

Нису сви исти. Оно што тебе не занима некога занима. И зашто инсистираш на некој обради података? Многи користе онлајн системе само као базу.


  • 2

#505 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 11:29 AM

Meni je uživanje da u svoj tefter na tabletu upišem datum, koliko km tog dana i, u zagradi, gde sam vozio. Pa onda dole zbir za taj mesec i godinu, top vožnje itd.

Pa sve to i na jednom postu na blogu (doduše, skraćena verzija), za svaki slučaj... :)

Naravno, ne mislim da svi tako treba, ali meni je baš tako zanimljivo i sa zadovoljstvom potrošim tih 2-3 minuta kad se vratim s vožnje.



Nego zanima me nešto...

Kad neko kaže da mu Strava (ili neka druga App) znači jer vidi kod drugih neke nove rute, staze... ja se pitam kako je to moguće. Zar niste već napamet naučili sve puteve oko svog mesta boravka? Ili, ako čak i niste, zar nije zanimljivije da kreneš eventualno neki put i u nepoznato, pa čekaš da vidiš gde ćeš da završiš?
A najčudnije mi je da neko kući napravi rutu, pa je posle na vožnji kao sledi, to se stvarno mučim da razumem...
Naravno, ovde ne mislim na MTB vozače koji se zavlače po planinama, i kojima je sve to potrebno da ne bi zaglavili negde, već na sve ostale...
  • 0

#506 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 12:51 PM

Питаш се како је могуће да неко не вози бицикл само по свом крају? Луд свет, шта друго да ти кажем. :)

Не разумеш зашто неко воли да зна куда треба да иде да би стигао тамо где је кренуо? Луд свет, шта друго да ти кажем. ;) А замисли тек оне који користе ГПС у колима!? Еј, на све стране путокази, а ваљда и знају све улице у свом месту боравка, шта ће им који мој навигација? А и миксер! Па ваљда можеш да улупаш беланца руком? А ако и не можеш, па ваљда имаш неког комшију који ће да долази сваки пут кад хоћеш да лупаш беланца? А највише се грозим људи који имају мобилни телефон! Као, сад неко мора да прича баш док је ван куће! Ма, није могуће! Уосталом, шта има и да излазиш из куће, побогу?

 

Ако си стварно озбиљан можемо да се нађемо на некој вожњи (у Бг), па да ти објасним натенане.

Ево, може и сад, негде код Аде Циганлије, не би ме мрзело. И нећу да правим руту до ње. ;)


  • 3

#507 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 01:12 PM

Питаш се како је могуће да неко не вози бицикл само по свом крају?

Ne, ne pitam se... govorim o onima koji voze u svom kraju.



Не разумеш зашто неко воли да зна куда треба да иде да би стигао тамо где је кренуо?

Nisi razumeo... govorim o vožnjama biciklom, vozikanju... a ne o tome kad je bicikl prevozno sredstvo, kad neko želi da biciklom pređe put od tačke A do tačke B.


А замисли тек оне који користе ГПС у колима!? Еј, на све стране путокази, а ваљда и знају све улице у свом месту боравка, шта ће им који мој навигација?

Pa i ne treba im ako voze po svom mestu i dobro ga poznaju...



  bla, bla, bla...

duhovit si, nemam načina da ti doskočim...



Ако си стварно озбиљан можемо да се нађемо на некој вожњи (у Бг), па да ти објасним натенане.
Ево, може и сад, негде код Аде Циганлије, не би ме мрзело. И нећу да правим руту до ње. ;)

Može i na Solunskom šetalištu, javi kad kreneš, ja sam tamo za 5-6 minuta... :)
  • 0

#508 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 01:43 PM

Bolje ne pisati ništa nego ovako. Sasvim je bilo dobro pitanje. Dajte i nama dobre ideje o svrsi, pri tom ne kažemo da to nije ok već samo nešto novo da saznamo. Ja vidim ovde logiku za MTB ali ne i za drumski što ne znači da sam u pravu. Ili mi pomozi ili mi ne odmaži, kažu mudri ljudi :)
  • 0

#509 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 01:57 PM

Ja se izvinjavam što sam pitao, mada sam i očekivao ovakve reakcije na ovoj temi... Pobogu, zašto ne bi sve bilo digitalno i na struju kad može? :P

Šalim se, koristim i ja ciklokomp, pratim rezultate, poredim prethodne vožnje. Pitanje je bilo vezano za poslednjih par stranica gde kolega kritikuje platforme i aplikacije koje bi trebalo da služe za obradu podataka i arhivu, a teško izlaze na kraj sa bazičnim operacijama pa zaključih da nije strašno ako si amater pa nećeš da platiš profi softver, opet ima opcija...
  • 0
The sea, the sea

#510 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2020 - 03:21 PM

Ja vidim ovde logiku za MTB ali ne i za drumski što ne znači da sam u pravu. Ili mi pomozi ili mi ne odmaži, kažu mudri ljudi :)

Milane, ne vidim razliku između mtb i drumskog kad se tiče navigacije, uspon je uspon, put do mesta je put do mesta, ovim ili onim putem svejedno...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#511 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:04 PM

U smislu da drumaš koristi samo asfaltni put (regionalni, magistralni...) pa možemo koristiti i auto navigaciju za nove puteve, rute itd dok bi kolegama na MTB dobro došle "gotove" rute kroz šeme i ne ucrtane puteve u redovne da kažem mape. Ako sam dobro uspeo da objasnim.
  • 0

#512 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:23 PM

Kako se na drumskom biciklu koristi auto navigacija?

 

Inače, ja sam od onih koji "kući napravi rutu, pa je posle na vožnji kao sledi". Tamo gde se vozim ima stotine puteva i putića u krugu od 50-100 kilometara, neću ih sve naučiti za još koju deceniju. Kad se vozim, volim unapred da odredim koliko daleko ću ići i otprilike koliko dugo će trajati vožnja. Tokom vožnje ne volim da zastajem i gledam mapu da bih video koji od dva-tri-četiri puta na raskrsnici ide tamo gde sam se uputio, ne volim da se vraćam nazad istim putem ako utvrdim da nema dalje, i naročito ne volim kad odem u nepoznato i završim na kilometrima puta koji bih radije zaobišao, tipa kaldrme ili magistrale.


  • 0

#513 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:29 PM

Ima jedan dobar "app" nosi se na ruci i odaziva se na ime Garmin.


  • 0

#514 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:56 PM

Inače, ja sam od onih koji "kući napravi rutu, pa je posle na vožnji kao sledi". Tamo gde se vozim ima stotine puteva i putića u krugu od 50-100 kilometara, neću ih sve naučiti za još koju deceniju.

Ih bre, ja naučih napamet veći deo severne Grčke (da ne pričam o okolini Soluna, u poluprečniku od 100 km), nemoj da si toliki pesimista... :)

Ali ako nastaviš da praviš kod kuće rute i posle ih slediš, nećeš nikad ni naučiti, što jes-jes... ;)

*

p.s. u svakom slučaju, tu su uvek Google mape, ako zagusti.
  • 0

#515 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 05:57 PM

Mora da si preskočio onaj deo gde rekoh da ne volim da zastajem i gledam mapu tokom vožnje. Ali vidim da sam te pogrešno razumeo u svakom slučaju - mislio sam da te zanima zašto neko nešto radi drugačije od tebe, ali u stvari ti samo hoćeš da kažeš da je tvoj način jedini dobar.
  • 4

#516 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 06:11 PM



Ja sam izvukao deo tvog posta i NJEGA komentarisao, ako je to dozvoljeno ovde na forumu...
  • 0

#517 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 06:21 PM

Možda je najbolja kombinacija da se mnogo toga ima u glavi, ali i da se ima pri ruci navigacija.

Viđao sam na brevetima kolege koji su bukvalno kao ovce... znači pojma nemaju gde je šta, gde je koja strana sveta, u kom smeru OTPRILIKE idemo... samo bulje u navigaciju i onda ih j... neka petlja sa nadvožnjacima, nikako da ubodu pravi izlaz. Zato što ni OTPRILIKE ne znaju na koju stranu se ide...

A naravno da navigacija pomaže, mirniji si. Iako ima čari i putovanje bez nje, pričam o brevetima, gde imaš zacrtanu rutu, ono... mozak radi, prisećaš se studiranja rute, pa malo pitaš ljude, pa grešiš, ovo-ono... (dok ne dosadi :D )
  • 0

#518 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2020 - 06:51 PM

U smislu da drumaš koristi samo asfaltni put (regionalni, magistralni...) pa možemo koristiti i auto navigaciju za nove puteve, rute itd dok bi kolegama na MTB dobro došle "gotove" rute kroz šeme i ne ucrtane puteve u redovne da kažem mape. Ako sam dobro uspeo da objasnim.

U mapama svih tih aplikacija imaš ucrtane i asfaltne i zemljane puteve (neke više, neke manje detaljno), pa ko šta voli. Ipak, njihova glavna vrednost je u tome što beleže podatke o tome gde si išao, kojom brzinom, koju si visinsku razliku savladao, a ostaje ti i memorisana ruta. Podaci korisni za tebe a i za nekog drugog, ako mu zatreba...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#519 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 07:04 PM

Da razumem, hvala.
Gledam Garmin (pomenuste ga), idu i do 500€ sa senzorima (1030). Zašto li je toliko skup, šta ima što telefon (osrednji) nema.
  • 0

#520 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2020 - 08:05 PM

Garmin (cenama :) ) čuva staru slavu, kad je bio jedini. Sve što sam nabrojao možeš i telefonom.
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika