Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#481 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 July 2020 - 04:32 AM

@Chamade


Da li su na Oruxu ispravili onaj bag sa elevacijom? Secam se da kad smo ti i ja poslednji put vozili ona brda da je na kraju dana bilo 3 i nesto hiljade metara elevacija ali da ti je Orux ocitao duplo.

Inace to je veliki problem sa brojnim Bike aplikacijama sto prakticno ucitavaju visinske razlike sa mape, a telefon nema barometar (vecina). Medjutim, na Komoot-u su mape poprilicno precizne jer se secam da je kolega napravio rutu i da smo je vozili s tim sto je on po njegovom gps-u na kraju voznje ocitao oko 1200m a meni na Komoot-u ispalo svega 30 metara vise. Poprilicno mala odstupanja mada to mozda zavisi i gde se vozi i koliko su verodostojne mape te regije...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#482 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 July 2020 - 05:13 AM

Koliko vidim većina tih aplikacija je za MTB potrebe, ako se ne varam. Neke funkcije koliko zaključujem ne trebaju ili nisu toliko važne za drumsku vožnju.
  • 0

#483 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 July 2020 - 08:34 PM

Pa  o tome i pricam. Vozio si najbolje sto si mogao, istao si odlicno i to je to. Da li je to 3 minuta sporije ili 2 brze zavisi od milion stvari. Vazno je da das trenutni maksimum ako si resio da das maksimum. I tu je kraj price sa vremenima, prosecima, vatima...

 

Pa sad...da li zaista das svoj trenutni maksimum na svakoj voznji?

Moram biti iskren ali ja sigurno ne dajem n2:redbull

 

Vozim u nekoj zoni koliko mi prija, a da bi dostigao svoj PR (personal record) tu bi morao svaki put da das 101% sebe i tu onda mora da bude sve savrseno.
 zaista mislim da je nemoguce da svaki put dam svoj maksimum i da posle toga ostanem citav :)

tako da ipak svaka ta sekunda je velika ko kuca, u proseku gledas da napredujes na godisnjem nivou, a to bez merenja tesko ide.

meni je to jako korisna stvar.

 

Inace to je veliki problem sa brojnim Bike aplikacijama sto prakticno ucitavaju visinske razlike sa mape, a telefon nema barometar (vecina). Medjutim, na Komoot-u su mape poprilicno precizne jer se secam da je kolega napravio rutu i da smo je vozili s tim sto je on po njegovom gps-u na kraju voznje ocitao oko 1200m a meni na Komoot-u ispalo svega 30 metara vise.

Sve te aplikacije koriste u 99% slucajeva OSM mape jer su one jedine besplatne, google maps je tu najskuplji pa su ga mahom svi izbacili.
Inace i na gps uredjuju ako nije napravio kalibraciju moze da budu pogresni visinci, mada su noviji uredjaji sve brzi.

 

 

Koliko vidim većina tih aplikacija je za MTB potrebe, ako se ne varam. Neke funkcije koliko zaključujem ne trebaju ili nisu toliko važne za drumsku vožnju.

Na sta si mislio?
koje funkcije su vazne za mTB a nisu za drum?

 


  • 0

#484 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 07 August 2020 - 09:27 AM

Komoot je na popustu -10€, upravo sam kupio World trajno za 19.99€

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
  • 1

#485 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 August 2020 - 03:49 PM

Ako nekom pomaže:

 

Kako besplatno instalirati i podesiti OruxMaps


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#486 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 06:54 PM

Zašto su sve ove aplikacije smeće? Zašto najprostije funkcije ne rade a u svaku app se ubacuje gomila nepotrebnih gluposti. Od kako je Strava ukinula podršku za senzore (tačnije od kako sam promenio telefon pa stara verzija strave ne radi na njemu) tražio sam drugu app za trčanje, što se mene tiče može da nema apsolutno nikakve opcije samo da beleži gps rutu u neki popularni format i da podržava ant+ i bluetooth senzore. Mnogo tražim izgleda.. Dakle kad stopiram da je dobijeni track moj, na mom telefonu da mogu da ga sačuvam kao .gpx ili .fit recimo a ne da je tamo na nekom levom sajtu i da su moji trackovi tuđe vlasništvo (kao na primer ona glupost runtastic). Sve druge opcije su suvišne, lepo bi bilo da ima prikaz trenutnog i average pejsa i pulsa. Ništa više. Ali čak ni to nije neophodno. Bitno je da radi ono osnovno za šta je namenjeno.

Zatim sam probao samsung health, ok on snima i eksportuje u gpx ali je bloatware neviđeni i radi non stop prati me meri glupe korake, troši bateriju itd tako da je odmah popio deintalaciju kao i runtastic.

Zatim ovaj neki myworkouts isto mi se čini da snima ali jako glupo i komplikovano izgleda.

Orux još nisam probao, čini mi se da može i on to ali nije za to namenjen tako da uopšte nije user friendly.

 

Na kraju upotrebio sam sports tracker, sve deluje ok, on je snimio i prikazuje na app normalne vrednosti kao na slici, dok kad exportujem gpx dakle isto to, strava prikazuje nešto što nema veze s vezom.

Da li je krivac strava, ili eksportovanje u tom sportstrackeru uopšte ne radi, ne znam ali s obzirom da su u pitanju jako popularne platforme meni je tako nešto neshvatljivo. Jel su oni nesposobni ili ne žele to da naprave, da osnovna funkcija radi. Da zapisani gpx fajl bude svetinja, i da je to isto u kojoj god aplikaciji. To je pobogu tekstualni fajl sa koordinatama i vrednostima/parametrima.

Jel ovde neko koristio sportstracker?

 

vYuamB7.png

 

64BGge1.png


  • 0

#487 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 07:26 PM

Добро, мора човек мало да се издува. Ал' ајде сад лепо објасни шта није како треба између СТ и Страве? Шта то нема везе с везом?

Јеси ли гледао тај трек у неком десктоп едитору? Ајде окачи негде да преузмемо и погледамо и упоредимо.

 

Иначе, када на Страву постављаш "туђи" трек (практично аплоад), она ће према координатама и временима да прерачуна своје податке о километражи. Ни мени се никад не поклопи са програмом који користим (фантазија, али је Виндоуз ексклузива), с тим да су разлике потпуно небитне. Нпр, десетак или можда стотинак метара горе-доле (нисам баш бележио) на 20 км пешачења. У фајл се не уписује колико си се померио него само координате, па онда то зависи од... ваљда мапа и алгоритама, прецизности, блаблабла.

 

Но, звучи као да су код тебе разлике огромне, па дај ипак да погледамо. Најбоље и оригинал фајл који шаљеш на Страву и оно што ти Страва онда даје за преузимање. Ја ћу да убацим у едитор и бацим поглед. Немој толико да се нервираш.

 

ЕДИТ: Ја сам писао о проблему са Гармин програмом у који убацим сасвим исправан трек, неки добар спуст, а Гармин из података "чита" да је нагиб 0 степени и да идем 20 на сат кад стојим у месту. А у фајлу лепо пише нешто 1-2 км на сат. У Страви нисам имао такве брљоке (а ни на СТ сајту).


  • 1

#488 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 August 2020 - 07:54 PM

O čemu vi uopšte pričate...
  • 0

#489 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 08:43 PM

Cane šta još lepo da objasnim kad se sve vidi sa slika :)

Naravno da ću da se nerviram ali ne zato što je to sad nešto ultra bitno nego zato što su mi zahtevi izuzetno skromni a oni su nesposobni da naprave to da radi, baš me briga kod koga je problem, ja nemam vremena u životu da se jebavam ceo dan i rešavam njihove brljotine i tražim doskočice. Prošli put sa runtastic-om sam jednostavno odustao od izvlačenja track fajla, deinstalirao sam app. Jer oni ti prvo dozvoljavaju export samo jednom nedeljno, drugo i to baguje i brljavi a treće ono što dobiješ je bože me sačuvaj, odvojeno gpx trackovi sa samo gps podacima a odvojeno json sa podacima o pulsu i sa ostalih senzora. Pa nemam ja vremena u životu da istražujem i spajam to pobogu.

 

A ovo za Stravu, imam i ja gpx track editor. Sreća da čuvam instalacije dobrih programa (iako me drugari zezaju za to) jer bih i za to sad izvisio pošto im sajt vidim ne radi

 

http://www.gpstrackeditor.com/

 

a u selu sam nisam na svom kompu u BG pa sam hteo da skinem.

Naravno da je gpx track dobar, u njemu se lepo vidi da sam počeo trčanje u 19:33:47 a završio u 19:58:28. Ali kad se okači na stravu moving time je preko 36 minuta, elapsed time preko 42 minuta wtf a pejs mi je 7:11 po km ko da sam hodao jbt. A otkinuo sam se sa prosečnim pulsom 166 za pejs ispod 5 minuta.

Naravno da to što je strava loše konvertovala nije prihvatljivo, ne radi se o sekundi dve nego o nekom velikom problemu, 12 minuta greške na 24 minuta jbt.

Inače rešio sam ja to ali je svakako neprihvatljivo, to treba da ide iz dva poteza, export upload i ćao.


  • 0

#490 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 08:58 PM

Извини, код првог отварања нисам видео две слике. Ипак, баш бих волео да видим тај трек фајл из Спортс Трекера. Ја свакодневно шаљем на Страву трекове из другог програма, а рецимо да једном у 7-15 дана морам прво да коригујем нешто (изгубљен сигнал, нисам на време наставио снимање), па онда шаљем на Страву. И никад никакав посебан проблем, мада признајем да не гледам детаље, само километражу.

 

Ако је проблем до Страве онда је и мени јако важно да знам у којим ситуацијама се то деси. Зато ме занима да погледам тај фајл из СТ-а. А има и других едитора и онлајн провере, може да се учита у ГЕ, итд. Можда је фајл лош, а можда само има неку специфичност која направи проблем. А треба упоредити и тај оригинал фајл и оно што Страва после експортује. Не мораш ти, ја ћу, само дај фајлове. :)


  • 1

#491 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 August 2020 - 09:05 PM

Ide sve u dva poteza ide i uparivanje senzora ali je plati pa se klati. Zasto mora biti i sve na Stravi. Ako ti je rwgps dobro izmerio ok koristi njega i uporedjuj tamo. Strava super radi ali je princip postao plati pa se klati, sto je i ok sa moje tacke gledista. Sve sto je dobro i treba da bude naplaceno, samo tako ce moci da bude jos bolje. Niko ne zivi od vazduha.
  • 3

#492 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 August 2020 - 09:15 PM

IpBike me nikad nije izneverio, za trčanje i bicikl. Ima gomilu opcija za prikaz, podržava ANT+ i BT senzore, upload direktno na Stravu, custom trening ciljevi sa zvučnim feedback-om itd. Nije free (8$) ali ima trial period (par 1000 km ili tako nesto).


  • 0
Pozdrav

#493 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 August 2020 - 09:17 PM

za 800din resenje svih problem :)
  • 0

#494 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 09:24 PM

Znam da je malo neprimereno temi, ali zašto je toliko bitno stavljanje statistike na bilo koji sajt? Zar nije dovoljno opredeliti se za jednu spravu tipa ciklokompjuter ili smartwatch i čitati i zapisivati rezultate samo odatle? Isto važi i za aplikacije, staviš jednu koja snima to što treba sa senzora i ne diraš dalje, ako je precizna... Čemu tolika pomama za aploudom?
  • 1
The sea, the sea

#495 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 09:25 PM

https://easyupload.io/gsm7kc

https://gofile.io/d/pnLuuL

https://we.tl/t-S1wSPs0mzu

https://filebin.net/dm4paxxpwic603qk

https://file.io/0Do30xnpthUM

 

Evo fajla. Pošto ne koristim ove upload servise digao sam na više njih neki će sigurno da radi duže od 24h. Jer nemam vremena da izučavam koji ima koje začkoljice i ograničenja i "plati pa klati" filozofiju. Za ovako bazične stvari, upload malog fajla ili snimanje rute i pulsa u gpx fajl samo besplatna rešenja dolaze u obzir. Mogu ja da trčim i sa brajtonom u džepu ali mi ne pada na pamet kad na telefonu imam i muziku i prikaz i obaveštenja o trenutnom i prosečnom pulsu i pejsu. Plus brajton bih morao stalno ručno posle trčanja da štelujem odometar.

 

Fajl je eksportovan iz sports trackera. Ti Cane ako hoćeš probaj aploud na svoj strava nalog pa se zezaj ako imaš živaca. Meni više deluje problem do Strave nego do fajla. Svakako, i ako je do fajla onda je sports tracker krš. Kod mene se pri uploadu na Stravu desi ona brljotina, više puta sam probao. Tek nakon što sam ga učitao u gpx track editor i bez ikakvih izmena sačuvao onda je prošlo kako treba.

 

Naravno da mora da bude sve na stravi ako je to jedina aplikacija tj dnevnik koji koristim i bitno mi je da mi sve bude tu ako nekad budem gledao.

 

I kako ide uparivanje senzora plati pa se klati kad strava ne podržava senzore? Da podržava ne bi bilo svega ovoga, snimao bih sa strava app na telefonu kao i nekada, dok se nisu proalavili hehe, grcaju inače u siromaštvu, žive od vazduha. :D


  • 0

#496 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 August 2020 - 09:46 PM

Znam da je malo neprimereno temi, ali zašto je toliko bitno stavljanje statistike na bilo koji sajt? Zar nije dovoljno opredeliti se za jednu spravu tipa ciklokompjuter ili smartwatch i čitati i zapisivati rezultate samo odatle? Isto važi i za aplikacije, staviš jednu koja snima to što treba sa senzora i ne diraš dalje, ako je precizna... Čemu tolika pomama za aploudom?

 

U najmanju ruku zbog komfora. Ko će posle teške vožnje kada ti nije ni do čega da traži svesku i hemijsku koja radi, ili da "programira" u Excel-u ili tako nešto. Ovako klik na jedno dugme i puf - ode vožnja u cloud :).

 

Još jedna prednost je i što država ima uvid u tvoje aktivnosti.


  • 3
Pozdrav

#497 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 August 2020 - 10:00 PM

Znam da je malo neprimereno temi, ali zašto je toliko bitno stavljanje statistike na bilo koji sajt? Zar nije dovoljno opredeliti se za jednu spravu tipa ciklokompjuter ili smartwatch i čitati i zapisivati rezultate samo odatle? Isto važi i za aplikacije, staviš jednu koja snima to što treba sa senzora i ne diraš dalje, ako je precizna... Čemu tolika pomama za aploudom?


Problem je ako nije na stravi kao da se nisi ni vozio/trcao. Previse se ljudi opterecuju prosecima voznjama kilometrima i ostalo. Ovde je vecina rekreativaca, mislim da su cak i svi rekreativci tako da proseci i ostalo mislim da je manje bitno od samog uzivanja u voznji i druzenje sa ljudima. Danas bas bio na voznji upalio garmin u stanu nije uhvatio satelit i kada sam zavrsio voznju samo predjeni km su se videli. Neko binse iznervirao, nema da uporedjuje voznju itd, meni bilo bitnije druzenje i kvalitetno provedeno vreme.
  • 0

#498 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 August 2020 - 10:07 PM

Naravno da mora da bude sve na stravi ako je to jedina aplikacija tj dnevnik koji koristim i bitno mi je da mi sve bude tu ako nekad budem gledao.

Mislim da je vise u pitanju ako NEKO a ne ako nekada budem gledao. Ocigledno ti dnevnik ne vrsi funkciju koju zelis, promeni ga.
  • 0

#499 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 10:28 PM

@Гађан Нисам баш много анализирао, касно је, али бацих поглед. И фајл има доста проблема. Односно, не знам да ли уређај или програм или све заједно.

 

1. Имаш јако пуно тачака на којима су ти брзина и померај нула. Баш пуно, па и више узастопних. Приказује и GPS Track Editor.

2. Мени програм координате бележи са по шест децимала. Код тебе их је доста са пет. Мада имаш више узастопних тачака са шест децимала, али је локација ипак потпуно иста.

3. Тачке нису хронолошки. То нисам никада видео. GPS Track Editor испегла аутоматски, отвори у Ноутпеду. Нађи време 56:50. После тога је 56:48 два пута (!), па 49, па 50 два пута (!), па 53, па 51...

 

Елем, сигурно је проблем у трећој ставци, али по мени ни прве две нису нормалне. Не знам да ли је до телефона/чипа, СТ-а или неког подешавања унутар програма. Можда си укључио негде ненормалан број тачака? Нема никакве потребе ни сврхе да ти бележи тачке сваки секунд, поготово кад се узме у обзир непрецизност технологије. Мени програм за бајк вожње бележи на по 5 секунди. За трчање је и то много.

 

Како рекох, GPS Track Editor аутоматски испегла хронологију и не прикаже проблем, а онда кад експортујеш "без измена" он ти сними дотеран фајл.

Бтв, један од сајтова ми је отворио фајл уместо да га скине, а копи/пејст ми није да исти фајл. Времена су била другачије распоређена, али и даље испретурана.

 

Ево, сад мало размишљам и мислим да је проблем у превеликој резолуцији. Дакле, покушава да упише превише тачака или података и не може да постигне да уписује довољно брзо, можда због сензора. Дакле, ја бих прво покушао са много мањом резолуцијом. Ако има упис на колико секунди да уписује тачке стави барем 5. Ако буде ок, онда експериментиши и види где почиње да брљави. Или и даље вичи да ти не пада на памет да трошиш време. ;) Како год, надам се да сам ти помогао.

 

ЕДИТ: Евентуално проблем може да буде и до споре картице, ако на њу снима. Можда је класа 4? Али, ипак највише типујем на превелику резолуцију снимања.


  • 1

#500 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2020 - 10:41 PM

Znam da je malo neprimereno temi, ali zašto je toliko bitno stavljanje statistike na bilo koji sajt? Zar nije dovoljno opredeliti se za jednu spravu tipa ciklokompjuter ili smartwatch i čitati i zapisivati rezultate samo odatle? Isto važi i za aplikacije, staviš jednu koja snima to što treba sa senzora i ne diraš dalje, ako je precizna... Čemu tolika pomama za aploudom?

 

Шалиш се? Имаш све податке у програму и на један клик можеш да пошаљеш све то на неки сајт где може да погледа ко год жели, са све приказом руте на мапи, али ти ћеш да извадиш блокче и преписујеш/црташ? :) Или да чуваш само у телефону, па кад ти он звекне оде све? Мислим да погрешно посматраш ствари. То што неко поставља неки трек на Страву не значи да га обавезно занима нека велика статистика са активности. Нпр, мене занима да видим колико сам препешачио током месеца. Згодно ми је да имам све на једном месту. За бајк вожње људи су ме годинама питали да ли имам трекове, јер су хтели истим путем. И онда уз филм иде лепо линк на трек и супер. Као што је мени супер кад нађем нечији трек, видим куда је ишао и онда знам и куда можда може да се прође. То је изузетно корисно када припремам вожње. Обично прегледам више различитих трекова и уклапам себи. Можда ти није важно ако возиш друмаша или само близу куће, по познатим теренима.

 

Стварно звучи као да си питао због чега помама за и-мејлом кад можеш да пишеш и шаљеш писма.

А наравно, не треба никако сметнути с ума да Страва јесте замишљена првенствено за професионалце и веома озбиљне рекреативце, односно оне којима је вожња бицикла више тренинг. Онда статистика јесте битна .Пратиш напредак, пратиш разне параметре, видиш где имаш проблем, на чему треба да радиш, а можеш и да поредиш бицикле које имаш. Итд, боље би то објаснио неко из те групе корисника. :)


  • 3




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika