Jump to content


Photo
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#441 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 26 July 2020 - 07:12 AM

https://www.bleeping...somware-attack/
  • 0

#442 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Posted 26 July 2020 - 01:35 PM

Citam zadnje dve strane i stvarno mi nije jasno koliko treba da nemas pojma pa da uspes da uporedis stravu sa FB i instagramom?

 

Sta u opste imaju zajednicko strava i te drustvene mreze?

 

Koliko je isto to sto je neko okacio na mrezu kako pije kafu u kaficu sa grafikonom voznje na trenazeru ili grafikonima pulsa, brzine i kadence?

 

Koliko ima zajednicko profil na FB i instagramu gde pise u koju si skolu isao i da li si u braku, profilom na stravi gde pise koliko je ove nedelje / meseca / godine napravljeno kilometara, visinica, koja je najduza ruta i koja je najveca planina na koju se neko popeo?

 

Strava je evidentirala svaku kap prolivenog znoja i zabelezila svaki vas rekord i direktno ce uporediti vas rezultat sa ljudima koje i ne poznajete i sasvim vam jasno staviti do znanja gde se nalazite.

 

Mozda se iznenadite i saznate da i niste tako losi, a mozda vam da motiv da se potrudite da budete jos bolji, ali jedostavno nije istina da tamo nema pravih biciklista.

 

 


  • 3

#443 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 July 2020 - 01:49 PM


Koliko ima zajednicko profil na FB i instagramu gde pise u koju si skolu isao i da li si u braku, profilom na stravi gde pise koliko je ove nedelje / meseca / godine napravljeno kilometara, visinica, koja je najduza ruta i koja je najveca planina na koju se neko popeo?

Naravno da jedno s drugim nikakve veze nema, pogotovo kad komentarišu ljudi koji ne koriste ni jedno ni drugo, ali su a priori protiv društvenih mreža, pa osećaju potrebu da objasne nešto što nikad videli nisu.

 

Fali mi ona naivna Cikloberza od pre desetak godina :)


  • 5
Homesick for a place you've never been...

#444 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 26 July 2020 - 02:22 PM

img0.jpg


  • 5
Pozdrav

#445 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 July 2020 - 03:03 PM

@бакара Лоше ти је поређење, па онда изгледа да није исто. Одакле идеја да се ФБ користи да окачиш слику како пијеш кафу, а да је Страва за графиконе? Нити ФБ захтева кафендисање, нити Страва спречава. Можеш да покренеш програм, одеш код комшије да се испричате, три сата касније стопираш програм и поставиш то на Страву. Са све сликом како седите и гледате ТВ. Исто као што на ФБ можеш да поставиш податке о томе колико си км прешао, графиконе и слику зноја.

 

Све је то исти концепт - социјализација. Размена података са пријатељима или људима сличног размишљања. Попуњавање празнине зато што око себе немаш довољно људи са којима би о нечему причао, које занима исто што и тебе. Да се хвалиш или дивиш, завидиш или пљујеш, ложиш или кулираш. Могућност постављања слика Страву је само приближила друштвеним мрежама општег типа иако је замишљена као специфична. Исто као што и Линкдин није општег типа, али јесте друштвена мрежа. Тако и Страва. Имаш профиле, можеш да пратиш, делиш, размењујеш, оцењујеш, коментаришеш, итд. Специфичност је више на папиру него у изведби. Исто као што је Инстаграм замишљен да буде за слике, али су га мењали. У неку руку, Страва је ФБ уз који дају упутство шта треба да радиш са тим. Али не мораш. Не би ме чудило да неко Страву користи и за протесте. Оно, колико је сати протестовао и колико км прешао, са колико људи био. Али ето, већина сматра да им је ФБ бољи, јер допру до више људи.

 

Елем, све су то друштвене мреже и могу итекако да се пореде, јер почивају на истом концепту. Само што Страва има своје специфичности. Као што их има и ТрипАдвајзор или поменути Линкдин и гомила других. А уколико су ти баш потребне специфичности неке од мрежа и уколико баш намераваш да користиш како су је замислили, наравно да ће наменска (већини) бити бољи избор. Ако ФБ не одлучи да прошири функционалности.


  • 2

#446 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 26 July 2020 - 03:18 PM

Mislim da je velika sramota da neko naše vere lupi ovako nešto jer su Božić i Uskrs najveći Srpski praznici.
 

Ni Božić ni Uskrs nisu samo praznici naše vere, nego velikog dela sveta, i uglavnom se vezuju za porodičnu tradiciju i porodične uspomene. Ali MIća je postigao cilj - diskutujemo o tome :)

 

 

Све је то исти концепт - социјализација. Размена података са пријатељима или људима сличног размишљања. Попуњавање празнине зато што око себе немаш довољно људи са којима би о нечему причао, које занима исто што и тебе.

Kada sam se prvi put ulogovao na Stravu, nije bila popularna, skoro niko za nju nije znao. Meni je bila i ostala samo dragoceni dnevnik vožnji, nikakvu prazninu nisam popunjavao, niti bi mi smetalo (bez obzira što volim da vidim gde su Igor, Gađan ili Darko danas vozili, i da im možda maznem trek) da je moj dnevnik tamo jedini. Što se tiče komunikacije sa drugima, možda sam za 9 godina uputio i primio 5-6 poruka, drugarskih, vezanih za konkretne vožnje.

 

Ajd da ne uopštavamo i ne filozofiramo. Ostavite Stravu na miru :)


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#447 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 July 2020 - 03:39 PM

Kada sam se prvi put ulogovao na Stravu, nije bila popularna, skoro niko za nju nije znao. Meni je bila i ostala samo dragoceni dnevnik vožnji, nikakvu prazninu nisam popunjavao, niti bi mi smetalo (bez obzira što volim da vidim gde su Igor, Gađan ili Darko danas vozili, i da im možda maznem trek) da je moj dnevnik tamo jedini. Što se tiče komunikacije sa drugima, možda sam za 9 godina uputio i primio 5-6 poruka, drugarskih, vezanih za konkretne vožnje.

Ajd da ne uopštavamo i ne filozofiramo. Ostavite Stravu na miru :)



Mogu pojedinci pisati šta im volja, Strava i Sporttreker su super. Strava je kompletnija, Sporttreker ima nekih drugih prednosti. Stravu sam počeo koristiti kasnije od Sporetrekera na kom sam već 8 godina.
Odlični za dnevnike vožnji a ujedno pozajmim trek ili delove trekova od nekoga.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#448 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 27 July 2020 - 10:37 AM

Što to zatrpavate temu bez veze, ako ste dokoni vozite bajs bolje je.
Ili aj da zapodenemo koga žena vara dok vozi bicikl, ima više veze sa biciklizmom.
I ako neki post zaluta sa temom, ne odgovarajte i ne nastavljajte sa promašajem.
  • 2

#449 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Posted 27 July 2020 - 09:44 PM

Najzad moze da se nastavi  n2:redbull

@бакара Лоше ти је поређење, па онда изгледа да није исто. Одакле идеја да се ФБ користи да окачиш слику како пијеш кафу, а да је Страва за графиконе? Нити ФБ захтева кафендисање, нити Страва спречава. Можеш да покренеш програм, одеш код комшије да се испричате, три сата касније стопираш програм и поставиш то на Страву. Са све сликом како седите и гледате ТВ. Исто као што на ФБ можеш да поставиш податке о томе колико си км прешао, графиконе и слику зноја.

Ti odavno imas tu tvoju perspektivu, koja je pogresna...

Zapravo ti Cane stravu koliko znam bas i koristis na slican nacin, samo sto ti pesacis, i ako su ti te aktivnosti javne one su potpuno ispod radara.

 

 

Naravno da mozes da postavis sliku kako kod komsije pijes kafu, ali to ces videti samo ti i niko vise...

 

Ali kada pravis puno kilometara, mnogo visinaca veliku snagu, to vec vide svi, ako jos napravis dobro vreme cela strava ima da bruji...i koga znas i koga ne znas, cim pocnes da redjas rekorde postajes upadljiv...a da bi bio na povrsini moras konstantno da prolivas znoj i budes motivisan.

 

Pa cak i ako nisi mnogo jak strava ce naci slicne tebi pa ce te uporediti sa njima pa ce te motivisati da budes bolji

 

meni je zaista zanimljivo da ima ljudi koji svaki dan prave po 200-300km, ili koji u julu mesecu vec imaju 35000km na biciklu a pri tom to nisu nikakvi profesionalci.

 

Ako ima neka drustvena mreza koja funkcionise na taj nacin ja bi voleo da znam za nju.


  • 0

#450 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 27 July 2020 - 09:49 PM

Znaci ciji je veci je ipak u pitanju kod Strave, treba to priznati, sto da ne

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#451 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Posted 28 July 2020 - 01:21 AM

Najzad moze da se nastavi n2:redbull

Ti odavno imas tu tvoju perspektivu, koja je pogresna...
Zapravo ti Cane stravu koliko znam bas i koristis na slican nacin, samo sto ti pesacis, i ako su ti te aktivnosti javne one su potpuno ispod radara.


Naravno da mozes da postavis sliku kako kod komsije pijes kafu, ali to ces videti samo ti i niko vise...

Ali kada pravis puno kilometara, mnogo visinaca veliku snagu, to vec vide svi, ako jos napravis dobro vreme cela strava ima da bruji...i koga znas i koga ne znas, cim pocnes da redjas rekorde postajes upadljiv...a da bi bio na povrsini moras konstantno da prolivas znoj i budes motivisan.

Pa cak i ako nisi mnogo jak strava ce naci slicne tebi pa ce te uporediti sa njima pa ce te motivisati da budes bolji

meni je zaista zanimljivo da ima ljudi koji svaki dan prave po 200-300km, ili koji u julu mesecu vec imaju 35000km na biciklu a pri tom to nisu nikakvi profesionalci.

Ako ima neka drustvena mreza koja funkcionise na taj nacin ja bi voleo da znam za nju.



Konačno konkretan odgovor.

Veljo@ nije bitno čiji je veći. Na Stravi možeš da vidiš za mnogo pojedinačnih segmenata kako voze ljudi koje pratiš.
Ujedno, što je meni još bitnije na mnogim segmentima, nebitno da li se cela ruta poklapa sa nekom prethodnom ili ne, mogu da vidim kako sam ja vozio u odnosu na samog sebe.
Jer kao što je Gadjanski jednom napisao, najteže je pobediti samoga sebe.
Nekad se vozim onako bez veze čisto da obrnem par sati. Medjutim nekad poželim da budem bolji od samog sebe i tad imaš mogućnost da na Stravi pogledaš i uporediš sopstvene rezultate.
Uz to za mene jako bitna stvar je evidencija vožnji ili neka vrsta dnevnika.. jer piskaranje u nekoj svesci odavno je prevazidjeno + imaš mogućnost da ssznaš od nekoga kykav je deo puta kuda bi želeo da voziš.. itd.
Primera radi, šta vrefi Mići (MI1966) što je vozio gotovo nadrealno kad ne može da dokumentuje.
Neko će možda poverovati, mnogi i neće jer je prilično nerealno voziti npr 200km sa svega 15 minuta pauze.
Sad imaš jasniju sliku čemu služe programi poput Strave i Sporttrekera.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#452 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1821 posts

Posted 28 July 2020 - 01:42 AM

Jasno mi je da si to naveo samo kao primer, ali ipak... ne mogu da odolim. :)

IMG-20200728-043812-868.jpganaerobic workout routine


18.5.2019, poslednji dole.
Završio za 8:14 (sajt ACP-a), znači samo 7 minuta pauze, uz prilično veliku prosečnu brzinu za treking bajs... :)
A 7 minuta se nakupilo zbog 3 kontrolne tačke, inače bi bilo samo 2 minuta
(1 točenje vode i 1 pišanje)

IMG-20200728-044039-809.jpg

Nakon ovoga, mislim da bi mi za 15 minuta pauze na 200 km poverovali skoro svi... :)
  • 0

#453 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Posted 28 July 2020 - 04:22 AM

Jasno mi je da si to naveo samo kao primer, ali ipak... ne mogu da odolim. :)IMG-20200728-043812-868.jpganaerobic workout routine
18.5.2019, poslednji dole.
Završio za 8:14 (sajt ACP-a), znači samo 7 minuta pauze, uz prilično veliku prosečnu brzinu za treking bajs... :)
A 7 minuta se nakupilo zbog 3 kontrolne tačke, inače bi bilo samo 2 minuta
(1 točenje vode i 1 pišanje)IMG-20200728-044039-809.jpg
Nakon ovoga, mislim da bi mi za 15 minuta pauze na 200 km poverovali skoro svi... :)



Uglavnom kao primer. Nisam mogao da se setim koliko si pauze imao pa sam lupio otprilike. Ali malo me i kopkalo da li si zaista toliko malo pauzirao jer znam da je teže voziti bez pauze nego držati jači prosek.
A ovo je već nešto.
Inače ja povremeno objavim vožnju sa Strave, one za koje mislim da su interesantne za mene i ostale.
Što se tiče pauze u vožnji to je ono što za sada ne mogu minimalizujem. Možda je psiha, možda je potreba organizma da zastane u odredjenom trenutku.. uglavnom ja napravim dosta pauze u vožnji. Ranije dok sam nosio fotoaparat to je bilo još gore, maltene pola-pola :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#454 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1821 posts

Posted 29 July 2020 - 02:56 AM

Probao sam danas, tj. juče, na jednoj deonici 4 aplikacije istovremeno.
Openrunner nije ni krenuo, valjda sam ja pogrešio nešto...

Ostale 3 bile su Strava, Komoot i Ride with Gps.

Posle sam gledao podatke i ovako stoje stvari:

- Strava ostaje samo zbog nekih starih vožnji koje je snimila. Ne pokazuje elevaciju, a to mi je, uz broj pređenih km i prosečnu brzinu, najvažniji podatak; †

- Komoot ću da obrišem; †††



- Ride wit Gps nije loš, ostaje...

- Openrunner ostaje sigurno, jer na njemu pratim rute na brevetima. Samo da ga testiram bolje u snimanju rute. I, takođe, da testiram koja od ove 2 aplikacije troši manje bateriju.
  • 0

#455 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 29 July 2020 - 05:22 AM

Je li neko na Urban Biker-u?
  • 0

#456 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Posted 29 July 2020 - 06:16 AM

Primera radi, šta vrefi Mići (MI1966) što je vozio gotovo nadrealno kad ne može da dokumentuje.
Neko će možda poverovati, mnogi i neće jer je prilično nerealno voziti npr 200km sa svega 15 minuta pauze.
Sad imaš jasniju sliku čemu služe programi poput Strave i Sporttrekera.

 

Na istoj toj Stravi vidim kako neki voze sa odlicnim vremenima a znam da idu dosta losije od mene. A onda vidim da tog istog dana jos 5-6 njih na istoj deonici imaju u par sekundi isto vreme. U prevodu, vozao se u zavetrini . Ko voli da se kiti tudjim perijem, u redu. 

 

Meni je Strava (i slicni programi) interesantan samo toliko da snimim rutu. A to da li sam pobedio samog sebe znam odmah posle voznje, ne treba mi ni Strava, ni prosecna brzina bi bilo sta drugo ;)


  • 2
.

#457 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 29 July 2020 - 07:22 AM

Na istoj toj Stravi vidim kako neki voze sa odlicnim vremenima a znam da idu dosta losije od mene. A onda vidim da tog istog dana jos 5-6 njih na istoj deonici imaju u par sekundi isto vreme. U prevodu, vozao se u zavetrini . Ko voli da se kiti tudjim perijem, u redu.

Meni je Strava (i slicni programi) interesantan samo toliko da snimim rutu. A to da li sam pobedio samog sebe znam odmah posle voznje, ne treba mi ni Strava, ni prosecna brzina bi bilo sta drugo ;).



Apsolutno tacno. To je onaj osecaj kad sidjes sa bicikla posle voznje pa krenes uz i niz stepenice. Tacno znas kakvu si voznju odvozao pa cak i da si sporije isao u odnosu na prosli put (npr jak ceoni vetar u poovratku).

Nisu lose bike aplikacije za snimanje rute i za preuzimanje ruta drugih ljudi. Zapravo, za to su nezamenjive. Sve ostalo, pa i to uporedivanje sa drugima, daleko ispod toga...


@Mića


A sta ti se to konkretno ne svidja na Komoot-u? Meni je to jedina bike aplikacija koju aktivno koristim i prva koju nisam posle 2 nedelje obrisao...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#458 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Posted 29 July 2020 - 10:02 AM

Pise lepo kada je grupna voznja u pitanju i ko je sve bio u grupi, a i u biciklizmu bar peloton nije nepoznata stvar, a i uvek mozes gledati vreme na nekom usponu gde zavetrina ne dolazi do izrazaja.

U ostalom gledajte svoje vreme, i onako nam je najbitnije da radimo na sebi.

 

 subjektivni osecaj da li ste vozili bolje ili losije je nista vise nego subjektivni osecaj koji zavisi od umora misica, vetra, temperature i jos ko zna kojih uticaja... i ja sam juce imao osecaj da sam razvalio na avali a zapravo dosao skoro dva minuta iza svog PR vremena :)

Ta vremena se razlikuju na po par sekundi ili par desetina sekundi, cisto sumnjam da imate tako pricizan tajmer u glavi.

 

Screenshot-2020-07-29-Umka-Baric-Strava-


  • 1

#459 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 29 July 2020 - 10:11 AM

Samo dobro jesti 2h prije voznje pa ce da ide bolje, ja vozim gladan i cudim se kako ne idem brze :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#460 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 29 July 2020 - 11:50 AM

Vrlo je bitno šta se jede i koliko si odmoran. Ja sam prekjuče pojeo deset u pola s lukom dva sata pre vožnje, računao sam da svakako idem na laganu vožnju po ravnom. Prosečni puls 137 bpm, max 151 bpm, prosečna brzina 22.5 km/h, ukupno 34 km, ali po povratku sam se osećao gore nego dan ranije kada sam vozio 55km uz prosek 163 bpm, max 191 bpm in prosek 24.8 km/h, uključujući uspon 200+ m (Moštanica). Subjektivni osećaj nema veze sa objektivnim naporom. Jedna vožnja 1000 kalorija, druga 2000, a nakon ove od 2000 mi bilo žao što nisam pokušao i više, a nakon ove lagane, kao da me neko tukao...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users