Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#421 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 06:09 AM

Youtube je svakako izuzetak, no nazalost i u njemu ima jako puno kukolja. No ako ga covek smisleno koristi za tacno ono sto mu treba, mogao bih slobodno da kazem da je YT mozda i najkorisniji sajt od kada internet postoji. Mene i dalje cudi da je pored gomile reklama koje se na apsolutno svakom snimku prikazuju, i dalje relativno besplatan. Medjutim apsolutno sam siguran da ce se to kad tad promeniti, i koja god cena da bude (a nece biti velika jer ce se zbog popularnosti ici na veliki broj korisnika) ljudi ce ga i dalje placati.

Ono na sta ja aludiram su drustvene mreze sa sa ciljem socijalnog povezivanja ljudi (fejzbuk, tviter, instagram i slicno) koje u podsvesti rade upravo obrnuto - udaljuju ih. Ono sto mi je jako zanimljivo kod drustvenih mreza to sto sa psiholoske tacke gledista jako se cesto desava da upravo drustvene mreze postaju ogledalo za lecenje kompleksa i socijalnih poremecaja vece ili manje prirode. Ima jako puno primera gde su na drustvenim mrezama ubedljivo najaktivniji oni koji su zapravo izuzetno neispunjeni i nesrecni u zivotu, najglasniji oni koji su zapravo veoma stidljivi i povuceni po prirodi, itd.

No da ne idem dalje u off u koji sam poprilicno zagazio, poenta je da je sve to jedan veliki cirkus. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#422 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 July 2020 - 06:26 AM

Youtube je svakako izuzetak, no nazalost i u njemu ima jako puno kukolja. No ako ga covek smisleno koristi za tacno ono sto mu treba, mogao bih slobodno da kazem da je YT mozda i najkorisniji sajt od kada internet postoji. Mene i dalje cudi da je pored gomile reklama koje se na apsolutno svakom snimku prikazuju, i dalje relativno besplatan. Medjutim apsolutno sam siguran da ce se to kad tad promeniti, i koja god cena da bude (a nece biti velika jer ce se zbog popularnosti ici na veliki broj korisnika) ljudi ce ga i dalje placati.

Ono na sta ja aludiram su drustvene mreze sa sa ciljem socijalnog povezivanja ljudi (fejzbuk, tviter, instagram i slicno) koje u podsvesti rade upravo obrnuto - udaljuju ih. Ono sto mi je jako zanimljivo kod drustvenih mreza to sto sa psiholoske tacke gledista jako se cesto desava da upravo drustvene mreze postaju ogledalo za lecenje kompleksa i socijalnih poremecaja vece ili manje prirode. Ima jako puno primera gde su na drustvenim mrezama ubedljivo najaktivniji oni koji su zapravo izuzetno neispunjeni i nesrecni u zivotu, najglasniji oni koji su zapravo veoma stidljivi i povuceni po prirodi, itd.

No da ne idem dalje u off u koji sam poprilicno zagazio, poenta je da je sve to jedan veliki cirkus. :)

 

Sve se slažem - sem ovog za plaćanje:

Društvene mreže (pa i YouTube) lepe pare prave upravo zahvaljujući ogromnom broju korisnika (čije podatke koriste za bolje, ciljano, plasiranje reklama). Uvođenje plaćanja bi im smanjilo bazu korisnika, mnogi bi odustali, pa bi sekli granu na kojoj sede.

Ovako, njihovo je da navuku što više korisnika, a onda prodaju reklamni prostor i od toga zgrću novac.

 

Pri tome korisnike nagrađuju za ostavljanje podataka. Baš na YouTube: kada sam napravio nalog, dobijam mogućnost da "lajkujem" šta mi se svidi, pa da mi daje više takvih videa. Ali istovremeno, na taj način, ostavljam više podataka o sebi (bez naloga, ide uglavnom ono što je popularno za široke mase, što je uglavnom teško đubre, mada pamti i po browser-u i IP adresi, pa nije baš previše strašno, ali bolje je filtriranje kada si ulogovan sa nalogom).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#423 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 July 2020 - 06:34 AM

Ja sam jedan od onih bez instagrama i zajebancija. Garmin sam podigne na stravu voznju tako da imam stravu ali retko ulazim. Sto se slikanja u restoranu tice, pravili su studiju gde su dosli do zakljucka da se vreme provedeno u restoranu udvostrucilo a samim tim restorani gube novac posto mogu da prime manje gostiju. Ranije je bilo dobar dan izvoli te meni hocemo to i to, pojedu odu. Sada dobar dan, koja ke sifra za wi fi. Onda tagovanje slikanje, tek nakon toga se poruci klopa. Kada stigne klopa obavezno slikanje klope iz vise uglova pa tek onda jelo.
  • 0

#424 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 08:02 AM

Ja imam instagram za koji zena ne zna :)

Ujutro, cim otvorim oci pogledam kakve su sve prirodne i neprirodne ljepote okacile slike i odmah mi dan lijepo pocne, preporucujem :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#425 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 08:39 AM

Који год мотив био за неки сајт свако одређује како га користи. Ја сам отворио ЈТ налог да постављам филмове. Логујем се искључиво када са њима радим и то из засебног браузера. Исто за ФБ. А ФБ налог је био неопходан за покретање страница о мојим пројектима. Имам неколико најближих пријатеља, мало фамилије и пар познаника и то је то. А ЈТ је већ годинама зло. Терају мале ауторе и брзо ће остати само комерцијала, као ТВ. Мораш да имаш одређени број минута прегледа годишње. Одавно су најавили брисање снимака и налога који нису довољно исплативи. Очигледно, одредили колико кликова на огласе снимак мора да има по минуту трајања (а то неће да кажу). Њихове услове испуњавају они који користе туђи материјал (оно, глупаво коментарисање, играње игрица), они који нешто "распакују" (а немају појма ни шта треба да кажу) и канали који су већ дебело спонзорисани. А тек што се тиче објављивања игрица на Плеј продавници... Ништа горе од Андроида. Ускоро нико неће моћи ништа да објави без 30 запослених правника.

 

Исто са програмима и платформама - свако бира како користи. Мени Страва по много чему не одговара и користим је само за архиву. То имам бесплатно на пуно места. Но, најгоре је што им је фокус од почетка био на поређењу и тренингу и према томе су одредили шта се плаћа. Тај фокус се није променио, али гле чуда, сада се одједном све плаћа? Па не може. Нису ништа променили него су само претражили базу и видели шта се највише користи и онда на то ставили цену. То је класична злоупотреба положаја и пљување по корисницима. Зар конкуренција не би требало да значи појефтињење, на том трулом Западу? И ако је нагласак на поређењу (увек иста рута, коришћење туђе руте) зашто се планер руте сада плаћа? Нема логике. Очигледно су само одлучили да не зарађују више само на такмичарима и вежбачима него и на (повременим) рекреативцима. А њима сајт и даље уопште не одговара и није им намењен. Мени је и њихов програм за телефон крш, па користим други.


  • 0

#426 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 10:54 AM

Ne Cane, sa Stravom priča ide još dalje od pukog pljuvanja korisnika... Stravinu bazu su izgradilu upravo ti isti korisnici i to za džabe, godine i godine truda, onda dođe neko i kaže "E, ajd to što si ti mapirao ja ti sad počnem da naplaćujem"... Ne jednokratno, nego po upotrebi mesečno. To nije bezobrazno nego je to kriminal. Kriminal jer je krađa, izgradnja baze nije rezultat plaćenog truda developera nego korisnika i onda to neko otme i još na tvom trudu i rade ubira pare, mesečno... zato ljudi brišu Stravu. Ne zbog logova i što je kako se sada reklamira "pretplata skroo pa cena jedne kafe mesečno" nego neće normalni ljudi ništa da imaju sa takvim bitangama!!

 

A ovo tek za Garmin, drugi dan ne radi Sync sajt hakovan. Pa jbt ako tražiš za sat 800 jura i ima sve hardverski softverski ali nemaš para za IT zaštitu, bekap servere, štediš i ne samo to, svesno ugrožavaš podatke i privatnost i istih tih svojih korisnika koju su ti na poverenje dali ne znam 500, 600 koliko su sada već Fenixi. (Ja imam instinct i odličan mi je, lagan i robustan) onda ti tvoji servisi koje uređaj uključuje i ne koštaju toliko. Samo ja ovde očekujem da će isto kao Strava, sad sve da paden opet na korisnika tipa neka dodatna pretplata za jaču sigurnost, neka već biznis ucena i manipulacija. Biznis svet je danas đubre. Najgore.


  • 0

#427 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 11:27 AM

Najmanji problem su zapravo biciklisticke i druge aplikacije. Najveci problem dolazi od onoga sto nas ceka kad nadju lek za Koronu. Tu izbora biti nece, jer u protivnom, taj ko kaze ne, bice na najgori moguci nacin sikaniran iz svih mogucih drustvenih krugova. A ti koji ce nam toboze pomoci da se zastitimo, na toj zastiti zaradice trilijarde. Nadam se da gresim ali zivi bili pa videli...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#428 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 12:43 PM

YouTube je možda donekle izuzetak - algoritam koji ima pamti šta gledaš, šta "lajkuješ", pa prikazuje slične stvari. Tako da se može naći dosta dobrih, edukativnih snimaka, iako to nisu snimci koji su široko popularni i sa milionima pregleda.

 

Relativno davna promena u YT algoritmu - od starog koji je preporučivao najpopularnije, ka ovom koji nudi slične ali manje popularne - istovremeno je pomogla širenju teorija zavere i promociji opskurnih i ekstremističkih sadržaja.   n2:loony  n2:smiley-angry029


  • 0

#429 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 July 2020 - 01:05 PM

Elem. Strava sajt mi je biciklistički dnevnik, i ta arhiva mi je važna. Nadam se da to neće dirati. Osim mojih, tu dolazim i do gomile dragocenih trekova koje su drugi vozili.

 

Ako sa aplikacijom budu za:)ebavali, naći ću druge načine da registrujem i upload-ujem podatke, kao što sam radio i pre nego što se aplikacija pojavila.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#430 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 01:23 PM

Ja sam na fb zato što pratim neke ljude, neke stranice, biciklističke grupe.
A na svom ličnom profilu vrlo retko nešto objavim, a to je obično nešto protiv Crkve za Božić ili Uskrs... Tipa "Badnji dan i veče Badnje, Crkvene su izmišljotine, pa su zato sranje". :D
Da, i ranije je bila aktivna moja muzičarska fb stranica, a sada je biciklistička.

Ако то већ објављујеш на фејсу, мислим да овде не мораш. Свиђају ми се твоји текстови о бреветима и путешествијама али ако можеш поштеди са таквим објавама на форуму.
Све најбоље.
  • 5

#431 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 July 2020 - 03:27 PM

Ne Cane, sa Stravom priča ide još dalje od pukog pljuvanja korisnika... Stravinu bazu su izgradilu upravo ti isti korisnici i to za džabe, godine i godine truda, onda dođe neko i kaže "E, ajd to što si ti mapirao ja ti sad počnem da naplaćujem"... Ne jednokratno, nego po upotrebi mesečno. To nije bezobrazno nego je to kriminal. Kriminal jer je krađa, izgradnja baze nije rezultat plaćenog truda developera nego korisnika i onda to neko otme i još na tvom trudu i rade ubira pare, mesečno... zato ljudi brišu Stravu. Ne zbog logova i što je kako se sada reklamira "pretplata skroo pa cena jedne kafe mesečno" nego neće normalni ljudi ništa da imaju sa takvim bitangama!!

 

Zavisi sa koje strane se gleda.

Recimo, autori bi mogli reći: pružali smo uslugu besplatno deset godina, za uzvrat smo imali mogućnost da je usavršimo, uz pomoć korisnika.

 

Svako od nas bi voleo da ima veću platu, ne?

Naplata za uslugu koju pružaš, čak i ako si je neko vreme pružao besplatno, po meni nije nešto nepošteno.

 

Ono što klikćemo "I agree"; a što niko ne čita - tu je sve to lepo napisano.

Tj. sve usluge koje sad koristimo besplatno, već od sutra mogu početi da se naplaćuju.

 

 

Ja recimo za sajt koristim servis Cloudflare. Oni su lepo, eksplicitno napisali da sve fenomenalne stvari koje nude besplatno, rade zato što su svi free korisnici istovremeno i pokusni kunići (samo lepše sročeno). To je ono sitnim slovima. Tako da sam tako sve napravio, da sutra mogu bez nekih problema preći sa tog servisa, ako počne naplaćivati, ili promeni kvalitet usluge.

I posle toga mogu samo da im kažem hvala za sve dosadašnje uštede na ceni hostinga i zaštite koju su mi omogućili.

U suštini se i svodi na to - pružalac usluge koja se masovno koristi, naplaćuje ili korišćenje, ili stavlja reklame (pa preko toga zarađuje).

Često nude i da biraš: plaćaš pretplatu, ili imaš reklame.

 

U slučaju strave - umesto prodavanja ličnih podataka, bombardovanja reklamama i sl, uveli su pretplatu. Što se može gledati i kao poštenije. Gugl, na primer, nudi puno toga besplatno, ili po simboličnoj ceni, ali eksplicitno kažu da će, recimo, analizirati i tvoje mejlove, da bi znali šta te interesuje, pa da ti prilagode ponudu svojih reklama!  :)

 

Takođe, nisam siguran koliko je (ne)upotrebljiva strava u besplatnoj verziji. Kome ne odgovara - može tražiti besplatne, ili plaćene alternative i to je to.


  • 6

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#432 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 03:35 PM

Ima tu raznih pogleda. Strava je nudila nekoliko paketa usluga sa različitim cenama. Sada nema izbora, sve ili ništa, moraš da plaćaš i ono što te ne interesuje i ne koristiš, ako hoćeš da imaš ono što želiš da koristiš. Zamisli sada da kablovski provajderi ukinu sve pakete i kažu da svi moraju da koriste najskuplji. Ili da Internet provajderi urade isto sa Internet paketima.
Niko ne kaže da oni nemaju pravo da naplate svoju uslugu, ali korisnici imaju pravo da ih pljuju zbog načina na koji to rade.
  • 3

#433 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 03:42 PM

Ja imam instagram za koji zena ne zna :)
Ujutro, cim otvorim oci pogledam kakve su sve prirodne i neprirodne ljepote okacile slike i odmah mi dan lijepo pocne, preporucujem :)
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk



Konačno jedan iskren :D :D :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#434 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 July 2020 - 03:44 PM

Ima tu raznih pogleda. Strava je nudila nekoliko paketa usluga sa različitim cenama. Sada nema izbora, sve ili ništa, moraš da plaćaš i ono što te ne interesuje i ne koristiš, ako hoćeš da imaš ono što želiš da koristiš. Zamisli sada da kablovski provajderi ukinu sve pakete i kažu da svi moraju da koriste najskuplji. Ili da Internet provajderi urade isto sa Internet paketima.
Niko ne kaže da oni nemaju pravo da naplate svoju uslugu, ali korisnici imaju pravo da ih pljuju zbog načina na koji to rade.

 

Tako funkcioniše tržište, marketing - tj. kapitalizam.

I kad se nudi više paketa usluga, često izračunaju tačno koji paket će 90% ljudi uzeti i tu cena obično nije mala.

Recimo, nisam video da iko nudi samo sportske kanale, bez i jednog drugog, po ceni koja je niža od osnovnog paketa koji nudi puno više kanala.

 

Oni su očigledno izračunali da najpopularnije usluge moraju naplaćivati svima, kako bi bili u plusu/zaradili s koliko su zadovoljni.

Ostalo im se po svemu sudeći i ne isplati naplaćivati posebno.

 

Na kraju krajeva - da li bi više voleo da posluju s minusom i da padne kvalitet/stabilnost servisa, ili da se čak skroz ugase?

Za ljude sa "zapada", to je cena kao što bi nama bilo 100 dinara mesečno, ili manje.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#435 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 03:44 PM

Elem. Strava sajt mi je biciklistički dnevnik, i ta arhiva mi je važna. Nadam se da to neće dirati. Osim mojih, tu dolazim i do gomile dragocenih trekova koje su drugi vozili.
 
Ako sa aplikacijom budu za:)ebavali, naći ću druge načine da registrujem i upload-ujem podatke, kao što sam radio i pre nego što se aplikacija pojavila.


I meni takodje s tim što ja taj bici dnevnik imam i na Sporttrekeru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#436 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 03:51 PM

Ja sam na fb zato što pratim neke ljude, neke stranice, biciklističke grupe.
A na svom ličnom profilu vrlo retko nešto objavim, a to je obično nešto protiv Crkve za Božić ili Uskrs... Tipa "Badnji dan i veče Badnje, Crkvene su izmišljotine, pa su zato sranje". :D


Mislim da se sa ovime 99% nas neće složiti.
Da li su mnogi popovi lipovi u to ne ulazim ali ja poštujem naše verske praznike. Uostalom oni su tradicija i duh našeg naroda.
  • 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#437 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1372 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 04:24 PM

Uplitanje politike, religije ili teorija zavere na biciklističkom forumu je nešto što će 99% da završi na pogrešnom koloseku, a onda u recycle bin-u.

Ljude je lako navući na fejsbuke, instagrame pa i stravu jer svi volimo da se pohvalimo nekim uspehom, a paravan je uvek dostupan kroz 'održavanje socijalnih kontakta' i 'privatnu arhivu'. Fb nemam već skoro deset godina, instagrame, tvitere i stravu nikada nisam ni imao pa opet normalno komuniciram sa ljudima po belom svetu, čak i kad sam ja po belom svetu.

Biciklizam je počeo da prerasta u digitalni sport čim smo dobili mogućnost da se digitalno nadmećemo, toliko da sad nastaju ozbiljna takmičenja onlajn. Naravno da će strava da iskoristi tu pomamu, baš zato što ljudima koji vole da se 'pohvale' bajsem od 5k€ i rekordom na zwiftu nije problem da odvoje dvocifren iznos za platformu koja ih otvara ka svetu. Takvih je mnogo.
  • 3
The sea, the sea

#438 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 05:08 PM

Дискусија о религији је бесмислена, јер је бесконачна, али нема недељу дана да ми је неко рекао да не може особа која није религиозна да буде Србин. Слично резоновање о духу и традицији. Истина је да религија, црква, црквени обичаји, итд немају никакве везе са народом (и не би смели да имају везе са државом), а притом су, рецимо, Италијани вековима имали у свом духу и традицији веровање у посебног бога за шта год, а данас је тамо седиште најмоћније једнобожне религије Западног света. Исто тако, постоје стара словенска божанства и разне религије које су онда пре у духу и традицији Срба него хришћанство. Поента је да верски празници зависе од доминантне цркве, па нису "наши", односно народни, него увек само црквени (а цркве итекако ратују око доминације). Наравно, свако је слободан да их поштује или не, али се слажем да је било потпуно непотребно и непримерено да неко овде објашњава свој верски став и још кроз примере. Стварно као провокација, безвезе.

 

@Вуди Да је таквих много не би ме Страва стално спемовала позивима да пређем на претплату. И то мене за кога виде да користим само архиву. То само показује да и немају никакав план, према неком моделу, него малтретирају свакога ко има налог. Тиме се изазива искључиво негативна реакција, а онда кола убрзавају низбрдо, на штету корисника.


  • 1

#439 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 07:52 PM

...gomile reklama koje se na apsolutno svakom snimku prikazuju...

Ono na sta ja aludiram su drustvene mreze sa sa ciljem socijalnog povezivanja ljudi (fejzbuk, tviter, instagram i slicno) koje u podsvesti rade upravo obrnuto - udaljuju ih

- Čudno da kod mene skoro i da nema reklama, tj. toliko su retke da se baš iznenadim kad mi neka iskoči.

- Možda, ako se online družiš sa osobama koje su ti u stvarnom životu "pri ruci", ali ako nije taj slučaj, onda uopšte ne udaljuju, već zbližuju, tj. doprinose da se ljudi koji su fizički daleko vremenom sasvim ne udalje i ne prestane svaki kontakt.



Ако то већ објављујеш на фејсу, мислим да овде не мораш. Свиђају ми се твоји текстови о бреветима и путешествијама али ако можеш поштеди са таквим објавама на форуму.
Све најбоље.

Ne moram, ali hoću. A ti slobodno nemoj da čitaš na dva mesta. Ne moraš ni na jednom... I tebi sve najbolje.



I meni takodje s tim što ja taj bici dnevnik imam i na Sporttrekeru.

Ja u tefteru na tabletu + u jednom postu na blogu. Za svaki slučaj na 2 mesta.



Mislim da se sa ovime 99% nas neće složiti.
Da li su mnogi popovi lipovi u to ne ulazim ali ja poštujem naše verske praznike. Uostalom oni su tradicija i duh našeg naroda.

To sam objavio na svom ličnom nalogu, koji je zatvoren za fb "neprijatelje".
Ja uopšte ne poštujem Crkvu i sve što dolazi od nje, uključujući praznike, kalendar i sl. A što se tiče religije, apsolutno nemam protiv da bilo ko veruje u bilo šta, sve dok je to njegova lična stvar.
  • 6

#440 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 08:42 PM

- Čudno da kod mene skoro i da nema reklama, tj. toliko su retke da se baš iznenadim kad mi neka iskoči.
- Možda, ako se online družiš sa osobama koje su ti u stvarnom životu "pri ruci", ali ako nije taj slučaj, onda uopšte ne udaljuju, već zbližuju, tj. doprinose da se ljudi koji su fizički daleko vremenom sasvim ne udalje i ne prestane svaki kontakt.




Ono jedino sto pomaze da se ljudi koji su fizicki prostorno udaljeni ne udalje i emotivno je medjusobni kontakt sa obostranom inicjativom. To je funkcionisalo i pre 200 godina preko pisma, pre 30 preko fiksnih telefona, a danas u doba masovnih sredstava komunikacije, to je jos lakse podsredstvom masovnih multimedijalnih aplikacija. Drustvene mreze sluze da se uradi bas obrnuto. Onome kome nije preterano stalo do tebe a ipak ne zeli da ti to direktno stavi do znanja, mnogo je lakse da kada postavis neku sliku na instagramu/fejzbuku/tviteru ti tu sliku lajkuje i pocasti te komentarom u vidu proste recenice, umesto da ti zaista stavi do znanja da mu je do tebe stalo, da te pozove, upita kako si, imas li nekih problema, jesi li srecan i ako nisi zasto. Za mene je to vise uvreda za inteligenciju nego osecaj empatije i potrebe da budes deo necijeg zivota.

Kada sam napisao da drustvene mreze udaljuju ljude umesto da ih priblize, nisam mislio na one koje ih koriste, nego na one koji ih ne koriste, a njihovi ukucani opsednuti istima. Milion je takvih primera iz svakodnevnog zivota i to je de facto.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika