Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#381 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 May 2020 - 10:42 PM

Garmin connect

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#382 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 11:31 PM

RideWithGps desktop verzija na androidu je identična kao na kompjuteru. U RWG udji iz nekog pretraživača, nemoj iz aplikacije.


Probao sam, i iz aplikacije može da se crta ruta, ali ne može sa se sačuva.
A sa sajta ne može ni da se crta, tj. traže da se pretplatiš.
  • 0

#383 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 11:57 PM

MI1966

Hm...na RWGps može da se ucrta ruta i sačuva, barem preko desktopa. Evo sad sam proverio...Probaj ponovo.


  • 0

#384 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 01:08 AM

Imam samo tablet i telefon. :)
  • 0

#385 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 01:40 AM

Sad sam skinuo Openrunner aplikaciju i vidim da mogu da se prate njihove rute, ako se uvezu sa sajta, što znači da sam se bezveze mučio na svim tim brevetima u poslednje 2 godine. :)

Mogu da se prate i na na Ride with GPS, samo se nađe ruta na sajtu i klikne se na Open in app.

*

Jeste smešno, ali nije imao ko da mi kaže za te stvari, a na internetu se nisam interesovao, pa sam tako bez navigacije vozio, grešio itd. :)
  • 0

#386 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2020 - 04:52 AM

Imam samo tablet i telefon. :)


Obavi registraciju na nečijem kompu, odjavi se, udji na telefonu ili tabletu iz Gugla ili Gugl hroma na RWG, prijavi se i mora sve da funkcioniše isto kao na desktopu. Potpuno je isti RWG na kompu i telefonu s tim da je tel mali pa je malo zezanje da se crta ruta ali lad se navikneš biće ok.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#387 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 05:28 AM

Tražeći offline programe za PC, naleteh na ovu stranicu, pa ko velim da podelim sa vama:

 

https://wiki.openstr...oftware/Desktop


  • 1

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#388 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 05:40 AM

ficha007

Hvala, super vredi pogledati, skinuti...

I glupo pitanje, a što ti smetaju on-line mape, u čemu je poenta?


  • 0

#389 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 28 May 2020 - 08:29 AM

ficha007

Hvala, super vredi pogledati, skinuti...

I glupo pitanje, a što ti smetaju on-line mape, u čemu je poenta?

 

Nema na čemu. Nego, nekako mi lakše da iscrtam rutu na kompu, neko reče gore, veći je ekran, lakše baratam, snimim, ubacim posle u phone...a i obrnuto..volim da sve imam na računaru. Meni je to na prvom mestu radi preglednosti, e sad, on-line mape ok, ali nemam svuda pokrivenost internetom, pa mi je zbog toga lakše. Što se tiče programa za iscrtavanje ruta i trekova...blagu prednost dajem offline programima, ali samo blagu u odnosu na online programe.


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#390 ficha007

ficha007
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 30 May 2020 - 11:00 PM

Što se tiče desktop aplikacija za PC (offline ), ja se pronađoh u jednoj - Garmin BaseCamp.

 

https://www.garmin.c...tware/basecamp/

 

Mape za njega sam skinuo ovde.

 

https://openmaps.eu/...em=any&pack=any

 

Ja sam skidao EXE fajl koji se po instaliranju smeštao u folder sa osnovnom mapom koja je data uz instalacioni fajl. Postoje tutorijali, ima ono što meni treba, tako da mislim da ga vredi probati i isprobati. Kreirao sam rutu, snimio u GPX fajl koji sam bez problema učitao u OruxMaps na mobilnom.

 

Meni dosta.


  • 0

Чвртина вере, чистота душе, честитост живота.


#391 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 June 2020 - 09:10 PM

https://anygis.ru/We...DownloadPage_en

 

Sve SVE S V E zamislive mape i slojevi, za mejnstrim aplikacije za telefone, uz mogućnost pregleda na kompu.


  • 3

#392 StipoHalic

StipoHalic
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 30 June 2020 - 12:12 PM

Хвала свима за апликације које сте поделили. Верујем да неке од њих могу да користим са великом радошћу. Апликација са мапама и слојевима које дели Микитрон - да ли добро делује на Андроид телефону? Да ли троши пуно батерије? 


  • 0

#393 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 04 July 2020 - 01:40 PM

https://anygis.ru/We...DownloadPage_en

Sve SVE S V E zamislive mape i slojevi, za mejnstrim aplikacije za telefone, uz mogućnost pregleda na kompu.

Ovo je nesto najbolje sto sam instalirao.
E sad koja od mapa je najbolja.
Stravu sam ubacio experimantalno. I ima svaka glupost i lutanje koje sam ja napravio.
Svaka cast.

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
  • 0

#394 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 July 2020 - 02:10 PM

Strava troši bateriju k'o luda i posle je silovanje da izvadiš trekove. Kome nije cilj da se dokazuje, ne treba mu.

Za moju pamet, najbolja je aplikacija (koja glatko radi na telefonu) koja dozvoljava da praviš profile, pa da se za svaku priliku ukombinuju mape i slojevi koji ti trebaju. Uz malo eksperimentisanja sa pregledom, svako će prokužiti šta mu najviše paše, i onda imaš i za teren i za drum i za vozilo, sve u 1.

Za MTB i pešačenje, bogomdano je imati GE (samo da se svuče potreban region u oflajn) i recimo strava heatmap i OSM GPS trails u slojevima. Onda i kad se izgubiš za medalju, vidiš šta je blizu a da stvarno vodi negde :) Za drum, treba vektorska mapa, aplikacija koja podržava rutiranje po mapi i sloj iz strave :) I satelitska kao rezerva, za neucrtane puteve, kojih kod nas i dalje ima ihaj.


  • 1

#395 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2020 - 02:44 PM

Само упозорење за пешачке стазе и стазице које нису некако... званичне. Неке јесу сталне и праве их људи који живе у околини, али многе су сезонске, у најбољем случају. А разно растиње расте невероватном брзином. Стаза којом је прошло и пуно људи у сред зиме или можда на пролеће, после неког редовног кошења, на лето може да буде потпуно непроходна. Дешавало ми се да пролазим кроз гомиле трња и другог шибља, али и да наилазим на балване од (легалне или не) сече дрвећа. Мапе и трекови могу ту пуно и да одмогну, јер рачунаш да нешто постоји и да је проходно, а оно мало сутра. Идеално је наћи трек баш из истог периода током године.

 

Такође, ово сигурно не треба ни помињати, у... зеленишу, поготово шуми, влага се задржава много дуже и земљане стазе могу да буду блатиште иако је данима било 35 степени (у хладу) и суво. А онда се нема где. Тако ми је било на путу до Младеновца, преко поља и ливада.


  • 0

#396 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 23 July 2020 - 12:54 PM

Garmin connect

 

Hakovan, ceo sistem ode offline na par dana verovatno do sledeće nedelje.

Ako i do tada. Sumnja se i na curenje ličnih podataka.

 

Super, a.... :/


  • 0

#397 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2020 - 01:06 PM

Kako mogu iz onog runtastic smeća da izvadim gps track fajl? Pa da prebacim na Stravu a ovo deinstaliram lepo za svagda.

I koja aplikacija ispunjava osnovne tri funkcije, da snima gps rutu, da podržava senzore, i da imam pristup sopstvenim fajlovima da radim sa njima šta ja hoću?


  • 0

#398 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 23 July 2020 - 01:10 PM

Kako mogu iz onog runtastic smeća da izvadim gps track fajl? Pa da prebacim na Stravu a ovo deinstaliram lepo za svagda.
I koja aplikacija ispunjava osnovne tri funkcije, da snima gps rutu, da podržava senzore, i da imam pristup sopstvenim fajlovima da radim sa njima šta ja hoću?

Samsung health

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
  • 0

#399 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 23 July 2020 - 01:11 PM

**Probaj GPX Logger, to sam koristio godinama pre Strave i Garmina. Posle sve lepo importovao.


  • 0

#400 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 July 2020 - 01:43 PM

Hakovan, ceo sistem ode offline na par dana verovatno do sledeće nedelje.

Ako i do tada. Sumnja se i na curenje ličnih podataka.

 

Super, a.... :/

Izgleda da je stvarno hakovan... sou...kome trebaju moji podaci sa garmina neka mu n2:redbull

 

 

Kako mogu iz onog runtastic smeća da izvadim gps track fajl? Pa da prebacim na Stravu a ovo deinstaliram lepo za svagda.

I koja aplikacija ispunjava osnovne tri funkcije, da snima gps rutu, da podržava senzore, i da imam pristup sopstvenim fajlovima da radim sa njima šta ja hoću?

Sve to sto hoces mislim da samo strava ima i to samo neka stara verzija, a kako ide i to ce sve da nam ukinu.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika