Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#521 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 08:12 PM

Treba nekako platiti hakere koji su ih razbili
  • 0

#522 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 08:18 PM

Viđao sam na brevetima kolege koji su bukvalno kao ovce... znači pojma nemaju gde je šta, gde je koja strana sveta, u kom smeru OTPRILIKE idemo... 

 

Prepoznao sam se :). Jedna putanja koja je trebala da bude prava je ispala ovako jer sam odbijao da pogledam mapu. Čak sam i petlju napravio bez da sam primetio.:

 

img01.jpg


  • 0
Pozdrav

#523 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 08:44 PM

Pazi primer...

Idemo prema cilju breveta, na jug, prema Atini. Silazimo sa glavnog puta, idemo u neko selo na kontrolu. Pa se, drugim putem, vraćamo ponovo na taj isti glavni drum. Lepo piše na putokazu Thiva levo, Livadia desno. I skrenusmo levo, ali oni (njih 2) stadoše i ja ih pitam šta je bilo... Kaže jedan, kao "da proverimo da nismo pogrešili". Pa j.... mu miša, idemo dole u Atinu, nećemo valjda da idemo u Livadiu koja je severnije. Ali treba znati da je Thiva južnije, a Livadia severnije. A to nisu selendre, već gradovi, između njih skoro 60 km. Još oni Atinjani, to im je u komšiluku, a pojma nemaju...
  • 0

#524 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 06:10 AM

Da razumem, hvala.
Gledam Garmin (pomenuste ga), idu i do 500€ sa senzorima (1030). Zašto li je toliko skup, šta ima što telefon (osrednji) nema.

Šta Garmin ima što telefon nema? Pa gomilu stvari... najpre senzore, autonomiju i robusnost.

Ne znam odakle da krenem, ajd navigacija prvo je trodupla GPS, GLONASS i Galileo.

Zatim kompas, visinometar, barometar i real-time upozorenja o naglim promenama vremena, onda senzori i algoritmi vezani za zdravlje i izdržljivost, nivo stressa, rad srca, VO2 max (kod nekih samo), sagorevanja kalorija, kvalitet sna itd.

Nosiš meteorološku i medicinsku stanicu na ruci... gde ćeš više.

 

Ja sam uzeo Instinct Tactical (mogu da se gase senzori ručno) prošle godine za oko 300, i kao trebalo je da bude samo sat za sportske aktivnosti, kad ono... ne skidam ga sa ruke. Ne treba mi Fenix niti mape u boji i touch screen i plaćanje satom i sl gluposti, ovo je sasvim dovoljno, MIL-STD-810G standard zaštite termalne, vodene, na udarce, a lagan tek oko 50g. Sad je skoro izašao i Instinct Solar koji može i solarno da dopunjava bateriju koja i ovako traje 10-12 dana.


  • 0

#525 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2020 - 06:29 AM

Sve nabrojano moze i telefon. Kod garmina se senzori dodatno kupuju tako da ne idu uz uredjaj. Slazem se da su garmin precenjeni uredjaji, kao i vecina ciklo kompova. Ja jedinu prednost garmina vidim sto je nezavistan od telefona i ne trosi mi bateriju na telefonu vec ima svoju bateriju a telefon cuvam za ne daj boze pozive.
  • 1

#526 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 09:48 AM

ne kupuju se dodatno, nije ovo 2005... sve stane u čuku na oko ručnog zgloba, eventualno može onaj pojas oko grudi koji je tipa 50 evra a prati detaljnije dinamiku treninga.... mobilni nije sport tracking uredjaj vec zavisi od softvera koji je instaliran i koji se oslanja na verziju operativnog sistema, prvo kosta a drugo se prebrzo menja i ok je za prvu pomoc ali nije nikako ni pouzdano ni jeftino na kraju krajeva... ne mora biti Garmin, ima mnogih slicnih dedicated platformi za praćenje sportskih aktivnosti Suunto, Fitbit, Xiomi, Huawei, Apex... i svaki mnogo bolje odradi posao od mobilnog. Danas je to polje daleko odmaklo.


  • 0

#527 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 10:16 AM

Sve nabrojano moze i telefon. Kod garmina se senzori dodatno kupuju tako da ne idu uz uredjaj. Slazem se da su garmin precenjeni uredjaji, kao i vecina ciklo kompova. Ja jedinu prednost garmina vidim sto je nezavistan od telefona i ne trosi mi bateriju na telefonu vec ima svoju bateriju a telefon cuvam za ne daj boze pozive.

Da ne cuvas bateriju na mobu

https://gearbest.app.link/GgOxfpiqW8


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#528 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2020 - 10:24 AM

Telefon mi sluzi primarno za posao. Komp na poslu, tablet, telefon, komp kuci sve mi je povezano u jedan da mogu da pristupam odakle hocu fajlovima. Sve ovo je na iosu i radi lepo vec decenijama, tako da sto se tice telefona vezan sam za ios operativni sistem.
  • 0

#529 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 10:59 AM

Aaaaa, cuj ios, valjda ja uvijek kontam da su na forumima samo ilegalci, nista, zanemari :)


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#530 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2020 - 11:04 AM

Jbg, zato na duze voznje ponesem power bank sto za garmin sto za tel.
  • 0

#531 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2020 - 08:53 PM

@Гађан Шта би на крају са оним твојим проблемом са трековима, односно фајловима? Ја се у поноћ бечих у фајл који си поставио као пример. :) Да ли си утврдио због чега записи у фајлу нису били хронолошки? Да ли си пробао са нижом резолуцијом? (мање тачака у јединици времена) Да ли ти СТ и Страва приказују онолике разлике и када је фајл исправан?


  • 0

#532 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2020 - 10:26 AM

Ma nemam vremena na žalost da pišem na forumu, u haosu sam, pokušaću kad stignem.


  • 0

#533 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 September 2020 - 05:31 PM

Vraćena podrška za senzore na novoj verziji strave

https://www.dcrainma...th-sensors.html

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#534 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 26 September 2020 - 06:02 PM

Koliko sam shvatio, za sad samo BLE? Valjda ce uskoro vratiti i ant+ podrsku.


  • 0

#535 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 September 2020 - 06:14 PM

Kod mene ne radi ni jedan senzor, sad sam instalirao beta verziju i ništa...
Ustvari možda zato što su ant+...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#536 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 September 2020 - 06:40 PM

Vraćaju opcije na kašičicu
Nekada je bila podrška za sve a sada pustili samo za BT

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#537 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 26 September 2020 - 07:05 PM

Prema onom sto su pisali, imali su veci broj rusenja aplikacije zbog problema sa senzorima. Pa pretpostavljam da ce ici jedno po jedno da identifikuju gdje pocinju problemi. Nebi me cudilo da podrsku za senzore ostave na placenoj verziji.


  • 0

#538 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 September 2020 - 08:29 PM

Pa uvek mozes da skines tu staru verziju i da vidis da je radila sasvim normalno.


  • 0

#539 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 26 September 2020 - 08:57 PM

Da, naravno. Meni je sasvim uredno radila sa HR i senzorom kadence.
  • 0

#540 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 October 2020 - 10:25 PM

Da Strava u novijim verzijama kao vratili podršku za bluetooth senzore ali naravno ne radi. Nisam ni sumnjao... Ne pronalazi puls traku niti ijedan drugi senzor, dok druge aplikacije pronalaze i očitavaju puls brzinu kadencu bez problema. Dakle stara verzija strave mi ne radi na novom telefonu, tačnije S9 sa androidom 10 (mislim da je na androidu 9 radila nisam siguran ne sećam se, zato ne treba apdejtovati ništa od ništa jer je sve prevara) crashuje čim pokušaš da dodaš senzor. Dok na S7 sa oreo androidom 8 radi besprekorno. A nova verzija strave ne krešuje na S9 ali zato ne vidi senzore iako su kao ubacili ponovo podršku, koju nisu ni smeli da ukidaju jer je osnovna funkcija. Keš i data su naravno brisani i reinstalirana stara i nova verzija više puta ali epilog je uvek isti. Imam milion aplikacija i zaista ne mogu svako malo da prčkam i vraćam telefon na fabričko i peške sve od nule. Ako stignem nekad probaću i to i ako i dalje ne vidi senzore vratiću android 9 i nikad više ništa neću apdejtovati u životu.

 

 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika