Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#561 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 February 2021 - 12:24 PM

Možda su promenili više i ne pratim to i treba da bude osnovna opcija.

ja koristim ovu staru verziju mnogo je bolja.
Prosto je neverovatno koliko stvari su ukinuli.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#562 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2021 - 02:15 PM

Ima li neka besplatna aplikacija da može da se poveže s powermetrom (ANT+) i snima podatke, poželjno i ostale senzore (puls, kadencu, brzinu) i rutu?

Ali najbitnije da može potpuno funkcionalno da prima i beleži power data, kao što to rade gps uređaji.


  • 0

#563 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 18 March 2021 - 02:50 PM

Ja nisam cuo da neki fon ima ant+ konekciju. Neka me ispravi neko ako gresim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#564 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2021 - 02:59 PM

Au brate... Svaki Samsung telefon koji sam koristio.

Još S4 iz daleke 2013 mi je imao ant+. Pa S5, pa S7 pa sadašnji S9. Pa A51, Note 20 i da ne nabrajam dalje, to su samo oni sa kojima imam ličnog iskustva.


  • 1

#565 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 18 March 2021 - 05:51 PM

Da sam umro ne bih znao! A imao sam s3+.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#566 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2021 - 05:56 PM

Pa taj je još stariji, ne vidim da je on imao ant+.

Nebitno.. dobio sam info za neku app IpWatts.

Zapravo bi mi više trebalo (jednostavnije je, pretpostavljam da ima neki način) da izvučem power, puls i kadencu iz .fit fajla i importujem u drugi gpx trek fajl?

Čime to može lako da se odradi?


  • 0

#567 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2021 - 07:09 PM

Да ли већ имаш фит фајл? Колико ја разумем, он већ садржи све те податке + гпс координате. Зашто онда да комбинујеш са другим треком?

Можда неки од тих програма може да ти конвертује фит у гпх, ако ти је такав фајл згоднији. Нађох ово: "GPSBabel version 1.4.4 and later can convert from FIT to GPX." Вероватно и други програми који раде са фит фајловима (посебно едитори) могу да ураде конверзију. Рецимо, BaseCamp. Вредело би пробати и са неким прегледачем за фит фајлове.

 

Ако из неког разлога не желиш да користиш гпс податке из фит фајла него из неког гпх, можда прегледачи имају опцију за извоз података из фит фајла као гпх, па да се после уклопе други гпс подаци. Мада, ако ти не одговарају гпс подаци из фит фајла онда ант+ податке из њега не можеш да мапираш у гпх преко координата (а и то би било тешко) него преко времена. Али, објасни шта тачно имаш и шта и због чега желиш, па да видимо.


  • 0

#568 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 March 2021 - 11:57 PM

Nije bitno zašto nego kako. :)

Mogu ja naravno da konvertujem fit u gpx.. ne treba mi to, hoću baš da ekstraktujem podatke sa senzora posebno. Mislim da je to moguće samo ne znam kako, čime i u kom formatu a nemam vremena da bunarim danima i živciram se na trial & error, pa zato pitam ako neko već zna.

Viđao sam odvojeno čini mi se u json formatu, kad sam tražio od neke aplikacije da mi dostave moje podatke pa da je škartiram, obrišem nalog i deinstaliram. Poslali su mi neki kupus od podataka koji nisam znao ni da iskoristim.

 

PS

Onaj krš od sports trackera, provereno ne radi i snima onako sjebane track fajlove sa tačkama koje nisu hronološki i drugim nebulozama. Evo sad sam trčao, provereno na petom različitom telefonu, znači app je krš. Napisaću kad stignem zapažanja. Pisao sam i njima, potrošio uzalud vreme i živce, dobio generički odgovor. Inače ovako app je dobra za trčanje ima ok opcije ali ne snima podatke kako treba. Mislio sam da problem nastaje prilikom exporta u gpx na njihovom sajtu, da su tu nešto zeznuli ali nije.. provereno. Kada aploudujem trek snimljen Strava aplikacijom na sports tracker nalog, i posle ga exportujem u gpx, on bude skroz ok ne bude onako sjeban kao kada njihovom app snimam.

Telefoni pri trčanju naravno nisu u power save režimu, tri različita brenda telefona, uglavnom kvalitetan hardver (flagship modeli), optimizacija baterije ne ubija app sve podešeno a i nema kako jer ni ne radi app u pozadini nego je uvek u prvom planu, čak držim uključen ekran non stop namerno, jer mi je za to trabunjala ona njihova generička robot podrška.

Znači app ne radi svoju osnovnu funkciju.


  • 0

#569 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2021 - 08:27 AM

Ovo nije za snimanje, ali ako ti samo trebaju podaci iz fit fajla, a bryton ti završava posao snimanja:

https://youtu.be/K-6IbKY4NMc

Edit: program je fantastičan za analizu vožnji i trendova, svakako ga preporučujem i hvala Skylab-u na otvaranju očiju.
  • 0

#570 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 March 2021 - 02:45 PM

Ima li neka besplatna aplikacija da može da se poveže s powermetrom (ANT+) i snima podatke, poželjno i ostale senzore (puls, kadencu, brzinu) i rutu?

Ali najbitnije da može potpuno funkcionalno da prima i beleži power data, kao što to rade gps uređaji.

Sad sam vec dosadan, ali stara strava bi trebala bas to da radi,

jedino je pitanje da li jse jos moze instalirati ta verzija, ako ne onda samo premium verzija...

 

a pominjali su i orux pa probaj i njega.

 

Mada ne kapiram sto jednostavno ne koristis bryton?.

 


  • 0

#571 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2021 - 05:30 PM

Ma treba mi da imam i opciju da mogu i nekom app da snimam sa sve senzorima, eksperimentišem nešto. A nova Strava podržava samo puls i to samo bluetooth. Treba mi i power obavezno i poželjno kadenca.

 

Čekaj, kažeš da stara verzija Strave provereno može da poveže i ANT+ powermetar?!

Nisam znao ni da premium može ali svakako im nikad neću platiti ni dinara, pre ću prestati da je koristim.

 

Stara verzija može da se instalira naravno, sad zavisi kako na koji telefon. Kod mene je situacija na Samsung S9 da Strava 90.0 radi ali krešujej pri povezivanju senzora, znači jedina prednost su mi opcije koje su na novoj verziji zaključane. Verzija 99 ne radi uopšte, može da se instalira ali krešuje odmah pri pokreatanju.

Na starijim telefonima sa Androidom 8, dakle Samsung S7e i Huawei Mate 10 Lite radi Strava 90.0 sa ANT+ puls trakom. Koristim ih za trčanje, pošto je sports tracker neupotrebljiv. Verziju Strave 99 ću sad baš da probam.


  • 0

#572 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14607 posts

Postavljeno 19 March 2021 - 05:40 PM

Ne traze oni da im platis dinarima, dovoljno su i evri, dvesta evra :)


  • 0

#573 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2021 - 06:24 PM

Da da, kako da ne, pazi da neću plaćati nešto što mora da bude besplatno (softver). Pogotovo današnji "dečiji" android krš softver sa reklamama tj igračke od aplikacija koju prave i kurta i murta i imaju stotine bagova, tj često im ne rade ni osnovne najbitnije funkcije. Kao na sports trackeru recimo. I bukvalno svaka app koju sam uzeo u ruke, odmah sam primetio neki krupan problem.

Fala bogu pa ima hiljada drugih sličnih aplikacija, nešto se uvek nađe.

 

U vreme kad se pojavio internet znalo se kako se plaća softver, plati se jednom i tvoje je, uključujući ažuriranja. A ne ovo sad ka čemu svi streme, proalavili se, shvatili da im je malo da im svaki korisnik jednom plati nego bi da imaju zlatnu koku i šišaju ovce, na mesečnom nivou. Svi bi neku pretplatu, svi bi da budu telekom, sbb ili eps, infostan.. I oni što prave igrice, i aplikacije za sport, training peaks itd.

Tv kanale ti kontrolišu i prodaju na kašičicu, plus garant špijuniraju i kontrolišu koliko šta gledaš jer imaju punu kontrolu sve je digitalno. Internet sve skuplji i skuplji i kućni i mobilni a prodaju ga na mrvice, na megabajt iako je propusna moć ogromna. Pripejd je postao postpejd, plaćaj svako malo. Ovi iz strave odlučili da premalo zarađuju, pa daj da ukidamo opcije free korisnicima, to će ih sigurno privoleti da plate, how yes no. Iz unicefa te zaustavljaju na ulici, ne samo da im daš pare to nije dovoljno, nego bi na račun da nakače trajni nalog da sklida svakog meseca, ej. itd itd


  • 1

#574 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14607 posts

Postavljeno 19 March 2021 - 06:53 PM

Ha ha, o tome pricaju Bil Brr i Majk Tajson na pocetku onog podkasta koji sam postavio o kontroli i bankarima.


  • 0

#575 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2021 - 07:20 PM

Ma nisam imao vremena da gledam o čemu se radi. Pustio sam samo kratko, da se podsetim Tajsonovog glasa haha. Inače nagledao sam ih se obojice pojedinačno, legende.


  • 0

#576 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 March 2021 - 09:16 PM

Ovo sa stravom prelazi granicu bezobrazluka, em su ukinuli sve em traze bezobrazno mnogo para za ono sto je bilo besplatno.

 

Nego promenio sam telefon, i izgleda da vise ni ja ne mogu da instaliram jako stare verzije...moracu da cackam


  • 0

#577 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 March 2021 - 09:41 PM

Ne moze zauvek biti besplatno. Nisu open source pa da ih razvija zajednica i samim tim razni ljudi vrse donacije u vidu para ili slobodnog vremena. Pogotovo sto su platforma koja nesto hostuje, ne samo suv razvoj i offline koriscenje. Stari model plati i tvoje je zauvek je vazio samo za tu verziju softvera, retko ko je licencu mogao da iskoristi na narednoj verziji. To mu dodje isto kao da proizvodjac automobila napravi toliko kvalitetan auto koji se nikad ne kvari i sahrani sam sebe.

Pritom ne opravdavam cenu Strave. Placam oko 100$ godisnju licencu za softver koji mi sluzi kao alat za posao. Za Stravu koja sluzi uglavnon za razonodu i to od sadrzaja koji sam pravim, ne mogu da opravdam tu cenu. Cak i poznate video-on-demand varijante su jeftinije, gde ima mnogo vise ulaganja u sadrzaj i infrastrukturu.
  • 3

#578 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2021 - 10:15 PM

Strava je napravila grešku što dugo nisu imali pravac. S jedne strane, nisu hteli da zatrpaju aplikaciju reklamama, s druge strane nisu napravili održiv model, odnosno nisu imali dovoljno ljudi koji plaćaju pretplatu da pokriju troškove. Na sve to, nikako da se odluče gde im je fokus - socijalna mreža (koja bi morala biti "besplatna", odnosno mora da se ubace reklame), sportska aplikacija za analizu i planiranje (ozbiljan trening, praćenje metrika - nešto kao training peaks ili trainer road) ili običan cyclocomp app gde se takmiče sa garminom i sličnima.
Sećam se kad sam prvi put instalirao stravu, pitao sam zašto bi to neko koristio kada uopšte nema trenutnu brzinu ili HR ( ne sećam se više, znam da je prikazivala samo prosek nečega).
Počeo sam da je koristim tek par godina kasnije kada moj pulsmetar više nije hteo da se poveže za SportsTrackerom, a pravi smisao je dobila tek kada sam kupio brytona i počeo da plaćam (tada 3 dolara mesečno).
Sada platim 50 evra za 14 meseci i to mi je na granici prihvatljivog.
  • 0

#579 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2021 - 04:01 PM

Gle stvarno u starijoj Stravi koja i dalje radi sa senzorima može da se zakači i powermetar, naravno i preko bluetooth-a i preko ANT+. Nisam još testirao ali sam uspešno povezao, verovatno će da šljaka. Bar jedan problem manje. Imam dva starija telefona sa Oreo Androidom 8 na kome radi stara Strava (kolko je to bila dobra app pre, kolko su je unakazili) samo što Huawei Mate 10 Lite ne podržava ANT+ a i ko zna kakav mu je gps, ali zato je za obe stavke Samsungu S7 odličan.

Videću kad stignem da skršim na S9 ovaj šit noviji android i apdejte tj ažuriranja i "poboljšanja" da vratim na android 9, možda onda proradi stara Strava.


  • 0

#580 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 05:58 PM

Mogu li neki predlozi senzora za korišćenje sa telefonom, za snagu, kadencu i puls. Neki predlozi koje imate ili koji su se dobro već pokazali.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika