Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#581 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2021 - 08:31 PM

Mogu li neki predlozi senzora za korišćenje sa telefonom, za snagu, kadencu i puls. Neki predlozi koje imate ili koji su se dobro već pokazali.


Ovo nije baš tema za senzore.
  • 0
The sea, the sea

#582 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 09:03 PM

Mislim da je upravo usko vezano. Daleko od toga da je ovde sve tako precizno podeljeno u striktne teme. Svakako ako nema (neće) niko da kaže nešto o tome ne moraš ni ti podsećati na nešto što baš nije tako.
  • 1

#583 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2021 - 09:23 PM

U čemu je razlika između senzora za gps i kompjutere i senzora za telefonske aplikacije?


  • 0

#584 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 09:32 PM

Ne znam, došao sam da pitam. Nikada nisam imao nikakav sezor, ako to nije problem.
Po načinu postavljanja pitanja predpostavljam da nema razlike ali realno ne znam.
  • 0

#585 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2021 - 09:41 PM

Pa naravno da nema, senzori su zasebne stvarčice, povezuju se na ta dva načina, bluetooth ili ant+ tako da je samo bitno da uređaj podržava bar jedan od dva standarda. U teoriji. U praksi naravno uvek postoje razni sitni bagovi ili nekompatibilnosti ali to je do individualnih slučajeva i kombinacija.

Inače ja ni ne znam neku aplikaciju koja može dostojno da zameni ciklokomp, znači da prikazuje na ekranu sve parametre, brzinu, pređeni put, maksimalne vrednosti i proseke, vreme vožnje, mape, podatke sa senzora (power, heart rate, cadence, speed) razne parametre za trening, zone itd, a da je besplatna i ne iskaču reklame svako malo. GPS uređaj je tu nezamenljiv.

 

Strava ne prikazuje skoro ništa ali meni je dovoljno samo da snimi rutu i podatke s powermetra i pulsmetra.


  • 0

#586 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 10:20 PM

Hvala ti. Upravo to me interesuje. Da li da uzmem ciklokipjuter ili mogu i sa telefonom da prodjem pošto mi telefon ima nekoliko prednosti pa razmatram situaciju da zadržim telefon uz senzore koje moram da nabavim, eventualno. Pitam se da li može to dostojno da funkcioniše bez cikokompjutera.. Usput razmišljam što se tiče ciklokompjutera, ovo sve niže od Garmina 1030 je sa premalim ekranima, nedovršenih funkcija ili baterije ili neki drugi nedostatak... sa druge strane telefon čovek uvek nosi pa bi bilo dobro da može da se iskoristi sa svim tim senzorima itd, ispitujem zato sve opcije...

 

Hvala u svakom slučaju, živ mi bio :)


  • 0

#587 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 March 2021 - 08:23 AM

Nisu ekrani uopšte premali, samo ti se čini. Garmin 530 ima poprilično velik ekran, 520 ima duplo veći nego klasični ciklokompjuteri. Sve se jako lepo vidi.

Postoje ciklokompjuteri koji imaju super opcije i solidnu bateriju a ne moraju da koštaju 500e sa senzorima kao 1030. Jedan primer toga je Wahoo Bolt, ili još jeftinije to što sam ja kupio, taj Lezyne Mega Xl ili Mega C. Ja sam za sada baš zadovoljan samo da još malo istestiram bolje navigaciju pa ako i to funkcioniše dobro, moći ću da kažem da uređaj ispunjava sva moja očekivanja a ne košta ko pola bubrega.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#588 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 22 March 2021 - 10:35 AM

Da, pratim tvoje korisno i lepo pisanije ovde i uvrstio sam tvoj izbor takodje, beše Lezyne Mega XL. Obećao si recenziju tog uredjaja ali kasnije kad budeš imao neko iskusvo sa njim, u toku sam kao što rekoh tvog pisanja i traganja za ciklokompjuterom pa sam odatle, kroz tvoja razmišljanja i dileme u odabiru dosta i naučio. Hvala ti u svoje ime i ime svih drugih, ne pametuješ, ne kritikuješ neznalice (kao što sam ja za ovu temu ;)  već samo pomogneš ako mežeš, a uvek možeš i hoćeš. takodje ovi ljudi koji su ti pomagali u izboru vidim veliki su znalci, pravi ljubitelji bicikliztma, milina vas je čitati prosto :)

 

Prosto zaokružio sam celinu, uzeo (obnovio) dobar bajk drumaš i sve ostalo baš onako dobro, kako treba i ostao ciklokompjuter na kraju na redu da razmotrim svrsihodnost za mene. E sad vagam da li može još mobilni sa svojim prednostima (veliki ekran, muzika sa neta, svakako ga nosim, veliki izbor mapa, veza sa netom i sl) ali ipak vidim da je ciklokompjuter takodje u dosta stvari napredniji (razni senzori, duža autonomija, razni parametri i sl..)... 


  • 0

#589 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 March 2021 - 06:06 PM

Hvala druže, pretpostavljam da je pravi smisao ovakve jedne internet zajednice u suštini u razmeni iskustava i volji da pomognemo jedni drugimam. I dok god ima dosta takvih ljudi, dotle svo ovo pisanje ima nekog smisla.

Lezyne Mega XL je skroz dobar. Rekoh ja da ću napisati moje neke subjektivne utiske, nego čekam da uhvatim malo vremena pa da kreiram neku rutu koju ću pratiti preko navigacije. Sve do sada sam vozio nekim meni poznatim putevima jer niti je vreme bilo lepo niti sam imao vremena da istražujem. Hoću da testiram da li dobro radi navigacija i u kojoj meri je uređaj zavistan od telefona za navigaciju, kao i koliko dobro radi kad je uparen sa senzorima.

Sad sam trenutno na godišnjem, biće malo više vožnji pa samim tim i pisanja na tu temu, samo da se vreme bar malo promeni. Danas svega tri stepena plus kiša i vetar. Vreme za ne izlaziti napolje a kamoli sedati na bajs...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#590 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 March 2021 - 09:00 AM

ne moze ni jedna telefonska aplikacija i telefon da zameni prost i jednostavan ciklokompjuter.

 

I ako svi mi nosimo telefon sa sobom biciklisti jednostavno na kormanu ne treba telefon,

 

niti dok vozis mozes da koristis sve prednosti telefona jer jednostavno ti si na dva tocka, obe ruke zauzete na kormanu koji trucka i drmusa se i kolor displej visoke rezolucije osetljiv na dodir nije previse zgodan niti vidljiv niti mozes koristiti mogucnosti telefona dok se truckas na biciklu.

 

Treba ti prosta robusna stvar, velike krupne cifre koje te zanimaju, prost displej, baterija koja traje i da je sve na prvi klik, i lepo je kada on moze da komunicira sa telefonom koji je negde u nekom dzepu i koji ces izvaditi kada se zaustavis.


  • 3

#591 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 03:34 PM

Vidi se taj super amoled ekran telefona pefektno i na +40 po Suncu, ekran je veći i ugodan za korišćenje, ja u toku vožnje slušam muziku preko aplikacija za radio preko neta i menjam stanice i aplikacije bez problema, taj Samsung S10e koji koristim ima 2 zvučnika i veoma se dobro i kvalitetno čuje zvuk... To truckanje ne smeta telefonu, prosto za mene je to bilo neverovatno. Ranije sam uzimao nižu klasu telefona misleći da će ga put razvaliti na kormanu ali nikad ništa nije falilo ni posle hiljada i hiljada km tako da sam pre 2 godine stavio ovaj najviše klase čim je izašao i hvala Bogu savršeno radi, ni sam ne znam kako im baš ništa ne fali, do duše u futroli je na stalku na kormanu.... Moje vožnje su do 3-4h i baterija bez problema izdrži to vreme, uz GPS i uključen ekran konstantno i 70 % vremena slušam muziku sa neta, može to većina telefona sigurno... 

 

Ono što nisam nikada probao je da koristim senore i parametre usko vezane za performanse vožnje, tu su ciklokompjuteri nezamenljivi a pogotovo što vidim da ima onih koji su vezani za telefone u smislu da stižu informacije šta se dešava na telefonu. Takodje autonomija je dosta duža i ne moram da pazim na to. Koliko vidim jedino moram da se oprostim od muzike sa kormana kada predjem na ciklokompjuter, ostalo je sve već na ciklokompjuteru a benefita ima mnogo više u smislu same vožnje.


  • 0

#592 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 03:41 PM

Da li IpBike app za telefone radi sa senzorima?


  • 0

#593 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 09:40 PM

@Milan777

 

 

Ako ti je muzika toliko bitna, zašto ne bi stavio telefon u zadnji džep dresa/jakne, a na njega samo povežeš slušalice pa i dalje slušaš muziku? Ili još bolje ako imaš Bluetooth bubice, znači da kabel ne smeta i ne landara po leđima i eto rešenja. Telefon za muziku, a GPS uređaj za sve ostalo....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#594 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 10:31 PM

Pa da, tako nešto sam i mislio (kad mi se sluša muzika) ili vidim ima u PB drumske kacige sa BT zvučnicima, slučajno pročitah, čega su se sve setili.


  • 0

#595 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 05:19 PM

Poče Strava, iz čista mira, da radi kad mi je isključen telefon, tj. ekran. :D

Ja ništa u međuvremenu nisam dirao, ali je verovatno bilo ažuriranje aplikacije, vidim da su malo drugačiji brojevi sada, nije isti font.

*

Usput, obratio sam pažnju na bateriju i tako sa zatamnjenim ekranom i uključenom Stravom, trebalo bi da može da izgura oko 35 sati.
  • 0

#596 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2021 - 06:20 PM

Već drugi put mi stiže mail gde Strava nudi 30 dana "free subscription" za one koji se prihvate izazova (i pretpostavljam, ispune ga).
Ne znam samo šta im to znači, daju 30 dana besplatnog pristupa (što u principu daju uvek, svima, sa ograničenim mogućnostima) ili daju besplatno 30 dana premium pristupa.
Najbolje što o tome nema ni reči kad se izazov otvori unutar aplikacije. Uglavnom, ko je često aktivan, može da proba, možda dobije 30 dana besplatno premium. A možda je i navlakuša.

  • 0

#597 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 06:23 PM

Obično bude 30 dana besplatno ako se pretplatiš ne neki period. Recimo, platiš za 6 meseci, pa onda imaš taj jedan free, + još 6. :D
  • 0

#598 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2021 - 06:40 PM

Da, tako sam i uradio za crni petak (12+2 meseca) uz još neki popust.

Pokušao sam da okačim sliku u prethodnom postu, ali nije prošla. Probam ponovo.IMG_20210331_201236.jpg
  • 0

#599 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2021 - 08:14 PM

Već drugi put mi stiže mail gde Strava nudi 30 dana "free subscription" za one koji se prihvate izazova (i pretpostavljam, ispune ga).
Ne znam samo šta im to znači, daju 30 dana besplatnog pristupa (što u principu daju uvek, svima, sa ograničenim mogućnostima) ili daju besplatno 30 dana premium pristupa.
Najbolje što o tome nema ni reči kad se izazov otvori unutar aplikacije. Uglavnom, ko je često aktivan, može da proba, možda dobije 30 dana besplatno premium. A možda je i navlakuša.
attachicon.gifIMG_20210331_201236.jpg

Daj neki screenshot, nemam ideju o cemu pricas?

 

Ova slika se ne vidis sto si zakacio.


  • 0

#600 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2021 - 08:40 PM

Ajde treća sreća :)

Ako se opet ne vidi, u pitanju je "1% Better" izazov, sigurno si ga video. U tekstu izazova se nigde ne spominje 30 dana free. U mailu piše 

 

 

 

Let’s make a big deal about the unglamorous daily efforts that make all the difference.

Take back just 1% of your time – 15 mins, 5 days a week for 4 weeks – and streak your way to that better you. Whether it’s a 15 minute walk or 15 minutes at threshold pace, commit to consistency, to going further than planned, to giving that last effort everything you’ve got.

We’ll match your commitment with a 30-day free Strava subscription so you can set those goals, obsess over that Training Log and keep your streak anything but boring with new routes. It’s time to get 1% Better.

 

I nadam se slika:

 

2021-03-31-22-33-33-Window.png


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika